Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Rex Mundi

Nepamätám si presne dvojku a trojku, ale tiež sa mi zdá, že som sa bavila lepšie (obe dostali po 3*). Po príšernom Cosmopolise mi Doba ľadová 4 spravila náladičku, nudila som sa zriedka, príbeh, efekty aj vtípky boli príjemné, i keď naozaj silný zapamätateľný moment mi nenapadá žiadny. ()

D.Moore

A mně se to líbilo. Za mamutí teenagery bych sice někoho extra krutě potrestal, ale jinak je Doba ledová 4 vcelku příjemné, vtipné pokoukání. Animace zase o trochu pokročila (úžasně zpracovaná voda), pirátská tematika, které jsem se kvůli současnému filmovému "přepirátování" trochu bál, byla nakonec fajn a nápaditá, akční scény velkolepé (Emmerichovo 2012 hadr). Ano, příběh mohl být méně omšelý (kdo se do koho zamiluje, kdo nakonec co pochopí... atd.), ale čert to vem, když jsem se dobře pobavil.__P.S. Žaludatlantida neměla chybu.__P.P.S. Vtipná je i hudba Johna Powella, který si tentokrát "půjčuje" Beethovenovu Ódu na radost. ()

Ded@M@tes

Čím větší reklama tím slabší příběh a to u čtvrtého pokrčování určitě platí. Měl jsem možnost vidět 3D a díky tomu si film zaslouží lepší hodnocení, ale moc velké využití se nekonalo. Nebýt přidání kamaráda Broskvičky a Sidovy babičky bylo by zaděláno na pořádnou nudu. Hlášky jsou geniální, ale jinak jsem se extra nebavil, piráti mi moc nesedli. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Do čtveřice zase to úplně to samé, akorát ještě více dětské, přímočaré a hlavně nudnější. Tato vyčpělá série nemá už diváka vůbec čím překvapit či pobavit a vrší na sebe jen další a další nezajímavé postavy a hluché situace. I ten Scrat tady má méně prostoro, než obvykle. Prostě klasický případ zbytečného pokračování. ()

gogo76

Jeden z mála animákov, ktorý si aj pri štvrtom pokračovaní dokázal udržať kvalitu. Dobrý záporák vždy poteší, v animákoch sú to obzvlášť nebezpečný a zákerný hajzly a ja ich mám rád. Toho opičiaka som si celkom obľúbil. Komu predošlé diely sedeli, nemôže byť veľmi sklamaný. Deti určite nie. 80%. ()

Davies182

The Lord of the Rings: The Revenge of the Rodents aneb přesně tohle se klidně může stát filmovým tvůrcům, kteří nevědí, kde končí zdravé fanouškovství jejich oblíbené fantasy trilogie, a kde začíná posedlost. Úsměvné v dobrém slova smyslu. ()

Xmilden

Duchovní otec Carlos Saldanha sérii opustil a na jeho místo se posadil Steve Martino, který vlastně neměl ani moc co pokazit. Pro mě osobně se jedná o sérii, která mě nikdy zcela za srdce nechytila. Je to celé takové užvatlané a miminkovské. Osudy dcery Broskvičky mě byly notně ukradeny. Spíše bych si přál více času pro pirátskou sebranku, stejně jako pro dvojici vačičáků. Kdybychom ze sérii vyloučili Mannyho, Sida a Diega a místo nich ponechali výše uvedené + Bucka z minulého dílu mohli by zmínění klidně pobíhát pralesem a lovit třeba nějakého mimozemského zabijáka. To by byl panečku animák přesně podle mého gusta. Místo toho v každém díle řešíme, kdy se Manny vrátí ke své rodině, jak je důležitá smečka a na závěr nás čeká nějaké to ponaučení. ()

juta

Tak další zbytečné natahování, které sice má nějaký ten příběh, ale působí strašně triviálně a uměle. Myslím si, že tři díly by bohatě stačily. Ale jinak opět hlavně baví veverčák. ()

Fiftis

Rodinné hodnoty, láska, priateľstvo, trocha dobrodružstva a zábavy - to je vzorec, s ktorým sa Doba ľadová 4 pokúša znovu uspieť a treba povedať, že sa jej to darí celkom obstojne. Krásna animácia, páčivé prostredie, starí známi v najlepšej forme a navrch nové sympatické postavičky v typicky rodinnom príbehu o sile priateľstva. Hoci nemožno očakávať nič objavného alebo extra porciu sofistikovaného humoru, recyklácia klasických motívov je v tomto prípade podarená a zábavná. ()

Shakers

Väčšinou je to tak, že čím viac pokračovaní tým ide kvalita dolu, no Ice Age je jedna s tých animovaných sérii, ktoré stále majú čo ponúknuť. Jasné na prvý diel to nemá, pretože ten je najlepší a úplne odlišný od pokračovaní. Čo nám teda ponúkol štvrtý diel s názvom Zem v pohybe ? Predovšetkým ďalšie zaujímavé a zábavne dobrodružstvo ako to už býva zvykom od druhého dielu. Každý jeden sequel sa drží na rovnakej úrovni, len sa mení príbeh. Aj keď ten príbeh nie je extra zaujímavý je predovšetkým zábavný a celé to dobrodružstvo má šmrnc, pretože postavy stále majú čo ponúknuť a nápady neostali ani tento krát len na papieri. Oblúbený soundtrack: Herd Reunion. 85% - 4* ()

lamps

Všechno sice funguje, jak jsme zvyklí, ale tahle série měla skončit u třetího dílu, který ji po bídné dvojce katapultoval zpět na vrchol a zajistil spořádaný a čestný důchod. Čtyřka je pořád zábavná a speciálně lenochod Sid v tandemu s úžasným Lábusem nehorázně perlí, ale má až urážlivě hloupý příběh, nudné vedlejší postavy (kromě babči) a úroveň moralizování a rodinného patolízalství už prostě přesáhla únosnou mez. Jediné, za co tvůrci zaslouží absolutorium, je opět veverka Scrat, která mě nejenže stále neomrzela, ale dokonce mě baví díl od dílu více. Kéž by to tak bylo i celkově... 60% ()

playboxguest

Animovaná verze pirátů z karibiku? Skoro tak to na mě působilo. Určitě nejslabší díl série. 3D: **** jako obvykle krásné a prostorové, co se animáků týče, tentokrát jsem ale nenarazila na jedinou scénu, která by mě 3D efektem dostala, nebo nadprůměrně zaujala, proto (za animovaný standard) hvězda dolů. ()

Pilda17

Lepší než dvojka, ale zaostává za jedničkou a trojkou o stupeň. Humor je opět několikrát příjemný a hlavně nové postavičky. Já se opět dobře bavil.. 8/10 = 80% ()

Rosaviva

Bohužel asi nejslabší ze všech dílů. Někdy by se hodilo držet se přísloví "v nejlepším se má přestat," ale zase na druhou stranu se na to dalo docela dívat. Veverka mě pořád baví, on fakt může za úplně všechno. A můj nový favorit byl v tomhle filmu ten krtek, nebo co to bylo :D A Sidova babička, která perlila. 3* ()

misterz

Ani tento diel ma nesklamal. Deti sa bavili a ja s nimi :) Ja proste príbehy tejto "smečky" milujem, Sid ako postavička u mňa a mojich dcér jednoznačne boduje :) ()

liskam

Tak už je to také za mnou :-) Velice slušná jízda. Čekalo mě několi příjemných překvapení, párkrát jsem se od srdce zasmál. Ale na 5* tento snímek podle mého nedosáhl. Přesto si nemyslím že se jedná o ztrátu času ani pro "dospěláka". Za mě slušných 80% ()

mzss1

[76%] Paráda, počtvrté tu máme dobu ledovou a tentokrát v pohybu! ;) První dva díly mě moc nebavily, ale dokázal jsem je aspon lehce nadprůměrně ocenit. Trojka mě překvapila a téměř nadchla a tato čtyřka? Ta moc za skvělou trojkou nezaostává, takže jsem rád a překvapen, že mě doposud sedl třetí a tento čtvrtý díl víc než první dva. Dějem je to zde alespoň něco jiného a záporácký opičák mě spíš pobavil, než abych se ho bál – ale o to zde určitě šlo. Veverčák Scrat opět nezklamal, zde byl snad nejlepší ze všech dílů. Takže i když jsou další díly už slabší hodnocením co čtu, tak já se přesto na ně těším, minimálně na následující pátý díl s podnázvem Mamutí drcnutí. ()

IQ Tiqe

Nebavilo mě to. Nevím, jestli to bylo tak nezáživné, nebo mi vadil dabing, nebo jsem jen klimbal únavou, ale už od začátku jsem se nedokázal na sedačce uvelebit tak, abych měl nerušený zážitek, a po chvíli jsem chtěl dělat všechno možné, jen ne se dívat. Ke konci jsem se trochu probral, ale pro změnu mě zpražily nevkusné roztancované závěrečné titulky. 3D bylo ok, i když by to chtělo vyšší snímkovou frekvenci - u blízkých akčních scén byla znát snímkovitost. # [viděno: kino, 3D, dabing] # příběh 5 | hudba 8 | humor 3 | akce 5 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 (ale ještě si to zopáknu, dneska jsem fakt nebyl ve formě) ()

Carol Pifková

Myslím, že kvalita filmov Doba ľadová z môjho pohľadu klesala, napriek tomu som ich možno ohodnotila o niečo lepšie ako som pôvodne chcela. Pri štvrtom pokračovaní však tento postoj nezaujmem a snímku neprilepším. Z jednoduchého dôvodu, a tým je, že i keď niektoré scény síce boli vtipné, scény s Mannyho dcérou mi prišli neskutočne nudné a celý dej a dialógy boli skôr určené pre deti veľmi nízkeho veku. Samozrejme uvedomujem si, že ono to je hlavne pre deti ale je kopa iných rozprávok, ktoré dokázali zaujať širšie publikum a dej nebol taký ten klasický..typu nekáž mi ako mám žiť, nenávidím ťa a potom sa stane niečo strašné a na konci sa všetci majú strašne radi... Sidova babka rozhodne najlepšia a za pár vtipných scén teda lepšie tie 2*... ()

Frajer42

Ne tak dobré jako předchozí díl, ale koukatelné to je. Vtípky jsem napočítal 4, minut stopáže 121. Začal jsem nenávidět zhruba polovinu hlavních postav. Naprosto nejvíce se mi protivila lenochodí důchodkyně, a to stav k důchodcům mám velmi pěkný. Vlastně neutrální. Animace je naprosto okouzlující a těžko by v současnosti člověk hledal lepší. Příběh za mnoho nestojí a je určen výhradně dětem. Na druhou stranu minipříběh o něčem jako veverka a oříšku vždy pohladí srdíčko. Celkově dávám lepší 2*. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz