Respektovaný dětský lékař Tomáš, žijící s rodinou v třígenerační luxusní vile v pražské Troji, je obviněn nezletilou pacientkou z pohlavního zneužívání. Ze dne na den je nucen vyměnit dobrou pověst a adresu svého domu za celu ve vazební věznici, odkud se nevina prokazuje hodně těžko. Tomáš čelí dívčinu obvinění, ale i dávné zradě, jíž se dopustil na kamarádovi, když mu přebral ženu. Ten je nyní pověřen vyšetřováním případu. Také on stojí před volbou, zda letitému sokovi oplatit dávné pokoření, nebo zůstat věren profesní cti, odmítající směšovat věci soukromé s pracovními. S nově nastalou situací se musí vyrovnat nejen vážený lékař, ale i jeho manželka Milada a její sestra Lída, které celou záležitost tají před jejich autoritativním otcem, pro něhož by taková informace mohla mít až smrtelné následky. Vlivem zprvu evidentně nesmyslného obvinění pak uvnitř celé rodiny vyplouvají na povrch křivdy a zklamání, jež už měly být zapomenuty. Všechny Tomášovy životní chyby i úspěchy se nyní budou přiklánět na jednu nebo druhou misku na vahách spravedlnosti a působit v příběhu nečekané zvraty... (TV Nova)

Petule3

Jelikož psychologické filmy patří k mým nejoblíbenějším, tenhle film mě opravdu dostal. Aňa Geislerová je opravdu paní herečka. Super scénář i režie je základ. Zaujalo mě překvapivé finále filmu, které jsem opravdu nečekala. Po filmu na mě dolehl hodně špatný pocit, ale to k těmhle filmům patří, takže super. ()

iz67

Ta druhá část a celé vyvrcholení působí trochu uměle. Nastavovaná kaše, která asi chtěla relativizovat Nevinnost jako pojem, ale nepodařilo se. Škoda - ze začátku mi bylo těsno, jak dlouho ne. ()

krtonozka

Občas je to od Hřebejka moc na dřeň, občas je to od Hřebejka moc po lopatě, ale pořád je to nad průměrem soudobých českých filmů. ()

kubilov

Podle traileru jsem rozhodně čekal víc, mírný úkrok k thrilleru rozhodně nemohl být špatným krokem, zvlášť, když se Hřebejk s Jarkovským v poslední době situovali spíše ke komediím. Moc mě překvapilo i herectví mladé Asterové, Anny Linharové, jejíž nevinná, ale přesto silná vnitřní síla z plátna přímo sálala. Příliš nezaostávali ani tradičně kvalitní Vetchý a Geislerová, přesto nemůžu hodnotit výš, jelikož ten konec to zase šíleně zabil. Bohužel už se to stává takovou nemilou tradicí, že nadějně rozběhlý film od dvou výše jmenovaných pánů končí pro mě naprosto neočekávaným (což by tolik nevadilo), ale hlavně totálně dementním (to už teda vadí) koncem. ()

subic

Hynek Čermák ve své zatím asi nejvýraznější a nejlepší roli. A dál Ondra Vetchý mírně nadprůměrných 16 a Mácháč, kdo si z toho co zapamatuje dál? Aňa Geislerová mě opět utvrdila, že ji vážně šílená. V produkci TV Nova se spíš jedná o jeden z dílů Soukromých pastí, na TV obrazovky dobré, do kina slabší. Z dílny Hřebejk&Jarchovský opět jen průměr tak jako posledních 10 let. Po shlédnutí člověka napadne, jak se to mohlo stát, jak se jí to v té hlavě mohlo takhle pomíchat. Asi ji málo řezali. ()

Hjuud

Pěkný atmosferický film, který ovšem tak trochu pohřbil konec, jenž příliš nesouvisí a nenavazuje (ano, použil jsem zeugma) na předchozí děj. Konec navíc vyzněl poměrně nejasně. Jaktože ho zavřeli, když ona odešla do vody sama? Nebo to byla metafora? A tu malou holku teda zneužil nebo co?? 3* ()

macetoma

Drama jako řemen. Seděl jsem a koukal až do konce. Příběh jako ze života - jednou jsi dole a jednou ještě níž. Dávám 4 hvězdy. ()

gicous

Česká kinematografie. To je pro mě specifický žánr, v rámci něhož hodnotím tento film. Subtilní, úsporné a chytře napsané drama, které jde proti proudu současných zidealizovaných vztahových dramat, točících se v Česku. Žádní vysloveně kladní hrdinové, dobří herci (výborný casting) a především smutný, realistický a cílevědomý příběh. Na plné hodnocení to u mně není. Jednak mi nesednul naprosto nevhodný soundtrack. A také nechápu posun od reálného k snovému ve vysvětlujícím finále - rušivé, neatmosferické a vzhledem k předešlému ději rozporuplné. 7/10 ()

llydeb

Myslela jsem, že vím přesně, jak jsou karty tohohle příběhu rozdané. Nečekané rozuzlení vykouzlilo 4 hvězdičky. Propracovaná psychologie postav. Nadprůměrný film v českém rybníčku. ()

Blenny

Jsou filmy, které důmyslným zvratem nebo geniální pointou vyvolají téměř orgastickou slast. A jsou filmy, které týmiž prostředky způsobí průjmy. Toto je bohužel ten druhý případ. Jinak by to bylo za pěkné tři. ()

ostravak30

Nevinnost je asi jedním z nejlepších filmů, které Nova vyprodukovala. A nejspíš taky jediným, který dostal nějaké ocenění, respektive jeho herci. Vlastně to není špatný film. Kvalitní herecké výkony, které obstarávají herecká esa, mě potěšil především návrat Luďka Munzara, se opírají o napínavý příběh, který má vcelku rychlý spád. Na druhé straně jsem měl pocit, že scénář byl mnohdy až moc ukecaný a jindy naopak málo. Co mě ale nepotěšilo bylo závěrečné vypointování. Podle mě to už tvůrci překombinovali. Jako by sami o něm nebyli moc přesvědčeni, konec je rychlý jak Schumacher nadopovaný Red Bullem, zatímco celý předchozí děj se dlouze vleče. Tři hvězdy jsou pro tentokrát spravedlivé hodnocení. ()

Tominni

Vše začíná obviněním uznávaného dětského lékaře ze zneužití své pacientky. Jaká je pravda? Co je a co není lež? Film, který jde emočně do hloubky, film, který se tak snadno nedostává z hlavy, film, který nutí přemýšlet. Výborný Vetchý, Čermák, vynikající Anna Linhartová. Nečekal jsem, že od Musíme si pomáhat budu hodnotit film od Hřebejka pěti*, ale za tento film si to zaslouží. Kéž bychom se dočkali více takových českých filmů. ()

hrumsrt

Od Hřebejka až nezvykle vážný snímek, který v jeho rukách díky dobrému tématu vyznívá dosti dobře. Není třeba se hádat, kdo komu kouká přes rameno, ale novější severský film Hon je úplně jiná jízda. Silné téma s výborným obsazením, kde se jede po silné dramatické vlně při níž mám velkou chuť dojít rozhřešení. Ondřej Vetchý je jedním z nejlepších českých herců svojí doby a v čistě vážné roli si ví rady. Všechno je dobře, vyšetřování a nálady postav se vyvíjejí, všudypřítomné dusno má svůj efekt. Když tu se ale scénář rozhodne vlastně nosné téma snímku takřka lusknutím prstu uzavřít. Odvážný krok, jaký ukončuje hodně povedené drama.. Avšak pak se rapidně mění tón snímku a slovo si bere Aňa Geislerová jejíž činy a i samotný závěr nechápu, a tak se v té postavě tak dlouho rochníme až je úplná škoda, že to nejsou třeba dva rozdílný filmy. I když teda pořád platí, že ten první film by byl minimálně dvakrát tak zdařilejší. Děsná škoda, že tvůrci takhle "vyplňovali" celovečerní filmovou stopáž. Škoda a kvůli téhle lince nebudu na snímek vzpomínat v nejlepším.. Za první "příběh" bych mohl uvažovat o plném počtu, za ten druhý bych možná nevypotil ani trojec a navíc už se nemám chuť se na snímek znova dívat (proto je výsledek takový "vstřícný"). Hanba, asi jste si měli ten Hon dokoukat do konce. Pane Hřebejk, tohle byla opravdu chyba! 70% ()

g.laudeo

Jako fanoušek Kawasakiho růže říkám, že tento pokus o Růži II nevyšel. Munzar nedostal roli, Vetchý nedostal roli, Geislerová svoji standardní roli odehrála standardně dobře... Pokud je důvodem, proč Hřebejk obsadil p r á v ě Aňu, to, co mě napadá, je to možná velmi rafinované, ale přesycenost prostě zůstane přesyceností. Záměr soustředit film na jedno téma nevyšel, výsledkem jsou dva napínavě rozehrané a podivně (ne)uzavřené příběhy. Ovšem Hynek Čermák dostal super příležitost a využil ji fantasticky. ()

HrrrOch

Asi nejlepší Hřebejkův film za poslední dobu, ale to neznamená, že je to hned velký odvaz. Námět mi přijde zajímavý, celá ta základní zápletka je jak říkají scenáristi "nosná", ale připadá mi, že je to podivný slepenec plný odstředivých tendencí. Není těch zatčení a podezření už trochu moc? A proč se mi půlka postav vytratí v poslední třetině filmu? a musela být ta retrospektiva fakt tak zdlouhavá a popisná? Jak říkám, zajímavý námět, ale chtělo by to ještě kapku dramaturgie :-) A kameraman by mohl trošku míň umělecky masturbovat a necpat nám tam všechny ty paprsečky a krásně symetrická schodiště, střihače naopak lituju, tohle musela být tvrdá práce. Jinak co do hereckých výkonů Aňa Geislerová skvělá, Ondřej Vetchý se bohužel musel omezit na demonstrativního panáka. ()

Parez.

Moc rád hodnotím filmy podle toho, jaký pocit si odnášim z kina respektivě jak na mě ten film zapůsobí. Po tomto filmu jsem odcházel v lehce depresivní náladě, což byl pravděpodobně účel. Líbil se mi celkem dobře promyšlený a napsaný scénář a celkem slušné herecké výkony. Co se mi nelíbilo vůbec, byla hodně špatně vybraná muzika, které ale naštestí nebylo zas tak moc. I když musím uznat, že tu místy depresivní náladu jenom umocnovala. Nejdříve jsem chtěl dát 3*, ale nakonec dávám 4*, jelikož to je český film po delší době, který na mě zapůsobil. ()

pavelg

Začátek dobrý, zajímavá kamera, to proto, že jsem ještě měl v mysli otazník, jaké to bude. Naposled si od H. pamatuji Krásku v nesnázích jako dobrou, Musíme si pomáhat a Horem pádem jako výbornou podívanou. Z Kawasakiho růže mám v paměti určitou rozporuplnost i když celkově víceméně kladný stav mysli.. Určitě bych se nevydal, kdy u filmu od Hřebejka byla napsána komedie, že se jedná o drama mne však zaujalo. Když začátek odplynul, tak jsem začal nervózně poposedat nad příběhem doktora Tomáše nařčeného ze znásilnění nezletilé O., byl mi nějak cizí, byl odvyprávěn jaksi bez ponoru, doktora mi nebylo ani líto ani nelíto ... Někde k prostředku by se pocit dal asi popsat jako lítost nad časem utraceným návštěvou tohohle filmu. I když jsem se stále kochal kamerou, zvukem a také jedinou věrohodnou postavou policajta Ládi. Tenhle pocit pokračoval až do konce filmu, když jsem si oddechnul s titulky, že už je konec. Byla to detektivka bez zločinu, děj bez příběhu a k tomu sada filmařských podvodů, kde je nám nejdříve ukázána část scény bez podstatného okamžiku, aby divák nabyl určitého dojmu, v tomhle dojmu nás pak režisér nějakou dobu nechá a pak na konci nám scénu zopakuje i s tím podstatným okamžikem, který půvpodní dojem překvapeně obrací naopak (mám na mysli např. scénu, kdy Tomáš odchází s "Aňou" z nemocnice, nejdříve v prima pohodě, v zopakování pak s rychlým "mezikontaktem"). Sada zajímavých scén, ale zcela nenapojených do filmu, třeba s postiženým synem Danem nebo otcem prof. Walterem. Ani nemluvě o reminiscencích na minulé vlastní filmy, např. Horem Pádem, kdy Láďa tomu vraždícímu kuplíři vysype do polévky celou solničku ... a také na minulé cizí filmy, např. zásadní okamžik, kdy "Aňa" na konci vyplave daleko, aby se utopila (Pouta, Návrat domů). Resumé: thumbs down ... ()

Vivian

První půlku filmu si člověk myslí, že ví, o čem to je, a v druhé polovině překvapeně zjišťuje, že ono je to všechno trochu jinak, i když ne tak, jak by čekal... Prostě příjemná nepředvídatelnost. Emoce nejsou tak vyhrocené, aby člověk zapomínal dýchat a zatínal nehty do sedačky, akorát ho obchází takový divný pocit, že by to mohlo být ze života... Ondřej Vetchý nezklamal, úloha Luďka Munzara se mi zdála trochu zbytečná, ale posléze jsem si uvědomila, že "není malých rolí" a že i ta jeho úloha byla v celé té mozaice velmi důležitým střípkem. ()

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary

Hřebejk v Hlavní soutěži 48. MFF Karlovy Vary