Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Jara.Cimrman.jr

Vždycky jsem chtěl mít kámoše, který na jakoukoli otázku, kritiku či pochvalu zareaguje suchou hláškou. Snow takový je a navíc je ze všech lidí na světě úplně nejvíc neprůstřelný, bezstarostný a chráněný bessonovskou produkcí tak dokonale, že jsem si od něj nechal vymýt mozek s velkou radostí. ()

EdaS

Naspeedovaná béčková vesmírná variace na Útěk z New Yorku. Nemá to styl, nemá to velkej rozpočet ani dobrej scénář, ale napumpovanej Pearce prodá každou hlášku. P.S. Ta podobnost s oběma Útěky je tak do očí bijící, že Carpenter Bessona zažaloval. Úspěšně. ()

Skejpr

Hrdé akční béčko, které si na nic nehraje a moc dobře ví, kdy má být akční, kdy zábavné a kdy tupé. Guy Pearce je super, Joseph Gilgun je naprosto ukázkový pošuk... ()

BadoXXII

Škoda, že je film až také veľké béčko s lacným príbehom, rýchlym strihom a príliš moderným vizuálom. Inak to má sympatického hrdinu, ktorého hláškovanie je podobne zábavné ako v Smrtonostnej pasci či v Poslednom skautovi. Útek z MS-1 je síce jednorázová, ale celkom príjemná záležitosť. Spomienka na hrdinov hláškujúcich s kadenciou guľometu. ()

Segrestor

Takže tu máme jedno košer sci-fi, čerstvé, pěkně od kosti, nesmrdí a dá se snadno krájet. Vhodné spíše k francouzským stolním vínům (nikoliv Château de Krabitchak). Skvěle se na to dívá v syrové podobě. Nepřežvykovat – člověk by pak toho měl plný zuby! Možná se mohlo ještě něčím dochutit, ale v celkové podobě zcela konzistentní a především dobře stravitelné. Při vylučování nedochází k žádné újmě na stávajících polypech. Doporučuje pouze jeden z deseti yntelechtuálních cinefilů - to znamená, že to prostě stojí za to! ()

Gilmour93

Poslední vesmírný skaut aneb "Bé" jako Besson.. To je přesně ten případ, kdy pohár tuposti přeteče a vy si těch pár kapek, co ho opustilo, vychutnáte na jazyku. Odešlete tedy mozek v záchranném modulu a připravte se na žánrovou laskominu o legračních tricích, absentující logice a vzpomínkách na dobu, kdy člověk "nemohl jen tak chodit a mlátit lidi, aniž by nejdřív řekl něco prďáckého.." Objektivně je to na tři hvězdy, ale postava G.Pearce si to nadhodnocení zaslouží. Věren nápisu na triku (Warning Offensive) je tou správnou esencí trojice Marlowe, McClane, Hallenbeck a kdybych snad někdy potřeboval odněkud utéct (zdravím, pane Carpenter), vyžádám si jeho a Snakea Plisskena. Dali by jsme si na třetinky vakuově balené jablko a pokecali o starých časech.. ()

TheDarKnig

Pearce je vražedná hláškující mašina a film je příjemná vzpomínka na doby, kdy se scénáře psali jednoduše, béčkově roztomile a úderně bez často ubohých snah o podtext a intelektuální kecy či infantilní rovinu.. Jediný důvod, proč by tomuto filmu slušelo vzniknout právě v těch bájných letech osmdesátých, jsou digitální zrůdnosti a přece jenom málo pořádných zakončovaček ala Komando.. Ale jinak Besson zase dokázal přímý headshot, ať už myslíte čímkoliv :) Maggie splňuje všechny požadavky pro krasavici mezi stádem psychopatických šílenců, ten hlavní je pak náramně hnusný a musím říct, že zvyknout si na jeho vskutku výrazný hlasový projev bylo peklo.. Snaha o orámování hlavní zápletky podzápletkou trošku vyznívá do prázdna. 1 hvězda hlavně za ten feeling a Guye - skoro bych se odvážil mluvit o nejvýraznější roli jeho kariéry. Skoro, protože moc jeho rolí jsem neviděl :) Má pro mně táta nějakej vzkaz? Jo, seš adoptovaná. ()

Brouk

Ne, že by se jednalo o nějaké veledílo, ale..... Ale já jsem se přes půl druhé hodiny bavil a nenudil, hlášky jedna lepší, jak druhá, že by nám stará poctivá akční a zábavná škola úplně nezmizela z planety? ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film s Guyom Pearcom v hlavnej úlohe. Má vydarený príbeh o bývalom agentovi, ktorý je nespravodlivo obvinený zo zločinu, ktorý nespáchal, ale keď sa väzňom podarí získať kontrolu nad najmodernejším väzením nachádzajúcom sa na obežnej dráhe a navyše v čase, keď je tam okrem iných aj prezidentová dcéra, dostane bývalý agent ešte jednu šancu. A tak musí agent urobiť všetko preto, aby ju v tomto prostredí plnom veľmi nebezpečných zločincov našiel a dostal preč. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať aj o niečo viac. Túto tématiku s nasadením schopného muža do prostredia plného nebezpečenstva mám veľmi rád a hlavne v tomto prípade ponúka mimoriadny potenciál, keďže je to prostredie so stovkami najhorších zločincov, ale problém je, že práve ich potenciál sa vôbec nevyužil. Určite musím pochváliť, že film má mimoriadne svižné tempo, tu nie je ani najmenšia šanca sa nudiť a tiež si po celý čas udržuje slušnú úroveň zábavnosti, ale v mnohom si to skôr len splnilo potrebný štandard a tak čiastočne cítiť nevyužitý potenciál. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani ma až tak moc nezaujala. Hlavným problémom je, že dlhšie akčné scény sú len také, ktoré ma v tomto žánri absolútne nezaujímajú, ako úvodná naháňačka na motorke alebo rôzne scény z vesmíru. Inak tu nie je jediná plnohodnotná akčná scéna, tie dva, tri súboje sú len o pár obyčajných úderoch, takže tu nie je o čo stáť, silným sklamaním sú aj prestrelky, ktoré sú bez nápadu a s minimom zabitých a ani o nejakých likvidáciách sa tu moc hovoriť nedá. A chýba tu aj tá správna žánrová gradácia, pri ktorej hlavný hrdina postupuje až ho čaká súboj s hlavným záporákom, tu nič také nie je, iba občas hlavný hrdina náhodou na niekoho narazí, prípadne na menšiu skupinu, ale všetky tieto scény skončia skôr, než začnú. Po stránke akcie ma z celého filmu zaujali iba výbušniny s hlasovým senzorom, ale aj tie sú tu len dve. Herecké obsadenie je na tom dobre, Guy Pearce síce v akcii nie je moc použiteľný, ale zahral to až prekvapivo dobre, do úlohy klasických drsniakov sadol a veľkým plusom je aj množstvo výborných hlášok, až som mal miestami pocit, že celý film vznikol len kvôli tým hláškam. Bez problémov je aj Maggie Grace a chválim aj výborných záporákov, obzvlášť dvojicu bratov, len ako sa dalo čakať, slabý rating nedovoľuje nikomu lepšie vyniknúť a tak aj tí najťažsí vrahovia sú schopní tak maximálne zastreliť rukojemníka. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, síce občas niečo zaostáva, napríklad úvodná naháňačka pôsobí príliš lacno, ale inak je vizuálna stránka v poriadku, rovnako aj to svižné a zábavné prevedenie, tu nemám väčší problém. Takže keby mal Útek z MS-1 lepšiu akciu a drsnejšie prevedenie, mohlo to byť prvotriedne akčné béčko, ako zo starých čias, ale aj tak je to vydarená zábava s perfektnými hláškami a skvelým tempom, ktorú si rád občas pozriem. 74% ()

StarsFan

Po scénáristické stránce béčkový film z 80. let, který se někdo nepochopitelně rozhodl natočit v 21. století. (Podobnost s Útěkem z New Yorku v tomto případně není čistě náhodná.) Drsné slovní obraty půbobí v Pearcové podání nechtěně směšně, na čemž má asi stejný podíl viny Guy Pearce jako fakt, že už dnes skutečně není rok 1981. Kdyby to režisér pojal méně vážně a do hlavní role obsadil Roberta Downeyho Jr. mohl se člověk v kině zasmát. I když... takhle se nejspíš zasmějete také. ()

Ainy

Strašně mizerně odvedená práce na úvodní digitální honičce mi téměř znechutila další sledování. Už jsem se zděsila, že začínám být v poslední době závislá na výběru béčkových ujetostí! Musím ale uznat, že dál to byl jinak velice příjemný sci-fi film, jedoucí po celou dobu ve svižném, akčním tempu, i když je od začátku hned každému jasné, komu se podaří z vesmírné věznice zdrhnout, žejo. Hlavní záporák se jim ale poved. To byl vrah jak víno. Chlípné, impulsivní, nevyzpytatelné a na první pohled totální mačo s výrazem úplného dementa a s netrpělivým, potetovaným ukazováčkem na spoušti. Co mě však docela pobavilo, byl závěr počínající sestupem ve skafandrech skrz atmosféru ... i vzhledem ke svému žánru - ha ha ha. ()

3DD!3

Přímočará a čistokrevná zábava, která jako by vypadla z let osmdesátých. Suché hlášky Guye Pearce mi sedly jako poslední dobou máloco a zabíjení muklů se stává vtipnou legrací ve chvíli, kdy díky hlasem se spouštěným bombám odchází ze světa s nějákým tím fuckem na jazyku. Maggie Grace to tu sluší hodně a celkově je tu hodně sympatická. Ze záporáků tu stojí za největší zmínku hlavní magor, brácha hlavního kápa, kterého naprosto skvěle hraje Joseph Gilgun. Příběh je pak variací na staré Carpenterovky střihlý Smrtonosnou pastí, s koncem u kterého budete valit oči. Pohodová odpočinková jízda. ()

Arachneuss

I rozhodl jsem se shlédnout film tak hloupý a ve všech ohledech tupý, že při jeho sledování budu zpochybňovat vlastní příčetnost. Film tak průměrný, až mi naskočí husina z jeho otřesné logiky. Lockout splnil má očekávání. ()

Kaka

Ukrutně laciný a v podstatě tupý film, ale je krásné, že to tvůrci vědí a v defacto se baví stejně jako divák, který nevěřícně zírá na obrazovku co pár minut. Nečekal jsem, že Guy Pearce umí být až takhle cool a že Maggie Grace má až takové koule. Překvapení na všechny strany, aneb i za pár babek se dá natočit celkem solidní akční film, který nestaví na pitomém scénáři (kupodivu ale nevadí), nýbrž na charizmatu hlavních představitelů a smršti arogantních hlášek. ()

Spiker01

Já teda nevim, ale mě se to celkem líbilo. Guy Pierce tady, asi poprvý, co ho znám, vypadá jako drsňák a i CGI efekty jsou na docela dobré úrovni, až se divím, jak to ti frantíci dokázali. Nejni to teda žádnej zázrak a sice jsem se díval jen letmo, ale řekl bych, že se to dá snést...70% ()

Krouťák

Mission Impossible ve vesmíru. MS One: Maximum Security si na nic nehraje, sází na jednoduchý humor, akci a především na chemii mezi ústřední dvojicí - v tom je jeho síla. Kdo by to byl řekl, před týdnem jsme Guye nenáviděli a dnes mu prostě musíme fandit - 70%. ()

Nevka

Takže podle zdejšího hodnocení, jsem byl trochu na obavách, ale jak už tomu někdy (většinou) bývá, hodnocení na CSFD nemusí nutně vypovídat o kvalitě filmu. Viděl jsem útěk z New Yorku a byl to dobrý film. MS-1 mělo podobnou zápletku, ale řekl bych, že jsem se u něj bavil více. Maggie Grace a Guy Pearce byli sympatickou dvojicí a Guy měl navíc dobré hlášky (i když to je hlavně zásluha scénáristů). Grafické vytvoření MS-1 bylo skvělé a musím říct, že ti zločinci fakt vypadali jako zločinci, ne jako v jiných filmech (nebudu jmenovat). U MS-1 jsem se bavil a nelituji v žádném případě času, který jsem u toho ztratil. U mě to budou čtyři hvězdy a skvělý zážitek. ()

castor

Svižná jednohubka, která je povinností pro ty, kteří chtějí na půl druhou hodinu úplně vypnout. Společnost jim bude dělat sympaticky hláškující (někdy násilně a jakoby na povel) Guy Pearce, i s černou hlavou okouzlující Maggie Grace a také pořádný ranec NÁHODY.. Nevyzpytatelný Francouz Luc Besson občas zplodí totální nesmysl, v jeho produkčně-scenáristickém balíku ale Lockout zaujímá poměrně slušnou pozici, a tím pádem solidní námět a žádné odfláknuté řemeslo. Úvod je hodně vydařený (až na tu videoherní sekci s motorkou), postupně zjistíme, že tu s námi bude drsný agent s falešným obviněním z vlastizrady a vraždy na krku. Očistit ho (jak už to tak bývá) může jedna šílená záchranná akce (během inspekce na přísně střežené orbitální věznici MS-1, kde jsou ti největší prasáci a vrahouni, dojde ke vzpouře – mimochodem inspekci vede dcera prezidenta a mimochodem jsme v roce 2079). Celý koncept vesmírného vězení se zmraženými vězni je samozřejmě kravina na druhou (navíc vůbec není vysvětlená), některé momenty jakbysmet (skok z kosmické stanice a za pár desítek vteřin přistání na silnici uprostřed velkoměsta) a některým berličkám se musíme buď pousmát, nebo je jednoduše přejít (bezpečnostní protokoly o zbraních zřejmě neplatí pro černochy). Jinak ale spokojenost, a to poměrně velká. Stylově kouřící Pearce je nezničitelný i při pádech z velkých výšek, Grace je sarkastická holka od rány, záporáci jsou slušně ujetí a videoklipová režijní dvojice Mather/St. Leger moc dobře ví, že točí stylový brak.. Film je přece čirá zábava!! ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017