Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

john.doe

nebylo to špatný až na to,že mě dva hlavní hrdinové přišli nepřesvědčiví bohužel :( zato del Toro až moc-jediný světlý herecký výkon tohoto snímku. Travolta průměr. srovnání s Tarantinem pche to snad néé lidi ()

victt

You don’t change the world, it changes you. Oliver Stone dokázal že ešte nepatrí na dôchodok a opäť natočil vynikajúci film. Všetko je dokonalé od obsadenia postáv cez kameru, strih až po hudbu. Celé je to plné krvi, násilia a ešte raz krvi. Asi nebude súhlasiť s väčšinou ale dvojitý koniec sa mi páčil, bolo to niečo čo som nečakal. ()

Pavoll

Taky priemerny film na ktory sa da pozerat. Bol som snim spokojný. Myslim si že keby cely film bol spracovaný ako to finale mohlo to dopadnuť este lepsie. ()

kubilov

Sexem, brutalitou a drogama nabité drama z dílny Olivera Stonea, která je více než jen obyčejnou žánrovkou. Po druhém zhlédnutí s tím, že je člověk obeznámen se stylem vyprávění a kompozicí, si člověk Savages užije daleko více. Benicio Del Toro klasiky naprosto kraluje, Salma Hayek a John Travolta na omezeném prostoru kvalitní a hlavní herecká trojice celý film dokáže unést. Je to napínavé, v podstatě neotřelé a závěr jen podtrhne vydařený průběh. ()

Guran

Směšný Taylor Kitsch, uděsný děj, prostě režisér Oliver Stone už neví co točit a tak natočí kravinu. Jedině Del Toro se mi zde líbil, ale jinak nudy je ve filmu dost. Snímek je spíš pro teenegery, kteří se zasmějí těm trapným erotickým a sexuálním hláškám. Blbost. ()

LukeKiller

Tento film som sa nejak odohodlával vidieť asi odkedy vyšiel a mal som z neho celkom strach. Oprávnene. Nie preto, že by bol zlý, ale preto, že je ťažký a temný. A bol. A to dosť. Pretože ak je niečo ozaj desivé, tak to nie je Freddy Kruger, ale šialenci medzi nami. Navyše sa Stoneovi celkom dobre podarilo zachytiť a vyformovať postavy tak, aby som ich činy v rámci ich psyché dávali zmysel. Herecké výkony a voľba hercov bola naviac skvelá. ()

Ukrizku

Neofilmátorská barevná americká atraktivita je téměř dokonalá. Až na jednu maličkost, precízní chladnokrevnost nedává prostor pocitům. Asi tak od třetiny filmu považuji za normální absolutně vyváženou trojlásku, kladně přistupuji k drogovým dealerům, přestanou mi vadit mrtvoly... a to je to, co nechci. Aby mě sebelepší film vmanipuloval do normality patologie. ()

johnsnow odpad!

Stone je fakt debil. kurva už sa teším, že koniec je perfektný presne ako v knihe a on kurva urobí vracku a dokurví celý film. Pičiak jeden odpad kráľovský toto. ()

MyrnaAlec

Napsat takovýhle scénář v pubertě je ještě v pořádku, u režiséra tohle natočit je ovšem výmluvná výpověď o nedostatku dobrého vkusu a mravnosti. Nevycházela jsem z údivu témeř celý film. ()

tkey

Nebudu se to rozepisovat, ale tenhle film mě zkrátka bavil....a bude bavit i vás. Víc než pár známých tváří a směs naivity, brutality je zde krásně vyvážena. Sice už po pár prvních minutách víte, jak to celé +- dopadne a nejspíš to i uhodnete, ale tomu to neubírá na kouzle. ()

sniperjozef

Na tohle dílo jsem si schválně nechával volné odpoledne. iTunes byl nastartovaný na zapůjčení a já jen čekal na správnou náladu na akční film s tématikou drog. To co mi film dal, je ale pocit těžce odfláknuté práce. Nevim zda za to může scénář nebo režie, nebo herecké výkony. Ale ve mě ten film nevyvolal vůbec nic. Film je podaný velmi povrchně a lacině. Necítil jsem vzrušení po akci, necítil jsem se znechucený po chování kartelu, ani mi to nepřišlo geniální co se týká vychytralosti hlavních postav. Salmě Hayek bych hodil spíš pětikorunu, než abych jí uvěřil její roli hlavy kartelu. Del Toro se fakt moc snaží, ale nejde mu to. Travolta se ve filmu v podstatě jen mihne, takže o tom není potreba ani mluvit. Velmi slabý film, nudný a předvídatelný. ()

Pete

Taková zábavná, odlehčená varianta ke všem těm Narcos a Sicarios. Sice to nemá s realitou moc společného, ale bavilo mě to. ()

Mamlas

Škoda, že z filmu nevyházeli všechny vypravěčské bláboly, kupu dalších zbytečných keců a taky romantické chvíle a okrajové zbytečné události. Zbyl by tak dobrý 3hvězdičkový film o 2 týpcích a odbarvené běhně, kteří se snaží udržet si svůj drogový byznys před silnější organizací. Film by měl tak hodinu patnáct a pěkně by to odsejpalo. Tahkle to k smrti nudilo, co si vykládali mě nezajímalo, otřesně se to vleklo. Prst mám otlačený od tlačítka k přetáčení. (32%) ()

Sharleen

Nejako neviem, ako toto ohodnotiť. S takým hereckým arzenálom, režisérom, vizuálom to mohlo byť aj super, akurát, že nebolo. Za drogovú barónku Salmu Hayek pridávam tretiu hviezdičku, inak je to len za dve. ()

jayman

S veľkou radosťou sledujem filmy, v ktorých rolu angatonistov preberajú Mexičania. Okrem nezvyčajnej krutosti (ktorú Stone nevygradoval, aj keď mohol / mal; filmu aj emočnej investícii doň by poslúžila.) ide aj o obrovské zadosťučinenie keď film smeruje k happyendu. Ten tunajší skazil shakespearovská alternatíva, načo to prepánajána? Aj keď to jeden mohol tušiť, s hlavnou postavou pomenovanou Ofélia. Ocenil som casting, scenár, no celkovo to vo mne vyvolávalo schizofréniu tvorenú klasickým pohraničným thrillerom McCormacovského strihu (ktorý bol výborný) a artovým pokusom o filozofické uchopenie divošstva (beautiful savages? Rousseau, niekto?), ktorý spolu s trippy strihom, farbami a rozprávačstvom znížili moje hodnotenie na 3. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)