Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

herr_carter

Škoda, že v kolonce "oblíbené filmy" není prostor aspoň pro 15 filmů, tento kousek bych si tam totiž ihned s grácií přidal ! Jedná se prakticky o Kokain v novém kabátě, ale je to dokonalost sama. Leonardo už například v "Chyť mě, jestli to dokážeš" předvedl, že role chytrých hajzlíků, kterým jde nejlépe - pardon za ta slova - omrdávat společnost, mu jdou naprosto na výbornou..Tento film má fakt dokonale propracovanej scénář, ani 180 min nebylo moc,dokázal bych jej hltat i při daleko delší stopáži. Celkový výběr herců, především pak DiCapriových kumpánů, je skvostem nad skvosty...Epizodní rolička v úvodu, pane Velkého herce McConaugheyho, kterak "zaučuje" Lea do tajů obchodů na burze (byť trvala všehovšudy asi 5 minut) se u mě navždy vryla do paměti jako jedna z nejsrandovnějších filmových scének všech dob :-) Kultovní novodobý film, který by měl podle mě vidět a hlavně ocenit každý..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

SG-1

"Je mi jedno, kdo jste nebo odkud a jestli vaši příbuzný připluli na Mayfloweru nebo na pneumatice z Haiti." -Jordan Belfort- ()

Forsberg11

Skutočná filmová lahôdka v pôsobivom šate plná vtipných aj drsných hlášok, nekorektného humoru a amorálneho užívania si neskutočného množstva peňazí a luxusu. Leonardo DiCaprio sa ocitol v roly, ktorá je mu ako ušitá na mieru. Sám by som do úlohy Jordana Belforta nikoho iného nevybral. Čím ďalej tým viac DiCaprio potvrzduje, že je to maximálne univerzálny a navyše veľmi kvalitný herec a pomaly ale isto sa derie to mojej hereckej topky. Scéna ako sa plazil k autu musela utkvieť v pamäti každému kto Vlka z Wall Street videl. Pre mňa to bola jedná z najpamätnejších scén akú som mal možnosť vo filme vidieť. Tak zchuti som sa už dávno nezasmial. K filmu ako celku nemám takmer žiadne výhrady, všetko odsýpalo pekne, nápadito a hlavne zábavne. Príbeh takmer nemá hluché miesta a je vidieť, že scenáristi si dali záležať. Parádny päťhviezdičkový zážitok... 95 %!! ()

Arkanoid

Martin Scorsese aj na staré kolená oslavuje testosterón a zločincov, čo opäť dokázal natočením filmu pre chlapov. Bujaré párty, drogy, sex a podvody na každom kroku na pozadí morálneho ponaučenia, avšak od filmu skôr odítete nepoznamenaní a bez zanechania hlbokej stopy na duši, ale v dobrej nálade zo sledovania povrchného života hlavného hrdinu užívajúceho si každú minútu. Scorsese a herci nešli na plný plyn, ale zjavne si to užívali. DiCaprio vyzerá, že nehrá, Jonah Hill pôsobí chvíľu aj seriózne a Margot Robbie je božská. Herci sú fajn, ale ani jednému sa neušla rola, ktorou by prekonal svoje limity a nemohol ju zahrať niekto iný. Film je variáciou režisérových predošlých počinov, najviac pripomína Godfellas, takisto som v tom videl aj Blow alebo Fear and Loathing in Las Vegas. Film je povrchne zábavný, niektoré motivačné reči a scénky pod vplyvom sa oplatia vychutnať ešte mnohokrát. ()

Circumscriptor

Martin Scorsese si stále udržal svoju úroveň a kvalitu, a myslím si, že ako námet pre tento film si zvolil veľmi zaujímavú a divácky prívetivú tému. Herecké výkony sú tu naozaj pozoruhodné a svedčia o tom aj nominácie na Oscara, ale mňa osobne strašne zaráža to, ako mohol DiCaprio oproti Jonahovi Hillovi dostať za tento film také enormné množstvo peňazí!? ()

charlie_ando

Mistrovský režisérský kousek Pana Martina Scorseseho a stejně tak obdivuhodný herecký výkon Pana Leonarda DiCapria. Přes úctyhodnou stopáž film nenudí, a naopak tato tříhodinová podívaná člověka podmanivě vtáhne do víru dramatických událostí. Leonardo hraje skvěle. Dokáže se položit jak do komediálních póz a že jich je, tak hlavně do těch dramatických, kde mi z něho šel mráz po zádech. Je neuvěřitelné, jak má široký repertoár grimas a šklebů (scéna s mozkovou obrnou je zářným příkladem). Jordan Belfort hlavní postava našeho příběhu, není žádný hrdina. Spíš je padouchem, který využívá svůj talent k hromadění velké spousty peněz. Ve své podstatě se jeho stav dá nazvat jako závislost na penězích a na spoustě dalších většinou nelegálních věcech. K jeho úspěchu mu dopomohl kokain a děvky. Na plátně sledujeme strmí vzestup burzovního makléře, který se mění ze zelenáče v opravdovou dravou šelmu, vlka WallStreetu. Neštítí se vůbec ničeho ani nelegálních machinací a praní špinavých peněz, aby si splnil svůj sen být boháčem. Scénář od Terence Wintera napsal sám život, respektive vychází z knižní předlohy od samotného Jordana Belforta. Ve vedlejší roli Donnia Azoffa je nepřehlédnutelný Jonah Hill, který jak se zda tak si libuje v postavách, které jsou více či méně vyšinuté. Pan režisér nám servíruje adrenalínovou jízdu pod práškami. Jeho styl vyprávění je naprosto bez příkras a nevyhýbá se vulgaritám ani nahotě. Je sírový a přitom dokáže být absolutně zábavný. Jednoznačná (politicky nekorektní) filmová lahůdka. ()

hefoo

Martin Scorsese nesklamal - v tomto je doma a ... vyhral! Ale bez sekundovania drahého Lea by bol film trúfam si povedať len polovičný. To čo v tomto filme prevádza Leonardo DiCaprio je niečo fucking unbelievable!!! Zožeriete mu všetko aj s podnosom. Sex, drogy, alkohol, prachy aaaa děvky - sen každého zasraného chlapa a film priamo stvorený premňa. Dokonalý film, dokonalé herecké výkony, žiadna cenzúra. I fucking love it! Chcem byť Jordanom. Toto je povinnosť vidieť v kine a zažiť skutočné orgie! A Leonardo bože dúfam, že už ti dajú toho oscara pretože to čo si previedol bolo niečo fucking amazing. Film roka? Most likely. ()

yoshua87

Film je neobyčejně živý, stále má čim překvapovat a v celém filmu najdete maximalně 2-3 slabší místa, které jsou okamžita zakryta živelnými scénami. Jak DiCaprion tak Scorsese předvedli takový výkon, za který si zaslouží oba sošku. Takto napsaný a natočený film o pozadí finančních machinací tady podle mě dlouho nebude a pustím si ho kdykoliv rád znovu na TV... jediná věc u českých titulek co mě mrzela, byla automatická korektůra sprostých výrazů. Přeci jen ono slovo F*ck tam znělo skoro pořád a jen blázen by si toho nevšimnul :D takže já dávám tomuto filmu 9 z 10 a tedy plných 5 hvězd... Zaslouží si to ()

Sajuska1991

Všechno tu bylo řečeno, tak co k tomu napsat více ... absolutně strhující podívaná, která vás ani při délce 3 hodin nepřestane bavit. A stalo se mi vážně, opravdu a bez keců poprvé v životě (dost pravděpodobně i naposled) že jsem se několik minut v kuse smála jako hyena, s tím že ke konci scény už jsem jen z posledních sil vyřvávala "au", měla pocit že za chvíli explodují mé vnitřnosti a vyvrhnu je na lidi sedící předemnou, a zbytek filmu prokašlala kvůli namoženýmu krku z toho hékání .... Nejvíc mě na tom sere, že je to první film roku 2014, který jsem viděla ... myslím, že teď už mě nic tak nepotěší, teď už mě vlastně nic hezčího nečeká ... :-D a že si Leo dává pauzu ? Ty vole, nedivím se, po tomhle by se každý musel rehabilitovat ku*evsky dlouho !! ()

divak84

no ty vole... neředěné PG13, neředěné místy porno, místy neředěná stuační komedie. je úsměvné že tenhle filmy a například Prometheus mají stejný PG level a sou tak rozdílné že mezi nima ty parníky nespočítáte. DiCaprio v životní roli, stejně tak Jonah Hill zavadil konečně o pořadný flek a ukazal sve herectví. I ta pouhá jedná scéna s Matthewem ukázal co je tenhle borec zač, proč nebyl ve snímku i nadále ... :( Film prakticky nenudí, možná kolem dokola se opakující sexuální orgie byly ohrané a přetsože deklarovaly onen neředěný život Jordana, myslím že každý přemýšlející člověk si o něm obrazek kolikrat měsíčně si takhle užíval mohl udělat hned po prvním šnupání z prdele. Rozhodně oscarový kandidát ! Mnoho opravdu mnoho nezapomenutelných scén kterých si vážím o to víc, že tyto konkretní sceny sou sakra dlouhé což nebývá zvykem... uvod v restauraci, první hovory na WS (Matthew "lets fuuuuuuuuck " :D , první hovory ve své firmě, orgie, proslovy, rodinné drama, komedialní prvky (řízení bouraku po lemmonových tabletkách, to plazení před, vystup z vrtulníku) a takhle bych pokračoval dlouhe. Výtečný film ! ()

Michelle41

"What kind of hooker takes credit card? A rich one." - Jak to tak bývá, jakmile má člověk vysoká očekávání, mnohdy následuje zklamání :-) Bohužel jsem se mu opět tak trochu nevyhnula. Když to shrnu, The Wolf of Wall Street mi v mnoha ohledech připomíná Blow (ale ten je o samozřejmě něčem jiném) - peníze, manželství, chlast, fet, děvky, dítě... Pak průser a všechno to šlo pomalu ale jistě k šípku. Za mě každopádně zkrátit alespoň některé scény, které mi tím protahováním přišly někdy až víc trapné než vtipné. Neříkám, že jsem se ani jednou nezasmála, to zase jo, dobrých scén tam bylo dost. Ale když se na to podívám celkově - u Wolfieho mi prostě NĚCO chybělo a úplně mi to nesedlo... 3/4 ()

666Carnage

Je teprve půlka ledna z nového roku a hned tu máme kandidáta na nejlepší film roku 2014? JISTĚ!!! Scorsese je naprostý vyrtuoz a film byl jeho úžasným koncertem. Ten film má všechno, tam neni nic co by tomu chybělo. DiCapria jsem nesnášel a teď je to jeden z nejuznávanějších herců vůbec a já mu tleskám za to jaký je to Pan herec. Za mě 100%!!! ()

Spike23

Problém nových filmů je především ten, že nedokážou na první pohled zaujmout, většinou to začíná jako něco, co jsem už několikrát viděl, a stěží mě něco takového dokáže vtáhnout do děje a donutit film dokoukat bez přerušení. Wolf of Wall Street je něco, co už tady hodně dlouho nebylo, co mě dokázalo vtáhnout do děje už po úvodní scéně tak moc, že jsem absolutně přestal řešit, co jsem za nezodpovědného chuje, když koukám na tříhodinový film a další den ráno mám zkoušku. 3 hodiny toho nejlepšího, co se kdy ve filmech vyskytlo, o čem v klidu mohu říct, že je kvalitou srovnatelné s Forrest Gumpem. Masterpiece... ()

wooozie

Už dlouho jsem si neužil 180 filmových minut tak moc, jako právě u Wolf of Wall Street. Originální, zábavné, vzrušující, promyšlené, výborně zahrané a celkově úžasně zpracované. Po většinu doby jsem se královsky bavil a užíval si dokonalé filmařiny, která ukazuje kapitalismus v celé svojí kráse. PS: Je mi úplně jedno, komu to letos akademie přihraje, ale letos předvedl nejlepší (Oscarový) výkon DiCaprio, který tady neskutečně vládne. ()

Wicky

Hovádka z burzy. Jak natočit tříhodinový film o partě makléřů, penězích, drogách a sexu neuvěřitelně svěží a komediální formou? Zeptejte se Mártyho, bude vědět. Je neuvěřitelné že sám Scorsese se na svůj věk totálně utrhává ze řetězu a nestydavě kašle na jakousi tu tradiční kecací Drámu z Wall Street, ale naopak se snaží být furt za každou cenu originální a překvapivý. Na Scorseseho filmech mám velice rád (sice se to už po několikáté opakuje), když nechává (a jak nechává) prožít hlavní postavu tzv. Vzestup a Pád, i když teda je to ve většině jeho filmů tak v každým je to podané úplně jiným stylem. A Leonardo DiCaprio? To jak se ten pán neuvěřitelně ponořil do role věčně sfetovaného, peněz milujícího Jordana Belforta je tak velkolepé až mi skoro po skončení filmu ukápla slza. Každé jeho gesto, každý pohyb, každý motivační proslov do mikrofonu je tak fenomenálně kulervoucí že bych mu sakra přál toho Fuckin Oscara. Navíc společně s Jonahem Hillem tvoří skvělou dvojici. A nechci slyšet / číst že při sledování nikdo nechtěl být ani na chvíli jako Jordan Belfort. 100% ()

klukluka

Největší trumf a přednost? Rozhodně výkon Leonarda DiCapria. A dál? Nádherná výprava. A dál? Scéna s účinky a následky užití Lemmonu. A dál? Dál už je to horší. Tříhodinová stopáž je podle mě naprosto nesmyslná. Podobný filmy mívají hodinu a půl a stejně je v nich řečeno vše. Některý dialogy se vlekly jak sopel (osudové předávání kufříku s penězi, při kterém policie zatkla Brada), některý scény se daly vyšmiknout (Jordanovo setkání s tetou Emmou v Evropě, například) a vůbec nic by se nestalo. Iritovaly mě ale i technické režijní nedostatky - DiCaprio sedí v hospodě s Conaugheym. Když ho berou z profilu, tak se směje, když ho berou zepředu, tak je soustředěný a vážný. Podobný lapsus jsem zaznamenal, když stojí Leo/Jordan mezi dvěma chlapíky u ohrady s koňmi. Když je kamera bere zepředu, tak je pokrčený, když to bere kamera z boku, tak je našponovanej jak pravítko (možná naopak). Střih. Leo se chystá zdolat schody po požití Lemmonu. Když scénu zabírá kamera zdálky jako celek, je schodů odhadem tak sedm. Když z nich padá, tak je jich tak třicet. Tady to mohlo být záměrné jako ukázka toho, jak mohou drogy lidem měnit perspektivu, ale ty předešlé výhrady jdou na vrub odbyté práci. Scorsese je ohromný pojem. Mám z něj ale pocit, že si svoji pozici vydobyl schopností, kterou někdo může považovat za znalost prostředí galerky, někdo za odvahu znázorňovat věci naturalisticky a bez obalu, a někdo za snahu za každou cenu šokovat. Já se čím dál víc přikláním ke třetí skupině diváků. Scorsese se pro mě už stává afektovaným. Děkuji mu za neustále opakované sdělení, že se lidi umí chovat jako hovada. Na rozdíl od něj tím už ale nejsem tak fascinován. Možná právě i díky němu. Upozornil mě na to totiž ve svých filmech už nejméně desetkrát. Jediný rozdíl je v tom, že neustále přitvrzuje. Ve Vlkovi zaznělo 506krát "fuck" a Scorsese si tím pro sebe urval další rekord. Možná je na něj pyšný, mě už ale ta vulgarita iritovala a často mi přišla samoúčelná. Scorseseho jsem dřív skutečně baštil, ale ta doba už je zřejmě definitivně pryč. Zacházím v úvahách nad jeho filmy dokonce tak daleko, že velkou měrou přispívá k popularizaci kriminality a organizovaného zločinu. Konkrétně tenhle záporák byl víc než co jiného krásný, elegantní, prudce inteligentní, silný.... To, že vědomě ožebračoval lidi, z Vlka zdaleka tolik nevyčnívalo. ()

HiddenDragon

"...americky film nastavuje nemilosrdne zrcadlo mestacke spolecnosti, v niz je dolar alfou a omegou zivota." :-D jak by trefne poznamenala TV hlasatelka z filmu "Vesnicko ma strediskova". Podle toho, co pise Wikipedie bych rekl, ze Scorsese natocil vcelku odpovidajici verzi Belfortova pribehu. Sice ji pocitam pripepril, ale asi ani nebylo moc treba. Je to film svym zpusobem k zamysleni. A balancuje mezi glorifikaci zlodeje (asi jako kdyby nekdo natocil film o Kozenem) a necim na zpusob "Gatsbyho" (2013) nebo "Zjizvene tvare" (1983), kterou mi "Vlk" tim mnozstvim koksu a syrovosti pripominal taky. Tezko rict, co chtel filmem rict sam Scorsese. Rozhodne je to snimek nabuseny energii a rozhodne nejsprostsi co jsem zatim videl :) To mi ani az tak nevadilo, ale misty mi to prislo prece jen trochu jako tlaceni na pilu. Stejne jsme v dokonale dobe...davno doby, kdy treba v Hitchcockove filmu vykoukla bradavka a vsichni se krizovali, nebo kdy bylo na platne prvne zachodove prkenko. To co uvidite ve "Vlkovi", vam vyda na cely rok zajimavych vzpominek :)) Kazdopadne Caprio je dokonale vyzraly a je to jeho herecky koncert. I po komicke strance. Scena s predavkovanim Lemmonem a cestou do auta byla jedna z nejlegracnejsich, co jsem kdy videl, a mel jsem zachvat smichu. Film jako takovy je super. Ale prece jen mi nesedi Scorseseho styl - mnohe sceny bych o par replik a minut zkratil. Jinymi slovy ty tri hodiny jsem "citil", mohlo to byt misty vic sestrihane. A v neposledku i samotny namet je kontroverzni. Zlodejicci jsou sice filmarsky vdecne tema - ale treba takova "lehka" verze taky s Capriem v hl. roli v podani Spielberga ve filmu "Catch Me If You Can" (2002) mi byla blizsi. Scorsese natocil velmi neotrely obraz, jak je zrejme dennodenne zneuzivan kapitalismus. Na jednu stranu je to obraz uzasneho recnickeho umeni Belforta a jeho schopnosti obchodovat, jak je to dokonale ztvarneno v samem zaveru (kde si mimochodem tusim strihl cameo "real" Belfort), na druhou stranu je tu fakt, ze pripravil akcionare o nejakych 200mil. dolaru a stale nejsou ukonceny vsechny spory o navraceni. Zatimco z Abagnaleho ze Spielbergova filmu je nakonec spolupracovnik FBI v oboru padelatelstvi, Belfort vpodstate porad vydelava na svem zhyralem zpusobu zivota i ziskavani penez. I trebas formou knizek nebo filmu (alternativni verze k jeho pribehu vznikla uz v r. 2000 pod nazvem "Boiler Room"). "Vlk" je herecky i rezijne fakt dobry film, ale nechtel bych, aby ho videli pubertaci nebo deti a zhledli se v nem... Takhle by se kapitalismus delat nemel. Jenze moralka holt neni tak cool. Ale neco se Belfortovi musi nechat - vi jak vytvorit poptavku. To pero bych asi prodat nesved. Nejsem tak chytrej a ukecanej previt O:) ()

KoRner

Komédia bez hlavných hrdinov, zato s fantastickými hereckými výkonmi. Chýbala mi tam ale scéna, alebo dejová nádväznosť, ktorá by pohnala postavy ďalej. Veď aj Leova premena z mladého perspektívneho mladíka na prefetovaného podvodníka sa mi zdala akosi uponáhľaná. Cez to všetko je to ale ďalší stále výborný Scorsese. ()

adam9

První hodina - vytváření Vlka - nejslabším článkem. Druhá hodina - jedna velká jízda po Wall Street - nejsilnějším článkem. Třetí hodina - smyčka se utahuje, totální nadvláda drog, zasloužený konec toho neskutečně suprového bastarda - dobrým článkem. Výsledek? Čekal jsem ještě něco lepšího, ale nějaké to zklamání (i když mírné) bylo vzhledem k enormnímu očekávání, díky českému publiku, docela předvídatelné. Leonardo DiCaprio oscarový bez debat, Jonah Hill také špica a co teprve sexy kočička Margot Robbie :P Některé scény mi utkví v paměti ještě hodně dlouho, no film stejně mohl být kratší. Všude vidím, že ty tři hodiny utečou jak voda, u mě to úplně tak nebylo, ačkoliv o slovu nuda nemůže být řeč. Film vás stáhne natolik, že na konci si ani neuvědomíte, jak špatným a zkaženým člověkem Jordan Belfort byl a místo, abyste se pozastavili nad tím, jaké zvěrstvo to bylo, tak jen tleskáte hereckým výkonům a zpracování příběhu. Vlkovi se musí nechat netradičnost, šílenost a filmová dokonalost. Hollywoodu tenhle snímek prospěje, výborně ho okysličí, ale u mě to bylo zkrátka až moc nevšední a nevytvořil jsem si k tomu patřičný vztah. Smekám před provedením a Leem, ale nic víc ode mne nečekejte. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení