Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

iamek

Překvapivě snesitelná duchařina se slušným technickým zpracováním a pár dobrýma lekačkama. Pochválit musím taky prosředí, kde se děj odehrával a kostýmy. Nejlépe tenhle film z recenzoval František Fuka na svém blogu. Myslím obrázkovou recenzi. Doporučuji. ()

Chrustyn

Atmosfericky v některých případech slušný ale jinak nudný a logicky nedomyšlený horor, kde se Daniel Radcliffe zuby nehty snaží vymanit ze škatulky Harryho Pottera. Bohužel i když hraje slušně nedokázal sem se zbavit pocitu, že jeho role byla psaná někomu daleko staršímu. Ve výsledku se jedná o horor pro celou rodinu, který se snaží děsit hlasitým vřískáním a lacinými lekačkami. ()

hammer_head

Docela přijemná duchařina. Atmosféra, prostředí a napětí - je zde všechno a přesto něco chybí. D. Radcliffe je v roli Arthura docela přesvědčiví, ale já ho mám pořád vsugerovanýho jako malého kluka z Bradavic. Celý film mi prostě vadila jeho snaha být odhodlaným otcem, který chrání své dítě, ale nadruhou stranu, kdyby zde D.R. nehrál tak by se jednalo o průměrnou duchařinu, která je prostě jedna z mnoha. ()

klerik

Radcliffe len chodí a mlčky všetko obzerá. Kamera blúdi domom a bažinami a všade nazerá. A ono to funguje! Tak ako kedysi dokázal (vo svojej podstate triviálny) horor TÍ DRUHÍ byť iný ako vtedajšie remaky japonských ducharin, tak aj teraz Žena v čiernom funguje ako výdatné osvieženie, aj keď scenár neprináša nič nové. Doylovsky/Stokerovská atmosféra skvelo funguje... ()

SeBig

Potter to zahrál perfektně, líbila se mi i doba ve které se to odehrávalo. Strašidelné to ale moc nebylo. Pár lekacích scén, napětí to celkem mělo a příběh zajímavý, ale rozuzlení skoro nulové. ()

korbitch22

Rutinní žánrovka,která se hrozně pomalu rozjíždí.Příběh a vyprávění má úděsný tempo a vlastně se ani nic pořádně nedovíte a celá podstata příběhu zůstane neodhalená.Film se rozjede až v 50 minutě a to vlastně jen na deset minut,kdy mladý Kipps tráví noc v domě,ano tato desetiminutovka mi skoro zastavila srdce,ale to je všechno.Zbytek filmu se není čeho bát a vyšetřování záhady vlastně ani neexistuje.Musím vypíchnout kostými a přostředí ve kterém se příběh odehrává,Anglické pochmurné mokřany začátku 20 století přidávají na atmosféře.Mladší a méně zkušení diváci budou s Ženou v Černém určitě spokojeni,pro mě je to šedivý průměr s lepšími momentky,který mě spíše nudil a co si budem povídat,na poličce s dvd by se vyjímal film dobře,ovšem po technické stránce a vůbec co do stylu a příběhu nemá v kinech co pohledávat.Radcliffe se musí ještě hodně snažit,aby se zbavil nálpeky brýlatého přizdisráče,ale jinak to odehrál celkem slušně.Možná bych šel s hodnocením majinko výš,nebýt pitomého konce,což je u hororů poslední dobou nebezpečný zlozvyk.Od dob kdy mě jsem strachem zešedivěl u Wanova Insidious polykám tyhle lekací báchorky s úsměvem na rtech.Průmerná zábava na jeden podvečer....60%. ()

Ghoulman

Pravda, už to tady bylo několikrát, ale přesto, když se to udělá dobře, pořád to (na mě) funguje. Dobová atmosféra a doba samotná duchařskému filmu velmi prospěla, Watkinse obdivuju, že to takhle dobře dokázal zvládnout, zvlášť k přihlédnutím k Jezeru smrti, které bylo také skvělé, ale žánrově se velmi lišilo. Navíc výborný Radcliffe, vždy jsem si myslel, že je to nejlepší z dětských herců v Harry Potterovi a Žena v černém to dokazuje... ()

Crocuta

Velmi atmosférické a řemeslně takřka dokonale zvládnuté strašení, které se rámcově i poměrně důsledně drží ponuré předlohy. Za mne spokojenost. ()

mcb

Velmi dobře řemeslně zpracovaná hororová žánrovka, která však nepřichází s ničím novým, jen s omíláním starých známých filmových postupů. Kvůli tomu i takové věci, jako nervydrásající chození hrdiny (polo)prázdným starým sídlem ztrácí na působivosti, jelikož díky znalostí žánrových mantinelů (a kvanta jiných duchařských filmů) přesně víme, co se stane. I to samoúčelné lekání založené na zvýšeném zvuku se za chvíli zprotiví. Gotická atmosféra zahalená všudypřítomnou mlhou je však perfektní (stejně jako koncept se zvedáním vodní hladiny), škoda jen, že se režisér nepokusil o nějakou inovaci či nekompromisnost jako v případě svého předchozího survivalu Jezero smrti, jenž řadím k top hororům poslední doby. Když přijde na "lámání chleba", dává pomalé budování atmosféry průchod spíš nevydařeným speciálních efektům či maskám než dalšímu napnutí nervového ústrojí. I přes několik výtečných scén (například tahání kočáru z bažiny) tedy spíše hororová rutina, která je sice v době bezobsažných remaků a vyvražďovaček příjemným zpestřením nabídky kinodistribuce, ale zároveň ničím, co by si stálo za to někdy zopakovat. Už jen kvůli tomu, že když si mimo Ženu v černém pustíte Ty druhé nebo Sirotčinec, o nic nepřijdete. P.S. I když bych Danielovi Radcliffeovi nevěřil, že je otcem čtyřletého dítěte, jeho výkonu (v rámci žánru) nemám co vytknout. ()

mat.ilda

Uff, konečně zahuštěná atmosférická lekačka s duchem, který má co oplácet - a svoji pomstu nebere na lehkou váhu. Čelí mu notářský úředník, který má díky osobním trablům k duchařině kladný vztah, a proto i pro strach uděláno.... Marně léta čekám na chvíle, kdy se opravdu budu bát alespoň první setmění po projekci, Woman in Black byla hodně blízko, neboť husí kůže vyvstala minimálně dvakrát a celkový prožitek byl hodně intenzivní, se skvostným koncem - v podstatě tvůrci nezkazili vůbec nic, jen nejsem vyloženě v hororech si libující divák. NEJLEPŠÍ SCÉNA: Úvodní sebevražedná a nádražní konečná. ()

rollman1

Tak na to že sem četl špatné ohlasy , ja byl v celku spokojen . Příběh sice není zcela origínální a je klíšovitý , ale atmosféra filmu je k tomuto žánru dostačující . Lekačky sice průměrné , ale dokazáli se mnou pořádně cuknout . Jediná výtka asi to ,, že se Daniel Radcliffe do této role moc nehodil , protože na postavu právnika vypadá hodně mladě. Jinak 80 % ()

heyda

Po dlouhé době opět poctivá duchařina typu ´´Ti druzí´´, kde je atmosféra až na prvním místě. Příběh je v podstatě obyčejný, ale hororově to patří velmi vysoko a to nejen perfektními lekačkami, ale především výbornou prací kameramana. Bylo vidět, že si tvůrci hráli s každou scénou, takže já jsem s tímto hororem spokojený, ačkoli pár drobností mi vadilo a konec bych si dovedl představit hudebně drtivější, tak aby se mi zastavil úplně dech... 80% ()

Yardak

Radcliffe mě mile překvapil svým hereckým projevem a dokázal, že není jen hercem jedné role! Woman in Black je nadprůměrný mysteriózní snímek, jenž těží hlavně z dobré atmosféry a zajímavého filmového zázemí. Sice u několika scén si divák říká, "tohle jsem už někdě viděl", ale i tak se jedná o kvalitní film. Slušná hudba Beltramiho a herecké doplnění Hindse vysloužilo 4 hvězdy, 75 %. ()

VenDulin85

Po dlouhé době jsem si pustila horor a nelituji. Po pravdě jsem chtěla vidět, jak Daniel zvládnul i něco jiného než kouzelníka s jizvou na čele a kupodivu zvládnul více než obstojně, přestože je na roli otce (byť čtyřletého chlapečka) ještě mladý a rovněž herečku pro jeho zesnulou manželku bych zvolila jinou. Atmosféra mě dostala, po skončení jsem si ještě v šeru chystala oblečení na další den a koukala jsem se málem i pod stůl, jestli se tam něco neschovává :-), naštěstí nemáme doma houpací křeslo, to už bych asi nepřežila... Člověk si říká, co by udělal on, jak by jednal s nepřívětivými vesničany a co si počít v tom fantasticky odříznutém domě na samotě. Jako pokřtěnou ateistku mě napadá, že bych se tam sama v noci dala na modlení a že bych si s tou paní popovídala, přinejmenším na ni něco řvala :-). ()

lillien

Zcela dle mého anglosaského gusta, málem jsem si z té duchařiny pod duchnou přiškrtila plyšáky! Začátek vypadal sice jako slaboučký okresní přebor s pár lekačkama ve starým baráku někde na pomezí teritoria psa baskervillskýho..ovšem poté, co jsem Radcliffovi poprvé přiznala nějaké body za zkroušené ksichty (šly mu náramně, ale taky u nich zůstalo, na složitější dialogy zapomeňte ), nám to jaksi začalo hezoučky atmosfericky gradovat, mrtvých harantů přibývat a ta baba v černém, co se tam místy zjevovala, tfuj, jak bych ji jednou viděla, už bych ho brala, mokřady nemokřady..No a závěr excelentní přátelé, na férovku přiznávám, že mi ztuhly bradavky, musela sem si trochu rozsvítit a poslední překvápko té osoby v černém sem regulerně neviděla, neb sem stihla zavčas zavřít oči. A vůbec mě to nemrzí, už toho tlamingera nechci nikdy vidět! ()

Nettrass

Ponuré místo, ponurý dům, ponuří lidé a ponurá vrána. K tomu sestra Bílé paní, pani Černá, která se postará o pár lekaček a hustou atmosféru. Prostě duchařina jak má být. ()

Stanislaus

Danielu Radcliffovi opravdu hodně "uškodila" série HP, co se týká hereckého projevu. Já jsem prostě nevěřil, že je dospělý právník, který má čtyřleté dítě a je navíc vdovec. Nicméně po formálně stránce jde o slušně natočený horor, ve kterém jsou vskutku kvalitní lekačky a napětí. Příběh je sice na první pohled neokoukaný, ale námětově jde o šablonu jiných duchařských filmů, takže nic extra nového. Z herců mě nejvíce zaujal manželský pár Dailyových, kteří by mohli být rovněž hlavními postavami. Zkrátka žánrově jde o dobrý horor, který splňuje své parametry, avšak nenabízí nic neviděného. ()

Flego

Žena v čiernom láka deti do náručia smrti a mladý právnik Kipps ( Daniel Radcliffe ) sa snaží prísť na to, čo sa to deje v starom dome v odľahlej anglickej dedine obklopenej nehostinnými močiarmi... Hoci mu poverčiví dedinčania príliš nepomáhajú, napokon nájde spojenca v postave Dailyho ( výborný Ciarán Hinds ). Perfektné spracovanie, hustá atmosféra konca 19. storočia a strašidelné lakačky to sú hlavné dôvody mojej spokojnosti. Dlho som nevidel takú kvalitnú ducharinu. Až som sa začal obávať záveru, lebo ten býva v podobných filmoch achilovou pätou, napokon dávam klobúk dolu. Časom sa k filmu vrátim a pozriem si ho v noci sám... čo na prvýkrát nedoporučujem.:) ()

MontyBrogan

Milé prekvapenie pre mňa, konečne horor ako má byť. S atmosférou a lakačkami, ktoré na mňa väčšinou fungovali. 72% je priemerné hodnotenie, s ktorým sa úplne stotožňujem. ()

rikitiki

Dobrá atmosféra, kde lekačky postupně nahradí mysterióznost. Jen to nenechalo dojem, který bych si po pár dnech připomněla. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)