Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

JaryKury

Velmi zajimavy pohled na tzv. Dr. House 19. stoleti. Nove svezi zpracovani uz nekolikrat reciklovaneho tematu, ktery az ted prijemne vyspel, dramaticky se vytahl a temne ubehl. Dlouho jsem takovy zajimavy snimek nevidel a urcite ne naposledy. Drzi ho samozrejme jen dva herci ( Xavier a Moriarty) Potter tam je do poctu. McAvoy se ale vytahl a ukazal ze zraje jako vino i pro ty nejrozmachlejsi role. Klasicke zpracovani v novem nenucenem kabatu temna a dramaticna dostava 76% ()

zeromen

Solidní béčko s výborným obsazením ale film měl na víc. První část suprová, druhá mírně mizerná. Možná další pokusy o oživení monstra budou lepší. Ani Harry Potter to mu moc nepomohl, možná kdy by měl Hermionu možná by to bylo lepší :-)) //viděno na DVD: 57% ()

Majrek

Viktor Frankenstein, aneb jak to vypadá, když se v roli Sherlocka Holmese objeví profesor Moriarty, Harry Potter získá vizáž mladého Franze Liszta a společně s ambiciózním vědátorem vdechují život již napůl hnijícímu bioodpadu... Úžasné. Nechybí ani zázračná resuscitace půvabné ženy (vymknuté rameno tlačí na hrudní kost a způsobuje zástavu dechu - panebože, to je ale odvážná konstrukce!), nebo punkce archivního třílitrového abscesu, jenž zrál na zádech plných osmnáct let (lahůdka!). Fantazie. Co té bohaté směsici nápadů chybí? Snad jen nějaké to ATP v rozkládající se svalovině Frankensteinových výtvorů... ()

Pokri

S výbornou knižnou predlohou to nemá nič spoločné, na Branaghovu skvelú adaptáciu sa to nechytá. Čo to vlastne malo byť? Verzia pre 21. storočie a súčasnú čoraz hlúpejšiu generáciu, ktorej stačí pár efektov na úkor príbehu? Lenže ani tie efekty sa tu veľmi nepredviedli. V podstate zbytočná zlátanina parazitujúca na mene Frankenstein. Aj tie dve hviezdičky sú asi priveľa. ()

Pythonator

James McAvoy na jedničku, Potrat jako obvykle na blití. Jessica Brown Findlay mňam. Film na hovno asi jako celá slavná předloha. Co taky chcete vykřesat z béčkově hororového tématu o oživení hromady hnijícího masa? Myslím, že vzhledem k debilitě námětu tento film dopadl ještě velice dobře. Sice se to snaží být zase originální a doplňuje se to působivými kravinami, jako je odsání Igorova hrbu, ale ani přeměna hrbáče na ukázkového teplouše tomu nepomůže. ()

Colomba666

Mně se to líbilo. Nejprve jsem se, mylně, domnívala, že oním monstrem bude v této adaptaci sám pan Harry Potter, avšak, k mému milému překvapení se z něj vyklubal asistent našeho pomateného doktora Frankeyho. McAvoy svou úlohu šíleného vědátora zvládl na jedničku, dokonce i čarodějnický učeň se nám snažil, i když stále ve své prkennosti, ale na to jsme si za ta léta stihli zvyknout. Nutno podotknout, že nebýt McAvoyova výstupu, tak si tento film dost možná nesáhl ani na 3 hvězdy, takže klobouček. ()

cica

Také príliš divadelné, McAvoy je príliš afektovaný, a Radcliffe príliš Potterovský. Nejak ma nenadchlo ani morálne posolstvo. Ale aspoň sme vyskúšali nové kino. V podstate stačilo počkať, kým sa bude dať stiahnuť slušnejšia verzia na pozeranie. ()

luken2000

Celkovo vizuál krása, dobre sa na to dívalo, herci boli super (Andrew Scott začína byť nová hviezda Hollywoodu). To, že sa rozhodli ísť v niektorých momentoch s filmom vlastnou cestou je len dobre a hlavne sa to neopakuje s už ospevovaným Branaghovým majsterštykom. Za mňa 4* ()

M_Slovan

Jak zde píšou ostatní lidé, je jasné z jakého filmu si vzal McGuigan inspiraci, a to Sherlock Holmes s Tonym Starkem, ehm teda Downeym Jr. Atmosféra byla výborná, o tom žádná. Připadal jsem si, že v té Anglii opravdu jsem. Herecky to bylo také velice dobré. Zejména u Radcliffa jsem tam už neviděl toho Pottera. U McAvoye mi přišlo, že střídal herecké polohy. Jednou slabší, podruhé zase naprosto geniální herecké představení. Scénář...těžko říct. Špatný rozhodně nebyl, ale nevěděl jsem, jaký žánr si mám pod tímto filmem představit. Jednou mi přišlo, že to je komediální drama, potom zase thriller. Rozhodně ne horor. Sečteno podtrženo. Nudit se nebudete, utírat sedadla po vás ale taky asi nebude potřeba. 70%. ()

skipik12

Hrozná, ale fakt hrozná kokotina. A Harry posera tomu svym stupidnim výkonem fakt nasadil korunu!!! Ztracený cas-uplne Jedna hvezda za výkon MCavoye ()

Mr.Dude

Scénář je mdlý, nic moc se tam neděje, je to takové utahané, prostě slabé. Ale průšvih to vyloženě není, především kvůli hercům. ()

GOTFAN

Povedený film. Potter ukázal že není jen potter a nebo Ig ale že dokáže být i vandrak z cirkusu. Mělo to vše, napětí, lovestory a akci. Victor je tu totální magor . Monstrum je tu velké hovado. A doba v které se to odehrává hezky zpracovana co se týče kostýmu a okolí jinak lidi se chovali a mysleli jak mi v dnešní době včetně poldu co měli vyšetřovací metody. ()

Miriablo odpad!

Kolektivní znásilnění jednoho z nejromantičtějších témat provedené věčněbledým Potterem, bezvýznamnou gipsyqueen a přehrávajícím Xavierem. O čem to bylo, pro koho, k čemu? Tenhle "film" víc vezme jak dá. ()

DeMarcco

Klasický príbeh z nového pohľadu... Po pravde som veľa od toho nečakal, ale ten úvod ma celkom dostal. Dynamický príbeh, akcia, humor, no po pol hodine sledovania ma to prešlo. Príbeh sa zmenil na nudnú prehliadku šialenosti jedného chlapa a existenčnú dilemu toho druhého. Aspoň štipku úrovne tomu dodal McAvoy.... ()

Krastom

Od Viktora Frankensteina jsem nečekal mnoho, ale přesto jsem si přišel na své. Daniel Redcliffe mě velice překvapil. Jako Harryho Pottera jsem ho nenáviděl, ale v roli hrbáče Igora mě bavil od začátku filmu až do konce. Mám z něj pocit, že herecky dozrál, takže se budu těšit i na jeho další filmy. ()

Aresko123 odpad!

Lacné, strašne zle natočené, nesympatický herci, Harry Poter je hrozny herec, nuda, bez stipky napadu.... Hrozna somarina a uz tisíc krat natocena.... Neviem pre koho a naco ??? ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI