Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

lennyd

Bývalý agent Snow (Guy Pearce) je obviněn z velezrady, a čeká jej dlouholeté vězení nebo smrt. Ale přece jen se mu naskytne možnost jak svůj život zachránit - stačí se vydat na vesmírnou základnu MS1, kde je zřízeno novodobé vězení pro ty nejhorší vězně. Vypukla zde totiž vzpoura, a jedním z rukojmích je i dcera prezidenta USA, Emilie (Maggie Grace). Když se Snow dozví, že jedním z vězňů je i muž, který má důkazy o jeho nevinně, neváhá ani vteřinu ... Hned na začátek musím říct, že je docela fajn vidět Guye Pearceho zase jednou v hlavní roli - přišlo mi, že v několika posledních filmech (Cesta, Smrt čeká všude) si odbyde svoji pětiminutovku a šmitec. A za druhé, vidět Guye Pearceho jako akčního hrdinu v jedné z nejakčnějších scifáren posledních let, to mi udělalo radost dvojnásob. Pravdou je, že děj je více než předvídatelný, ale komu to sakra vadí - já se bavil královsky. Guy je správnej tvrďák, na Maggie se zase moc fajnově kouká (ať už je blond nebo ne), tak co . Snad jen ten až přespříliš naivní konec .. .ale co už.. ()

elanius

(91/2012, BluRay1080p) / Až na to, že obrovská vesmírna stanica padala! z obežnej dráhy to bola pre mňa slušná béčková záležitosť s vtipným bonusom v podobe coolového Pearcea. A zase až tak moc podobných filmov v tejto dobe ťažko nájsť. (6/10) ()

Pavlínka9

1* za Vincenta Regana a za prostředí, ve kterém jsem se na film dívala, jinak nic víc. Na film jsem si přišla "odpočinout" na Festivalu Fantazie 2012 a díky tomu, že se plný kino nadšených fandů sci-fi a akčňáků smál na plné kolo a tleskali při daných, někdy opravdu stupidních scénách, tak to bylo jediné plus, které mě ale občas vzbudilo :D :D Místo Guye Pearce bych tam ale dala Hugha Jackmana, kterého se podle mého názoru snažil neúspěšně imitovat :) ()

ywo666

Je to krátke a nič moc sa tam zas nestane. Skôr to pôsobí ako mierne predĺžený diel nejakého seriálu. Guy Pearce sa nehrá na neporaziteľného Ramba a proti protivníkom sa musí riadne zapotiť. A hláškuje ako o život. Nie hláškuje ešte lepšie. Škoda slabého finále. Lebo záporáci sú celkom hustí, ale ich potenciál nevyužitý. Ako keby filmu došiel rozpočet príliš skoro. je to tak na 70% u mňa. Keby ale tvorcovia odviedli lepšiu robotu Snow sa mohol stať kultovou postavou. Takto je viac menej jediný, kto drží film po kope. Dám 4*, ale zo zakrytými očami a pocitom hanby. ()

geklon

ach né...Tak slibnej začátek, zajímavý obsazení a námět, ve mě od začátku evokoval flash back z 90. let, kdy akční thriller byl na vrcholu. Guy začíná být v už po půl hodině tak drsnej, až mi z toho praská zubní sklovina, ale co mě mrzí nejvíc je to proč nebyl plně využit potenciál orbitální masakru se vším všudy. Málo krve. Málo pořádné akce...... a ten Gilgun. Toho měl rejža nechat ať se rozjede a všem tam otočí koule vnitřní stranou na klobouky.....jako připosranej polodementní bráška hlavního záporáka, dost slabý..........dost mě to mrzí....čekal jsem konečně Bayevoskej nářez, ale ten se opět nekoná. ()

Phietros

Jasně na začátku scéna jako kdyby se jednalo o ukázku z videohry, ale pak nemůžu nic vyčíst a celkem jsem se bavil. Jediné co mi nešlo do hlavy, že poslali agenta kterého se snažili zbavit na záchranou misi, aby mu bylo odpuštěno:D Akce celkem ušla, spíše fungovala v kombinaci se zločincema, kde šlo o lehké psycho, když šli po hlavních hrdinech.. No a pointa?! Vysvobodit z vesmírné lodi plné trestanců prezidentovu dceru, kterou se snaží vrahouni dostat! Nejvtipnější bylo, když jí vylil na blondaté vlasy kafe s vazelínou a ostříhal jí:D aby se mohli proplést a neupoutat na sebe pozornost! Nejlepší hláška Snowa byla hned na začátku při výslechu: jeho jméno - že by běž do pí*i! 70% ()

Redi

Nedočíst se, že je to napěchovaný hláškama, a místama opravdu povedenýma (častěji ale přestřelenýma, zbytečnýma a trapnýma), tak to vypínám hned z kraje během nejhorší efektama napěchované akční scény všech dob = totální FAIL. Ironií ale je, že už aspoň pro tuhle WTF scénu by se na to měl člověk podívat, ovšem jedině s kýblem po ruce. Jestli se po celý film chutí jej vypnout neokousat do krve, tak jen díky těm pár podařeným hláškám a další jeblé postavičce Josepha Gilguna (aka Rudy ze seriálu Misfits a jiných...). Námět jen další ohraný klishéshit na vytření zádele. Kdyby film uběhl tak rychle, jako závěrečný průlet atmosférou, tak jedině dobře. ()

BS

Guy Pearce je přesně ten typ týpka, co hulí o stošest, ukazuje bicáky, zabíjí pouhým pohledem a pro hlášku nejde daleko. Maggie Grace je přesně ten typ holky, co vedle kohokoliv vypadá dobře. Parádně jsem se pobavil. Nevýhodou těchto filmů je, že MUSÍTE vypnout mozek, což spoustu lidí neumí. Takže nezkoušejte sledovat se zaplým mozkem. ()

jujec

Nenáročný film, u kterého si odpočinete. Vývoj je očekávatelný (zřejmě hlavní hrdina svou úlohu splní), stejně jako dramatické zvraty (už už se zdá, že vše dobře dopadne, ale právě v tento okamžik se vše znovu zamotá). Škoda jen, že "cestu domů" nevytvořili scénáristé realističtěji - nejsem fyzik, ale to by fakt asi nešlo. ()

yeniczek

Tak mělo by to být spíš za tři (ta digitální motorková honička je strašná prasárna :D), ale bavil jsem se nějak víc než obvykle, Guy Pierce je dokonalej drsňák a Gilgun super záporák s Conneryovským šišlacím přízvukem. Je vidět, že je to levnej film, ale no a co. Kdyby takovéhle oddychovky byly častější, tak bych se vůbec nezlobil. P.S. Maggie Grace si měla ty černé vlasy na krátko nechat :) ()

Diego

Pearce není Willis, ale to se dá přehlídnout, že hlavní myšlenka je, že za zločiny se viník zmrazí na pár let a pak pustí..tím se automaticky maže myšlenka trestu, je jedno malý wtf z tý mega hromady, který nejspíš vznikly menším rozpočtem. Nechápu, proč se takový herci matlaj do takého béčka na wtf n-tou. ()

hroubek

Příjemný akční výplach.Většina nových Bessonových produkcí nejsou nijak složité hlavolamy a tady je to taky tak.Je velmi milé, že si film nehraje na kdovíjak inteligentní podívanou a snaží se jen pobavit.Guy Pearce hláškuje, tak často, jak to jen jde a pro ránu nejde taky daleko.Maggie Grace svým výkonem nevyčnívá a ani nezapadá, prostě průměr.Velkou rádost mě udělal Peter Stormare, který netypicky hraje kladnou postavu, která není vyloženě hloupá.Jediná věc, která mě opravdu strašně naštvala je honička na dálnici ze začátku, protože takhle odfláknutého a digitálně hnusného jsem neviděl hodně dlouho.Pohodová podívaná, u které klidně člověk může vypnout mozek a užít si 95 minut zábavy. ()

Brain-D

Po akční stránce mi vadila malinko úvodní scéna s motorkou, ale na lodi jsem se cítil jak v remaku na "Con Air" ve vesmíru a velmi dobrém. Lidé, kteří mají rádi ještě stále bezduchou, vtipnout, hláškující zábavu z 80.tých let, tak ti se budou zaručeně bavit. Léta kdy Arnold, Sly a Willis natrhávali každému prdel svými hláškami jsou pryč. Tohle je ten typ filmu díky, kterému tyhle dvě zmíněné ikony máme rádi ! Guy Pearce si patřičně v posilce zamakal, aby byl ve formě, k tomu se naučil nějaké super hlášky = 80.tková zábava jako vyšitá. Jako mezi novými filmy to nemůže moc extra uspět, když si člověk nezavzpomíná. ()

Trustme

Ksicht a hlas Guy Pearce pronášející jedny z nejlepších chlapáckých hlášek za poslední čtyři kvartály (trůn hláškařů maskulinních hrdinů pak už brzy opět obsadí nepostradatelní Postradatelní). Přímočará, ničím se nezdržující bé(č)karna z "originálního" námětu Luca Bessona, který zřejmě také podstoupil před pár lety stagnační útlumovou fázi jako vězni v tomto filmu, přičemž vedlejším účinkem je demence. Přesto vznikl film, který tak oproti většině současných psychologizovaných, vrstvených dramatizací u akčních sci-fi thrillerů jde vyšlapanou cestou rázných hrdinů z let osmdesátých a šlape mu to dobře. Vše je tak povrchní, zběžně načrtlé, okoukané... až je to milé a vřelé. Vězni nejsou tak dokonale personifikovaní jako třeba ti Con Airovští, ale paranenormální psychopat Hydell svým chováním a vizáží vydá za tisíc věznů tohoto orbitálního Shawshanku. A i když Guy Pearce není Humphrey Bogart a Maggie Grace už vůbec Katharine Hepburn, tak táhle akční sci-fi varianta na Africkou královnu se mi líbila. ()

drake31

Pomerne záživná podivaná ktorá stavia na postave Guy Pearcea všetko a práve jemu sa darí udržať tento film v pozerateľnej hranici. Snow je taká cool/badass postava ktorá sype jednu hlášku za druhou, a keď sa k nemu pripojí Emilie ich vzájomná interakcia dosahuje nevídaných rozmerov. Sem tam preblesne aj nejaká tá akčná sekvencia ale to nebol ten TOP kvôli ktorému som si MS One užil. Zábavná oddychovka ktorá nemá čím uraziť, a môže jedine prekvapiť ... ()

JohnSmith

Nebýt Pearce, tak je to ještě větší slabota. Akce málo a divně natočená, triky jak z levný videohry. Maggie Grace víc sluší,když jí zachraňuje tatínek ze spárů mafie, než role prezidentovi dcery. A Stormare? Kde jsou ty časy,kdy hrál kultovní záporáky. ()

VanTom

Počáteční hektické a odlehčené tempo se bohužel nepodařilo udržet a i přes vstřícnou snahu (sci-fi béčka opravdu můžu) se pak nešlo nad hovadskostí scénáře nezamýšlet. Díky bohu za skvělého a nahláškovaného Guye Pearce, který společně s psychopatickými záporáky vytáhnul snímek alespoň do nudného podprůměru. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017