Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Legas

Výbornou první polovinu filmu a la Jistě, pane ministře nemilosrdně znásilňuje romantický nezáživný slepenec plný klišé. Taková škoda. ()

gilmore_girl

Prvni pulka je krasne vtipna a spravne kousava, druha uz je bohuzel vicero sentimentalni, ale celkove film nabizi velmi svezi a novy zavan vetru, pekne prostredi, skvele herce a symbolicke pluti lososu proti proudu, ve kterem at si kazdy najde, co chce. Prijemne prekvapeni... kdo by to podle nazvu filmu cekal? ()

Šakal

Vědecká reputace je důležitá, ovšem takové břímě ve formě (obří) hypotéky (společně s nátlakem vaší ženy a nadřízených) může sehrát určitou roli a tak se (vám) může lehce stát, že místo poklidného místečka v podobě klimatizované místnosti ministerstva rybolovu a zemědělství a vkládání „naučných“ fotek na youtube.com naberete (než by jeden řekl losos popř. (komu je milejší - Salmo) kurs Londýn-Jemen. Mám takové podezření, že úvodních 25min a samotný závěr psal (režíroval) P. Whitmore a ve zbytku poznávám věčného romantika Lasse Hallströma. Přičemž jít snímek po celou dobu ve šlépějích (z) úvodu, nemám nejmenších pochyb, „šel bych jistojistě do plnejch“. Takto, přestože co se romantických snímků (pohádek) týče i s notným přispěním ústředního sympatického dua E. McGregor-E.Blunt, vychází Lov lososů v Jemenu se ctí, nemůžu jít výš, než na (slabší) 4*. Popravdě, šel bych možná i níž, ale i vzhledem k faktu, že (jak píše uživ. verbal, snad pouze s absencí specifických nároků (požadavků) na „ideální parterku“) patřím k té podivné sortě lidí (byť si momentálně dopřávám(e) dlouhou pauzu), zůstanu na 70%. P.S. chtěl bych mít taky svůj oblíbený zámek. Možná bych se spokojil i s jedním. A NE, dost bylo skromnosti :-) ()

IQ Tiqe

Inteligentní komedie. Ne, že bych se zrovna lámal smíchy, ale má to humorný nádech a párkrát jsem se upřímně zasmál. Prim hrály herecké výkony. - Ewan McGregor jako vědecký suchar (připomínající Sheldona Coopera), neodbytná Emily Blunt a vtipně svérázná Kristin Scott Thomas ve vedlejší roli. Škoda, že po první půlce jejich "aura" i humor trochu vyčpěly. Ačkoliv příroda a hezká hudba byly taky fajn. # - "So it's theoretically possible?" - "Well, it's theoretically possible in the same way as a manned mission to Mars is theoretically possible." # Děj mi svou atmosférou trochu připomíná Prázdniny. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | hudba 7 | humor 4 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7 ()

Tsuki

Hezký film o síle víry a taky o tom, že se k sobě mnohem víc hodí lidé s podobnými vizemi, hodnotami a cíli. Jen je trochu škoda, že ačkoliv film působí na první pohled ryzím dojmem, když jsem se nad tím zamyslela později, přišel mi spíše klasicky prvoplánový. I tak ale pěkný zážitek. ~(3,8)~ ()

Jordan

ach, neiveriteľne naivná a smiešne vykonštruovaná rozprávka pre dospelých, ale ewan je roztomilo trápno-smiešny ťuťmák a emily celkom kosť, takže to tú hodinku a pol so značnou dávkou cynizmu a piva vydržíte, ale ak ten záverečný spomalený záber lososa vyskakujúceho z vĺn zachraňujúc tým vieru šejka-humanistu/vizionára a rodiacu sa lásku dvoch nekompatibilných ľudí myslel starnúci a sentimentinelnúci hallstrom vážne, tak vám ani všetok cynizmus a pivo sveta nepomôžu; ()

Anderton

Kto má Hallstroma napozeraného, ten ho v Lososoch ihneď spozná. Optimizmus a láska musí vždy vyhrať nad lžou a nenávisťou. Pri tradičnom vlezlom hudobnom doprovode to uňho inak ani nie je možné. Treba ale uznať, že taká na prvý pohľad úplne od veci téma, akou sa zdá byť budovanie nádrže pre chov lososov v Jemene, pôsobí v jeho režijnom vedení divácky príťažlivo. Vačším problémom sa stáva trochu nelogické chovanie postáv, ktorým sa menia city presne podľa potrieb scenáristu a dramaturga, aby film mohol správne gradovať. Ale keďže sme v sentimentálnej rozprávke, okorenenej trochou tej drsnej reality a humorom, tak si toto rybárčenie budeme radšej užívať bez zbytočného frflania. ()

Dzeyna

Vážně nevím, kolik hvězd bych tomuto snímku měla dát. Je tak na 4 - 5, ale mě tam něco odrazovalo nebo chybělo, ale nevím co. Možná to bude rybaření, jelikož to mě moc nebere. Ale technicky je to na plný počet, jelikož Emily Blunt byla vynikající jako vždy a předvedla, že se pořád umí zlepšovat stejně jako Ewan McGregor, kterého mám čím dál více oblíbeného. Oba mají něco do sebe, u mě jsou těsně pod žebříčkem mých top oblíbených herců a kdo ví, třeba do něj budou jednou patřit. Výborná atmosféra a podle mě hodně hluboký kontinentální podtext filmu, který pochopí snad každý. Je zde vše, a to naprosto. Každý si zde najde to své. Není to vůbec přeromantizované, právě naopak, romantika se zde vyskytuje téměř v posledních 5 minutách, což možná i přispívá k tomu americkému happy endu. Mě to opravdu dostalo, ale malé chybičky tu byli. ()

Ant

Do tohohle filmu jsem šla, protože jsem měla chuť na nějakou prostou oddychovku. Nic jsem od toho nečekala a připravovala jsem se na nudných 111 minut, ale nakonec jsem dostala neskutečně příjemný film s úžasným scénářem a svěží režií. Jakmile začly titulky, tak jsem pochopila. Režie Lasse Halstrom mluví za vše. Jeden z nejupřímnějších a nejmilejších filmů, co jsem v poslední době viděla. 8/10 ()

predators

Může být něco víc absurdního jako lov lososů v Jemenu? Určitě by se něco našlo, ale to nechme na šejcích, kterým tečou naše prachy do už tak naditých kapes. Emily Blunt je pro mě jasná volba, E. McGregor se mi zdá jako ňoumík. Občas, na první dojem a né vždy. Slaďoučký comeback z Afgánu si teda mohli odpustit, ale jak ví každý rybář, to už k lovu lososů patří. Obzvláště v Jemenu. 60% ()

Slartibarkfast

Příjemný pohodový snímek s líbivými herci v hlavních rolích. Evan McGregor s Emily Blunt vytvořili sympatickou dvojici snílků, kteří se rozhodli uskutečnit smělý plán. Hlavní devizou filmu je romantická zápletka s trochu pitomým nádechem. No, ono to vlastně JE pitomost v každém slova smyslu. Svěží děj rozhodně nečekejte. Spíše spoustu klišé, nelogické vsuvky a velice předvídatelné zvraty. Přesto se to jako celek tváří kompaktně a je to dobře koukatelné. Byl jsem velice příjemně překvapen z celkového dojmu, který na vás působí jako sklenka whisky v pohodlném křesle před krbem. Rybolovu zdar! 75% ()

cukorek

Lov lososov v Jemene pôsobil láskavo, milo a príjemne ako spoločnosť vášho štvornohého miláčika, ktorý sa však náhle rozhodol skočiť do vody a potom vás nepríjemne svojím otrasením ošpliechal. Na chvíľu vás tým vyviedol z miery, ale o pár sekúnd ma odpustené a všetko je zas fajn. Takéto chvíle nastali aj v tomto filme, ktoré mi veľmi neprospeli a tak film prišiel o lepšie hodnotenie. Jednou z nie najlepších vecí, ktoré boli zapojené do tejto lásky plnej predohry bolo nezlomné tlačenie do popredia politickú ambíciu a príliš časté skloňovanie slova viera okolo, ktorej sa to začalo stále viac točiť a z romantického koláča sa začalo stále viac ukrajovať. Koniec nesklamal, láska bola naplnená, spečatená a s pridaním zopár pekných obrázkov z fascinujúcej prírodnej fauny a flóry to u mňa vyšlo na priemerný film za 50%. ()

iamek

Neuvěřitelně příjemný snímek, který člověka zahřeje u srdce. Kvalitní casting je dobře položený základ pro parádní podívanou. Neobvyklý scénař je taky téměř bez chybyček i když pár klasických klišé scén se objeví. Prostředí, kde byl snímek natáčen je taky bezchybný a vlastně není ani moc co kritizovat. Mezi Emily Blunt a Ewanem McGregorem funguje chemie parádně a na plátně to postupem času jiskří v pozitivním slova smyslu čím dál více. ()

dopitak

Nádherná krajina, nudných počátečních 70 % filmu, a fádní, myšlenku ubíjející dialogy od začátku až do konce. Dlouho jsem neviděl užvaněnější film. Nehledě na námět, který si hraje na politickou satiru, ale zastřít vlastní bezmocnost nedokáže. V dabingu strašné. ()

08.12.2012

07.07.2012