Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

hroubek

Velmi milé překvapení. Osobně jsem opicím ze začátku vůbec nevěřil, ale po velmi pěkných recenzích jsem jim dal šanci a oni ji krásně využily .Je opravdu nádherné zas vidět film, kde efekty pomáhají rozvíjet příběhy a neslouží jen k tomu abychom měly otevřenou pusu z toho co je možné dnes udělat s triky. Filmu se podaří nasadit dojem inteligentní zábavy což do jisté míry je pokud nebudu brát v ohledu závěrečnou půlhodinku, která ten dojem pošle rychle pryč. Celá první hodina je krásně a citově vystavěná podívaná, kde každá scéna s Ceaseram je velmi podobná scénám z King Konga ať už jde o city, emoce,boj či umíraní. Samotná postava Ceasera je mnohem zajímavější, než všechny lidské postavy dohromady a to je co říci. Proto taky zamrzí co přijde poté, protože scéna na Golden Bridge už nepůsobí tak vyrovnaně jako začátek filmu. Přes drobné logické chyby opravdu moc pěkná podívaná. ()

Krysa SPK

Žádný blockbuster, ale inteligentní a v podstatě komorní lidské - vlastně opičí drama. Nadčasové, dojemné a plné emocí. Honem do kina ! ()

Narya89

Tak od tohoto snímku jsem díky jeho vysokému hodnocení hodně očekávala a dá se říct, že kvůli tomu mě úplně nenadchl. Chápu emocionalitu celého hodnocení, postaveného na příběhu o roztomilé inteligentní, hodně lidsky vypadající opičce. Když už jsem teda u toho vzhledu, opice mi přišly až moc počítačové. Ano, vypadá to hezky a roztomile, ale ne úplně jako opice jako v ostatních Planetách opic, zkrátka ne dost opicovatě. Dále, co mi vadilo trochu víc, jsou už zde zmiňované logické chyby, kterých není sice až moc, ale přijdou mi zbytečné a kazí celkový dojem. Jinak abych také něco vyzdvihla, protože přes to všechno se mi film poměrně líbil, ocenila jsem zde např. roli John Lithgowa alias Arthura Mitchella z Dextera pro mě už napořád a Jamese Franca, který poslední dobou stále předvádí, že má mnohem větší potenciál než hrát vedlejší postavu ve Spidermanovi. A samozřejmě hlavní roli Caesara, protože mi místy svou rozpolceností připomínal mě a taky proto, že byl prostě good guy, kterému musel každý fandit. ()

0lie

To co se nepovedlo u Avataru to zvládl tento film hravě..ovšem s původní Planetou opic nelze srovnat..starší verze je mi po příběhové stránce oblíbenější..škoda, že se tenhle film nenechal více inspirovat a raději zabředl do snadnějšího a pro mě né moc dobrého vysvětlení počátku Planety opic! ()

JohnSmith

Po hoooodně dlouhé době dobrý film o opicích. Technicky naprosto skvělé a hlavně to má hlavu a patu a taky příběh. Doufám, že pokračování opravdu vznikne. ()

Vodou

Tenhle film je příliš přímočarý, to se týká hlavně scénáře. Dialogy, které už jsme slyšeli mnohokrát. A jakási nutná logičnost, všechno dovysvětlit, která se ale na mnoha místech projeví v pravý opak, diváku zkrátka musíš to přijmout ať chceš nebo nechceš. Na druhou stranu si film vlastně na nic nehraje...což je fajn. Zůstává ale jen nostalgie po původní Planetě opic. ()

yeniczek

To, že nejvíce emocí v kině tento rok (možná i ten minulý, předminulý... atd.) zažiju s digitálním šimpanzem, jsem opravdu nečekal. Triky působí lépe než v trailerech a hlavně nejsou prvoplánové, nejsou vůbec nějakým tahákem, kvůli kterému film vznikl. Jsou tam. protože je ten film potřbuje, slouží účelu a to je v dnešní době absolutně nevídaná věc. Po chvíli jsem si přestal všímat zjevných odlišností od pravých primátů (i když orangutan je absolutně fotorealistický, až jsem tomu nechtěl věřit) a nechával se unášet jen velmi povedenou filmařinou. Největší plus filmu je, jak krásně plynule přechází v polovině od lidí k Caesarovi. Jen ten Malfoy tam je popravdě dost mimo... 9/10 Narážek na původní film je až nečekaně hodně, ale nejsou nijak násilné. Tomu říkám úcta k předloze. Kdo se bojí násilného montování na Planetu opic, ten může být v klidu, popravdě je to velmi logicky zakončeno. ()

VasaX

Návrat planety opic a to hezky k předpočátku celé události. Přiznám se, že jsem se trochu obával, že nám tu Wyatt pošlape sci-fi klasiku. Ale sympatická sestava v čele s mým čím dál oblíbenější Francem, to dokázala. A to i sympaticky nesympatický "Malfoy" Tom Felton. Asi bych jen vytknul, že to nemuselo být až tak akční. Zvláště akční finále mělo dobrý náběh mi Zrození planety opic o něco deklasovat. Ono se tak i trochu stalo, ale čas je milosrdný a tyhle šrámy zahladil. A to je dobře, protože s takovou si i ne úplně dokonalé Zrození Planety opic pro tu odřenou pátou hvězdičku, došlo. A uznávám, že na mé spokojenosti se podepsalo i ono nízké očekávání. Ale i taková očekávání by nikoho neměla odradit. Alespoň v tomto případě ne. ()

Petr23

Pro mě zajisté největší překvapení roku. Původní planetu opic jsem nikdy neměl nijak zvlášť rád, ale toto mi naprosto vyrazilo dech. Už od první minuty vás příběh vtáhne a nepustí. Obdivuji naprosto dokonalou práci animátorů, že dokázali stvořit tak dokonalé postavy všech "šimpanzů". Z toho plyne i velká gratulace "herci", který ztvárnil Caesara, naprosto dokonalá gestikulace a výrazy tváře. Opravdu, ti primáti v sobě mají více citů a rozumu než leckteří lidští herci. Chtěl bych také vyzdvihnout výkon kameramanů, naprosto skvělé záběry co vás přitlačí k židli. Myslím, že nemá cenu dál rozepisovat, jak ohromná síla z tohoto filmu pulsuje. To musíte vidět! ()

LEGACY

KINO Jedovnice + Titulky Film Zrození planety opic patřil asi do mé top trojky v mích očekávaných filmech, což mluví za všechno a jde vidět, že jsem se na film strašlivě moc těšil. Hodně se stává, že když se na nějaký film moc těším bývám někdy zklámán tady to však není onen případ, ale přesný opak, tzn. že jsem byl ještě víc překvapen než jsem čekal. Opice jsem si nezamiloval z úvodních minut, ale už z trailerů a obrázků a jiných věcích co s filmem souvisely, film jsem si opravdu dost nastudoval. V žádném případě to nebyly vyhozený prachy za kino a ani drahocený čas. Myslím, že film by si zasloužil nějaké oscary, minimálně efekty jsou jasné. Kombinace James Franco a opice byla pro mě velkou neznámou a trochu jsem se bál zdali si tam nebudou překážet, ale mě James svým výkonem připadal, že není herec, ale veterinář, šlo mu to dobře pracovat se zvířaty. A co náš dobrý známí Malfoj? Řeknu jen to, že slizké role mu sedí nejvíc a hraje je dost dobře. Mou nejoblíbenější opicí je samo chytrý Caeser, ale takový King Kong stál taky za to. Patrick Doyle, je také jméno, které se pod úspěchem hodně podepsalo. Ze všech filmů o opicích je tento bezkonkurenčně nejlepší. Asi tak dvacet. Tolik jsem napočítal oblíbených scén. Když se tak zamyslím tak je to asi nejdojemější film na světě (nebo Forrest Gump?) a nejlepší film roku 2011. Jest-li se nějaký čtenář dostal až sem tak mu ještě povím, že o hodnocení jsem měl vlastně po půlce jasno a asi tak po hodince jsem měl i jasno, že se film dostane na čestné místo do mé síně slávy. Hodnotím 95% ()

Brain-D

Opravdu Dokonalé. Od začátku jsem měl pocit, že jde o výborný film a ani nachvilku film nevykolejil. Naprosto dokonalé vizuálně stvárněné opice a hlavně jejich oči, které vypadai velmi reálně. Tohle je přesně to, co bych si představil před obdobím prvního dílu (1968) a zrození planety opic. U mě asi jeden z nejlepšcíh prequelů. Při akci jsem si vzpoměl na King konga (2005). U mě jeden z nej zážitků 2011. ()

Maik22

Jakož to příznivce této opičí ságy mě toto dílo nijak neoslovilo a ani nijak neosilnilo. Děj filmu pro mne byl až moc nudný, hodně se zde hrálo na city a bez jakéhokoliv nápadu. Stále jsem měl nutkání čekat na nějaké vyvrcholení, které by děj tohoto díla nakopl.Bohužel, nestalo se tak. Co však nemůžu vytknout je technologie a efekty, které byly v tomto filmu použity. ()

Danny F.

Bravo. Obával jsem se, ale dopadlo to nad míru výborně. Perfektní film kde se v průběhu stále něco dělo. Nikde ani chvilka pro nudu nebo hloupé zdlouhavé kecání. Až na ty nápadně digitální opice nelze snad nic vytknout. Velice inteligentní opičák ten Caesar a ty jeho lidská gesta. Film navazuje na odkaz z filmu Útěk z Planety opic. No paráda, povedený film. Takových může být klidně víc. 100% ()

zdenny

Čtyřhvězdičkové filmy dělím vnitřně v zásadě na dvě kategorie. U té první se jedná o opravdu špičkový film, který ale dle mého subjektivního hodnocení nemůže dostat za pět. U té druhé je to kvalitní film, jenže pouze na jedno odpoledne. Hodnotím u něj to, jak jsem se u něj tu hodinu a půl bavil. Třebaže pak už u mě film upadne v zapomnění. Tento film je z té druhé kategorie. Byl dobrý, digitálně kvalitní, nicméně fakt jen na tu hodinu a půl. Nic dalšího ve mně nezanechal. Vlastně jde spíš o rodinný, dobrodružný film. Protože rodinných filmů s touto dějovou linií už bylo natočeno dost. Hodný vědec si přiveze domů malou opičku, kterou mu po jednom incidentu zavřou do útulku. Opička je díky zděděnému, upravenému genetickému kódu dost inteligentní a tak vyvolá vzpouru ostatních zavřených opic. Klasickou "opičí" sérii jsem nikdy neviděl, neboť jsem na to nějak neměl chuť. Ale myslím si, že takto by to uvedeno být nemělo. Asi mi tam chybí větší výprava a větší "velikost" filmu. Pravdou ale je, že někdy velké věci vyvstanou z celkem malých, nezřetelných událostí. Možná i takto nenápadně mohla začít válka mezi opicemi a lidmi. Kdo ví. Každopádně jako dobrodružný rodinný film to bylo velice dobré. ()

Trustme

Triumfální pochod opic k majestátným počátkům Nového úsvitu lidstva. Excelentní filmová událost v rámci žánru, triků a poselství vnímavým divákům. Vzkříšení sci-fi legendy do geniální podoby a jednoduše logická definice zrodu Planety opic. Sugestivní a dojemné obrazce přerodu z utlačovaných (vězněných, pokusných) opic na hrdé, chápající osobité charakterní tvory, semknutě bojující proti (zde ještě) lidské většině. Rise of the Planet of the Apes patří k největších filmových zážitkům posledních let a v mých očích to je filmový díl, který dokázal, že úplný začátek může být lepší než začátek... ()

Timak

Nakonec to nebylo tak zlé, jak jsem čekal, po shlédnutí trailerů. Přesto to není můj šálek kávy a film jsem dokoukal do konce jen proto, že by mi bylo lito času, kterému jsem tomu věnoval a neviděl konec. Efekty opic byly samozřejmě úžasné ... ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru