Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Ilicka

Přiznané béčko páně L. Bessona, které navzdory profláklému, až osmdesátkovému scénáři, baví rozhodně víc než seriozně se tvářící Muž na hraně. ()

ARI50

Útěk byl super a celkový scénář taky a hlavně herci se mi líbili ale já prostě nedokázal najít cestu víš ale snad příště to bude lepší zábava hlavně že se mi to líbilo. ()

JASON_X

Nečekaně záživná akční scifárna, která má ovšem nějaké ty mouchy: 1) Krajně zhovadilou ruční kameru ve většině záběrů 2) Překrucování budoucnosti, protože v roce 2079 nebudou Amíci létat na orbit raketoplány, ale stále ještě ruskými Sojuzy 3) Obsahuje jistou hodně hloupou scénu, ve které se jeden věrný černý otrok odstřelí, aby bílá madam měla víc kyslíku (to zas budou barevní u filmu nasraně kroutit pysky). A jinak? Vydatně oddechová zábava od první do poslední minuty, hodně slušná áčková výprava (kosmická stanice se povedla), dobře hláškující Pierce, ovšem alfou i omegou filmu je bessonovsky šílený a kokainem našňupaný scénář, jehož vyvrcholením pro mě nebyly 'hvězdné války', ale seskok padákem z oběžné dráhy. To mě tak rozhodilo, že jsem se jal hbitě gúglovat a hle - ono to prý není vyloučené. Tedy směle vzhůru k světlým zítřkům. ()

mm13

Hlavne to nie je až také priamočiare ako sa tvári. Nie, žiaden objavný podtext, ak vôbec nejaký, ale ani priama cesta z bodu A do bodu B. Niekoľkokrát sa to zauzlí, postavy si tu a tam vymenia role a nestratia pritom na uveriteľnosti, zopár zdanlivých blbostí nájde o pár scén ďalej svoje opodstatnenie, nechýbajú ani nečakané vyústenia, prehnané scény bavia, skrátka to ide ako má a niet nad čím ohŕňať nos. Ani neviem, či by košatejšie uchopenie bolo pre dobro veci. Také akurát, do 15-tich minút som bol doladený a nechal sa už len príjemne prekvapovať. ()

Morholt

Na co vymejšlet nějaký prkotiny, když máme spoustu míst, ze kterejch se dá zdrhat? Má to akci, vtip, dobrý herce a navrch Guye Pearce, kterej hláškuje ostopéro a skoro bych i řekl, že je to po mementu jeho nejlepší role. 80% ()

Lacike

Akurat nedavno som si znova pozrel Carpenterove Uteky. Napriek tomu, ze ma prvy diel nudil, tak musim uznat, ze ma aspon neopakovatelnu atmosferu. Zato vseobecne opovrhovana dvojka ma neskutocne bavila. A od Lockout som vdaka skvelym trailerom ocakaval, ze to bude podobne zabavna volovina. Bohuzial nie je. Hlasok je tam prilis malo a zdaleka nie vsetky sa podarili. Akcnych scen je vdaka evidentne nizkemu rozpoctu este menej. Ani jedna nie ja aspon nadpriemerna a niektore su otrasne (uvodna nahanacka na motorke). Keby to bolo aspon dostatocne uchylne a brutalne, ale ani to sa nekona vdaka PG-13 ratingu, ktory dovolil Pearcovi povedat len jedenkrat fuck a ked uz niekto stavnato zahynie, tak si to musi divak domyslieť. Definitivne film zabija akakolvek absencia originality. Nielen zapletka, ale aj jednotlive sceny su vykradnutte z inych filmov, kde boli natocene o triedu zrucnejsie. Tento typ filmu je v dnesnej dobe nedostatkovym tovarom a ako vidim podla ostatnych hodnoteni, tak aj takyto vyluhovany cajicek väcsine staci k spokojnosti. Mne bohuzial nie. To ze som sa behom filmu zasmial 2-3krat je fakt malo. Nielenze si to znova nepozriem, ale aj to, ze som to videl raz, bola len strata casu. Besson zase klesol o stupen hlbsie do sraciek a uz nie je schopny vyprodukovat ani len dostatocne zabavny akcny vyplach. 4/10. ()

maseer2

nenáročná sci-fi akční oddychovka stojící na cool Pearcovi, který hláškuje ostošest.. víc než 3* si ale tohle upřímné a na nic si nehrající béčko nezaslouží.. ()

GeusX

Útěk z New Yorku, Smrtonosná past, Air Force One, Con Air a špetka Hvězdných válek. Protřepat, nemíchat. Průměrný akční film. Příběh má velmi přímočarý děj, žádné velké zdržování a rovnou do akce, bohužel však nic originálního a zapamatováníhodného. Všechno už jste nepochybně několikrát viděli jinde. Taková jednohubka. Čekal jsem víc... :-/ 60% ()

PROROK14

Tuctová tuctovka. Ale tá tuctová tuctovka vôbec nenudila. Niektoré scény boli ozaj hlupučké ale tak čo už. Ak by som sa nudil tak dám 2* ale to sa nestalo. ()

st.ranger

Přehnané, ale zábavné. Nemá cenu se pozastavovat nad kvantem nelogičností, protože bez nich bych se spousta filmových scénářů smrskla do několik minut čistého času. Naprosto dokonalé odreagování. ()

Avalon820

Útěk z MS-1 je béčko jako vyšité, na nic si nehraje a já to beru. Že mě ale jednoduše nebavilo, s tím se nedá nic dělat. Námět je neskutečně jalový, fádní a stokrát omletý, scénář je nudný, plný nadutých dialogů a plochých postav (stále nemohu uvěřit, že jedním z hlavních charakterů byla prezidentova dcera), herci (ač jsou na filmu patrně tím největším plusem) nemají co hrát, efekty jsou chvílemi přinejmenším tragické, střih akčních pasáží je zmatený a modrý filtr po hodině vysloveně otravuje. A když už se tu a tam objeví alepsoň náznak zábavnosti, tvůrci to okamžitě něčím povedeným dokonale zazdí. Ale na druhou stranu - dodíval jsem se bez větší psychické újmy a to je taky bodem k dobru. ()

MoiJe

Heh, tak toto nuda rozhodne nebola. Pearca mam zaziteho ako strasne vazneho typka, nech sa zbranami ohanal ako chcel, ale tu je s nim konecne naozaj veselo. A vobec, myslela som, ze to bude roztahana blbost plna trapnych hlasok a inych obkecavacok, takze som velmi milo prekvapena. :) BTW, trailer som predtym nevidela, citala som len jednovetny popisok. A BTW, tie voice activated bombicky boli ako ceresnicka. :)) ()

Ouwen

Příjemný akční film, který mi dal vzpomenout na moje dvě lásky s Kurtem Russelem. Bohužel, film není úplně dle mých představ, ale hrdina je fajn, Grace opět kočka a děj je slušnej:) 7/10 ()

Terva

CITÁT - Dobrá práce, chlape............ Úvodní honička mě moc nesedla. Sice je krásně ozvučená, tak jako celý film, ale těch rychlejch střihů je tam až moc. Další děj tak trochu připomene film Demoliční muž, ale zas tak moc ne. MS-1 je Maximum sekurity vězení na "obloze". Vesmírná věznice, které okolnosti přežití moc nepřejí se dostává do maléru zrovna v době, kdy je odsouzen hlavní hrdina, právě k ubytování v MS-1. Ještě se tam však nedostal a je mu nabídnuta prácička. Ve věznici je vzpoura a jako rukojmí je držena jedna významná osobnost. Tak že , hlavní hrdino, my tě nezavřem, ale poletíš tam dobrovolně a zachráníš ji. Náš hrdina je samozřejmě úplně, ale úplně náhodou obviněn z vraždy prvního stupně a odkázán právě na MS-1, tak kdo by nevzal takýto návrh. Ostatně on je asi jediný z planety, který dokáže letět vesmírem na MS-1, prostřílet se bandou pošuků (vězňů) a ještě cestou někoho zachránit. Zní to jako klišé? Věřte, že u tohohle příběhu musíte totálně vypnout mozek, tohle není nic pro intelektuála. Z vězně se stává lovec a bohudík, získá i velmi velký smysl pro humor. A je to tady, reality Snow. DIALOG: MAGGIE GRACE (Emilia Warnock) - Hej! Co to bylo za injekci??!! SNOW (Guy Pearce) - Zastavuje krvácení a kéž by i mluvení. MAGGIE - Rukojmí umřou, pokud je tu necháme. SNOW - Rukojmí nezachraňujeme. Jen si něco zařídím a mizíme. MAGGIE - Takhle nesnesitelnej jste pořád? SNOW - PŠšššt. MAGGIE - Vy jste něco slyšel? SNOW - Vychutnávám si to ticho............ VAROVÁNÍ - Vypněte mozek a nereagujte na nelogické pasáže, tohle je film jen a pouze pro zasmání a zábavu, protože pokud tohle nebudete akcceptovat tak vám při závěrečném seskoku padákem zkolabuje srdce a dostanete infarkt. Ten příběh je strašně stupidní, ale kdo se chce bavit umře smíchy. Film obsahuje vtip i akční scény při kterých budete kroutit hlavou a zároveň se upřímně smát. CITÁT - Tátovi se to nebude líbit......... Film je natočen podle originálního námětu Luca Bessona. Hudba - Alexander Azaria. ()

Johny_fork

Poctivé béčko, které si vůbec na nic nehraje. Guy Pearce cedí nesmyslné hlášky a efektně ničí všechny překážky, při čemž se vůbec nenechá rozhodit tím, že děj filmu, ve kterém hraje, šel kolem logiky dlouhou cestou. Když vynecháme úchylně natočenou (animovanou) honičku na motorce v úvodu filmu, mohu jen říct, lidi, tak se nestyďte za to, že jste se bavili;). ()

JayZak

Škoda toho nastavovaného konce se zradou, kdy to už po klimaxu s vězeňskou lodí nikoho nezajímalo, jinak je Lockout prototypem povedeného guilty pleasure béčka. Když příliš nepřemyšlíte nad jednotlivostmi, prominete někdy unáhlený střih a zasmějete se vizuálním efektům (honička na motorkách ála PC hra z roku 1999), dá se to výborně vychutnat, už jen ty hlášky Guy Pearce za to stojí. 3,5* ()

JohnCZ

Další z řady akčňáků, který se mi líbil především tím, jak napodoboval filmy z 80. let a nebral se zas tolik vážně. Hlavní hrdina je typickej hlaškující frajírek, hrdinka ne-zas-tak-křehká květinka, ale ta pravá pecka přišla v podobě Josepha Gilguna aka Rudyho z Misfits, jakožto psycho záporáka, kterej mě svým hereckým projevem a krutopřísným přízvukem nehorázně bavil. A pokud nebudu počítat ohyzdnou digitální honičku na začátku, která vypadala jak špatnej vtip, tak to mělo i parádní efekty. ()

corpsy

Čo na tom, že ide o totálnu béčkovú ´´bejkovinu´´. Super hlášky, non-stop akcia a brutálne nevydarené triky. Aj takýto výplach môže niekedy zadosťučiniť fanúšikovskej duši. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017