Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Vasyl

Kvůli Blake a jejímu krásnýmu pornoksichtu (opravdu to myslím jako kompliment) stojí za to umučit pár bezcenných mexikánců. Seňorita Salma dává rozkazy a macho Benicio s parádním přízvukem střílí po lidech. Šlape jim to spolu tak dobře, že jsem fandil i jedinýmu nesympaťákovi Travoltovi. Prostě supr překvapení, škoda jen že nebyly blonďatý kozy. ()

Lighter

Z tohoto filmu mám velmi rozpačité pocity. Střídají se zde výborné scény se scénami vyloženě příšernými. Nechápu, jak může tak zkušený režisér natočit film tak naivně. Pokud přetrpíte první 3/4 hodinu a zejména neustálé vysvětlovací monology hlavní hrdinky, jež jsou místy opravdu extrémní, kvalita filmu jde výrazně nahoru. Zkrátka škoda nevyužitého potenciálu... ()

Mikecat

Nezľaknite sa úvodného dejstva, kde 2 feťáci preťahujú tú istú nádhernú samicu, raz jeden, raz druhý. Dej sa celkom zaujímavo rozvinie, zamotá a nepredvídane odmotá. Výborný Travolta, hudba, kamera, príbeh, herecky výborne zmáknuté. Na záver zaujímavý citát: "Oni sú Tesco a vy ste Ben a Chon!" ()

Marquis

Jeden bod za exteriéry a kamerovej filtr- prostě barvy. Film, kterej se znaží být vážnej a poučovat, ale celé je to k smíchu a to zvlášť pokud aspoň zhruba tušíte jak se ve skutečnosti věci kolem drog, mafie- státu, armády mají. Neskutečná hovadina. Salma je jako vedoucí pionýrského tábora ano, ale aby vládla bandě hrdlořezů? A tak tipnu si, že divákům se toto spojení líbilo. Zvlášť mně zamrzela kvalita filmu, když vím jakej je Stone kritik americké politiky atp. A vzhledem k jeho věku už bych čekal film postihující realitu nebo se přiblížit tomu jak to chodí. Dát jak hlavní 2 hrdiny veterána dobráka z Afghánu (ty jizvy mu asi udělali v zajetí :) a zelenýho filantropa kaučující léta trávo byznys, aniž by jim ustřelili koule a jako podchycení policie jim stačí 1 fízl- opravdu sranda. Sranda ale není, že to bylo bráno vážně. Knihu jsem nečetl a je možné, že hlavní postavy byly vykresleny jinak. Distrubuci (nejtěžší na všem) měli zvládnutou taky prapodivně vzhledem k megasuper hightech pěstírnám. Samozřejmě měli kolem sebe ty nejlepší lidi přes počítače (jojo mlčím jako hrob) 1dnoho roztržitého makléře na praní peněz. No fakt sranda. Komedie to ale není a to pak dopádá vždycky tragicky, když se to takto zvrtne. A poslední věc- V půlce filmu jsem si řekl kdo umře a proč tak scénář napsali- a buch jasně že jo. Profíci jako prase (jeden asi bývalej rozvědčík :) a nechá ženskou v kritické situaci odjet samotnou nakupovat. No neposrali by jste se z toho? A takkový hovadiny sledujete imrvére. ()

Domas88

Jen J. Travolta si ji zaslouží, nemusí mít mega roli a stejně jeho charisma je tam cítit.. co se týká filmu.. viděl jsem asi 10 min pak 15 pak 8 pak 30... než jsem se DONUTIL dodívat.... to mě už víc bavilo včera Ve jmenu krale 2 :D :D :D :D ()

VanBradley89

Dva kluci, veterán a budhista. Prodávají trávu a do toho oba naráz píchají jednu holku. Ta je sice krásná, ale je to děvka. A samozřejmě se všichni moc milují. O jejich byznys má zájem mexický kartel a v tu chvíli jejich idea končí. Bohužel film se pak rozprostře do většího množství postav a vedlejších linií. Což je trochu na škodu, ale zase vypustit ostatní by byla chyba, protože hlavní trojice mi byla tak trochu ukradená. Je tam výtečný Del Toro, úžasná Salma, Travolta hrající to na všechny strany. Výborný soundtrack, několik výživných, krvavých scén. A bohužel z mého pohledu blbé finále. Po tom twistu už mi bylo úplně jedno jak to skončí. ()

badmotherfucker

Oliver a jeho dvouhodinová akční jízda moc nenadchla. Salma jako milující matka a zároveň královna obchodu s marihuanou není příliš přesvědčivá. Podobně celá zápletka. Nemluvě o otázce co na té blondýně ti dva vidí, čím je natolik zvláštní a proč si alespoň ten bez válečného traumatu nenajde nějakou jinou podobnou, když jich na pláži ve filmu běhá tolik. Nebýt Benica del Tora skoro by nemělo cenu se o tom bavit. Oliver by se nejspíš měl vykašlat na hulení a vrátit se k starýmu dobrýmu osmdesátkovýmu koksu. ()

lobo87

Stone natočil výživnú kriminálku so skvelým obsadením. Travolta, Del Toro i Salma si svoje záporácke postavy vychutnali. Hlavné postavy boli dosť sympatické (napriek ich divnému trojuholníku), aby sme im dostatočne fandili. Palec hore... 70% ()

Hruskovice

Benicio Del Toro je majster a pro mě jediná zářící hvězda v tomto krváku... Taylor a Taylor docela v pohodě, kteří ale více těží ze svého zjevu než z charizmatu. Salma stárne, ale je stále krásná, jenže mě do role vůdkyně mexického Kartelu nesedla, asi je těžký sehnat někoho kdo vypadá mexicky, umí dobře hrát a ještě mluvit španělsky... No koho tam máme dál, Blake Lively, pro mě neznámá herečka, ale musím uznat, že překypuje krásou, ale to je tak všechno... jo ještě má pěknej zadek a kozy. Travolta docela jako policejní zkorump-zmrdek ušel, ten mi tam docela seděl. Hirsche jsem si v posledních pár letech oblíbil, ale za úplně jiné role, nechápu proč kývl na profi-pc-účetního... Takže víc než samotný příběh mě zklamal výběr herců a ten konec... Vlastně bych spíš měl říct konce. Ten druhý (reálný) ještě horší než ten první (nereálný) konec, aspoň pro mě. Jsem z toho smutný, mělo to šťávu, ale ta se tak nějak připálila a vznikl z toho jen takový přípek, ne dobrá sósa (řečené v kulinářském jazyce) takže 3,35/5 ()

AndrewNewman

Pekný mix násilia, sexu a trávy. K tomu ak má film k dispozícii také samičky ako Blake Lively a Salma Hayek, nemôžem mu dať menej ako štyri hviezdy ;) ()

vodkasesemte

Oliver Stone Movie (tím rozhovorem s českou kurvičkou v KV si mě získal) - Just bcs I telling you this story doesnt mean Im alive at the end of it - Two jung laguna dudes - Lot of cash, but no soul - I have orgasms, he have wargasms - Na tohle kašlu, to abych nevynechal jediný slovo - I was named after Ophelia, the bipolar basket-case in Hamlet, who commited suicide - Dopes supposed to be bad, but in a bad world, its good - Drogs are a rational response to insanity - A končím - Africa someplace. Saving Africans - Aha, tuhle farmu (četl jsem komentář verbala) - You know, I started in Barma, and then I tool a left and ended up in the Congo - Room 512 (Underworld) - To je ten kreten z Bitevní lodě (výška, hlas, bicepsy)! - Founder moment - Lotus in water - Chons philosphy is basically Baddhist - Chon is cold metal, Ben is warm wood - No sharks? Not in the ocean - You see that video? - I ve seen worse and Id do worse to them (to je muj týpek) - Surrender isnt defeat. You are resisting change (jak spolu mohli tak dlouho vydržet) - Just let it go (chcípni) - Oh we are jus making gringo-lawyer soup here in the kitchen - Nenechávaj svědky a vybleje se do záhonu - Super film, zatím se skvěle bavím - To je Travolta? - Just embrace the change - You start running, you never stop - Golden Sachs (everything conected) - Look at your daughter, she looks like a little whore - Nice latina mouth you got lately - Ta blondýna nemá jiskru. Asi to bude nejslabší článek celýho filmu. Proč si ji vybral (jo aha, ona fotí pro Gucciho)? - Jen tak mimochodem, tráva z vás udělá debily, kterym nedrží ani zuby - Mají smysl pro humor - Vojáček ne. Je slabej - Nemá integritu, nemá zásady. Kvuli jedný blondatý štětce by zastřelil muže zákona - Začíná to bejt nuda - Proč dělaj kvuli trochu lupení takový pozdvyžení? - We could go real Sunni on these bastards - Mapa Paříže, tu mám doma a nikdo ji neprochodil tak jako já - WTF, co tam dělá ten chemtrail Blue Beam generátor? - May Allah be with you (to nevymyslíš) - No konečně trochu akce - I wanna divorce - You wanna what? - Ty čivavičky kolem ní. Typická štětka - This is America - I already talked to a lawyer (nacpal tam všechno) - I know things (co nám ještě povíš) - Improvised explosive device IED - Olízla si rty, předtím ten parazit když žrala pizzu (ani v jednom případě to nevypadalo, že by měli chut na sex, nervozní ted) - Time of the mouth - Mr nothing personal - Mr eat shit caviar - Theres only one thing in your eyes. Fuck you, you ve got O. - To hraje pěkně blbě. Má starost o jejich lidi - It didnt work out. You are to sensitive. Wow (ted si mě získal) - The Red Queen asked me to dinner - Botox of the heart (never smile) - I thought just in the face - Must finish, what he started - Your man have brought some serious accusations against one of my men - This is our way of justice - Film je to špatnej, ale má zajímavý momenty a pointy - Tendle budhista by měl změnit víru - So I read up on your Buddha (hele) if you are in a position to prevent greater violence , strike first and fast (jenomže o tomhle to nebylo) - Ten zmrd obvinil v této věci nevinného člověka a karma si ho našla - I got you green card (proto ti nemuže věřit) - Dont begging. You sound like a woman (dobře, že ještě chlapi nevymřeli) - Iraq psycho would go nuts - If you wanna control somebody, také what they want - If that reflects a change of attitude, you ll have to prove it - You deviate from the plan in any minute detail - Ten nám ukazuje slabou ženu - I will be in touch, baby - We have made heroes of whores - A nation of whores - Wall Street. Washinghton - Its just a circle - Think of it like this. You already dead - You were dead the moment you were born - If you except that, you can accept anything - Its been a ride, man. I ve enjoxed it - Největší blbost je dát zbran ženský (to udělá jen debil, který ji nedokáže ochránit sám) - Thats the way I imagine it (no way) - What really happened was more of a fuck up than shoot out - Cruel, crippled - Regressed back to a primal state of beingone day, maybe, we ll be back - Ten motiv motýla se mi zdá v poslední době od 2012 ve filmech nějak častej – nevíte, co to znamená? - For now, we live like savages - Todle je další z řady z filmu, kde kde samotnej příběh je až takovou omáčkou kolem, proto to taky nedává moc smysl - Beautiful savages (??) - Krásný housenky? - Vidíte to, že nekecám () (méně) (více)

megajalec

Stone vie točiť filmy, o tom potom, v tomto prípade však chcel hrať rozhodne na istotu. Savages nie sú zlým filmom, neviem si však pomôcť, ale niečo mi tam chýbalo, moment prekvapenia (nerátam záverečnú dvojitú scénu), ale napríklad konanie inak výbornej Hayek sa v okamihu otočí o 180 stupňov. Hodnotenie je tak na hrane, dajme tomu že 70%. Škoda konca, ten to mohol zdvihnúť, ale nestalo sa. ()

solisoli

Od Olivera Stona trochu prekvapivé. Od tohto pána režiséra je divák zvyknutý na niečo viac. Nie, že by sa na to nedalo pozerať, ale mi to pripadalo príliš pompézne, naivné, pre tak drsnú tematiku, ako obchod hašišom. Našťastie skvelý John Travolta, Benicio Del Toro, inak neviem, neviem. Ostatní mi pripadali, ako figuríny. ()

Gangsta

Oliver Stone šel "all-in". A bylo to skvělééééééééé. Sledoval jsem to s naprostým zapálením a otevřenými ústy. Ten scénář to je mistrovský kousek. Tolik věcí mohlo jít špatně, ale nešlo. 95% 5* ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)