Otec vědce Willa trpí Alzheimerovou chorobou a Will se snaží vyvinout látku, která by jeho milovaného otce vyléčila. Vyvine prostředek s názvem ALZ 112. Testuje se na šimpanzích, u kterých prokazatelně dochází ke zvýšení inteligence. Will chce povolení testovat na lidech, ale jeho nadřízený to odmítá. Will se rozhodne aplikovat látku otci, protože jeho nemoc se rapidně zhoršuje... V podstatě okamžitě dojde u otce ke zlepšení zdravotního stavu, a dokonce k vylepšení některých schopností. Stále však není jisté, zda přípravek nemá nějaké vedlejší účinky. V ústavu se záhy jedna šimpanzí samice začala chovat velice agresivně a ona i ostatní opice jsou utraceni. Will později najde v jejím kotci mládě – to byl důvod její agresivity, chránila svého potomka. Will se rozhodne, že si mládě ponechá a dá mu jméno Caesar. Z matky do něj přešla látka ALZ 112 a díky tomu v 18 měsících umí 24 slov znakové řeči, ve dvou letech skládá skládačky pro děti od 8 let a ve 3 letech projevuje komunikační schopnosti daleko převyšující člověka. Jednoho dne Caesar uteče a zlý soused se ho pokusí zabít. Caesar je zraněný a Will ho vezme k veterináři. Tam se seznámí s mladou veterinářkou Caroline a začnou spolu chodit. Společně vychovávají Caesara jako člověka a on jim všechnu péči oplácí svou láskou. Také Willův otec si Caesara velmi oblíbí... Zhruba za 5 let Caesar chápe, že není člověk jako ostatní, a chce vědět, kým vlastně je. Will mu poví pravdu o matce, kterou zabili, a i to, že u Caesara došlo k ještě většímu účinku ALZ 112 a jeho inteligence je stále vyšší. Podle Caroline to je špatné. Kde bude Caesar žít? (TV Prima)

Dan9K

Ačkoliv triky byly kvalitní, člověk prostě vidí, že to, na co kouká, není skutečný tvor. Obzvláště ty chlupy jsou příliš málo detailní a rozmazané a alespoň já na ty opičáky koukal stále jako na animaci a nešlo se toho zbavit. Myslím, že tenhle film bude dalece méně trvanlivý, než původní Planeta opic. To takový Skip ve filmu Můj pes Skip ve mně vzbudil neskutečně více emocí za daleko méně práce, protože to byl prostě reálný pes. A s tím souvisí další věc. Ty dnešní blockbustery, tam furt musí být nějaká monumentální scéna, něco akčního, něco hrozně důležitého. Ono jak je toho pak hodně, tak se to rozmělní. Když už tu máme tu Planetu opic, tak si vezměme třeba zase tu z roku 1968. První půl hodinu se tam prakticky, kromě přistání na cizí planetě, nic nestane. Ale ta atmosféra by se dala krájet! Tady všechny ty bombastické věci prošuměly okolo mě. Víceméně. Jinak je to samozřejmě dobrý film, kde je člověk správně rozpolcený, komu to má vlastně fandit. Škoda toho konce, kdy z opic dělají strašné supermany a ignorují, že nějaká polovina z nich by vlastně měla být stále úplně normálními lidoopy! Co mě potěšilo však byly odkazy a to, že si David Hewlett a další zajímaví seriáloví herci zahráli konečně v pořádném velkofilmu. I Felton byl fajn. ()

Hild

Neuvěřitelné, že film trval pouze 105 minut. Pro mě asi největší překvapení léta. První půlhodina je bezchybná. Je plná emocí a divák se sbližuje s hlavní postavou, kterou pro tentokrát není člověk. WETA se opět předvedla a z Caesara udělala postavu, které divák věří každé gesto a prožívá s ní všechny její emoce. James Franco a Freida Pinto tady hrají druhé housle, tento film patří skutečně opicím. Film má několik logických chyb, to bych ale překousla, ostatně, který blockbuster je nemá. Film je ale bez jakéhokoliv překvapení, víte přesně, co se bude dít od začátku do konce, víte, která scéna přijde po scéně. To je něco, co mě celkem mrzí. Rozhodně ale doporučuji návštěvu kina, některé scény jsou vážně úžasné a velkolepé (Caesarův první pobyt v přírodě jen tak z hlavy nedostanu). Tvůrci navíc zvolili opravdu chytrý závěr. Kdyby film komerčně propad, tak divák si v pohodě může říct, že celý děj byl v pořádku ukončen, kdyby se rozhodli pro pokračování, tak tam mají vrátka a za nimi opravdu dobrý potenciál pro další díl. Celkově spokojenost. ()

Spooner

Znovuzrození legendy jak se patří. Původní filmy sice nějak zvlášť v oblibě nemám, ale tohle mě naprosto pohltilo. I přes zdánlivě jednoduchý příběh a tušený konec se totiž dočká inteligentního a emotivního blockbusteru, což není spojení, které slýchame každý den. Je to napinavý, rychle to uteče a psychologie postav je tak výborná, že je to celé ještě emotivnější a uvěřitelnější. Nad dokonalostí triků (hlavně opic) se ani snad nemusím pozastavovat a akce, když už na ní dojde, je velice fajn. Výborné zmrtvýchstání. Doufám, že dvojka přijde brzy. ()

Ded@M@tes

Senzační až famózní film, tak vynikající digitální zpracování, že ho ani pomalu nerozlišíte od skutečného světa. Je vidět, že si dali tvůrci záležet a ve finále je zážitek plný úžasu, který není každý den. James Franco jako mladý vědec vyvíjí lék proti Alzheimerově nemoci, kvůli jeho otci, jenž trpí touhle nemocí. Abych nezapomněl ještě na roli Toma Feltona ( Hlídač ), určitě zahrál výborně a role záporáka jsou pro něj jak dělané. Nějaké pokračování by nebylo špatné a hromadu fanoušků by potěšilo. Konec je dost otevřený. ( Hodnocení: 9/10 ) ()

Faustka

43 let… ten dlouhý odstup určitě prospěl digitálním technologiím, bohužel na úkor samotného příběhu. Planeta opic (1968) diváky uchvátila nápaditostí trikových záběrů, pořádnou dávkou napětí, šokujícím závěrem a možná i těmi koženými homoslipy Charltona Hestona. Ale co ovlivnilo diváka r. 2011… snad uhlazené hollywoodské momentky, dychtivost dozvědět se jak to začalo – což je povinnost tvůrců – jakmile filmová série nemá prequel____jako by neexistovala; a nakonec i Caeserův uhrančiví pohled v podobě smrtícího laseru, jenž nám systematicky vypaluje do hlavy. A pro Enšpígla: ty nevíš milý příteli… že vědci z USA objevili zázračný lék proti stárnutí, jen se tím zatím moc nechlubí. ()

tahit

Proč to neříct: není pochyb o tom, že film se inspiroval klasikou románové předlohy spisovatele Pierra Boulleho, která byla také velice úspěšně zfilmovaná. A nesmrtelná Schaffnerova scifistická klasika Planeta opic zůstane pro mne navždy tou lepší záležitostí. Snímek Zrození Planety opic mě nijak nenadchnul ani nestrhnul, scénářem počínaje a dějem konče. Marná sláva, po zhlédnutí tahle opičí story odplula v mé mysli do minulosti, aniž by zanechala nějaký otisk v mé paměti. Tak milé opice, můžete mít svobodu, když o ni budete bojovat. Ano, zvířata mají jiný svět a o inteligenci zvířecí duše se vedou spory již od rané řecké filosofie. ()

Davies182

Zrození Planety opic je nehorázně poutavý, AKČNÍ, zábavný snímek: maximální hodnocení mi otravovalo mysl po téměř celou stopáž. Nechal jsem se pohltit výtečnými efekty a úžasným příběhem, pln euforie skotačil s Caesarem ve větvích stromů, ohromen sledoval Rodmanovo bádání. Takhle "klukovsky" spokojený jsem nebyl možná ani u třetího dobrodružství Optima Primea, a to je co říct. Super atmosféru bohužel zabil konec, kdy se nesmyslné, hloupoučké kiksy hromadí jeden na druhý (proskakování oken, chytré opice v ZOO, paralýza městských ozbrojených sil), až to člověku přijde hrozně líto... I tak ale parádní kinozážitek, aneb ultimátní opičí horská dráha ala WETA Digital. ()

Wacoslav1

Tak po opakovaném shlédnutí jsem musel jít přeci jenom s hodnocením nahoru a můžu říct, že z nové opičí ságy, mě opravdu jenom tenhle díl celkem sednul. Je to spíš komorní záležitost kde se celé to nově nastartované univerzum rozjíždí. Kdo čeká nějaké mega epické povstání opicí proti lidem bude zklamán, ale mě bavila i tak nejvíc ta první polovina jak Caesar vyrůstá postupně si spoustu věcí uvědomuje a nějakou tu akci na konci dostaneme. Takže já jsem na repete nakonec přehodnotil i když na dva nejlepší díly ze staré série to pořád nemá, tak ty čtyři hvězdy si to zaslouží. Škoda, že po tomhle filmu už to šlo s novou sérií kvalitativně dolů.70% ()

petero

Po predchádzajúcom fiasku od Tima Burtona bolo rozhodnutie o vznik ďalšieho filmu určite prekvapivé. Tvorcovia tentoraz stavili na menej blockbusterovejšie poňatie (inteligentnejšie) a čo je na tom najlepšie, odmenou bol aj väčší záujem divákov. Planet of the Apes (2001) - Budget: $100,000,000, Opening Weekend: $68,532,960, Gross: $362,211,740. Rise of the Planet of the Apes (2011) - Budget: $93,000,000, Opening Weekend: $54,806,191, Gross: $468,969,479. Aj keď z povstania sa nestane kult ako z pôvodného zo ’68 rozhodne to je inteligentné sci-fi a i keď opice sú naplno digitálne a je to vidno, najdôležitejšie je, že emócie fungujú. ()

gogo76

Ak na chvíľu zabudnem, že existuje klasika s Ch. Hestonom, ktorej k dokonalosti chýbali práve dokonalé masky mi nový film pripadal veľmi príjemný. Pri stopáži 105 minút som predpokladal, že sa príbeh hneď rozbehne a to sa aj potvrdilo. Možno by som privítal dlhší film s pomalším rozjazdom, ale inak ma film skutočne prekvapil. Digitálne opice, ktorým všetky gestá, mimiku a pohyby predvádzal "glumovsky" ohybný Andy Serkis sú takmer bezchybné. Opice dostali podstatne slušnejší priestor ako som si myslel a ich postupné zdokonaľovanie a rast inteligencie diváka drží nielen v napätí, ale miestami aj v nemom úžase. Záverečná akčná scéna na známom moste v San Franciscu je skvelá, no najviac sa blysne gorila v najlepšej a asi aj najdrahšej scéne s vrtuľníkom. Patrick Doyle zložil výborný hudobný doprovod a na blueray disku je mimo hromady iných skvelých bonusov práve jemu venovaný krátky dokument o komponovaní hudby. Blockbuster roku, ktorý Transformerom vytrel zadok...80%. ()

Xmilden

Zpracování geniální. Ano, z příspěvků jsem samozřejmě tušil, že se bude jednat o výbornou animaci, ale výsledek ještě předčil mé očekávání. Opičáci byli krásně chlupatí, hbitě se pohybovali a v obličejích planuly emoce. Nová Planeta opic je neuvěřitelně přesvědčivá. Nachází se zde několik scén, které člověku dokáží sevřít hrdlo. Natočeno s láskou a úctou. Nepíši zde že s úctou k předloze, protože přece jen sledujeme úplně jiný příběh než ten z roku 1968. Původně jsem o návštěvě kina neuvažoval, ale jsem rád, že jsem změnil názor. 90% ()

Arbiter

Variace na hollywoodskou cestu, tentokráte lidoopů, za uvědoměním a svobodou. Pere se to ve mně. Duchaplný apel se podáním trochu dusil a popcorn mezi zuby uvádí naznačovanou hloubku do reálnější roviny. Do té, kterou je film opravdu schopný nabídnout. Krásně se na to kouká. Jako pocta a zároveň prequel funguje skvěle. Jen ten Franco asi vyhrál můj soukromý casting na indiánské jméno 'Ten, který opět hraje tužku'. Your Highness VS Rise of the Planet of the Apes - projev bez rozdílu. ()

Phobia

Víte, kolik je v San Francisku opic, přesněji lidoopů? Asi tolik, jako na Novém Zélandu ovcí nebo v Somálsku much! Chápu, že by nevypadalo dost velkolepě, být počty po svobodě bažících primátů přiměřené, odpovídající realitě. Navíc kdyby ta padesátka chlupatých Einsteinů byla bržděna v rozletu šimpanzí variantou Václava Havla a musela do hlavní odjištěných kulometů strkat květinky, aby nějaký homo sapiens nepřišel k bebíčku. To by ta opičí revoluce měla hodně rychlý end. Po Zlaté bráně nicméně pochodovala, hopsala a šplhala pořádná armáda opiček, chyběl akorát King Kong. Věčná škoda toho humanistického přístupu; každou ojedinělou zkratovou FATALITY!!! jsem ocenila nadšeným vřískotem a vrháním banánů po obrazovce. U starších filmových sourozenců se lidoopi příliš podobali lidem (nemám na mysli ani tak nedokonalé masky, jako "civilizované" chování) a neměli mé sympatie, ale tyhle divočejší verze mě přiměly radostně držet palce u nohou, zatímco jsem se houpala na lustru. Vzhledem k výpadkům v logice a scénáristickému přizdisráčství poněkud váhám se čtvrtou hvězdicí... Ook, přece jen ji dám, svět "Planety opic" tenhle prequel rozšířil, obohatil a většinu stopáže jsem se obstojně bavila. U-u-u-už ať to tady ty digitální opice ovládnou a naženou zparchantělé lidstvo do klecí! 71% ()

-bad-mad-wolf-

Vzpomínám si na zděšené reakce při oznámení tohohle filmu, stejně jako na superlativa, která ho provázela po premiéře. Zrození je určitě zručně natočeným a dobře odvyprávěným rebootem s výbornými triky, každopádně emocí se navzdory ambicióznímu tématu dostavilo málo (made in John Lithgow) a směrem k závěru začíná veškeré dění přeci jen moc inklinovat k hloupým scénáristickým kličkám (opice se nadýchají speciální látky a o pár hodin později už jako superinteligentní křižují celé město, přičemž jim nedělá problém téměř beze ztrát vyřídit armádu policajtů). Všichni "green-positive" jistě budou skákat radostí, jak jim to ti pokusní opičáci natřeli, nicméně mně jako nezaujatému divákovi bylo celkem jedno, jak to celé dopadne - možná je to dobře. Nezaujatí totiž zůstali i tvůrci a ačkoliv příběh vyprávějí z pohledu opic, pořád se film tváří spíše jako efektní cesta pomsty jedné zhrzené bytosti, než jako kdovíjak objevné eko poselství. Což já vlastně rád. Abych tedy nekecal, s výsledkem celkem spokojen jsem. 7/10 ()

darkrobyk

Kniha je vynikající, i když ve srovnání se všemi filmy nejkrutější. První film je velmi vydařený, Burtonův remake naopak velmi nepovedený. Přes kladné recenze jsem nic velkého raději neočekával a hle, film mě hodně potěšil. První část je spíše drama, kdy citlivější povahy možná zamáčknou občasnou slzu. Druhá část se postupně promění v akční smršť s velkolepým finále. Triky jsou výborné, ale - a tady jsem váhal s plným počtem hvězd - opice jsou prostě digitální. A v některých záběrech až příliš! Proč chybí ona dokonalost Gluma? Nejspíš proto, že Glum je bytost fantastická, kdežto opice známe dobře, a tudíž srovnání s opravdovými je daleko přísnější. Jinak mám pocit, že film je opravdovým začátkem a že by mělo následovat převzetí vlády opicemi nad Zemí. To by pak byl opravdový masakr! ()

Ampi

Asi budu za kacíře. Není to špatné, hezký zpracované a částečně i promyšlené a jsou tu i odkazy na původní planetu opic. Ale mě se stejně libí více Planeta opic Tima Burtona z roku 2001 nakonec i ta z roku 1968. ()

kinej

Asi největším kladem tohoto filmu je jednoduše to, že to tvůrci nepodělali. V rámci série Planety opic se jedná o důstojného pokračovatele, či spíš předchůdce, který nemůže fandy tohoto fenoménu nijak urazit. Naopak je lepší než všechny díly, vyjma toho úplně prvního, který měl výtečnou a neopakovatelnou atmosféru. Scénáristé se vyhnuli nešvarům většiny blockbusterů: patosu a sentimentu a soustředili se na kvalitní odvyprávnění chytrého příběhu a demonstraci brutálních speciálních efektů. Film mě vážně bavil, ale na druhou stranu by mě nebolelo ho už nikdy znovu nevidět, takže žádný mezník kinematografie se nekoná. ()

Hrabka

Velmi povedený prequel s dobrými atmosférickými situacemi a skvělými akčními scénami. Příběh je taky poměrně zdařilý. Přišlo mi to docela krátké, klidně bych u tak poutavého filmu vydržel i déle. Bezpochyby se jedná o film, který stojí za to a to nejen pro fandy staré Planety opic, tu jsem já například ani neviděl. ||| Po druhém zhlédnutí a po dvojce, která je taky dobrá, ale ne tak vymazlená jako jednička, zvyšuju na maximum. 85% ()

cheyene

Pokud mi paměť dobře slouží, tak v době, kdy se o nové Planetě opic začalo mluvit, byl jsem skeptik, neboť snímek z roku 2001 mne utvrzoval v názoru, že každé další pokračování původní klasiky je horší a horší, byť mnohá stará ze 70. a 80. let jsou koukatelná. Zrození Planety opic však přináší něco nového a neokoukaného. Příběh, který nám ukazuje, jak vše začalo. Po technické stránce dokonalé, byť opice působí někdy až moc digitálně, avšak jejich "herectví" postupně skutečně zastiňuje i opravdové herce. Potěší řada odkazů na klasiku z roku 1968 a hudba. Jsem opravdu zvědavý, co přinese Úsvit Planety opic a následně další pokračování. Tento snímek překonal má očekávání a jako restart série si stojí velmi dobře. Těším se na další díly. ()

nunka

Tohtoročné filmové prekvapenie. V každom prípade sa jedná o jedinečný film, v ktorom ťažko rozoznať realitu od digitálu, triky sú špičkové, technika vypiplaná do detailov. Jadro filmu stojí na inteligentnom príbehu s eko-psycho-sociálnym rozmerom. Aj keď je film výborný po všetkých stránkach, nevravím waaaw. Až tak ma nechytil za srdce, preto nie vyššie hodnotenie. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru