Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

Ondra16

Splácanec všeho možného, který horko těžko drží pohromadě. Pořád je ale Borat plný skvělých absurdních vtipů a situací, které vlastně v roce 2020 ani nemusí tolik vymýšlet, realita si o ně říká sama. Než jako plnohodnotný film je to silnější jako autorská vize a kousavá výpověď o nenormálním světě. Cohen má doopravdy odvahu, že si na to zas a znovu troufá. Ku-klux-klan převlek mě vystřelil do stratosféry. ()

bari68

Ťažký údel pokračovania takej bomby akou Borat bol a vlastne stále aj je. Tento druh humoru sa hodí na každú situáciu, ktorá hýbe svetom a inak tomu nebolo ani v prítomnom filme. Reportér Sagdyjev si tu berie na paškál republikánov, demokratov,židov, Covid a iné celosvetové kapitoly, ktoré pomerne dobre vyzliekol donaha (niekedy už trochu za hranou, alebo na jej samotnej hrane) a trefne pomenoval. ()

klukluka

Být hvězda první velikosti a točit scény, kvůli kterým vás kdokoliv kdykoliv může vzít pohrabáčem po hlavě, to si zaslouží respekt. Vůbec netuším, jak je například možný, dostat do podobné situace jako ve filmu Rudyho Giullianiho..? Že by vědomě spolupracoval, považuju za vyloučený a dál nevím...? Oceňuju střízlivý Cohenův pohled na proticovidová opatření, oceňuju všechny jeho potrhlý nápady chytrou knížkou pro dospívající kazašské dívky počínaje a vystoupením na protikaranténní demonstraci konče, miluju jeho smysl pro absurdní humor a vážím si jeho odvahy. ()

BlackTom

Sequel Borata trpí typickým neduhom "dvojok" - chce byť proste vo všetkom bombastickejší. A čo vyjde z niečoho, čo bolo neopozerané, šokujúce, vulgárne a zároveň objavné a triafajúce do čierneho, keď to skúsime znásobiť...? Bombastická sračka. A nebude to len zmenou režiséra, Cohen proste prestrelil a upísal sa volovine, ktorá nemá to melancholické buranské čaro jedničky a namiesto kazašského buddy dua v štýle Laurela a Hardyho servíruje nedôveryhodný vzťah trápneho Borata s nechutnou bulharskou Mariangelou a tlačením na pílu vo všetkom a nadoraz... Sexistické narážky svojou kadenciou otriasli nie mojou bránicou, ale žalúdkom a tak dvojhviezdičkové hodnotenie zabezpečilo len pár už teraz z hlavy vyšumených gagov, WTF scéna s Giulianim, žalostne krátky pobyt u báječných konšpirátorov a záverečné (celkom milé) odhalenie. Viackrát nie, čo sa rozhodne nedá povedať o výbornom origináli. Tfuj... ()

iXtr3m3

Omnoho omnoho slabšie ako prvá časť, úvod a koniec v Kazachu fajn, ale ostatné veci totálne mimo. Dcéra nemala šancu nahradiť druhú hlavnú postavu z prvého Borata a vtípky akože zo súčasnosti tomu moc nepomohli. ()

SpaceOdyseus

Dobry. Bavilo me to, ale zjeveni jako jednicka to neni ani omylem. Jsou tu hodne vtipne momenty, jsou tu i obcasne momenty presne mirene britke satiry. Ale bohuzel se to vsechno strida i s par hodne cringe scenama. ()

Ripley

Nevhodné pro vážně se beroucí feministky,Židy,humanisty,puritány,US nacionalisty,republikány,intelektuály,věřící a odpůrce Barona a Cohena. ()

Warle

Mnohem dospělejší a vyzrálejší pokračování, než jsem původně čekal. Nemá to tak velké grády jako původní díl, který celkem šokoval celý svět, ale za to hodně může skutečnost, že všichni věděli co od pokračování čekat. Ale v téhle připosrané době to je hodně svěží záležitost, která sice není na úplně čistých 5*, ale je neskutečně potřeba. A já jsem hrozně rád, že to vzniklo. Konec je sice trochu přepálený a místy je hodně vidět, jak je všechno neautentické a celé to působí spíše jako sestříhané skeče než nějaký pokus o příběh, ale Borat se nikdy nesměl brát vážně, takže není problém mu to prominout. Sacha si to opět neskutečně užívá a Maria Bakalova aka Tutar Sagdiyev byla opravdu trefa do černého. Takže kdyby se mě někdo zeptal "jangshemash?", tak mu řeknu "fajne, dženkuji." 80% ()

merit1

Borat je prvoplánový, ale jeho plusom je, že sa to vôbec nesnaží skrývať. Proste agitka, ktorá je napriek všetkej vulgárnosti, fekálnosti a primitívnosti vtipná a trefná. Avšak úplne najväčšou výhrou filmu je Mária Bakalova. ()

romain vagnae

Původního Borata zbožňuji. To, co v něm bylo nejlepší, ovšem tady úplně nefunguje. Boratova genialita byla v uvádění lidí do situací, kdy se naplno vyjevovaly jejich předsudky a hluboko ukryté averze vůči Židům, cikánům, jiným národům atd. To ve dvojce moc není, především ze dvou důvodů: 1. Byl zřejmě zpunktován hodně narychlo, aby se stihla premiéra před volbami, a proto zde není příliš takových těch scén, kde by se mohli lidé projevit, místo toho je kladen příliš velký důraz na dějovou složku s dcerou, která byla ovšem místy velmi slabá až nudná. 2. To, co dříve Borat v lidech odhaloval, to už dnes běžně ukazují sami a ještě se k tomu hrdě hlásí. A tak zatímco když v jedničce hospodu rozezpíval tklivou písní "Hoď Žida do studny a moje země bude svobodná", bylo to komické svou přehnaností, ve dvojce na protilockdown-demonstraci jeho píseň navrhující vraždění Obamových příznivců, lékařů a hygieniků nebyla ničím překvapivým a kdyby s ní někdo vystoupil nedávno na Staromáku, nijak nevybočuje. Čímž se dostávám k tomu, že zatímco jednička byla geniální komedií, dvojka není komedie ani trochu. Spíš děsivý dokument o realitě. P.S. Jsem zvědav, zda se bude "Rudolf" Giuliani se Sachou nějak soudit, nebo jak celkově tahle kauza dopadne. Ty ruce prostě v gatích měl, sice si opravdu zastrkoval košili, protože mu ji ta stará patnáctka schválně povytáhla, ale chuj rozhodně ve hře byl. ()

Henry007

U téměř každého sequelu po tak dlouhé odmlce (tady 14 let), si lze klást tyto otázky: Proč zrovna teď? Měli tvůrci ještě co dodat k osudům postav/fikčnímu světu? Nezničili si akorát odkaz předešlého dílu? Na otázku proč zrovna teď nacházím jen jedinou odpověď - Sachovi se nelíbí, co se v americké politice děje. Oproti jedničce je tento film mnohem víc politický, silně šije do republikánů a jejich voličů. Vlastně to jsou jediné skupiny, ze kterých si Sacha dělá srandu. V první díle využil mnohem univerzálnější kritiku na americkou kulturu a společnost. Dobře vykreslit to jde na tom, že před 14 lety uváděl do rozpaků profesionály z různých oborů a dělal z nich šašky, nyní naopak on šaškuje před zraky zejména prodavačů. Obávám se, že kvůli tomu tento díl mnohem dříve zestárne než jednička. Co se týče samotné postavy Borata, tak druhý díl ani nepůsobí jako snímek o něm. Sacha se musel skrývat pod nejrůznějšími převleky, protože kníratého reportéra s vtipným akcentem by mnoho lidí ihned poznalo. Film tak dělí pozornost mezi něj, jeho dceru a Sachu v převlecích, ve kterých divák lehce zapomene, že sleduje Borata a ne Who is America?. Celkově tak Borat 2 působí roztříštěněji než jednička a v hluchých momentech jej nad propastí nudy drží jen narativní linie s jeho dcerou. Přes všechny výtky jsem se ale po většinu stopáže bavil a finální odhalení v mých očích celý film posunulo na 4*. A co se týče odkazu, tak si myslím, že se Sacha nemusí bát. Tento film (kromě hněvu republikánů) zřejmě nevyvolá tak silnou kulturní odezvu jako jednička, ale Boratův kultovní status nijak výrazně neponičí. ()

Klajnik odpad!

Čekal jsem to špatný, ale stejně jsem byl překvapen tou mírou špatnosti. První Borat je autentická satira a znovu nemůže fungovat tak, jak by Sacha Baron Cohen asi chtěl. Nastavování zrcadla americké společnosti tu prostě nefunguje a to hned z několika důvodů. Cohen se jako Borat moc ukazovat nemůže, protože ho lidi poznávají. Samotné scénky jsou pak nucené, hloupé a v digitální době musí lidi vést k názoru, že na ně nějakej youtuber dělá prank. Co čekal, když začal z davu na viceprezidenta hulákat v převleku Trumpa, že pro něj má holku, kterou měl přehozenou přes rameno. "Borat" je zde klaunem, který není schopný nikoho rozesmát, pouze otravuje a tak zaslouží vyvést pryč. Čiré zoufalství. Do týmu byla přibrána Boratova dcera, teenagerka, která hraje roli popletené kazašské otrokyně. Další zlé rozhodnutí. Mám být pobaven jejím hraným ponižováním. Ukazuje pubické ochlupení, žere dortík jako pes, nechává se vodit na řetězu, k tomu všemu dělá tak naivně spokojenou, dokud ji nerozčaruje žena řídící vůz nebo uvědomění, že jí lhali o tom, že vagína má zuby a vcucne onanistku, když si s ní bude hrát. To je tak nucený. Jak na tomhle chtěli postavit satiru? Celej tvůrčí tým ze sebe udělal jen neschopný kokoty. Bída - kord po seriálu "Who is America" který fungoval skvěle. Jelikož mě tu srala celá disfunkčnost filmu, tak nemůže logicky fungovat příběhový oblouk o sblížení Borata s vlastní dcerou - kord když jsou obě postavy jen otravné. ()

Milky.

Sorry jako. Těšíl sem se ále tóhleten byl šit. Jednička těžila z toho, že byla originální, nečekaná a úderná jak prd po sežrání misky kysaného zelí. Dvojka už bohužel začíná tím, že Borata celá USA zná, takže všechny následující jakože "konverzace s lidmi" padají na hubu svojí hraností a fejkovostí. Jedničce se dařilo alespoň působit věrohodně. Zapojení dcery byla hodně slabá volba. Bakalová je sice krásná bulharka, ale s herectvím je úplně v prdeli a polovinu scén se jí ani nepovedlo ustát bez smíchu. Navíc její "pohovory" s lidmi z módy absolutně vypadávají z konceptu. Borka vyrostla v chlívku a pokládá otázky jak z připraveného inverview zkušené novinářky. Navíc jsou tyhle rozhovory vždy usazené jakoby před kamerou, když tam tentokrát kameraman jakože neexistuje. No shrnu to. Zasmál jsem se jenom párkrát a nejlepší byl Borat když se přestrojil za někoho jiného než Borata. Sorry Cohene, Borat je buď jen jednorázovka nebo je třeba jej víc promyslet, každopádně toto nevyšlo. Nestačí jen pobrat co zrovna letí, nasrat to všechno do hodiny a půl a zakončit to tak, aby s tím nakonec demokrati neměli problém. Další Cohenovy projekty jsou fajn, ale druhý Borat je naprosto zbytečné volání o peníze. Tohle prostě nemělo být o Boratovi. ()

filipvrbik

Jasně, je to svým způsobem okopírovaná jednička, takže spousta vtipů a gagů už tak nevyzní.... Ale - je tu Tutar a ta je prostě skvělá. Navíc rozhovor s Rudy Giulianim se fakt "povedl", takže, i když už chybí moment překvapení, pořád super realiti komedie ( jako přišlo mi, že jsou to většinou najatí neherci, ale neva)...80% ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)