Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

kowalski

No čtyři hvězdy hlavně za hlavního hrdinu v podání GP kterému sedla role jak prdel na hrnec. Chvilkama jsem ho porovnával s kvalitami Johna McLanea ;) ()

KosiR_ksr

Je potřeba se přenést přes počáteční scény - digitálně zcela nezvládnutou honičku následovanou velmi nešťastnou (ovšem zásadní) scénu ve věznici - do očí bijící nezvládnutí zabezpečení pohovoru (vč. výběru vězně pro něj) a především nezvládnuté a přitom pro statisíce nejhorších kriminálníků určené vězení (bez hesel, časových zámků či jiných dnes dobře známých technologií, na které v budoucnu z nějakého důvodu zapomenou). Pak ovšem již následuje svižná akční podívaná, bohužel zakončená pokusem o vypointovaný a překvapivý závěr (který byl už zcela zbytečný a ve své podstatě dost hloupý). Po odmyšlení si (potažmo přetrpění) začátku a závěru dostanete slušnou akční béčkovou zábavu. 65% ()

Bozvav

Velmi dobrý akční snímek, jenž nemrhá naším časem snahou tvářit se bůhví jak inteligentně. Prostá, vtipná a napínavá akční podívaná, jejíž dialogy jsou snesitelné a míra násilí není bezúčelová. za mne 80%. ()

fisus

Tohle mi vážně sedlo.Spousta hlášek,akce a zábavy.co na tom,že je to v podstatě kravina.Tady šlo o to se bavit,ne to brát vážně a účel to splnilo.Spokojenost. ()

Leleta

Útěk z MS-1 = útěk z kina? Zas tak hrozné to nebylo, ale je pravda, že tenhle pokus o rádoby hollywoodský akčňák se v určitém směru až pozoruhodně nevyvedl. Tvůrci nás tak chtěli oslnit vesmírnou věznicí, propracovanými animacemi a sofistikovanou technikou, až zapomněli, že vlastně všechno ostatní jsme tu už viděli. Uprchlí vězni s vychováním řeznického psa už nikoho neohromí a podobně ani drsný antihrdina, který vlastně všechno vyřeší po svém. Třikrát hurá, ať žije patos. ()

Wolvie

Ale jo,nakonec naprosto v pohodě.Pearce hláškuje,Stormare si to užívá,triky občas haprují,Maggie Grace je otravná - zkrátka typická bessonovka,která velmi solidně odsýpá a než si můžete začít stěžovat,je pryč.Nemám s tím problém. ()

Hapretor

Velmi chabé. Dějem, akcí i hereckým obsazením. Jediné, co stojí za zmínku, jsou hlášky a zjev G. Pearce. I když byly hlášky tuctové, hodily se k ději, takže sem se aspoň párkrát zasmál. A Gaye Pearce konečně někdo nahnal do posilovny, napumpoval do něj sakra drahé suplementy a konečně nevypadá jako vořežkudla. ()

Brousitch

"Na hlášky, které jsou v tomhle filmu, potřebujete hlavně dobrého scénáristu. Musím popravdě říct, že jsem měl občas nutkání se drsně a vítězně při jejich odříkávání podívat do kamery, aby to mělo ten správný šmrnc." - Guy Pearce ()

panjan

Takže...ve vesmíru je vězení, kde jsou ti nejnebezpečnější vězni. Celé zařízení je chráněno tak pěti ozbrojenými policajty a stačí zmáčknou pár tlačítek a najedou všichni vězni, kteří byli drženi v hybernaci, se probudí a začnou obsazovat stanici. Pro jistotu postřílí všechen personál, takže stanice začne padat do atmosféry, protože to tam nemá kdo řídit. Samozřejmě, že místo dopadu je někde na pobřeží USA (náhodička co) a tak je nutné tomu zabránit. Proto letka vesmírných vrtulníků, nebo co to bylo, naletí jak kamikaze na stanici, která shodou náhod má plně automatický zbraňový systém, takže většina stíhaček je zničena, až na jednoho, kterému se podaří vletět kamsi dovnitř a tam umístit nálož, která má 30 s odpočet ( nechápu proč tak dlouho). V tu chvíli se hlavní dvojice přeživších nasouká do skafandrů, vyskočí ze stanice a začnou šílenou rychlostí padat k Zemi, obleky vydrží teplotu, která vznikne při vstupu do amosféry, což ještě není tak absurdní, jakože pád dolů na Zem jim trvá tak asi 5 sekund (cca 80 km od horní hranice atmosféry). Naštěstí s sebou celou dobu tahali padáky, takže nakonec přistáli uprostřed New Yorku, což tomu dodalo ten pravý nádech realičnosti. Neumím si přestavit, že bych na tohle šel do kina, ale chcete-li na chvíli vypnout mozek, tak to není zase tak špatná podívaná. ()

Raziel_cz

Spíš než Útěku z New Yorku se to blíží Útěku z L.A., což mi vyhovuje. Je sice fakt, že logika skřípe dost (doteď nechápu, co mělo znamenat rozhodnutí letky vesmírných stíhačů obletět stanici kolem kulometných věží, když to mohli vzít rovnou a bezpečně zdola), ale na to sere pes. Snow není takový drsňák jako Snake Plissken, ale povahově jakoby vypadl z knih Štěpána Kopřivy, takže co věta, to perla. Ostatně, nejsou to drahé efekty, nějak extra inteligentní dialogy, nebo famózní akční scény, nýbrž wisecracky, na čem Lockout stojí. Tedy, samozřejmě nesmím zapomenout na charisma Guye Pearce, který si natáčení očividně užíval ze všech nejvíc. Pro mě osobně jde po Bitevní lodi o nejlepší letošní výplach. Podobná béčka sakra můžu a je škoda, že se jich netočí víc. Zvlášť, když Útěky z kdovíčeho jsou v zásadě vlastním žánrem. ()

Radek.SCH

Béčkovost pro mě není plus, Pearce konečně v nějaké sympatické a drsňácké roli, příběh ani tak podstatný není, prostě vše funguje tak jak má a překvapivě to ke spokojenosti stačí. ()

zelda82

Takova Smrtonosna past z vesmiru...Akorat, ze zdejsi John McClane ma blondatou partacku. A za zadkem parek psychopatu, z nichz jeden rad strili lidi a ten druhej...taky rad strili lidi, jen se u toho priblble hihna. Beckova zabava presne podle myho gusta... ()

mala_kea

Hláškující Guy, půvabná Maggie, těžkonážní Peter. Toto trio do sebe a do kontextu skvěle zapadá. Rozhodně to není dechberoucí béčko, má to dost svých slabin. Čekal jsem, že přes tolik padouchů režisér zapojí více akce. Více střílení, více vyprázdněných zásobníků. Tady dostanete jen slabý odvar, který rychle zapomenete. A vedlejší dějová linie ? Raději nezmiňovat. Sečteno podtrženo, dalo se z toho vytěžit o něco víc. ()

Toka

Typická Bessonovka, plná peckovýho humoru a lehce absurdní akce. Ovšem takový hlášky, jako sypal z rukávu "Snow", na to jsem připraven nebyl. Očividně ani zbytek kina ne. Luc Besson prostě ví, jak vytěžit maximum z jeho pověsti. ()

Rokle

Už už jsem se začal bát, že triky budou na příšerné úrovni, kterou se vyznačovala scéna na motorce. Naštěstí se rychle dostaneme na vesmírnou stanici, kde pohlednou Maggie Grace doplní hláškující Guy Pearce. Nic světoborného, ale na hoďku a půl pobaví. ()

hazaba

Téměř tuctový akční sci-fi filmek, který oživují hlášky Guye Pearceho. Odpočinkové, solidní a rychle zapomenutelné. ()

dave14

Haters gonna hate... Ale me to bavilo. Guy Pearce je neskutecne cool a Maggie je extremne sexy. Co vic od takovyhle zanrovky chtit? :) ()

Rockerman

Ale jo, záchrana prezidentovy dcery ze spárů několika stovek násilníků a vrahů, mě celkem pobavila. Vše se odehrává v budoucnosti, kdy ty největší lotry lidstvo posílá na oběžnou dráhu kolem Země, na orbitální stanici, která je jejich vězením. Triky jsou solidní, ale někdy jsem si připadal, jako součást počítačové hry. Sem tam se tu mihne i humor, to hlavně když se špičkují Emilie se Snowem. No a ten, téměř pohádkový závěr vše krásně dokresluje. Takže na jedno podívání je toho tady dost a pobaví to. A to vlastně stačí, ne? ()

BOURQUE

Je vidieť, že v tom má svoje ruky aj L. Bensson. Ak by som mal tento ľahký piatkový film (samozrejme odporúčam konzumovať len večer) porovnať niečomu, tak by som povedal, že je to tak povediac alternatívna verzia Die Hardu, lenže v žánre sci-fi. O vlastnostiach daného filmu radšej nenapíšem nič (hlavne scény napumpované silnou počítačovou grafikou – veď si to viete predstaviť), no herecký výkon G. Pearca už stojí za niečo. Tak ako Bruce, aj on vtipkuje a poriadne za to dostane do tváre (úvodná scéna)! PS: M. Grace je stále pekná (nevadí, že má kratšie a prefarbené vlasy). Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

sadlokan

Ale jenom proto,že to vodsejpalo.Zápletka založená na tom,že v nejhlídanějším superkrimu někdo veme agentovi z prezidentský ochranky kvér je,přinejmenším,chabá.Ovšem jestli to má jako bejt sci-fi,že lidi za nějakejch 70.let už nebudou dementí,tak,holt jo.Chytneme se za ruce a když se hóóódně vodrazíme,tak spadneme z kosmosu až na zem. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017