Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

route60

Oliver Stone byl provokatér a originální tvůrce ale čím starší tak se z něj stal jen rutinér a Divoši jsou toho důkazem ano snaží se opravdovost ale nevěřím mu, škoda ale ani dobří herci to neposunou výše. 60% ()

kolacky

POZOR! ASI SPOILER!!! Mňo... Že by nám pan Stone nějak vyměkl? Jinak se nedá vysvětlit ten druhý, sladký a "optimistický" konec. A že mu to Don Winslow dovolil...? Možná měl sám problémy, který konec, a tak to udělali takhle. Zrušili Paqu, zrušili Delores Arroyovou, která do toho taky měla co mluvit, ach jo. Z ničeho se objevilo Chonovo komando... Nu což, skousla jsem to. Jinak herecké výkony bez chyby, Salma super mamá, trojka mladých taky dobrý, příšerkovitý Travolta obojetňák... Ale jak já se těšila, až uvidím, jak skočí pod vlak, a "vono nic", ještě z něj byl hrdina! Ale naprostá jednička pan Del Toro, ježkovy voči, to byl ale slizoun! Ten člověk zahraje!!! Přesvědčivě a skvěle!!! Přestože je to jinak pohodový a příjemný člověk, viz: http://www.digitalspy.co.uk/movies/interviews/a407395/salma-hayek-benicio-del-toro-savages-interview-video.html ... Pátá hvězdička za něj. ()

Trishka

Na filmech mám ráda to, co přesně 99,9% běžných konzumentů - že se jako ani nemusím hnout z gauče a stejně se podívám, jak pěkný je to na pláži na západním pobřeží, jak (ne)vděčná práce je řídit drogový kartel a ještě u toho dobře vypadat a že je možný, aby se jednou trojka motala taky kolem ženský a ne nějakýho línýho chlapa. Takže i u Divochů jsem přirozeně věřila, že ta tráva je opravdu tráva, že vlasy Salmy Hayek jsou opravdu její a že Benicio Del Toro je opravdu šílenej maniak. A pak Blake Lively promluvila. A hele, ona to jen hraje. Takže žádný peníze, co se nosí po kufrech, žádný vyšlechtěný konopí, žádnej mexickej kartel. Nakonec se dozvím, že tady opravdu nikdo nebyl STONEd a že tohle není Cali, ale obejvák a že já ráno zase normálně vstávám v šest. Díky Blake, díky moc!//Divoši jsou taková pěkná, barevná pálivá jednohubka, co se nebere vážně a u který není potřeba přemýšlet, dokud se rychle jezdí a hodně střílí. A dokud Blake Lively nespustí svůj patetickej a rádoby hlubokej voiceover. Takže tři a půl. ()

Facerr

Míň akce, než jsem čekal bylo vynahrazeno příběhem, ve kterým bylo dobře nakombinovaný všechno, co můžete od podobný mafiánský jízdy čekat. Všechny postavy byly typově vybraný moc dobře, akorát u Travolty jsem měl pocit, že hraje křoví víc, než kdy dřív. Na konci mě potěšil docela zajímavej nápad s rozdvojeným koncem, po kterým mě naopak mrzelo, že už tenhle dramos romantikos napínák končí. ()

flying_fish

Líbilo se mi: Náladová a řemeslně zručná kamera kombinovaná s realistickým přístupem k akčním scénám, navíc Tarantinovsky kruté a občas trochu nad věcí. Excelentně zpracované záběry o poetičnosti rekreační konzumace marihuany - hádám, že bez osobní zkušenosti režiséra by to nebylo ono. A tady to je ono. Že se historie opakuje, už v jiném Stoneově filmu zaznělo, lehká a příjemně retro pojatá paralela mezi americkým válčením tenktát ve Vietnamu a teď v Afghánistánu jen dokazuje zručnost Olivera Stonea. Opuštění politiky už bylo načase! Nelíbilo se mi: Trošku nalepený alternativní konec, ale bez těch bonusových sekcí na DVD by to jinak nikdo neviděl a s koncem příběhu si nemohl pohrát. Asi to je červená stuha k příštímu dílu. Celkově: Žánrově a vizuálně profesionální, scénaristicky někde v lepším průměru, druhým koncem trošku uhozené. Rozhodne ale lepší než většina Tarantina, Stone je prostě kvalitnější ve všech ohledech. Konkurence je ale neúprosná, nestačí být dobrý. Stone, buď zase nejlepší, buď úplně do morku kostí. Já jsem z toho cítil rukopis Čety a Takových normálních zabijáků. Příjemné překvapení. ()

maniacxl

Oliver Stone si zase hraje s divákem.Je to dobře,nebo ne?Popravdě nevím,něco mezi Tony Scottem a Tarantinem,což si nemyslím,že bylo úplně dobře.Délka 130 minut je moc na takový roztříštěný děj.Místy jsem se dost ztrácel.Plusová byla výprava,kamera,střih,no zkrátka celá technická stránka filmu byla výborná,na druhé straně ještě aby od takovýho mistra nebyla.Ale co dál?Hodněkrát jsem se nudil,a koukal po hodinkách,jak dlouho ještě...Moc věcí najednou chtěl scénář sdělit,ale nepovedlo se mu to.I proto jen 55% ()

DonBraso

Hrozný zklamání Oli pro mě.Dodíval jsem to vyloženě z nutnosti co kdyby po hodině konečně se to rozjelo,ale ono to spíše se pohřbívalo stále více.Musim říct,že takový randál a humus kolem těch třech postav byl tedy nátěr na celý čáře.Přes dvě hodiny o tom jak se tři mají rádi a do toho nejnudnější pasáže,který měli zůstat ve střižně,ale to by nebyl Stone.který rád ukáže vždycky něco navíc,protože jeho filmy jsou dlouhé,tak tady bohužel byl tak dlouho na pětníku,že nechápu jak z takovýho jednoduchýho tématu udělal balet.Fakt u obrazovky člověk vydrží,jenom,že mu tam kývli herci typu Benecio Del Toro,který byl samozřejmě nejlepší,na druhou stranu vybrat Salmu Hayek,že je nějaký kápo kartelu je spíše do fantazie.Co naplat kamera styl je tam znát,ta přesnost co tak rád brutus Oli má rád,tam cítit je,ale je to tak nevyvážený,ubohý a hlavně bez špetky duše,že natočil blivajs.Pořád nevim co chtěl divákům sdělit,jestli,že existujou i tři lidi,který se mají rádi,tak asi padám na hubu nebo že existujou karteli a všechno se vyřizuje střelou a utrpením,inu to jsem tam měl za snímek tak pět minut,jinak z bodu A do bodu B jenom tak na pokec,dáme střih co dělá parta hic a jdeme zase někam do někam natočit štrůdl jak tečou jablka z těsta. ()

Blazis34

Pěkná krimi akce s krásného přírodního prostředí. Nevím, jestli jsem už nikdy viděl zamilovaný trojúhelník, kde jsou všichni spokojeni a nežárlí, ale asi ne. I v tom spočívá originalita Divochů. Děj byl určitě zajímavý, ale už ne tak originální. Co se týče postav, tak nemůžu nic vytknout, herci byli opravdu úžásní a své role zahráli všichni znamenitě. Dlouho jsem se rozmýšlel, zda dát dílu Olivera Stonea tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonec dávám lepší tři a procentuálně vyjádřeno na 70%. ()

Dextwer

Celkově pěkný, ničím nevyčnívající snímek, který se inspiroval filmem Kokain s Johny Deppem. Příběh bohatství, drogového podníkání a nakonec i souboje s Mexickým kartelem. ▐ Zajímavosti: * Jako součást přípravy na natáčení prošel Taylor Kisch skutečným výcvikem speciálních jednotek U.S. Navy Seals. Poté absolvoval všechny své kaskadérské kousky sám.▐ Moje hodnocení: 70 %▐ ()

Kazisvet III.

Dobré obsazení, dobré herecké výkony, dobré prostředí, zápletka se mi líbila do doby, než je do toho zamíchaná jejich stará. Má to lehce delší stopáž, než by bylo záhodno, a proto celkově 3,5/5. ()

Cannonball

No neviem, neviem. Do akcaku o mocenskych bojoch silou mocou tlacit kritiku americkej spolocnosti sa mi zda zbytocne a najme zufale od cloveka kto natocil film ako Platoon. ()

srolyma

Tak tu máme veterána z Afghánistánu, který se tam místo pobíjení Tálibánců radši staral o sazenice marihuany a tak si domů do Států dovezl takový model, že by si z toho Jirka Iksko Déčko blahem potřísnil svá tygrovaná tanga. Pak je tu kámoš, který mile rád pomůže s pěstováním a distribucí a vypatlaná blondýna, která si to střídavě rozdává tu s jedním tu s druhým. A tak si tahle milá trojka vesele buduje konopné impérium, penízky se sypou, sluníčko svítí a pak se najednou strašně diví, že jsou trnem v oku mexickému drogovému kartelu, kterému tak trochu lezou do zelí. No a pak jsem usnul, protože tak nudná, zdlouhavá a nezáživná hodina filmu byla prostě k nepřečkání. Pak se tam sice objevila nějaká ta akce, přestřelky i únos, ale vyloženě špatný dojem z té první hodiny to už nenapravilo. ()

davistercz

Hodně povedená akční přestřelka, která nenechá diváka ani nadechnout. Opravdu skvělý kousek, který se ohromě vydařil Oliverovi Stoneovi. Jednoduché, svěží a sexy takhle jsem si to představoval a taky jsem to dostal. Jen by to chtělo někdy více té "akcičky" za mě 90%. ()

CorvusBlek

Téma, osoby a obsazení už tu bylo tolikrát, připomínalo mi to hned několik filmů najednou, no ale slušně natočené i když asi od půlky až do konce příběh postupně ztrácí na dechu, dynamice a hodně rozmělňuje. No a ten "dvojitý" konec mi nesedl už vůbec.Víc jak 60% dát nemůžu. ()

jancin4

Videl som už veľa filmov, ale toto spojenie excentrickej šľapky a jej dvoch kumpánov vyznelo dosť neperspektívne. Filmov s podobnou drogovou tématikou a vzájomnými vyraďovaním účtov medzi drogovými kartelmi je veľa a v lepšom podaní ako tento Stoneov exemplár. ()

Puncko

Dvaja chlapíci ,ktorí sa delia o jednu ženu a spokojne si predávajú kvalitnú trávu avšak vtom im vbehne do úsmevu partička zlých mechikanos na čele s Beniciom Del Torom, ktorému úloha zlého mexičana sadla ako uliata. Len škoda, že sa tam vyskytujú hluché miesta a film tým stráca tempo. ()

rasto87

Taylor Kitsch to podľa mňa zahral parádne a dokazuje, že ešte len bude točil veľkolepé novinky. Oliver Stone opäť ukázal svoj talent a to nie len perfektným dejom a zápletkou, kde jedna žena miluje dvoch mužov, ale taktiež vynikajúcim výberom hercov. Príjemná a oddychová Stoneovka, ktorá poteší viacerých fanúšikov filmov ()

PamelaJJK

Hodně smíšené pocity! Chvílemi to byla famózní podívaná, chvílemi nuda. Hodně rozháraný,nevyrovnaný a zbytečně dlouhý film. Postavy nepříliš sympatické a nepříliš charismatcké (čest Beniciovi). Dějově dosti neuvěřitelné. Nehrát v tomto snímku trio Salma Hayek, John Travolta a Benicio Del Toro, tak by to bylo úplně o ničem a hodnocení by vrávoralo někde kolem jedné hvězdičky a po posledním písmenku titulků, by člověk nevěděl na co to vlastně koukal a o čem to bylo. ()

jack_scott

Tak Stone se nakonec z ekonomicky-politických vod i lehce vrací mimo své oblíbené pole působnosti. A ničemu to neškodí, naopak. Film má super rozjetej začátek, všichni si užívaj, Blake Lively dokonce DP, ale pak s jejim únosem Stone podřadí, a snižuje rychlost...časem se z filmu stane sice skvěle řemeslně povedená,ale docela tuctovka v rámci akčních thrillerů. John Travolta dostal konečně celkem zajimavou roli, která mu seděla...Salma Hayek a Benicio del Toro taky. Tio herci nakonec přebírají to, co ústřední trojka na začátku opouští- charisma a nosnost děje. No pěkné Stone, jen tak dál. 80%. ()

sysyphus

Aj ked na uvod snimku divaka mierne zneisti Ofelia svojimi pesimistickymi vyhliadkami smerom k zaveru filmu, v priebehu dalsich vyse dvoch hodin dochadza k znacnemu upokojeniu za pohulovania toho najkvalitnejsieho matrosu vo svedskej trojke s Kick-Assom a Gambitom. Sice sa tyto pani o svoju Ofeliu a travku spociatku staraju nadmerne dobre, avsak po ohrdnuti ponuky nabrusenej Friedy a jej mexickych kumpanov musia o svoju polovicku (vlastne tretinku) zacat bojovat. Tragedia sa nakoniec nastastie nekona a po svedskej trojke a stokholmskom syndrome moze divakovi nakoniec spadnut zo srdca kamen a dostavuje sa ulava. Pan Stone ma po vyse dekade rezijnych kiksov znova co povedat, a tak dufam, ze ked najblizsie prehovori bude rovnako ostry a presvedcivy ako argumenty Benicia Del Tora v jeho poslednom pocine. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)