Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Copacabana

Asi iba kvôli faktu, že som film pozerala v neskorých nočných hodinách som sa asi 2x zľakla (za bieleho dňa ani to), a to tiež z veľkej časti spôsobili zvukové efekty.. Ćo ma dosť iritovalo boli aj prvoplánové lakačky, že prišlo mi to, ako keby sústredili gro svojej pozornosti na dokonalý vizuál a zvukové efekty, ale ostatné veci boli točené hala-bala, len aby to už mali z krku. Zhodnotila by som to však ako priemer, lebo na druhej strane sa mi páčil dospelý Radcliffe a umiestnenie domu uprostred bažín a celkovú jeho atmosféru, no holt toto mi nestačí. ()

Vecko99

Příběh je naprosto klasický, takže pokud vás u filmu nenadchne nic jiného, asi na něj moc vzpomínat nebudete, ale i tak stojí za shlédnutí. Exteriéry i Interiéry nemají chybu, stejně jako celková atmosféra filmu, ale ani to nestačí k dobrému hororu, který ale měl skončit o 30 vteřin dřív, protože závěrečná scéna tam aspoň pro mě prostě neměla být. ()

chelseaman22

Tak naprostá paráda to nebyla. Čekal jsem o něco více, ale na stranu druhou, vždyť to byl první Danielův film bez hůlky! Prostředí bylo výborný, chrchlání krve po požití louhu taky. A i ten konec byl dost vkusnej. Ale ta sťať chvilkama kulhala, jak Kulhavej Orfeus od Otčenáška. 77% ()

Cedr

Dobové umístění a lokalita film zvedají, nicméně originalita naprosto nulová. Co scéna to typické hororové klišé pěkně podle té nejprovařenější šablony. Tento nedostatek je tak nějak vyvážen obrovskou kvantitou těchto scén a celkem slušným zpracováním. Bohužel ale postrádajícím jakoukoliv čerstvou ideu. Neurazí, ale definitivně nenadchne. Umouněných 50%. ()

Doudis19

Poslední dobou se s podobnými filmy roztrhl pytel. Žena v černém v ničem zásádním nevybočuje ze sorty průměrných duchařin, tedy pokud nepočítáte účast Harryho Pottera. Ten typ filmu u kterého mírné mrazení postihne každého, ale opravdu vystraší jen hodně slabé povahy. Každopádně proti Paranormálním aktivitám a jím podobným nesrovnatelně záživnější. ()

Mr.Ripley

Natočit v současné době originální gotický horor není vůbec jednoduché. Ono natočit jakýkoliv děsivý film je opravdu umění, proto si každý dobře vypadající horor zaslouží určitou pozornost. Po The Others to tyhle typy děsivých vyprávěnek nebudou mít nikdy jednoduché, vše již bylo vyřčeno a přesně tohle plní i Žena v černém. Plní určitý standart s fajnově tísnivou atmosférou, precizně odvedenou prací s kamerou a překvapivě výtečným hereckým koncertem Radcliffa, který nechává zapomenout na Harryho ihned v samotném úvodu. Po obdobném letošním Awakening se jedná o kvalitní počin, leč recyklující a ničím překvapující. Opravdu, kdo by takový závěr nečekal. ()

Estrellita

Harrymu to jde! Bohužel film je to docela utahaný a dost neoriginální, jen zvláštní konec považuju za plus. Přesto ale, v záplavě hororových novot 21. století, hned vedle nudného Sinistera nebo hypernudného (cituju verbala) "Abnormal Passivity", je žena v černém lehce nadprůměrnou duchařinkou. 60% ()

Motinski

Žena v čiernom pôsobí strašidelne hlavne kvôli prostrediu kde sa odohráva. Nemôžem povedať že by ma príbeh nezaujal, chýbalo mu ale niečo čo ho spraví výnimočným oproti iným duchárčinam. Daniel Radcliffe nepasoval vôbec (ajkeď sa snažil) a ešte aj pôsobil strašne mlado aby som mu túto postavu veril. Koniec tiež sklamal, takže celkovo beriem ako najväčší plus tajomnú atmosféru a zasadenie na strašideľný vidiek. Inak iba obyčajný priemer. ()

octopuska

Výborný temný příběh ze staré dobré Anglie, Daneček skvěle nebojácnej , odhodlanej vyřešit a zlomit tragické prokletí ponurého domu, který každý den příliv odřízne od zbytku světa. Dost morbidní téma na parádní horůrek. Krásné lokace, výprava a jako vždy parádní herci. Pěkně jsem se zas jednou bála. ()

filmmovier

To je ale luxusní horor! Už pořádně dlouhou dobu jsem podobný neviděl a asi zase chvíli neuvidím. Musím dát plný počet, protože mě ten film absolutně dostal. Už od začátku se to parádně rozjíždí - atmosféra je tak temná a hustá, že by se dala krájet, anglické exteriéry a močály tomu také dost napomáhají a interiéry hlavního baráku jsou vymakané do dokonalosti. Daniel Radcliffe pro mě už asi navždycky bude Harry, pravdou ale je, že se tady od této role naprosto odpoutal a dokázal, že umí vážně dobře hrát. Skvěle mu tady sekunduje i Ciarán Hinds. A to finále bylo prostě bombastické a film naprosto doladilo. Jedním slovem luxus, kostýmy, atmosféra, výprava, interiéry a exteriéry a samozřejmě skvělý příběh dělá tento film diamantem upadajícího žánru. Jasných 100% a navíc to jde do mé topky. ()

DJ Rocco iNc

Hmm. Žeby náš okuliarnatý Harry konečne dospel? Myslím, že áno a dokázal, že vie zahrať aj vážnejšiu postavu, v celkom inom príbehu, než je svet kúziel. Milo ma prekvapil, ako aj dej filmu. ()

Sokkk_y

Konečně vidím nějaký film, kde Harry Potter nehraje Harryho Pottera, ale kde Daniel Radcliffe hraje Arthura Kippse. Perfektní výkon, z toho kluka určitě jednou bude velmi kvalitní herec. Bohužel i přes jeho hraní a vynikající duchařskou atmosféru mi vadil idiotský scénář a celkově mi připadal ten snímek jakýsi nedotažený. Takže silné tři hvězdy je hodnocení mé a už teď se těším na příští Radcliffovu roli. Snad tam neskončí jako Harry Potter. ()

plechulka

Nemám "nakoukáno" tolik horrorů, abych mohla porovnávat a hodnotit v rámci srovnávání v žánru, ale "lekačky" na mne působily spolehlivě a velmi anglická atmosféra s působivými exteriery mne potěšila. Za konec jedna hvězdička navíc! ()

baruss

Lakačky aj atmosféra na úrovni, len škoda že hlavný hrdina je retard a zápletka príbehu je mimoriadne piramočiara (easy) a jasná snáď od 15 minúty filmu. K tomu retardovanému hrdinovi doplním - len čo niečo zazrie alebo započuje, hneď sa bez jediného slova vydá tým smerom. Vôbec na ňom nieje badať strach, prekvapenie zdesenie, zamyslenie... Je to retard. ()

ivan_drago

Film doplácející na to, že jede celou svou stopáž podle stejného schématu, kde se objeví nějaký duch a máte se leknout... Pochválit musím aranž scén a atmosféru... mlha a zatuchlost onoho sídla dokáží navodit mrazení v zádech, ale všechno bohužel sráží stereotyp... A věřit "Hrnčířovi", že je otcem dítěte a umřela mu manželka dá taky zabrat a myslím, že mu chvíli potrvá, než se z toho stínu té osmidílné kouzelnické série vymaní... ()

Dado

Daniel Radcliffe ako právnik a otec Arthur Kipps jednoznačne dokázal nielen svojim fanúšikom, ale aj neprajníkom a kritikom, že v ich pamätiach nechce zostať len tým vychudnutým chlapcom s okuliarmi, jazvou na čele a prútikom v ruke a vie sa zhostiť aj náročnejšej hereckej roly a čo je najdôležitejšie, zahrať ju skutočne vynikajúco. Aj preto je trochu škoda, že narozdiel od jeho hereckého výkonu sa zvyšok filmu prívlastkami ako perfektný opísať nedá. Príbeh je tak trochu tuctový a určite sa zo samotného nápadu dalo vytlačiť ešte viac šťavy a takisto i atmosféra je na jednej strane veľmi dobrá, no na druhej je jej tajomnosť a strašidelnosť postavená najmä na pilieroch zvukovej stránky, čo už filmoví priaznivci mali možnosť zažiť v nespočetnom množstve iných filmov a v nejednom z nich to fungovalo lepšie a najmä menej predvídateľnejšie. (70%) ()

Johnny.ARN

Ja tieto duchárčiny, horory a podobné bojím, bojím filmy vážne nemusím. Tak prečo som to pozeral?? Ani sam neviem. Možno kvôli Radcliffovi, ako sa dokáže zbaviť nálepky poteraz a zahrať úplne odlišnú úlohu. Možno kvôli knižnej predlohe, na ktorú niekedy natrafím. Neviem. Jednoducho som to videl. A opäť som sa utvrdil v tom, že tento žáner nerobí dobre mojím črevám. Dej skvelý, pútavý, udrží až do konca. Nočná scéna v dome, zimomravky netaké. A nečakaný záver bol úplne skvelý. Dobre spracovaný duchársky film, ktorý nezakladá na obsadený, ale na predlohe, scenáry a atmosfére. Radcliffe celkom schopný. Kebyže som fanúšik, tak dám viac, ale takto len 3 z 5 ()

Mrkvič

Kdybych nebyl místy tak posranej strachy, dám o hvězdičku méně. Takhle si to ale s tou babiznou v černém nelajsknu. Bohužel má film jen skvělou atmosféru. Herci žádná sláva. Skoro všechen děs ve filmu obstarávají nelogické lekačky (ach ten jednoduchý nástroj pro slaboduché). Na závěr vyloženě trapná hláška pro "přemožení" duchů, že dřív neměli to, co mají oni teď. Haha. Ale zase samotný konec přinesl do duše příjemný klid. Přijde mi to spíš jako lekačka pro ne moc zasvěcené do žánru. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)