Camelot

Epizody(10)

Král Uther nečekaně umírá a následkem toho je Anglie zmítaná chaosem. Mysl mocného kouzelníka Merlina zatemňují vize temné budoucnosti, a proto se rozhodne na trůn dosadit mladého a vášnivého Artuše, Utherova nemanželského syna a dědice, který byl vychován jako prostý poddaný. Na scéně je ovšem i další hráč - Artušova nemilosrdná a ambiciózní sestra Morgana, jež neváhá vyvolat nadpřirozené síly, aby si nárokovala korunu a bojovala s Artušem až do hořkého konce. Nastává čas epického boje o nadvládu a mladý král projde v těchto temných časech krutou zkouškou ve snaze spojit království roztříštěné válkou. V této svízelné situaci bude Artušovi jediným světlem naděje krásná Guinevera. (oficiální text distributora)

Nerdvana

Čekala jsem tolik a dostala tak málo. Je mi líto všech dobrých herců, kteří včas neprokoukli výplod diletantismu. ()

sokor3

Není to vyloženě odporné, koukat se na to jakž takž dá, ale když rytíři své meče drží jako prase kost a všechny hlavní postavy jsou velice nesympatické, tak to není nic moc. Scénář není z nejhorších (nemá k tomu však daleko), ale obsazení dělá hodně... Alespoň, že některé kostýmy posloužili jako inspirace... ()

esmoke

Nové zpracování notoricky známého příběhu o Artušovi a jeho rytířích, Merlinovi, Morganě a Excaliburu. Seriál padá na obsazení a následně tedy i postavách. Je tu i několik dobrých a originálních nápadů.▐1. série (10 dílů) (2D dabing) ** Seriál byl po první sezóně zrušen. ()

Tibb-Shäe

Vzdala som to po 5. epizóde. Jamie Campbell Bower mi spôsoboval kŕče, Fiennesova tajomnosť začala byť nudná a otrepaná a už vôbec nechápem čo tam stále rieši Eva Green, okrem toho, že je pritom vždy holá. A to sa scenáristi dušovali, že sa budú držať predlohy. Houby. Radšej si počkám na 4. sériu Merlina, ktorý síce má niekedy až primitívne rozprávkové zápletky, ale aspoň sa zasmejem. ()

Kikina33

Každý kdo čeká klasický příběh o Artušovi, tak bude zajisté překvapen či zklamán. Absolutně jiné zpracování již tak známého příběhu až se člověk diví, že jde ještě něco originálního vymyslet po všech těch verzích jako Merlin, Mlhy Avalonu či Král Artuš. Pro přiblížení: mladej Artuš, kterýmu se během pár chvil přemění klidný život na fůru povinností a díky tomu dospívá, čaroděj Merlin, který se bojí kouzlit a ještě pokukuje po královně, pěkná Guineverea, která si vezme jiného , ale ještě předtím to stihne dát dohromady i s Artušem (nechápu jak mohla vyměnit takovýho manžela za tohohle Artuše), Camelot, který se rozpadá, Morgana naprotsto vyšinutá sestra, které radí jeptiška a armáda asi tak 6 rytířů, který mají chránit celou Británii. Když opomeneme většinu těchto nedostatků a bereme to jako obyčejnou historickou podívanou, tak to zase neni tak špatný. ()

kecka007

Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem si myslela to samé, co většina tady. Tento seriál jsem považovala za absolutní brak, který je odsouzen zůstat ve stínu slavné hry o trůny. Později jsem však změnila názor, ve stínu sice zůstal Camelot i nadále, ale už se mi začíná víc a víc líbit. Zvykla jsem si na mocného ,,Krále" Artuše a seriál mě začíná vtahovat. Proto mi hodnocení jako odpad! přijde nevhodné a Camelot by si dle mého názoru zasloužil minimálně tři hvězdy. 4* ()

breebee

Po prvním díle jsem z toho vůbec nebyla nadšená. Čekala jsem od HBO seriálu dost a tohle mě proto trochu zklamalo. Pak jsem ale viděla druhý, třetí a už jsem se od toho nemohla odtrhnout. Vtáhlo mě to do děje, "poslední bitva" byla skvělá, stejně jako prsa Evy Green a hlavní představitel. Nechápu vaše zaujetí vůči talentovanému Jamiemu, který je podle mého skutečně dobrý herec a role roztomilého Arthura mu seděla. Srovnávání s Hrou o Trůny mi přijde celkem bizarní. GOT mám hodně ráda, ale je to úplně jiný šálek kafe. Nakonec bych dala něco jako lepší tři hvězdy, ale když vidím to negativní hodnocení, musím tomu pomoct. P.S. poslední scéna Merlina a Igraine mě skoro rozplakala ale pocit lítosti hned nahradil pocit znechucení z poslední scény Arthura a "Guinevere". ()

lhotik

Konec, zmar a zoufalství!! Naprostá ztráta času. Největší kámen úrazu bylo obsazení hl.hrdinů(Artuš, Merlin), naprostá tragédie. Dvě hvězdičky za Evu Green... ()

Kreptry

Nebaví mě to. Chtěla jsem se na tenhle Irsko-Americko-Anglicko-Kanadský počin kouknout pro srovnání se seriálem Merlin, do kterého jsem se naprosto zamilovala. Co se dá dělat, prostě se to nepovedlo. Dialogy stojí za starou bačkoru, Artuš se mi nelíbí, nelíbí se mi vlastně nikdo kromě jeho bratra. Merlin má sice chytré řeči, ale nezachrání to. No, myslím že dvě hvězdičky jsou dost a možná že i příliš. ()

fruitixx

Pokud má rád někdo inovace nechť si posluží..ale musíte překousnout to, že Uthera tady v dabingu čtou jako Usera, dále pak že Morgana byla zavřená v klášteře a nejednou umí čarovat a král Artuš je malé telátko....alespoň tedy zezačátku menší kurevník zralý na cukrovku, kterého zvolí králem ještě předtím, než získá bájný Excalibur. a Excalibur? Jsou tady hned dva.. a Lancelot tady raději chybí, místo něj je tady jakýsi Leonides, který je kamarád Artuše už od dětství ......No ale pokud překonáte porodní bolesti, nakonec příroda je krásná ač příběhu chybí šťáva a po ubránění Camelotu se tu nic moc neděje, asi proto už nejsou další série. ()

Cigalone

Ako milovník Artuša a hradu Camelot nemôžem prehliadnuť niektoré historické nepresnosti, aj napriek tomu, že stále ide iba o legendu s nádychom čarovna. Z hľadiska kritiky seriálu musím vytknúť niektoré zbytočne dlhé pasáže, ktoré vôbec nemuseli byť. Kľudne by seriál mohol zabrať aj 5-7 častí, no to by pochopiteľne nebolo komerčne zaujímavé. Je to však zároveň škoda, lebo od Britov by divák o ich historickej osobnosti očakával kvalitnejší výstup. Pre mňa osobne tam bolo primálo "kúziel", pokojne sa s tým mohli vyhrať a nepostaviť celú dejovú líniu na mladíkovi Artušovi, zjavne androgyna type, a na ústrednom deji, ktorým nemá byť nič iné, ako spriadanie siete zla Morganou. V konečnom dôsledku celkom prívetivo spracovaný seriál. ()

CrazyAdinn

První díl vypaá slibně, uvidíme co se z toho vyklube. Ale rozhodně to má potencionál (zejména tedy v Evě Green a Jamesi Purefoyvi). ()

raiden14

Prva cast bola este celkom fajn....ale to co nasledovalo potom, by som dal niekomu pozerat jedine za trest. Nuda, debilita, neschopnost hercov, neskutocne stupidne dialogy a lacna vyprava. Ruky preč, nemate tolko casu aby ste pozerali tuto blbinu. ()

+sfinx+

Líbí - nelíbí - líbí - nelíbí... stejně jako epizody se střídají i pocity. Všechny ženské jsou výborné - buď opravdu hrají dobře a nebo se alespoň svlečou - obojí je minimálně za 3*, škoda toho Merlina - kdyby místo keců občas zakouzlil, udělal by líp. Artušovy hrdinské promluvy tam nejsou tak často, díky bohu, protože když nemluví je o mnoho snesitelnější. Někdy mi připadá, že i 10 dílů seriálu je moc - první, co jsem si řekl po 10.dílu bylo - kdyby ta krá**ska odrovnala bratříčka - anebo opačně, tak si mohly těch 9 dílů ušetřit, hned jsem ale dodal - jsou i jiné seriály, kde se epizody počítají na stovky a děj se dá shrnout ve dvou slovech.. Druhá věc, která mě napadla - opět si budu muset konec domyslet. S tím jsem seriál i začal sledovat, vzhledem k tomu, že jsem se o něm dozvěděl ze zdejších novinek, ale přesto jsem zklamaný a doufám alespoň v nějaký závěrečný dvoudíl. ()

arabrabka

Ehm, a toto je jako co? Král Artuš s jediným zájmem, a to o krásné ženy, z velké většiny nevýrazní rytíři v čele s nesympatickým Leontesem (alias Lancelotem) a jedna (pravda hezká) potvora. Korunu tomu nasazuje Joseph Fiennes. To mysleli tvůrci vážně?! Jeho podání Merlina je... no neobvyklé určitě a nesnesitelné ještě víc (těžko ale říct, jestli to byla jeho chyba). Děj se sice odehrává v temném pátém století, ale tolik sexu za deset epizod nemají snad ani telenovely. A ještě zcela zbytečného. Proti nepřátelům zasahuje zhruba pět rytířů + Artuš a jen tak mimochodem vítězí (samozřejmě s minimálními ztrátami). No dalo by se pokračovat ještě dlouho... Ani jednou jsem se nezasmála (leda tak ze zoufalství) a rozhodně se nedivím, že seriál skončil tak rychle. Za co, že jsou ty dvě hvězdy? Jedna za Evu Green, která si evidentně svou roli mrchy užívala a druhá za Gawaina (jediný rytíř, kterého jsem neměla chuť praštit). Ve srovnání s konkurenčním Merlinem si může připsat jediný bodík - větší realističnost a to je asi tak vše. Ve všem ostatním nedosahuje Merlinovi ani po kotníky... ()

cotti

V posledním roce a půl jsem viděl necelých 20 seriálů(všechny jsem dokoukal), ale tenhle je zdaleka nejhorší. Vydržím hodně, někdy se dívám jen abych viděl jak ty absurdní scénáře skončí(Invasion, Heroes), ale tady mne to opravdu nezajímalo, takže 4 díly a víc fakt ne. Zkusil jsem to jen kvůli Evě Green, ale Artuše zkousnout nedokážu. Až na Lota a Uthera všichni nehorázní hošani. Je to statické jak televizní inscenace. Hudba ok, ale kvůli tomu se na seriály nedívám. ()

Michalp81

Velmi nepodařené dílko. Filmaři si zřejmě mysleli, že vše naženou kamerou, která jediná se dá hodnotit pozitivně. Jinak duchaprosté dialogy, naprosto de...ní děj. Předpokládám, že záměrem bylo přiblížit historickou legendu mladším ročníkům, ale proboha ty lidi to pak mohou říkat ve škole. Kde udělali tvůrci chybu? Všude! ()

Tomingo

Viděl jsem všechny díly Camelotu, ale byl to téměř nadlidský výkon. Zvlášť potom, co jsem nedávno sledoval Hru o trůny, Vikingy, Spartaka, Borgie atd. Varuji všechny, kteří mají v plánu se na Camelot dívat, ať to v zájmu uchování svého duševního zdraví nedělají. Chlapeček co hraje Artuše, by se hodil spíš do nějakého homosexuálního eroťáku, než do historického seriálu. Jednu hvězdu dávám za Evičku Greenovou. ()

Nathana

A já se tu veřejně musím Camelotu zastat, protože (ano, přiznávám, že s výpravou Hrů o trůny to soutěžit nemůže..) pokud je toto u některých "odpad", pak netuším, čím by ohodnotili slátaniny jako jsou třeba úterní produkty Novy apod.. Mě Camelot navzdory (nebo možná právě proto) všem negativním "recenzím" mile překvapil. Souhlasím, že pokud bych měla spočítat poddané/kompars, stačila by mi s přehledem polovina malé násobilky, ale jak psala Molly - zaslouží si lepší hodnocení. Na Merlina jsem si musela zvykat, ale Jamie Campbell Bower mi na mladičkého Artuše sedl naprosto dokonale a Morgana v podání Evy Green byla taky skvělá. Mě se to líbilo, tečka. ()

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

31.01.2013

Tak, a je rozhodnuto. Robert Rodriguez si obsazení titulní femme fatale v Sin City: A Dame to Kill For nechal až úplně na konec. Asi věděl, že budeme uznale přikyvovat. Zelenooká Francouzka je totiž… (více)

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (více)

Merlin se vrátí, Camelot ne

Merlin se vrátí, Camelot ne

19.07.2011

Dnes na televizní notu: kvalitně obsazená série Camelot stanice Starz chtěla být vážnější, dospělejší a hlavně drsnější protiváhou k teenagersky pojatému britskému Merlinovi. Nepovedlo se. První… (více)