Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Danny F.

Svižné akční Sci-Fi. Akce bylo nepřetržitě. Vtipné špičkování a dloubání. Dobře se na tento film koukalo. 70% ()

Terzeus

Lockout si zaslúži väčšinu poznámok o tupej, bezmyšlienkovitej akcii, ktorá hodila logiku cez palubu odplávať kdesi vesmírom. Bez debaty. Ale ono to jednoducho celú hodinu a pol baví šialeným frenetickým tempom, rýchlym hláškovacím scenárom, výborným Pearceom, naprosto hlúpymi záporákmi a v neposlednom rade výbornou akciou. Práve na rýchlych akčných dráhach akým je Lockout sa ukazuje čaro Hollywoodu - spraviť z tuctového obkecaného námetu napumpovanú béčkovú akciu, ktorá jednoducho nepustí a strhne v celej svojej bláznivosti, že ešte aj to nutné záverové klišé sa dá zhltnúť lebo je jednoducho súčasťou toho ako filmy v Hollywoode fungujú. A verte či nie, cez tých 90 minút som ani raz nemal chuť to vypnúť. Lockout robí sviežim a zábavným práve jeho uvoľnenosť, nadhľad, to, že sa vôbec nehrá na čosi vážne čím prispieva k zvýrazneniu osobitého Hollywoodskeho čara a zároveň ho touto cestou trefne seba paroduje. No na druhej strane barikády treba uznať, že horšie digitálne efekty má v 21. storočí len Asylum. Naháňačka na začiatku filmu akoby ani nevedela, že existuje čosi viac ako photoshop a flash, pád na konci je hotový výsmech aj v rámci filmu ako celku a Maggie Grace ukazuje, že talent má len na tieto bezmyšlienkovité roly. Jednoducho - kratochvíle točené tak zábavným spôsobom s nadhľadom na seba samého ako Lockout sú dnes už raritou. Aj preto s radosťou udeľujem 70% ()

fefee

Obyčajná priemerná akčná sci-fi zlátanina ktorá chce vyzerať veľmi štýlovo no v skutočnosti je dosť plytká, príliš unáhlená, nedotiahnutá a ničím výnimočná. Na druhej strane ale zase žiadny veľký prúser to nebol a bolo to celkom jednorázovo pozerateľné so sem tam dobrou hláškou. (2,7*) ()

pursulus

O kančí štětinu.¬         Kdysi jsem shlédl snímek "Saturn 3", jemuž byla udělena cena "Razzie Awards", udělovaná nejhorším filmovým počinům. "MS-1" není lepší slabými dialogy, přihlouplým scénářem nebo hereckou nepřesvědčivostí; rozhodně však má výrazně lepší fasádu i spád.¬                 Znáte to: někdy to je o fous, a... někdy o vlas. Výsledek je zhruba stejný. "MS-1" mi půldruhé hodiny dělalo společnost vzorně stereotypní, jakousi manželku v teplákách u sporáku, takže po větě závěrečného dialogu "záleží na tom, jak dobrý jsi v posteli" jsem došel ke zjištění, že ze mě chytrák zase udělal vola. ()

Timak

Taková milá a vcelku zábavná jednohubka. Pearce snad v životní formě a Gilgun si krade všechno pro sebe. V Misfits mi trochu trvalo, než jsem mu přišel na chuť, ale zde předvádí doslova mindfuck koncert. ()

ghatos

První půlka na 3*, druhá na 1*. Později tam nešlo ani o vesmírnou stanici, ale o kufřík. Mohlo se to klidně odehrávat i v nějaké dědině (scénář by tomu odpovídal). Vsunout do toho kosmobasu byla kravina, je to pouze levné lákadlo na lidi - jako věznice to rozhodně nevypadalo. 47%. ()

blackJag

Samozvaný král pulpové produkce Carpenter a jeho majstrštyk ÚTĚK Z NEW YORKU stávají se zde hlavní těžební surovinou aneb óda na Bessonovu filmovou mašinérii, díl 101 (na tolika filmech a dalších spřátelených počinech se francouzský nezmar nějak produkčně podílel nebo momentálně podílí - v tuto chvíli je dalších 5 filmů v různém stádiu zrodu), může započít. Někdy to vyjde, jindy ne, v tomto případě je to někde kolem hranice zlomu. Film není zle obsazený, je nahláškovaný (pravda je, že Had Pliskin to hází víc na sucho) jako by někdo scénáristům (včetně Bessona) držel u hlavy brokovnici a v případě promarněné šance na černo-humorný bonmot hrozil rozštěpem mozkového krytu a také triky většinou celkem ujdou (začáteční moto-pronásledování je jak vygenerované ve video-herním enginu, což může být pro někoho amatérsky nepovedené stejně jako nechtěně vtipné). Když se oprostíte od hloupostí ve scénáři (celý námět je jednoznačně silly, způsob snahy o likvidaci vesmírné věznice á la útok na Hvězdu smrti svým faktorem WTF ale třeba trochu vybočuje), můžete odcházet z kina béčkově pobaveni. 60% ()

R1CH1E

Vesmírný akční nářez, ve kterém jsou svaly, kulky a místo polibků se rozdávají rány pěstí? Hlavní hrdina se svalama jak kulturista, který z huby neumí vypustit nic jiného než kulervoucí hlášku nebo kouř z cigarety? Je to Arnold, nebo McClane? Ne, je to Snow. Marion Snow. Kažý, kdo si chce se slzou v oku zavzpomínat na zlaté béčka z osmdesátých let, si zde přijde na své. A to se v dnešní době plné nagelovaných a nalíčených děcek hrajících si na drsňáky počítá. Krásné 4*, ale když tu vidím ty všechno kritizující másláky nedá mi to a dávám plný počet. ()

Jacob23

Beckova sci-fi rezba s opravdu skvele hlaskujicim Pearcem a opet vyborne-ukecanou roli ma i tipek z Misfits 3.serie.Dostal jsme presne to co jsem ocekaval(smarja akorat ta trikova honicka na Zemi byla smesna) ()

cpt.Lynch

Béčko s velkým B... celkem odechovka vhodná k vypnutí vëškerých mozkových závitů... od 2 hvězd zachránil hláškující Pears ()

Dreadd

Nenáročná jednohubka z produkce Luca Bessona, která se nijak nesnaží zakrýt svůj účel nebo si hrát na něco víc. Z celého scénáře je tak trochu cítit osmdesátkový béčkový testosteronový pel, pouze se přesouváme v místě konání ze Země na orbitu (oficiální text distributora říká, že vězení se nachází uprostřed hlubokého vesmíru, což jen podporuje béčkovost snímku). Guy dostal k dispozici "Schwarzeneggerovské" repliky a přestože nejsou všechny z nejkvalitnějších, dost mu po boku Maggie Grace sedí. Dokonce i záporáci se povedli a tak záleží jen na divákovi, jestli se dokáže na těch devadesát minut dostatečně uvolnit a užít si akční přísun, aby nezačal přemýšlet o příběhu. Rychle by totiž zjistil, že je v něm děr jak v ementálu a pár věcí včetně samotného jádra nedává smysl, nemluvě o tom, že je jedno velké klišé. ()

Guzo

Po deseti minutách jsem měl vážně chuť to vypnout (honička s efekty, za které by se v Asylum styděli), ale naštěstí jsem vydržel a celé se to slušně rozjelo. Guy Pearce tu hraje hláškujícího drsňáka a od příletu na loď se jedná o čistokrevné sci-fi béčko (nic moc chytrého, ale vše tu tak nějak funguje). A těch moc není, takže ten úvod filmu promíjím. 5/10 ()

Autogram

Celkom dobrá zábava vďaka hláškujúcemu Snowovi, ktorému sa humor nezastaví v žiadnej situácii, hoci by mal aj ústa plné krvi. Z môjho pohľadu filmu neublížil ani príbeh skombinovaný zo všemožných filmov, ani technické nezmysly. Takto presne má vyzerať zábava pre široké masy, kam sa dokážem kľudne zaradiť, a zatlieskam aj obsadeniu prezidentovej dcéry, ktorá vyzerá skvostne. A kým som si neprečítal, neuveril by som, že to natočili Francúzi. ()

drackula

Toto bolo tak neskutočne hlúpe, ale svojim spôsobom zábavné. Guy Pearce hláškuje, respektíve asi ani nič iného nerobí. S vypnutým mozgom to neurazí. Ale ešte raz zdôrazním, je to neskutočne hlúpe. 40% ()

shabazza

Kdo chce vědět, jak se má správně provádět paragliding z vysoké orbity, tak se na to skočte kouknout. Zbytku ani neradím za tohleto utrácet peníze ... Jediné co na tomhle filmu stojí za to vidět je herecký výkon Josepha Gilguna ... ten je fakt nezapomenutelný :-D ... 60% ()

Luksa

Úvodní honička na zemi mě trochu vyděsila, ale jakmile se dějství přesunulo do vesmírné věznice, film získá tu správnou béčkovou porci zábavy a nadhledu, na kterou jsem se z traileru těšil. Samozřejmě je to hloupé, levné a závěrečná dohra celkem zbytečná, nebudu to filmu vyčítat, když si stejnak na nic nehraje a solidně pobaví. ()

Pecival

Od začátku našláplá akce, které musím vpálit neobjektivních pět, hlavně díky non stop hláškujícímu hlavnímu bijci. Pearce sice není největší macho Hollywoodu, ale ten scénář mu to dost usnadňuje, tak to ani nevadí. Jinak je film klasická přehlídka klišé, tak jak to mám v podobných filmech rád. Záporáci jsou taky výborní, vlastně celá první hodinka je super tempíčko, pak trochu poleví, ale stále dobrý. No a ten konec, kdy prostě vyskočí ze stanice v orbitu a přistanou na Zemi, ten nemá chybu :) ()

Hollohlaway

Velice kvalitní akční záležitost, ctící pravidla žánru. Guy Pearce je vtipnědrsnej, Maggie Grace je kráska v nesnázích a banda úchyláckých vrahounů je správně šílená, především šišlající dement v podání Josepha Gilguna je k sežrání. Příjemná podívaná, s dostatkem akce, vtipu, a i pár triků se najde. ()

Fony

Škoda, být to o trochu lepší (nebo blbější, těžko říct), byla by to pecka. Taklhe "jenom" hodně solidní průplach mozku. A nikdy bych nevěřil, že Guye Pearce uvidím v podobné "testosteronové" roli. Sedne mu to. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017