Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

greenlord

bavil jsem se dobre, k cemuz mne pomahal hlavne permanentni usmev miroslava krobota:), ale i ostatni osazenstvo si sedlo na jednicku ()

Evinkanka

Jsem velice mile překvapená. Čekala jsem, že to bude nějaká trapná česká komedie. Nakonec jsem se při celém filmu opravdu bavila, naprosto úžasné hlášky a i skvělé obsazení herců pomohlo k tomu, abych hodnotila 5*. ()

martiq.1

Vím,že se nemá srovnávat seriál a film,ovšem od tohoto filmu jsem toho zřejmě očekávala více, a po pravdě,krapet mě to zklamalo.Miroslav Krobot byl perfektní,o tom není pochyb a Ondra Vetchý byl úplně "napřesdržku" bezvadný a "Jajda" Noha též,ale chyběla mi tam ta klasická česká "vidlákovina",se kterou je ten seriál spojený.Tak dávám jen 4 ()

Matthew01

Musim říct, že po dlouhé době mám z českych filmařů radost. Opět se povedlo udělat dobrou, nevtíravou komedii. A vděk diváků je hned vidět. Byl jsem na tom v Galaxii na Hájích, kde obvykle sedí v sále 10 diváků a na tento film přišla půlka sálu. To mluví za vše a neni potřeba dalších komentářů. 75% ()

Eluin

Seriál - viděl jsem asi 2 díly - se mi moc nelíbil, nicméně na tento film padlo mé oko se zalíbením. Lidová komedie v tom pozitivním slova smyslu, leckdy mi sice něco nesedlo, ale celkově tento film hodnotím na slabší čtyři hvězdy (a může za to i lokalita natáčení - doma je doma :-)). ()

stihac

Vynikající ukázka toho, jak je možné z minima vytáhnout maximu. Z kina jsem odcházel uslzený od smíchu. Klobouk dolů. ()

Rokle

To nejlepší co z toho šlo vytáhnout. U Přeboru jde vidět, že seriálová podoba kratší stopáže má větší údernost, ale vytvoření funkčního prostoru na celovečerním poli se podařilo. Tvůrci vyšli vstříc jak seriálovým maniakům, tak nováčkům, kteří nikdy nic o partě z Houslic neslyšeli. 90% ()

Colleague

Další ze série ubohých komedií, které Česká republika vyprodukovala v posledních letech. No aslepoň to nebylo s tematikou komunismu, pokud bych měl vyzdvihnout něco pozitivního. Jinak mi trapně šišlající veterinář, naivní doktor, podlízavý kapitán ani mentálně postižený trenér k srdci nepřirostli. Doufám, že se třeba Češi jednou dožijou kvalitní komedie, jako se to třeba nedávno povedlo Francouzům s Intouchables, kdo ví, nikdy neříkej nikdy. ()

hazaba

Českých filmů, které jsou jen čistou komedií bez špetky morality a zároveň člověka neurážejí podbízivým až vulgárním humorem, je velmi málo a já tímto děkuji panu režisérovi za tento počin. Proč nedám vyšší hodnocení? Z několika důvodů - délka (ne vždy děj odsýpá, jsou v něm hluchá místa, chtělo by to lepší střih), některé hlášky a situace bohužel zklouzávají k onomu podbízivému humoru, a některé herecké výkony jsou občas utrpením. Jinak Miroslav Krobot mi místy připomíná Billa Muraye ve snímku Zlomené květiny (téměř stejný výraz po celou dobu filmu), Ondřej Vetchý je občas až nepříjemně "hnusný" (ale krásně to zahrál). A potěšilo mě po dlouhé době zase vidět Jana Hartla :-) ()

LudaB1905

MFF Karlovy Vary:) Díky kluci že jsem tam šel s Váma:) Opravdu výborná česká komedie z fotbalového a vesnického prostředí, která sršela jedním vtipem za druhým a od začátku do konce se člověk opravdu jen smál a smál...nenapadá mě nic, co by šlo filmu vytknout... ()

Georgee27

Už dlouho jsem se nezasmál u českého filmu tak jako u přeboru. Výborní herci, humor a hlášky na každém rohu. Skvělý Vetchý a Leoš Noha a famózní výkon Miroslava Krobota jako kdyby trénoval odjakživa. Trošku jsem se bál, aby po výborném seriálu nebyl film propadákem a obavy byly zbytečné. Více takových českých filmů na filmová plátna a můžeme být spokojení. ()

nopud

Bohužel se tento film nepovedl a vedle seriálu byl velice podprůměrný a plitký. Sice jsem se zasmál pár vtipům, ale v půlce filmu jsem si říkal jak to může skončit, když to vůbec nezačalo. ()

Gaia.M

Asi nejsem ten správný člověk, pro kterého film vznikl. Mě to nepotěšilo, ale ani neurazilo. Mělo to pár hodně dobrých hlášek, ale jinak mě na tom nic moc neuchvátilo. Pardon. ()

Luk Skywalker

Nakonec hodnocení stejné jako u seriálu, ač byl film o něčem jiném a to konkrétně o trenérovi. Ale to vůbec nevadí, film je vážný a přesto plný černého humoru a i dalších vtipných hlášek. Herecký výkony skvělé, ale pan Krobot je nejlepší, tomu bych to "podivínství" věřil (to se u mě nestává tak často, čest výjimkou jako Jim Parson v Teorie velkého třesku). Tenhle film dokazuje, že k výbornému seriálu může vzniknout skvělý film, i když je trochu jiný, či že má smysl točit preqeul. ()

Rockerman

Tak už to bývá, když se člověk na něco moc těší, tak to většinou nevyjde, jak by čekal. No a to je také případ "Pepika Hnátka". Seriál jsem tu dost vychválil, protože si to jednoduše zasloužil. Film také není vyložený propadák, ale je trochu dýchavičný a těžkopádný. Tedy přesně takový, jaký je Pepik Hnátek ke konci filmu (ikdyž se to snaží maskovat), stižen infarktem a čekající na dárce srdce ( srdce slávisty nebrat!!!), aby mohla proběhnout transplantace. Je tu však ještě dost humoru a dobrých hlášek, takže jsem se i bavil, jen se mi zdá, že seriál byl prostě lepší. Co mi vyloženě nesedělo, byla role Ondřeje Vetchého alias kapitána Slavoje Houslice Luňáka. Vetchý už hrál nějaké záporáky, ale takového "hajzlíka" snad ještě ne. Přitom se mi zdá, že v seriálu to zas takový "vlezdoprdelka" nebyl. Tedy, zahrál to dobře, ale jeho cynismus mi neseděl. Suma sumárum, je to film dívatelný, ale ve srovnání se seriálem trochu pokulhává. ()

Olík

Tak určitě, tohle nebyl příliš vydařený match. Ačkoliv se oficiálně snímek jmenuje Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka a ne Poslední zápas Pepika Hnátka a jako speciální host vystoupí Okresní přebor, tak ze zápasu pro jedenáct hráčů se stalo sólo jedné do sebe zahleděné primadony. Při sledování jsem se spíš než jako u prequelu mimořádně podařeného seriálu, cítil jako na rozlučkové poctě stárnoucímu herci, tak trochu jako Belmondův Muž a jeho pes. Ačkoliv je Krobotovo herectví jako vždy bravurní, jeho one man show by slušel větší prostor pro ostatní postavy, které přináší do filmu, to co zdobilo jejího seriálového předchůdce. Slovy titulní postavy bych Poslední zápas shrnul asi takto „Pepik hrál pěknou tužku, ale náčelník neměl koule na to sundat ho z placu“. ()

Radek.SCH

Ze seriálu jsem viděl jenom pár epizod, moc nebavilo, ale když se tu roztrhl pytel s chválou jinak zatracované současné české kinematografie, říkal jsem si že to zkusím. Krobotovi ta role sice sedne jako řiť na hrnec (či naopak) ale když se zasměju za celý film tak třikrát (a to ne ještě nějak nahlas) u !komedie!, tak tu musí být něco špatně. Neurazí. ()

gombarix

mezi 3* a 4*, na naše poměry velmi slušné, ale nechápu, co je vtipného na tom, že vetejinář mluví jak pako. Možná kdybych ze seriálu viděl víc než jeden díl? ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý