Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Castielo

Překvapení se nekonalo. Další bezmyšlenkovitá slátanina, kde děj a výkon herců byly na dovolený. Permanentní. Hodně nedotažený. Konec nudnej. Příjemný béčko jako večerní oddechovka. Horší 3* ()

KOOHA

Úplně bez nápadu tupá, nesmyslná sračka, nevím jak se k tomu Pearce mohl upsat. Nebudu ani popisovat co je na tom všem špatně, protože je na to špatně totiž úplně všechno. ()

Jakubik

Hláškující borec v hlavní roli + krásná dcera prezidenta + nebezpečné místo + jednoduchej příběh = Útěk z MS-1 čili jasnej zábavnej průměr…nečekejte zázraky dostanete béčko které baví… ()

Mukunda

Slabší tři. Mě mrzí, že z takového potenciálu vzešla jen lehce akční, lehce ironická, těžce klišovitá komedie. Na druhou stranu vězeňských dramat a vězeňských akcí je již tolik, že toto by nemohlo přijít s ničím novým. A tak je zde vězení a vzpoura pouhým - chce se říct nevýznamným - pozadím. Tango mezi hlavními postavami je poněkud předvídatelné a jak to dopadne, to každý ví. Přesto se to dá vydržet a člověk se u toho může pobavit a ukrátit dlouhou chvíli. ()

lxbch

Oddechovka, jaká mi sedí (nesnaží se mít moralizující přesah). Navíc Guy sází jednu hlášku za druhou. Akorát Maggie Grace mi tam moc neseděla, ale to je detail. ()

misbos

Bavil jsem se, jak už dlouho ne! Vzhledem k tomu, že tenhle film ani jiné ambice neměl, vidím to jako povedenou záležitost. Plusové body: Kde je v jiných filmech potřeba nějaká ta hi-tech montáž sviňárna (viz nahrávka v Tango a Cash), tady stačilo nešťastně postavené zrcadlo. Jo, a co předvádí Joseph Gilgun, to je fakt koncert! ()

Charlie84

Demolition man 21. století! Pokud vypnete mozek a necháte se unášet roztomile nesmyslnou béčkovou story, proud vás příjemně pošimrá...inu kdekoli se necháte:) Pearce snad točil své výstupy současně se Stallonem v devadesátém třetím a nutno říct, odkoukal co mohl (=pochvala)! Kulometná palba je přerušována jen Pearcovými kulometnými hláškami, akce je nápaditá a přehledná, Maggie Grace minimálně k zulíbání. Další misi prosím maximálně do jednoho roku! ()

darkreider

Celé to stojí na Guyovi Pearceovi, ktorý tu hrá svoju sarkastickú testosterónovú symfóniu a to tak dobre, že aj taký kaliber ako John McClain by si zapálil cigáro a uznanlivo kývol hlavu. Vďaka prakticky nekonečným hláškam sú všetky nedostatky minoritné a dá sa kráľovsky baviť. A že som si to užil. Sú proste klišé, ktoré mám v správnom balení fakt rád. Hlavný záporáci majú šmrnc a Maggie je v každej farbe šik. Akurát ľutujem tých (astro)fyzikov, ktorým v závere po zoskoku musela explodovať hlava. ()

papaguy

Zdá se, že autor scénáře i rejža rádi paří 3D akční videohry. Úvodní úniková honička je jak z nějakého intra počítačové hry. Vlastně kompletně celý děj a jednotlivé "questy" jsou ze stejného ranku a vyznačují se značnou lineárností (jenže na rozdíl od hry vám nedovolí okouknout zajímavé lokace, ani se pokochat pohledem na Zemi z orbitu). Objevíte tajnou místnost, kde dělá soukromá korporace nezákonné pokusy na vězních? To zní skoro jako zápletka. Rozkoukáte se cca 10 vteřin, hned tam z ničeho nic vlítne parta debilů. Děj se pozastaví pouze v místnostech, kde je potřeba odříkat pár hlášek... Chybí už jen poslední puzzle - najít kufřík (hooouuupppačččkaa, I.C.U.I.4.C.U. unlocked...) a čip, který (překvapivě) není v kufříku. Mise splněna, zbývá se vyspat s prezidentovou dcerkou... _________ Obranné kulomety na MS-1 střílející ve vesmíru - to patří k těm drobnějším nesmyslům, nad kterými člověk přimhouří oko a může to vzít jako stylizaci. Opravdu se ale hned tak nevidí takhle podivně napsaná kladná postava. Ještě jsem nikdy neviděl, aby i sebevíc „macho“ a vymazanej hlavní hrdina vrazil pěstí dívce, kterou má zachraňovat (samozřejmě v zájmu její záchrany), navíc prezidentově dceři, a ještě se tomu hloupě zasmál, jak jí skvěle k nepoznání upravil obličej. To už není stylizace, to je demence. _________ Na MS-1 se dá téměř precizně použít Paretovo pravidlo 20/80: Na 10 hlášek jsou tak dvě dobré, dvě akce z deseti nepostrádají logiku a nekroutil jsem u nich očima. Tak ve 20 % případů hercům uvěříte jejich motivaci. Suma sumárum asi tak jedna pětina stopáže filmu stojí za vidění. To ostatní je balast. Škoda. Mohlo to být výborné akční scifko. Takhle zůstává těžce pod průměrem. Alespoň pro mě. Únik z MS-1 nepostrádá určitou zábavnost, v mnoha ohledech to však je zoufale špatný film, který se, až na pár podařených momentů drží při zemi. Pokud máte rádi sci-fi filmy s tématikou úniků z nebezpečných lokací (a vězení obzvláště), doporučuji sáhnout raději po něčem jiném. Například po Riddickovi: Kronice temna. ()

Torgal

Totálny nelogický blábol, ktorý sa ani nesnaží zakryť to, že vznikol len za účelom pobaviť. Keď si človek odmyslí tie kvantá blbostí čo sa naňho valia v každej scéne, tak si užije parádne nahláškovaného a nečakane drsného Guya Pearcea a solídne béčkovú oddychovku. Je to béčko a veľmi rýchlo sa stratí z pamäte, ale zabaviť dokáže. 6/10 ()

canni

Tak nízké hodnocení se mi nelíbí. Nemyslím si, že by si to MS-1 zasloužil. Maggie Grace je krasavice i po ustřihnutí vlasů a Guy Pearce posílá jednu hlášku za druhou, Joseph Gilgun hrál psychouše jak se patří a hrozně mu ta role seděla. Za mojí osobu alespoň 80% ()

aR3Zz

Naprosto oddechová béčková záležitost. K té samozřejmě patří jak pár stupidních dialogů, tak lineární předvídatelný scénář. Na druhou stranu nejednoho překvapení se divák dočká taky. Hlavní hrdina byl typický "outlaw" charismatický správňák, k němu do pár přihodili roztomilou herečku, nejlépe společensky významnou, tak proč ne hned dceru presidenta. K tomu všemu psychopatický zločinec (těšil jsem se, jak se s ním hrdinové vypořádají a nic) a scifi akčňák je na světě. Dobře jsem se bavil. 70% ()

Cruchot

Výjimečně souhlasím s jedním ze slovních průjmů uživatele Verbal a protože mě nenapadá nic erudovaně pohrdavého, dávám s klidným svědomím za ****. ()

Eilean Donan

Tak... tentoraz sa dabing ozaj vydaril. Geniálne zapasovali všetky hlasy, preto mi nič, čo sa týkalo reči, neprekážalo. Herectvo trolinku pokrivkávalo, ale celkový efekt - vrátane hlášok, dialógov, pár vyšinutých ľudí, bojov vo vesmíre i v lodi... - viac ako povzbudivý a priaznivý :) Pearce sa mi tam pekne hodil B-) ()

Skleni

V dnešnej predramatizovanej dobe, kde každý sen je vnorený do dalších najmenej dvoch snov, kde detektív sa na konci stane duševne chorým pacientom, kde v očakávaniach čistej béčkovej akcie v podaní tých najdrsnejších dôchodcov dostanete dramatickú inekciu v zmysle pomsty za padlého kamaráta........ je tu konečne čistá akcia s dialógmi typu demolátora z krásnych 90 rokov. To čo som tak dlho hladal som nakoniec našiel. Bez vážnejších problémov sa divák prelúskne príbehom a s úsmevom na tvári si pri záverečných titulkoch spomenie na tie najlepšie urážky či vtipné poznámky. A to je podstatné..... pri akčných napínavých filmoch typu ... veni, vidi, vici. Koniec koncov Luc sa nám zapreť nedokáže :-) ()

Hightower odpad!

Kliše...klišé...klišé...Jak unavující. Už od chvíle, kdy se vyskytne prezidentova dcera ve vesmírném vězení, je jasné, jak se celý film bude odvíjet. Obsadit do role dcery velkovládce sličnou slečnu, je - jak se zdá - nutností. Kdo by koukal na obrýlenou kuličku, jak hájí humanitní zacházení. Drsnák s tělem Arnolda Schwarzeneggra (tedy, když byl ještě útlé dítě) se zdá, že by bez svého humoru nedal ani ránu. Jak metrosexuál bez naušničky a hebounké pleti bez vousků. Filmu bych osobně přiřadil označení (čes.) "lehké sfi-fi". A to pro jeho pojetí člověka a vesmíru. ()

Hpatrik

Celkem neškodné akční béčko s nabušeným, v jednom kuse hláškujícím, Guy Pearcem, krásnou Magie Grace, solidním soundtrackem a dokonce i "vizuální efekty" jsou na takový film slušné a minimálně neurazí. Špatně nastříhaná akce a stupidní scénář mi ale nedovolí, abych si film užil. Začátek každopádně stojí za to. ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017