Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

zahadum

Podobných filmov na tému duchov ktorý po smrti nenašli svoj pokoj je veľmi veľa...tento je žiaľ slabší .... príbeh je lacno predvídateľný a záverečná pointa to žiaľ nespraví. Radcliffe je zúfalo toporný ... priam upírsko bledý ... nevidno na ňom ,že by ho bralo to čo sa okolo neho deje... proste herecky na to,že je to hlavná postava ktorá nezíde z plátna po celý film to odflákol .....dve hviezdičky za priam dokonalú kameru...výprava je bohatá a správne temná atmosféra viktoriánskej doby. ()

Procker

Zážitek byl dostatečně spooky. Anglie 19. století ponuré a tajemné atmosféře dodává ten správný říz. Talentovaný Daniel Radcliffe mi pro roli tatínka sice přišel dost mladý, ale jeho výkon mě příjemně překvapil a zároveň uspokojivě přesvědčil. Jen samotný závěr byl moc rychlý a ne úplně domyšlený. Přišlo mi, jako kdyby scénáristům došla inspirace a přitom potřebovali film zakončit stylem "nepřekvapí, ale neurazí". Škoda, že já jsem rychlým závěrečným sledem trochu uražený byl. Proto 3 a 1/2 *. ()

Eragon93

Čekal jsem větší hororovej biják...lekl jsem se nanejvýš 2x a to se mi zdá na hodinu a půl málo. Ale přijemně mě překvapil Daniel R., který ačkoliv je na tu roli dost mladý, zahrál ji dobře. Další + je anglický venkov, který je na horory jako stvořený. Na víc jak 3 * to ale bohužel nemá. ()

sandinista

Dobrá práce, Harry Pottere! Líbily se mi lekačky, ale neubránil jsem se pocitu podobnosti s českým horrorem Travis. Některé prvky byly takřka totožné. Caesar z Říma se mi taky zamlouval. ()

HonzyR

Až nebudete vědět, jaký film si pustit o půl 11 večer, když jste zrovna sami doma, určitě doporučuji tento. Hutná atmosféra Anglie, zahalené v mlze působí na lidskou psychiku naprosto neuvěřitelně. Lekačky velmi solidní, ale mrzí mě, že jsou postaveny hlavně na maximální hlasitosti, při které se leknete i když vám to nepřijde strašidelné. Ale co už s tím, bál jsem se slušně. Nicméně mám pocit, že se z toho dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Jak často se vám stane, že ve filmu máte tak skvělou lokaci, přímo vybízející k hororu(opuštěný, odřízlý , starobylý dům, močály, hřbitov, déšť, mlha, ...)? Takže výsledných 90%. Přemýšlel jsem nad silnějších čtyřhvězdou nebo slabší pětihvězdou, ale vzhledem k tomu, že už dlouho jsem se takhle nebál u hororu (naposledy vloni u Insidious) se přikloním k vyššímu hodnocení. __90%__ ()

KosiR_ksr

Obstojný horor založený spíš na "lekačkách", ale poměrně vydařenou atmosféru mu upřít nelze. Zarážející je trochu nelogické chování hlavního hrdiny, který místo toho, aby dělal svou práci, tak bezhlavě běhá za každým stínem či postavou, co jen zahlédne - jakoby Radcliffe zapomněl, že už není v Bradavicích. ()

Noomi

Neuveriteľná atmosféra. Milujem horory, zvlášť duchariny a toto je veru kvalitne natočená ducharina. Daniel Radcliffe sa ozaj blysol. Áno, možno príbeh nie je ničím zaujímavý ani originálny, ale to spracovanie je jednoducho skvostné. Veď si to len prehoďme, dostali by sme originálny príbeh bez štipky atmosféry, suchý, fádny a nezaujímavý. Nech je ten príbeh aj diamant medzi kameňmi, bez svojho lesku nezažiari. Preto v tomto prípade je pre mňa Žena v čiernom jedno z najkrajších prekvapení roku 2012. ()

johnymdoe

Ve zkratce: Dobrá atmosféra ačkoliv na horory z devatenáctáho století fakt netrpím. Hudba a celkově zvuková stránka výborně děsivá, bába v černém taky pěkně nakreslená/naefektěná. Zoufalý neherec a jeho jeden "zadumaný" výraz na vše Daniel Radcliffe se v tom taky dal přežít, ačkoliv to že má mít 4letého syna mi připadalo směšné. Ciarán Hinds ale herecky film zachraňoval. Párkrát jsem se lekl a chvilku i příjemně bál. Proč je duša nasraná na chudáky vesničany a ne na zlou škaredou sestru sem se za celý film nedozvěděl...asi jim vraždí ty potomky z plezíru. Ale film se povedl a pokud bude hrát ve dvojce Hermiona a Ron tak se jistě máme na co těšit. :)) ()

Wardan

Docela stylová frajeřina. James Watkins umí vykreslit hodně dobrou tajemnou atmosféru, místy jsem se fakt i docela bál. Jinak scénář nic moc, není nijak špatný, jen je prostě jednoduchý a neinovativní. Herecky je to bezva. Daniel Radcliffe hrát umí a Ciarán Hinds nikdy nic nezkazí. Vesměs velmi dobrý horor, na který se rád znovu podívám. ()

sNeDy

Harry Potter a divná ženská z divnýho baráku se povedl. Jde vidět, že když se obsadí do hororu kvalitní herci a nekazí vám tak zážitek z filmu upištěná blondýna nebo svalovec s hereckým portfoliem postarší cihly jdou točit i kvalitní hororové záležitosti. Atmosféru to má, umí to zamrazit a občas i příjemně překvapit. Ještě se kluci naučí psát i konce a budu spokojen. Protože podobný konec jako u The Woman in Black si můžou tvůrci strčit do na na na! Proto taky hodnocení jen 3/5, na odchody do světla jsem háklivej od dob Ztracených. ()

edie sedgwic

Typicka ducharina z viktorianskej ery. Daniel Radcliffe sa snazi oslobodit svojej nalepky Harryho Pottera a obcas sa mu to aj dari. Celkovo film nepriniesol nic nove, efekty a momenty strachu uz boli pouzite x-krat, ale celkova atmosfera je velmi fajn. Ak filmu obetujete hodinu a pol zivota, sice si nic nove neodnesiete, ale sklamani nebudete :). ()

drozdy1

Po dlouhé době jsem opět z hororu nadšený. Daniel Radcliffe byl na roli jako dělány a i ostatní herecké výkony se opravdu povedly. Příběh je velmi zajímavý a lekačky na velmi kvalitní úrovni. Hodnocení 88%. ()

Bozvav

Daniel Radclife nám dospěl a spolu s ním i jeho herecké kvality. Film je patřičně ponurý, nic pěkného v něm není a o to jde. Nemám tento typ filmů ráda, dívala jsem se na něj z čiré zvědavosti a vůbec se mi nelíbil. To znamená, že ve svém žánru je velmi dobrý, neb já hororově mysteriózní filmy nemusím. Za kvalitu snímku tedy dávám tři neobjektivní hvězdy. ()

mh.mail

60% — Dobře natočený poctivý horor. Já nemám ve zvyku se u filmů moc lekat, takže k tomu nedošlo ani teď, což ale neznamená, že by film neměl tu správnou atmosféru. Jízdy po pobřežní cestě, kudy se dá jet jen za odlivu, měly v sobě cosi znepokojivého. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)