Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Marek1991

Tento diel sa mi zatiaľ páčil najmenej. Je to veľmi hektický film, kde celý film skáče zo záberu do záberu, mení výšku a polohu kamery, niekedy je vertikálna, inokedy horizontálna. Som človek, ktorému sa točieva hlava a normálne sa mi začala pri pohľade na toto, točiť. Film ma veľmi uspával napriek tej hektickosti, už ste určite niekedy zažili, že aj pri veľkom hluku alebo určitých monotónnych a dlhotrvajúcich veciach, sa aj vám driemalo. Film nemal tak pekný dej, mal som pocit, že po dieloch o o dobách ľadových a medziľadových, diele o dinosauroch, Vianociach, je tu teraz téma pirátov a táto bola problém, lebo veľmi tomu nesedela. Vo filme sa dialo veľa vecí, až som ich nestíhal vnímať, síce to skončilo rýchlo, ale mám z toho zmiešané pocity, je to príliš hyperaktívne, neužil som si to. Tiež dialógy, humor a detaily okolo, mi prišli už viac dospelácke. Prehistorická veverička však opäť nesklamala. Lepšia grafika je zapríčinená dobou, predsa uplynulo takmer presne 10 rokov od prvej časti. Akosi ma však tento film nezobral, neviem čo sa deje, ale tohtoročné filmy idú zväčša pomimo mňa a to som sa na väčšinu tešil. ()

joehot

Ne. Ani jednou jsem se nezasmál, z vtípků se cítil spíš trapně - kam se to dostal ten milý film z roku 2002?. Hvězda za Scratta, ač i ten už mele prázdnou. ()

Ajinka126

Promiňte mi moji drazí, ale slovenský dabing je katastrofa.. už tak dost přeslazené řeči z originálu, byly ve vašem podaní ještě medovější a to už se mi z toho kroutily uši, vážně! Jak už jsem narazila na ten problém těch přesladkých řečí, jak se všichni milují a podporují a jeden druhému chybí.. brrrr.. Tak jsme na animáči, ne? Tady má být legrace, trocha nostalgie ano, ale celovečerní Daniele Steelová??? Už ne, prosím! :) Jinak vtípky se vydařily.. lepší než v Madagascaru 3, jen ten příběh byla nuda. Ještě, že tam mají toho hlodavce Skrat, jinak bych si té pointy toho příběhu ani nevšimla :)! ()

liquido26

Série Dob ledových je velice poučná, protože vyjasňuje a přibližuje různé záhady, které lidstvo trápí celé věky. Např. jednička ukázala konec Blbounů nejapných, trojka zase co se doopravdy stalo s dinosaury a ve čtyřce se zase dovíme, že to byla ta zpropadená veverka, která spustila pohyb zemských desek a může za to, že kontinenty vypadají tak jak vypadají :-) ()

PauloZ

Až na ten konečný patos a tlačení na rodinné hodnoty (který animák to ale nedělá?), je to velice zábavná podívaná. Takže ani 4 díl doby ledové nezklamal a možná je to ještě o krapte zábavnější než předchozí díl. Hlavně Sid se povedl a část, kdy je paralizovaný, je nadmíru vyvedená. Děj pohodička, lehce se vracíme ke kořenům, kdy se základní trojka musí vypořádat se záporákem v podání prohnaného opičáka, který je parádní a poté se vrátit ke svému zvířecímu stádu. Dávám 4*, protože jsem se opravdu bavil. Navíc v rámci 4 pokračování to neztratilo nic na zábavnosti. ()

ConanVJ

Další parádní díl z dávných mrazivých časů, který nás zavede do doby, kdy se začaly hýbat kontinenty a parta přátel byla díky tomu rozdělená. Sid, Manny, Diego a sidova babička jsou na ledovci odváděny proudem od ostaních, kteří se musí dostat do bezpečí před všeničící tektonickou deskou. Mannymu a bandě brání v návratu pirátská banda vedená obřím opičákem Střevem.... Jako vždy i tado Doba ledová přináší spoustu vtipných situací a parádního humoru a nechybí populární šavlozubá veverka. Technická stránka filmu je výborná a hudební doprovod je taky dobrý. Za mě 85:) ()

Astaroth12

Táto čast je troška slabšia ako predchádzajúce ale určite nie zlá.Vedci čo bádali prečo sa Pangea rozdelila tak museli byt prekvapení,že zatým všetkým je len jedna mala nadržaná na žaluď krysoveverička známa pod pseudonymom Scrat.A to ešte zapríčinila aj najsuchšie miesto na svete,čo všetko sa dá stihnút za 84min.A dobre tam zapasovali aj nove postavy ako napr.Sidova babička.Aj humorných scén tam bolo docela dosť,aj keď som si zapamatal hlavne jednu.Keď ten Ježokrt sa spýtal vačic-VY SA NEBOJÍTE ŽE ZOMRIETE?a oni mu hovoria POĎ BLIŽŠIE SME VEĽMI ALE VEĽMI HLÚPI a on nato AJ TAK a on mu stlačil nos MEK MEK. ()

Kryton

Totálně průměrný, předvídatelný a zbytečný 4 díl. Ano je to pořád to samé - parta "našich" hrdinů utíká před katastrofou a cestou potká zlé/dobré nové postavy a zase se pada, žvatlá a ke konci se všichni sejdou a obejmou. Už jen chybí hesla "All You Need Is Love". V dalším díle očekávám mimozemštany anebo se trojka Mamut, lenochod a šavlozub dostanou strojem času do 21.století. ()

baribal

S Dobou ledovou mám jeden problém, je to moc pro děti. Příběh nezajímavý a jednotvárný, nad vodou film drží jak veverka, tak především Sidova bába, díky které sem se párkrát zasmál. ()

zahubicku

Strašně velké zklamání..... po poměrně svěžím třetím pokračování přichází "země v pohybu" s recyklovanými vtipy a zápletkou, která se táhne jak ***** (ikdyž je stopáž jen 94 minut) ()

MartinezZ

Neuvěřitelný dosavadní konec sestupné kvality Ice Age. Tahle neměla už daleko k odpadu, zachraňovala to jen animace. Všichni furt někam padají a řvou, celé je to prošpikované lacinými milionkrát viděnými nápady a ve výsledku poněkud nudné až trapné. Na to se nedalo koukat v plné délce hodiny a půl. Vystřihnout z toho zbytečné piráty a mohl to být celkem dobrý kraťas, na víc to nemá. ()

Wysch

Velice mě těší, že si Ice Age drží pořád solidní úroveň a co se dojmů tejče, čtyřka se mi v tomhle ohledu líbí víc než dvojka a řadil bych ji tak na třetí místo hned za trojku. Hlasový obsazení starejch rolí je samozřejmě bezchybný, nové role se povedly taky na výbornou (hlavně Dinklage je výbornej) a po stránce scénáristický se jedná o stejně zábavnou jízdu, jakou byla trojka :) ()

Paxxx.cz

Už čtvrtý díl nabízí zábavnou podívanou pro celou rodinu a hlavně pro ty nejmenší. Já jsem se skutečně bavil, potěšili mě narážky na některé slavné filmy a vsuvky se Scratem opět neměly chybu stejně tak jako postava bábi od lenochoda...70%. ()

Lamiczka

Film přímo navazuje na úspěšný kraťas s veverkou, která honí v jádru země žalud a tím způsobí rozdělení prakontinentu Pangei na části tak jak známe dodnes. Naši staří známí se tak musí potýkat s posuny zemské kůry, s pevninskými zlomy, s rozdělením rodiny i s jejími novými členy. Setkáváme se s velice akční a neméně střelenou babičkou lenochoda Sida, mladá Broskvička je puberťákem a podle toho i vypadá její chování a přístup k rodičům, no a milý zlatý šavlozubý tygr Diego konečně potká lásku svého života. Do toho se připletou piráti v čele s divoce vypadajícím opičákem, čímž se roztočí kolotoč méně i více veselých historek. Čtvrtý a pevně doufám, že poslední díl celé zmrzlé série, stále ještě čerpá z originálních nápadů. Není jich příliš, ale přiznám, že jsem se v kině několikrát srdečně zasmála. Svěžest do stojatých vod přinesla lenochodí babička, veverce bohužel došel dech v prvních deseti minutách, kdy se ponořila do vln oceánu. Výchovná a rádoby poučná linie celé mamutí rodinky taktéž po čase začíná unavovat. 3D je zde zcela na místě, myslím, že filmu přidává velmi ceněné body. Líbila se mi i závěrečná písnička. ()

ArsenalEagle

Super, až na opilou partičku která seděla jen o 3 řady za náma.. :D Ne, vtipná a povedená rodiná komedie, babka a veverka zabodovali! ()

ivishka

Neochvějné vlny sentimentu a melodramatického působení zachránila pokaždé malá vsuvka v podobě nejzábavnější veverky..Už od začátku tohoto fenoménu jsem přesně věděla, že veverka bude díky svojí originálnosti a vtipnosti tou jedinou záchranou celého filmu. Nikdy mě ovšem nenapadlo, že u ostatních pasáží budu skoro usínat. Zbytek zachránila krásná animace - jelikož jsem měla možnost shlédnout film v té nejlepší možné kvalitě a naprosto perfektní konec. Co mě ale velmi naštvalo byla opět jakási snaha o muzikál na ledě...jakési cosi kde kráká celá posádka pirátské lodi nebo na konci?? To se mi vůbec nelíbilo....Znovu bych to asi už nepřežila - jednou a dost. ()

Ellmariachi

Dlouhé pracovní odpoledne a HBO2 mě donutili podívat se na po nějaký době na animák. Poslední, kterému se povedlo mě opravdu pobavit byl druhý Shrek a proto jsem k tomuhle pokoukání přistupoval s odstupem. Viděl jsem všechny předchozí DL. 1. a 2. díl pobavil. Trojka mě nijak moc nenadchla.. 3. a 4tej Shrek byl spíš průser... Mohla vůbec čtvrtá DL něčím překvapit? Ale vono jó! Překvapivě to fungovalo. Já se vážně bavil. Několikrát jsem se fakt s chutí zasmál. Komu animáci nevadí, těm doporučuji. 70 procent. ()

Riddick77

Vtipné, zábavné a technicky zdařilé. Příběh sice lineární a jednoduchý, humor občas dětinský, ale atmosféra velmi pohodová a uvolněná. Čtyřka jde ve stopách svých předchůdců a rozhodně jim nedělá ostudu, ba naopak. Děti to budou rozhodně milovat! Recenze zde. 7/10! [25.06.2012_novinářská projekce] ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz