Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

blitzer

O trochu slabší než původní seriál, ale pořád super zábava s nevšedně lidovým hereckým projevem všech zúčastněných. ()

Jermann

I coby totální fotbalový ignorant a skeptik v oblasti současného českého filmu jsem se maximálně pobavil a nemůžu se dočkat, až kolem sebe začnu slýchat některé ty lahůdkové hlášky, kterých je v Přeboru jaxe patří naseto. ()

WolfR

Seriál je vtipnější než tento filmový počin, který zase hraje na vážnější notu, nicméně Miroslav Krobot je výborný, jeho postava zrovna tak a v podstatě si krade film pro sebe. Tyhle vztahy “na fotbalovém trávníku“ se mi v českém podání líbí. Nejlepší český film od Vratných lahví, 4 hvězdy. ()

dr.fish

Na rozdíl od předchozího seriálu, kde fungovalo alespoň něco, tady nefunguje vůbec nic. Jedině snad kromě dvojice Krobot-Hartl něco předvedla a v jedné scéně se blýskl Vetchý a zbytek je jen takové zvětralé nic. 50% ()

Šimpy

Výbornej nasranej Krobot. :-D (a nepřehrává tolik jako v Dabing streetu) a Norbert Lichý si to dává jako pán. Příběhově silný a i když tam není takovejch hlášek a takový srandy jako v seriálu, i tak pecka. ()

LukeUp

Skvělé a důstojné zakončení seriálu, který se skutečně vyvedl. Už jsem psal u seriálové verze, že fotbal skutečně není můj šálek kávy, ale možná právě proto mě Přebor tak nadchnul. Vidět známé tváře, jak se opět pošťuchují, řeší problém s komedianty a bojují s přejezdem, co ukazuje obráceně byl prostě skvělý oddych. Výborná záležitost, 80%. ()

abenino

Kvalitní komedie, která určitě potěší, ale i rozesmutní či "nasere" každého, kdo měl tu čest vidět seriál, který na tento film navazuje. Naprosto uvolněná záležitost o fotbale, vztazích, problémech mezi hráči, kamarády a zároveň film dost vypovídající o povaze a mentalitě českého národa, což uznají i ti, kteří fotbalu a všemu kolem toho vůbec neholdují. Vysoké hodnocení je dáno hlavně tím, že tento film si na nic a nikoho nehraje a ukazuje obyčejný život skupiny fotbalistů, jejich rodin a přátel a kde kdo z lidí v něm možná uvidí sebe a své životní problémy, slasti i strasti. ()

MJMilan

I když fotbalu moc neholduju, jako každý kluk jsem ho kdysi hrál a žral ho asi úplně stejně jako hlavní postavy filmu. Film plný hlášek, který na českých plátnech už dlouhou dobu nebyl. ()

Radiq

Tragicky komickej, někdy až černěhumornej filmek, kterej zdárně sekunduje seriálu. Krobot vystihnul pana Hnátka přesně tak, jak jsem si ho z popisu v seriálu představoval a cely se nám to pěkně doplnilo. Jde to fakt cestou občasnýho humoru, kterej někdy přijde ve formě hlášky, někdy situace. Ale jenom tím, že sem se na to koukal a sledoval herce, jak si to užívaj, tak to na tom bylo to nejlepší a bavilo mě celou dobu. Jediná škoda je, že někdy nebylo rozumnět, co říkaj, protože ruchy v okolí nebo moc potichu mluvili. A když k tomu přidáte Nohovo šišlání, tak jde fakt málo rozumnět. Ale byla to sranda a ta to má být! ()

HorrFi

jako člověku kterej neviděl ani jeden díl seriálu mi to přišlo nudný a o ničem :)pár vtipnejch scén by se našlo ale převažovaly ty nudný :) ()

otík

Naprostá totální pohodovka. Příjemná chlapská komedie, u které se párkrát člověk s chutí zasměje a vzpomene na mladá léta, kdy hrával za TJ Slavoj Jarošov a prožíval podobné zápasy jako Hnátkův kolektiv. Neviděl jsem skoro žádný díl seriálu, ale to vůbec nevadilo k tomu, abych si tento pěkný snímeček užil. Báječný Krobot, dokonalý Vetchý. ()

Doudis19

Upřímně docela zklamání, když přes zdejší chvalozpěvy musím konstatovat, že na většinu epizod seriálu to nemá a dokonce se i pozměnil žánr. Z klasické komedie se nám Okresní přebor, přetransformoval na tragykomedii až drama. Humoru je opravdu poskromnu. Jako vyloženě špatně asi není nic. Jen zkrátka nečekejte, že se bude pokračovat v humorném duchu seriálu, pak by jste mohli lehce přijít k úrazu. 70% ()

Vecko99

Asi jsem po skvělým seriálu čekal moc. Až na výborného Krobota mě většina postav nebavila. To co mě na nich v seriálu bavilo tak tady se vytratilo. Luňák, Kužel me vůbec nebavili. Áda, Orel a ostatní postavy zase něměly prostor. Tenhle film byl prostě a jen o Pepikovi Hnátkovi a mě to bohužel nepřislo tak dobré jako seriál, jelikož až na výjimky to postrádalo vtip. Co čumíš? :)))) ()

chelseaman22 odpad!

Děsivá frustrace! Jako skalní fanoušek seriálu kroutím vočima jako Mach a Šebestová, když nalezli kouzelné sluchátko. Diametrálně odlišné od seriálové předlohy! Pokud se chcete smát, tak si raději pusťte Schindlerův seznam (je sic delší, ale aspoň to není volovina). Snímek by se dal charakterizovat jako obyčejná One Man Show - v hlavní roli stálice Dejvického divadla, jež je sice nesmírně charismatická, ale po dvaceti minutách absolutní dominance vás omrzí jako pět let starý Siemens. Rychle zapomenout a vyspat se z toho!!! odpad! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý