Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

giovanni3

Průměrný akční film od kterého nelze moc očekávat. Jeden hrdina vs. Pár set nejtěžších zločinců USA zachraňuje dceru prezidenta ve vesmíru. Logicky tam vznikne láska a kdyby to náhodou vázlo tak využijeme vesmíru a ukážeme nějaké ty vesmírné přestřelky. Samotné vesmírné vězení působilo velmi dobře, ale veškeré vesmírné lodě byly velmi laciné a to platí i o efektech úvodní honičky na silnici ta byla tak umělá až to hezké nebylo. Prostě průměrná akce v atypickém prostředís dobře ujetými zločinci a pohlednou Maggie Grace. 3z5 ()

Ironfood

Vesmírná variace na Útěky z New Yorku a L. A., jejímž výsledkem je tuctové béčko, na které po 5 minutách od zhlédnutí zapomenete. Hlavní hrdina si bohužel na rozdíl od Hada Plisskena mé sympatie nezískal. Místo cynického lůzra tu máme frajírka, jehož hlavní životní filozofií je vyjadřovat se výhradně formou rádobyvtipných hlášek, což začne být velmi rychle velmi otravné. Opravdu vtipnou hlášku jsem zaznamenal jen jednu (o zvýšení daní), takže to v tomto případě vychází zhruba na jednu dobrou hlášku z tisíce. ()

kenkaku

Všude se v recenzích píše že je to dějově prakticky to samé jako jeden film s Kurtem Russellem (který jsem mimochodem také viděl). Vzhledem k tomu, že jsem toho viděl už celkem dost, jen o málo filmech můžu říct že jsem něco podobného už někdy neviděl. V tomto směru tedy u mě žádné body dolů nebudou. Ba naopak. Útěku z MS-1 se podařilo něco co jsem nečekal a to "vrátit mě v čase". Vrátit mě do doby kdy jsem hltal každý film co se na VHS šustnul okolo a kdy "dobrý film" byl pro mě film kde se střílí, akční a hlavně kde je tak akorát správně jednoduchý hlavní hrdina - drsňák. Tenhle film má úplně všechno a přitom nemá v sobě nic co by mě doslova naštvalo abych neměl chuť se na film podívat ještě jednou. Proto se nestydím za 4 hvězdy. Jo a hlášky Guy Pearce mi nepřišly trapné jak se říká a k roli/herci/žánru perfektně seděli. ()

ZkuKol

Krásné béčko, kdo mohlo být možná trochu víc komorní akce - honičky, přestřelky, souboje, ale jinak 100% zábava. Snow je sympaťák na první pohled a mohl bych ho poslouchat 3 hodiny a neměl bych dost. Už úvodní interview je scéna s potenciálem na 10 minut. Honička je trošku přehnaná, ale celkem stylově a i ten vesmír a akce v něm se dají snést (ale fakt se nesmí přemýšlet!). Maggie je kostička, jenž diváky utáhne, Stormare je pan svinský drsňák od přírody. S logikou, fyzikou, nějakými pravidly, či zákony si tu nikdo hlavu nelámal a možná to byla trochu škoda. Jenže stejně takováhle akční party se moc často netočí a buďme rádi za to, že ji máme!... 75% ()

fox171cz

Další povedené SCI-FI poslední doby, které mě tak trochu chytlo za vlasy. Efekty zvládnutý film na dvojku ( Katastrofální animace, při jízdě na motorce v prvních minutách filmu. ), ale dále už jsem neměl co vytknout. Super moderní vězení ve vesmíru mě ihned oslovilo a čekal jsem něco na způsob, " Guy Pearce" se ocitne ve vězení a bude se snažit utéct. Ne bylo to úplně jinak a to mě asi na filmu dostalo nejvíce, ovládnutí vězení těmi největšími vrahy a kriminálníky, mě nadchlo ( Trošku mi to i připomínalo ovladnutí Arkhamské věznice ve hře "Batman: Arkham Asylum", ale to je mimo mísu pro zajímavost. ) Vše pak dopadlo asi podle očekávání, co asi od toho více čekat že ? Tudíž hodnotím za chvalitebnou, protože si to u mě film rozhodně zasloužil. ()

Soweek

Luc Besson se snažil vytvořit agenta Snowa, který je nahláškovanější než Bruce Willis a umístil ho do sci fi prostředí, které je absolutně nedomyšlené s bohužel velmi omezenými financemi. Promyšlenější příběh, lepší zpracování a bylo by to kvalitní béčko ()

BMAJTZ

Jednoduše řečeno standardní akční výplach u kterého se jeden podvečer budete bavit dobře. Každopádně ten seskok padákem byl už i tak trochu moc. ()

Bazi

Jednoduchý příběh z futuristickými prvky, který nenadchne, ale ani neurazí. Na večer před spaním dobrý relax. Doporučuji. ()

slovan1

JAJ! No tak ta honička na začátku v dnešní době... průser! :-D Ve filmu pro mě nic průlomového. Vzpoura ve vězení, rukojmí, hrdina... Jo, vězení ve vesmíru, ale po akční a trikové stránce nic z čeho by mi padala brada. Film víceméně drží nad vodou Pearce, kterému huba mele jako děla MS-1. Maggie Grace sympaťanda, které nesluší černé vlasy... ()

SG-1

"Kdo byl ten záhadný chlapík na telefonu?" -Scott Langral-                                                                                                              "Jmenuje se Jdi do píči. Je to Ital." -Snow- ()

sedm.1

Guy Pearce a jeho agent Snow jsou doslova geniální, má styl, má šmrnc, má grády :-). Hláškuje, s nikým se nesere, tohle je prostě postava, která dokáže udělat s filmem divy. O to je smutnější, jak moc slabé je to vše okkolo něj. Což, když vezmu ještě další postavy a jejich představitele, tak jde sice o směs klišovitých figurek, nicméně Maggie Grace je správně miloučká, Vincent Regan správně záporný a především Joseph Gilgun správně dokonale vyšinutý, ovšem vše ostatní je krapet průser a nuda. Zápletka je neskutečně nevýrazná a nenápaditá, akce strašně nudná a neefektní a vzhledem k tomu, že součástí filmu je i vesmírné sci-fi, tak musím zmínit i výpravu, která sice na první pohled vypadá našláple a draze, ovšem hned na ten druhý jsem z toho měl pocit ,,papundeklovosti" a obyčejnosti. On vůbec celý můj výsledný dojem je takový podezřele pofidérní, přestože má totiž Útěk z MS-1 parametry nadupaného akčního béčka, kde se nebere ohled na nějaké to fuckování, přiměřeně krvavé efekty a na prvním místě je především pobavit diváka, a MS-1 tím vším disponuje, přesto jsem si to vůbec neužíval, nebavil jsem se u toho a nemohu tak celý film označit za nic jiného než za devadesátiminutovou blamáž, kde až na herce nepůsobí vůbec nic jiného funkčně. ()

civrss

Už na první pohled hodně béčková sci-fi, což je žánr, který mezi ty nejoblíbenější nezařadím. Takže důvod, proč jsem se na zrovna na tohle francouzské vrhnul: chci se co nejvíc věnovat jiné kinematografii, než je ta americká, protože mi krom výjimek začíná lézt celkem slušně na nervy. No, ale kde by byl Lockout bez Guy Pearce nebo naprosto špičkového Josepha Gilguna, známého pouze pro fanoušky Misfits, si ani nebudu domýšlet - každému to asi jasné. Další bída je výběr hereček do hlavní role, protože jak jsem se dočetl, tak ta blonďatá pipina si nebyla ani schopná ostříhat nebo obarvit hlavu, musely tedy hrát dvě. A stejně hrály obě dvě úplně stejně na hovno. A už na konec...prezidentova dcera? To snad není nutný tohle ne? To je zase zápletka po americku, ze které je mi celkem dost na blití. ()

Arkanoid

Odfláknutá akcia, nevýrazní záporáci, nezaujímavý hlavný hrdina, no nápad s umiestnením väzňov mimo planéty ma zaujal. ()

h0n24

Ano. Perfektní pohádka pro dospělé, která záměrně využívá "deja vu" jiných filmů. Herci se vyřádili i díky lehkosti s jakou k filmu přistupují. Záporáci komixoví. Guy Pearce hláškuje o sto šest. Grace v roli naivní prezidentovy dcery válí a i přes její dementí roli umí překvapit. Škoda několika zkratek, které svou přílišnou jednoduchostí vyvolávají wtf effect. Béčkově natočený film, který šlape Áčkám své třídy na paty. Mít zapamatovatelné jméno, lepší reklamu, být natočen v Hollywoodu - nominace na Oskara ho nemine. Vzpomeňme na Avatar. ()

Sdoom

Řikal sem si, že když tomu tady všichni kámoši dávaj 3 hvězdičky, že to bude zábavná píčovinka na dobrou noc. Ó, jak jsem se mýlil...větší zhovadilost jsem neviděl ani nepamatuju - nic nedává smysl, otřesná kamera, triky, střih, herecký výkony...a ani tu neni žádná zábavná akce! Jedna hvězdička z milosti. (Blu-ray, orig.) ()

herr_carter

Předem říkám a opakuji, že nemám rád Guye Pearce - v každém filmu, kde se mihnul, mě vyloženě sral a přál jsem mu jen to nejhorší. Jaké to bylo překvapení, když jsem dal šanci na Netflixu tomuto filmu - pro mě do téhle chvíli jasní neherci pan Pearce a slečna Grace tu předvádí akční komedii a jedna vtipná hláška střídá druhou, to všechno za podpory kvalitní akce. Jedno z největších akčních překvapení posledních let......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Ivusha

Dvě hvězdičky za Guye Pearce:-)) Ovšem troufám si tvrdit, že volný pád z nízké oběžné dráhy by asi ani on nezvládl...:-) ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017