Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

predators

Teda, už dlouho jsem neviděl něco tak dementního, a přitom se to považovalo za "áčkový" biják. V některých případech snesu pár nelogičností a pokud si na tom nějaký snímek zakládá a dává tak divákovi na odiv, jak je správně ujetý, mělo by tak tomu být věrohodně. Né, jakoby šlo o špatný vtip jako v tomto případě. 35% ()

PetrPan

Marion Snow sice není Marion Cobretti, tak jako Pearce není Stalllone a Cobra není Lockout, ale právě tahle inspirace skvělým osmdesátkovým akčním béčkem ( nejen tímhle samosebou) téhle akční jednohubce velmi sluší, jednoduchá, přímočará oddechovka. ()

cukorek

Útek z MS 1 na mňa pôsobil ako hráč, ktorý si sadol za hrací stôl a hneď prvé roztočenie rulety mu prinieslo obrovské šťastie a vysokú výhru, ale potom postupne začal prehrávať až prišiel o všetko. Bohužiaľ za úvod nemôžem hodnotiť celý film a tak po strhujúcich úvodných 10 minútach filmu, v ktorej kraľovala ostrá akcia do ktorej sa zapojila ešte paľba z vrtuľníka a následná naháňačka bola super, ale noc vystriedal deň a spolu s ním prišli pre mňa veľké sklamania. Začnem slabým vykreslením vydobytia si vedúcej pozície hlavného vodcu medzi vzbúrencami, alebo výmena technika, pretože sa predošlí od strachu pomočil a nedá mi spomenúť scénu, keď Snow bez súcitu napichal prezidentovej dcére injekcie a ona sa tvárila akoby sa nič nedialo a bonusom bolo, keď jej dal do ruky zbraň a jablko v sáčku. Tieto spomenuté slabiny doplnila príliš jednoduchá dejová línia. Nápad o vesmírom vezení aj niektoré zábery boli dobré, ale James Mather a zvyšok ľudí okolo neho to tento krát zbabrali vo viacerých fázach 40%. ()

nash.

Tak přesně tohle měl na mysli Ondřej Neff, když v osmdesátých letech mluvil o neradostné filmové budoucnosti žánru, o tom, jak budou vznikat trikově oslnivé pitomosti se stále více dementním obsahem. Kdyby to aspoň byla zábava, jak to uměly filmy v těch osmdesátých. A ne tak otravně nudný pokus zkřížit Smrtonosnou past a Útěk z New Yorku, za pomoci odkazů na kdeco, od Cobry přes Vetřelce a Demolition Mana po Posledního skauta. Princ Drsoň a jeho pár hlášek to nezachránilo. ()

Vitason

Escape from New York... from Outer Space. Přijde mi, že tím, kdo byl odsouzen na 30 let ke spánku v kryogenetické komoře, není hlavní hrdina filmu, ale scénář. Lockout ve všech ohledech vypadá, že sem zabloudil z 80. let a musím říct, že je to opravdu milé překvapení, protože se jedná o béčkovou oddechovku, která si na nic nehraje. Guy Pearce hází jednu suchou hlášku za druhou, Maggie Grace je sympatická, film i akce odsýpá jako po másle. Jistě slabin je tu spousta. Nepřehlednou akcí počínaje a občas přehnaně zkratkovitým střihem konče, ale proč hledat na Lockoutu mouchy, když se v kinech takhle příjemného béčka nemusíme zase dlouho dočkat. Myslím si, že za tohle by se nestyděl ani John Carpenter. ()

klerik

Som divák, ktorý vyrastal na filmoch o prepadnutí lodí, lietadiel, ponoriek... Mám rád vesmírne stanice, mám rád dokonca aj ÚTEK Z L.A.. Útek z MS-1 ma napriek tomu sklamal. Možno je to tým, že dianie v samotnom väzení je absolútne tuctové a de facto je najmenej zaujímavou časťou príbehu. V celkovom vyznení som si želal, aby dianie vo vesmíre bola len malá epizóda úplne iného filmu, v ktorom by tvorcovia ukázali všetok svoj talent. Veď úvodná citácia MATRIXU (skok zo strechy budovy) bola vlastne geniálna a Guy Pearce ako potetovaný sympaťák ozaj prekvapil. Škoda, že prevažná časť filmu je len (príliš) ľahko stráviteľný produkt klasického francúzskeho Hollywoodu... Predošlý kraťas PREY ALONE bol iná káva...__Po druhom pozretí beriem film na milosť, vďaka Pearcovi... ()

SeBig

Akčnák jak má být! Poslední dobou moc sci-fi filmy nemusím ale tohle je něco ve stylu Útěk z New Yorku a Con Air ve vesmiru! Záporáci šílení a hlavní hrdina? Hláškuje každou chvíly takže se i dokonale bavíte ,,Kdo vás poslal?" ,,váš otec" ,,nějaký vzkaz?" ,,ano, jste adoptovaná" no opravdu jsem se bavil je to jako počítačová hra akce, sem tam nějaká hláška...prostě pecka! ,,přerušily vysílání" ,,kdo?" ,,víly! kdo asi myslíte" ()

Chrustyn

Neúnavný Luc Besson už nechrlí tolik bezmozkových pytlovin jako tomu bylo ve své době ale stále v jeho "továrně" vznikají díla u kterých se šedá kúra mozková skutečně nezapotí. "Lockout" je další z nich a tentokrát se výjimečně odehrává ve sci-fi kulisách vesmírného vězení, ze kterého musí maximálně cool Guy "Willis" Pearce osvobodit prezidentovu dceru. Akce zde není překvapivě mnoho (pár bitek tělo na tělo, nějaká ta střelba), triky poukazují, že peněz k dispozici mnoho nebylo (úvodní honička) a scénář je prostě od Bessona, což není pozitivum už dobrých 15 let (a to možná déle). Naštěstí Pearce je opravdu cool a svým charizmatem a hláškami prakticky táhne celý film natolik dobře, že se dá označit za slušný sci-fi akčňák. ()

korbitch22

Další Bessonovo děcko s Dawnovým syndromem,do jeho sbírky akčních vyplachovaček. Snad první akční film,ve kterém není duležitá akce,ale každá chvilka kdy Guy Pearce otevře držku a spustí neskutečnou sérii tak hustejch hlášek,že jsem co minutu prskal popcorn po místnosti. Co se týče scénáře jde snad o nejtupější výtvor kdysi uznávaného francouzského tvůrce, logika neexistuje,zápletka i příběh plytké,bez pořádné gradace, některé akční scény celkem průměrné,kromě nadějného začátku v hotelu, některé scény vyloženě nechtěně parodické,hlavně honička hned v úvodu na motorce s jedním kolem nebo co to bylo,ono to totiž nešlo moc poznat,jelikož režisérská dvojice musela použít svůj trademark z rychlené honičky navíc v s efekty jako v Nintendo Wii.To sem si řikal že mě čeká děsná volovina a daleko od pravdy jsem nebyl. Kdyby se Besson vykašlal na tupou a zbytečnou zápletku ve vesmíru a peníze vynaložené na efekty kosmický lodí vložil do poctivé akce plné přestřelek a výbuchů,udělal by zatraceně lépe,protože Guy Pearce je první hrdina po 5ti letech,který skloubil v akčním žánru styl Willise a Arnolda a opravdu vše co vypustí z huby mě smíchy ničilo,hlavně stírání nafrněné prezidenské trancky,teda pardon bloncky. Hlavní záporák komediant a Pearce všeho všudy zabije 5 lidí, navíc finální pointa tak vypečená,že jsi jí vůbec nepovíte hodinu a půl před koncem,teda na začátku samozřejmě ;) Prostě hodně odddychová akční sci-fi,odkazující na Útěk z N.Y. které paradoxně nejvíc ubližuje to sci-fi. Být to akčnák poctivý a syrový, jdu klidně na 80%, hlavně za charisma hlavního hrdiny a cigáro v hubě, takhle trochu kyselá pachuť převládla. 55% ()

Yardak

Nenáročné akční sci-fi béčko, které hlavně pobaví. Film táhne převážně celý snímek Guy Pearce. Nikdy bych nečekal, že zrovna Pearce může zahrát takhle dobře drsného frajera, ale ono se tak stalo, zvládl to! :o)) Maggie Grace je tam spíše pro svoji hezkou tvářičku. Toto béčko má sice dost chyb, ale i tak ještě dávám slabé 4, neboť se jedná o zábavnou oddychovku (hodně povedené hlášky) a sci-fi není niky dost! Besson občas vymyslí i něco velmi zajímavého. ()

mcb

V celku unylý návrat do časů, kdy ještě Joe Hallenbeck nezávazně hláškoval a scénář mu nabízel mnoho přímočarých situací. Tenhle kříženec Smrtonosných pastí a Pátého elementu evidentně dojíždí na to, že ve své hrdé béčkovosti nedokáže jít až na doraz. Na jednu stranu tak zbude trochu nedomrlé pobíhání po vězeňských chodbách, matné akční scény a nevytěžená nesmyslnost celé zápletky, ale na druhou se na Lockout ve své jednoduchosti vlastně nejde zlobit. Solidní relax s jednoznačným úmyslem. ()

Darneth

Lockout si na nic ve své podstatě nehraje byť triky mohly být pořádně dotažené. V každém případě, chlámala jsem se až k podlaze díky ostrovtipu Snowa a to se často nestává. Béčko jak má být. ()

Flego

Príjemná adrenalínová jazda. Konečne Besson vrazil prachy do normálneho filmu... hoci podobnosť z Útekom z New Yorku nie je čisto náhodná. ()

honajz

Když mám po dvaceti minutách filmu soupis dotazů k vnitřní logice příběhu a samá proč (proč, když ho několikrát neposlechl, ho velicí vězeň nezabil, navzdory relationship?, proč tam prezidentovu dceru vůbec zvali?, jak to, že jeden vězeň zruší komplet celé super zabezpečené vězení? proč jí dává náplast na kalhoty? jak to, že předtím "stíhačky" zločinci viděli, a přílet lodě policajtů ne?, 500 vězňů osvobozených, a rozhoduje jich jen osm? jak policajti na Zemi věděli, kam seskočí?), je to i na akční béčko divné. Beru, že hrdina skáče, padá a nic se mu nestane, to sem patří, je mi šumák, že to bezostyšně kopíruje Johna Carpentera, kamery ve větráku, oukej (i když ten závěrečný seskok už je vážně wtf na n-tou), ale kurnik, proč ze mne dělá scenárista idiota? Na druhou stranu jsou triky skutečně excelenetní a sem tam některé hlášky povedené. ()

Roman.Ticka

Parádní akce jak se patří na akční žánr bez sekundy prodlení. Guy se mi líbil, jak snad nikde jinde, takže se na něj dívám poněkud příznivějším pohledem, jelikož s chutí bourám zavedené praktiky a žádné pozitivní změně se nebráním! Svým hláškujícím salám stylem dokonale odlehčil ocelovému vzhledu korábu, na jehož palubě probíhal v podstatě celý film a velmi dobře mu při tom sekundovala něžná dračice Maggie. Scénář měl taky docela překvapivé zákruty, takže jsem se nejen nenudila, ale hlavně, co se nejvíc počítá, adekvátně pobavila. ()

rikitiki

Béčkové filmy jsou někdy dobrý relax, ale to by neměl být hlavní hrdina tak trapně namachrovaný, s trapně povinnou hláškou v každé druhé větě a záporáci by neměli prohrávat kvůli tomu, že jim vždy trvá několik minut, než stisknou spoušť zbraně, kterou drží v ruce. Jinak je totiž takové béčko blbé až to bučí. A tohle bučí jako celé stádo hladových krav. Jedna z mála věcí, která ušla, byl nechutně šílený psychopat Josepha Gilguna. Velkým mínusem (kromě výše uvedeného) byla hrozně nápadná paruka hlavní hrdinky - tak oni postaví perfektní vesmírné lodě (jo, ty byly dobrý), ale ve fundusu nenajdou jednu slušnou paruku, která nevypadá jako ušitá z koberce? /22. 11. 13./ ()

jonyyy

On to není špatný film, jako jednohubka to funguje, ale oproti očekávání dost velké zklamání. Je to cele takové kostrbaté, předvídatelné, působí to jako rychlokvaška, kterou natočili za dva týdny a navíc ten graficky ne příliš uvěřitelný začátek, který vypadal jako intro videohry? Nad vodou to držel jen Guy Pearce svýma hláškama. 63% ()

GigaPudding

Tohle je látka, co kdyby byla natočená v osmdesátých nebo devadesátých letech, tak dneska by se na ni vzpomínalo stejně jako na filmy typu komando nebo demolition man, ale dneska už na tom nemůže zapracovat nostalgie nebo nějaká jakože "patina". Prvních tak deset nebo patnáct minut je výborných, ale pak dost zpomalujou, protože vesmírnej lapák asi nenabízí moc příležitostí k sázení nových a nových nápadů. Kdyby ho pustili někam do trochu proměnlivějšího prostředí jak třeba v Útěku z NY/LA, tak by to nemuselo být tak jednotvárný, aby se to snažili zachránit už trochu nablblým finále tohohle filmu. Prostě tenhle film trochu zaspal. Asi trochu dost zaspal, ale hláškující guy pearce si tu čtvrtou hvězdičku zaslouží přinejmenším za těch super prvních patnáct minut a taky za to, že kdyby to bylo natočený před těma dvaceti nebo třiceti rokama úplně stejně, tak by z toho dneska byla opěvovaná kultovka, tak proč tomu nějak výrazně křivdit oproti těm zaslouženým klasikám? ()

Othello

Bez aktivace Besson módu vůbec nezkoušet, jinak vám odletí hlava. Zbytek je láskyplným béčkem s natolik nulovou sebereflexí v rámci jakékoli jeho složky, že vám nejednou zaskočí hranolka. Jak se zbavit jedné z postav, které film už nepotřebuje? Émm hmmm tak třebaa... mám to, necháme do vesmírné věznice nabourat orbitální stanici! To však nastane až ve chvíli, kdy je divák již v naprostém zenu protože se ocitl v dlouhém post-coitálním vytržení z patrně nejhorší digitální honičky ever, srovnatelné s renderovanými intry devadesátkových videoher. Tímto směrem zkrátka mé béčkově akční srdéčko bije. ()

SOLOM.

Nebýt toho počátečního digitálního hnusu (prý to měla být akční honička do metra), dal bych možná i o hvězdu víc. On totiž tenhle filmeček zas až tak hrozný nebyl. Béčko jako řemen, ale místy celkem zajímavá akční jízda, pěkně vypatlané postavy a sem tam by se našla i nějaká ta humorná hláška či situace. Co víc si od podobně laděných kousků přát, snad jen nehledat v tom logiku… Osobně mi Maggie Grace zas až tolik nevadila (mám tuhle herečku celkem rád – no hlavně se na ní dobře dívá) a očekával jsem pořádný „grupáč“ když už tam byla sama ženská mezi 500 nadrženými retardy a nejrůznějšími individui (tu asiatku nepočítám, stejně zařvala hned na začátku). Leč chlapcům asi za tu dobu zamrzly koule a totálně změkl mozek (což se následně i potvrdilo), jinak by s nimi tak nevyjebával týpek s ženským jménem, se kterým vyjebával kde kdo. Ale zas s ním byla alespoň prdel. Ani se moc nedivím, že si nechal říkat jen Snow. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017