Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

F.man

Jedno z nejmilejších překvapení roku! Oliver šel kromě několika málo vyjímek vždy naprosto mimo mě, ale tohle tedy, tohle je jeho parádní výkon. Masivní film připomínající svou atmosférou klasické velké mob-movies. Příjemným faceliftem pro rok 2013 ale included. Zároveň strašně skvěle zahráno a to naprosto od všech. Čistá práce. This is the best cannabis in the world. ()

ConanVJ

Divoši je tak trošku bláznivý filmek, který asi všichni neskousnou. Mě osobně se ve filmu líbí akce, která je parádně natočená. Místy mi film přišel nudnější, místy parádní. Příběh je jednoduchý, ale mě se líbil. Herecké obsazení a jednotlivé postavy jsou zvolené dobře. Hudba filmu sedne. Škoda, že film není svižnější, ale i tak to je nadprůměrný filmek, kterému dávám 75% :) ()

Marsik

Not bad. Hodně známých a zajímavých herců, super kamera, hudba i střih. Režisér Stone se po několika letech vrací a přináší nám povedené krimi. Ani ta délka 141 minut mi moc nevadila, i když některé scény se rozhodně daly vynechat (např. rozhovory a stolování Salmy Hayek a Blake Lively). V konečném součtu však chválím, film zkrátka vtáhl a atraktivně se na něj dívalo. 77% ()

curunir

,,ČO NATO HOVORÍŠ?" ,,MYSLÍM, ŽE CHCETE, ABY SME ŽRALI VAŠE HOVNO A VOLALI HO KAVIÁR." __ Istotne by sa dali k ,,Divochom" vzniesť určité pripomienky týkajúce sa napr. absencie uchopiteľnejšej myšlienky, či výraznejšieho posolstva a zo skorších diel režiséra by sa dalo spomínať na viac sofistikovanejšiu kameru alebo strih a výraznejšie herecké výkony. V mojich očiach však Stone - režisér, majúci vo všeobecnom názore svoje najlepšie kúsky už dávno za sebou - nakrútil opäť film, ktorý má gule. Predovšetkým sa mi páči, že po rade filmov s výrazným politickým podtextom, tu podobne ako v ,,Takých normálnych zabijakoch" a ,,U-Turn" (ktorý sa ,,Divochom" približuje asi najväčšmi) bez škrupúľ ukázal svoj cynizmus, ktorý mu nemenej svedčí. Napokon vždy ocením pozvanie do podobne stvárnenej spoločnosti ľudí, ktorí nepochybne existujú, ale iba málokomu z bežných ľudí sa podarí do nej viacej nahliadnuť. Pestrému hereckému obsadeniu dominujú predovšetkým vedľajšie postavy v podaní Benicia Del Tora a Salmy Hayek, ktorá pri scéne ,,s parochňou" odhalí presne tú skrytú časť svojej osobnosti, ktorú som očakával. Scénu s upálením v pneumatike som videl už v ,,Elitnom komande" odohrávajúcom sa v Riu (typická forma mafiánskeho trestu v latinskej Amerike) a z hľadiska spracovania iných akčných scén by som iba dodal, ako rád by som si ich pozrel v unrated verzii, ktorú uprednostním pri ďalšom sledovaní. Ako už písali iní, záver v podobnom duchu si môže dovoliť iba vyzretý režisér a sám som sa nemohol zdržať smiechu. Bez spoilerovania pôsobí po nekompromisnom krvavom finále, druhý rozprávkovo gýčový záver ako rozčarovanie. __,,BUDE TO AKO TEN FILM." ,,AVATAR?" ,,AKÝ FILM?" ,,TEN S PAULOM NEWMANOM KEĎ EŠTE ŽIL A HRAL TAM AJ ROBERT REDFORD, KEĎ BOL EŠTE MLADÝ." ,,BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID." (13001. hodnotenie, 718. komentár k filmu) ()

schizmo

Velmi dobře hodnocený film je na první pohled reprezentativním kouskem ze škatule krimi / thriller, ale ve výsledku to zas tak slavné není a to především pro své značné kontrasty jako je ideální milostný trojúhelník (no to tak :D), bezedné rejžování peněz na drogovém průmyslu bez jediného háčku, mexický drogový kartel, kterému šéfuje porno kráska Salma Hayek (která bez ostychu nechává řezat hlavy motorovou pilou, přesotže je zranitelnou milující matkou) a další věci, které filmu berou na jeho uvěřitelnosti. Do toho nárazová usměvavě-tarantinovská atmosféra, i když Travolta svůj stín z Pulp Fiction nikdy nepřekročí, stejně jako Benicio Del Toro zřejmě nepřekoná svůj výkon z 21 Grams. Tak či onak, technicky tomuhle všemi barvami hýřícímu trháku není moc co vytknout, takže mé poznámky berte spíše jako subjektivní nespokojenost, která mě vyrušovala z jinak poměrně zábavné i když nezvykle dlouhé podívané. ()

ledzepfan

Pohodová oddychovka, která ale nenabízí nic nového-nic co by průměrný divák už dávno neviděl jinde a lépe......Tenhle film nás má přesvědčit o opaku ale Oliver už prostě vyměknul. ()

Kryton

Stone je poslední dobou už dost klidný a nudný patron. Jeho dřívější počiny šokovaly anebo zaujaly. Divoši jsou však průměrnou akční-krimi-komedii o tom jak se dva pěstitelé konopí vzepřou mexickému kartelu. V jiných rukách by to možná byla lepší sranda. Umím si představit jakousi variaci na film Travička zelená. Jenže tady se to snaží být místy sociální studií, mafiánským filmem, absurdní komedií anebo kritika politiky USA vůči drogám? Já netuším, ale z filmu je pak takový guláš, že bych ho nedal ani Mexičanovi. Mimochodem buclatý a plešatící Travolta je skvělý. Hodnocení OST: Mexický průj/měr. ()

maddy

Oliver Stone je zručný režisér, vie ako rozohrať príbeh, ako viesť hercov, ako komponovať zaujímavé obrazy, udržať napätie, kedy pritvrdiť, kedy odľahčiť, nebojí sa explicitných záberov, využíva hravú kolorizáciu obrazu a zaujímavé kamerové hrátky s filtrami a ostrosťou, len ešte by sa mohol naučiť používať strih, lebo inak mu príbeh v tých zbytočných 140 minútach stratí akékoľvek tempo a divák akýkoľvek záujem. Natiahnuť jednoduchý príbeh o drogovom karteli a milostnom trojuholníku na dĺžku Pána Prsteňov je odvaha, ktorá sa nie vždy vypláca. Výborný herecký amsábl síce drží pútavosť a pozornosť (sexi Salma Hayek, po dlhom čase sympatický Travolta, odviazaný Taylor Kitsch, vynikajúci Benicio del Toro), ale nabudúce strihať, strihať a ešte raz strihať. Unrated Verzia / CELKOVO: 3,5* ()

JimWayne

Krimi ako z minulých rokov kedy sa dalo ešte na takéto filmy vôbec pozerať. Pekné prostredie, sympatický herci, vítam návrat Travoltu medzi živých. Jednu vec ktorú by som zmenil by bola hlavná predstaviteľka Lively, postavička veľmi pekná chrumkavá ale herecky nie moc nadaná, našli by sa určite lepšie. Scenár, réžia na vysokej úrovni, celkový dojem veľmi pozitívny. 80% ()

MartinezZ

(bachacha, spoilery) - Tak si to shrňme: Tři fetky, z toho jedna děvka a dva výrobci a distributoři drog, z toho jeden vymatlanej ex-vojcl bez zábran a jeden moderní pacifista, samozřejmě všichni tři modelové. Záda jim kryje zkorumpovaný policajt, podvodník v oblasti financí a skupinka jakýchsi hi-tech hackerů a kdo ví co ještě. Tomuhle póvlu na kuří oko začne šlapat mexická mafie, kterou vede zkrachovalá vdova a matka mnoha mrtvých dětí, kterou přeživší dcera i syn nenávidí, ale ona byznys vede hrdě dál, asi aby udělala radost mrtvému manželovi, či co. Po boku má Benicia Del Tora, který je taky vyšinutý, ale je to jediná koukatelná postava ve filmu(!!!). Celý film má neuvěřitelných 130 minut, to je přes dvě hodiny, pokud by se vám to nechtělo počítat, a je to SAKRA znát. Jak znát? JE TO NUDA! Nuda poslepovaná dohromady různými nesmysly, slátanina. Skoro hodinu sledujeme naprosto nezajímavé osudy ústřední trojice, jež je vykreslována jako hrdinové s vysněným životem, a jíž jsem přál od začátku smrt. Od chvíle, kdy oběma drogovým obchodníkům unesou jejich hračku (čti děvku, která má tak smutný život, fňuk), se konečně začíná něco dít! To už je první hodina v kelu. Po přepadení mexikánů s penězi se ale tempo zase vytratí a vrací se nuda. Ta vydrží do doby únosu dcery mafiánky, který už ale vypadal, jako kdyby byl do filmu přidán na poslední chvíli. Ve chvíli, kdy všichni pomalu dechnou v prachu jsem si říkal, že je to sice debilní konec, zdechnout, když nemusí, takový umělecký, ale alespoň to mělo styl, A hlavně ústřední dvojice vlastně skapala, včetně všech ostatních. Takže ty *** bych ještě dal. Finální konec to celé ale skopal o pár schodů níž a jedinou útěchou mi tak může být, že je třeba všechny v té Indonésii spláchla nějaká vlna tsunami. ~~~ Omluvou Oliveru Stoneovi snad může být jen to, že film, spolu se scénáristy, dali dohromady poté a během toho, co se skutečně brutálně sjeli vším možným. Ve chvíli, kdy už asi posedmé kontroluji čas na hodinkách mi dochází, že tohle bych u zajímavého filmu dělat asi neměl. U zajímavého by mě to totiž ani nenapadlo. ()

SaNcHeZ_cz

Ou, tak tohle je trochu zklamání. Režijní standard Olivera Stonea je rozložen více než slabým scénářem, který v rafinovanosti a přirozenosti nezvládá přesvědčit ani školou povinné. Navrch přikládá mizeré herecké výkony a divné dialogy, stejně jako masky, které jednoduše nemají šanci v přísně áčkovém filmu obstát. Jako pozitiva zvedající tento jinak čistě průměrný snímek stojí zmínit soundtrack a hlavně pak dvojici Taylor-Johnson a Travolta, kteří jako jediní hrají uvěřitelné role. Ostatní totiž předvádějí něco, co by se ztratilo i na páteční zkoušce divadelního souboru Kačenka. Takovouto kýčovitost neurežíruje ani Oliver, sorry. A to finále ve stylu "All aboard the failboat" je i na mě moc. ()

ivishka

Vkusné porno nasáklé silným aromatem marihuany a všudypřítomnými mafiánskými praktikami. Ale opět to není typicky sladce ukončené něco jako ten první konec jsem přesně chtěla vytknout celému filmu, a pak mě zaujal ten druhý konec filmu, který byl podle mě i více logický. Totiž někteří filmaři se nemůžou ubránit nacpání lásky nebo snad smrti podobné známé tragédii od Williama Shakespeara - Romeo a Julie(kdyby někdo nevěděl). Absence zásahů policie nebo jakékoliv veřejnosti mi ovšem přišla nelogická, ale snažit se vypnout u podobného krimi dráma není zas tak špatné. Blake, Aaron, Taylor, John, Salma a Emile potěšili, ale Benicio Del Toro ať mi radši nechodí na oči :-D. ()

javak810i

Může velmi drsný film o dvou kamarádech vlastnící úspěšný podnik s marihuanou, kteří bojují proti největšímu drogovému kartelu v Mexicu za záchranu své přítelkyně, kterou oba milují, přinést i nějakou tu životní filozofii a ponaučení? The Savages dokazují, že ano. Film nabízí zajímavý pohled do života tří zamilovaných mladých lidí, kteří se díky úspěchu svého podnikání dostaly takových problémů, ze kterých se zdánlivě nedalo vyvléknout... Dočkáme se solidního příběhu a kvalitních hereckých výkonů, které zajišťují kromě hlavní trojice i Salma Hayek, John Travolta a Benico Del Toro, který svého chlípného mexikánce zahrál na výbornou. I přes delší stopáž film rozhodně nenudil, ba naopak. 4* ()

Ellmariachi

Po dlouhé době zase jedno z příjemných a pro mě no name překvapení. Ani sám nevím kdo z postav je větší divoch. Sympatie k panu Kaviáru a panu Osobnímu sice chvíli nabíráte, ale nakonec jim nejde nefandit. Bloncka "Ou" sice není něco kvůli čemu by jste šli do války, ale za hřích stojí. Možná i díky tomu těm dvěma věříte jejich zapálení. Proti strana je přísná jak se na drogovej kartel sluší a patří. Příběh je zbytečně natahovanej, ale má pár momentů, který jsou geniální. No ale konec... Sakra ten první byl epickej. A ten druhej? Sebral filmu tak 10 procent. 75 procent. ()

Popluh

Vizuální žrádlo, které na čas vyplní mezeru po odchodu Tonyho Scott, a hlavně chytrý a i přes svou délku neustále zábavný film v hollywoodském stylu. Kdyby se dával pozlacený plešoun i za casting, tenhle film by byl rozhodně jedním z favoritů. Oliver Stone to v ruce a oku stále má, unrated verze je navíc příjemně nekompromisní. ()

JJ.Gibson

Ha! Docela dost zajímavá věc, která se vymyká nad šedým průměrem dnešních krimi dramat. Savages jsou opravdu brutální a zvláštně, ale sympaticky zamotaný příběh, dodává takovou zajímavou mozaiku. Co bych chtěl vyzvednou je role Benicia Del Toro, to byl Badass Motherfucker se vším šudy a výborně zahraný. Naproti tomu stála Salma Hayek, neustále okouzlující, ale její drsnou "zlou" povahu jí tolik nebaštíte, když to u Benicia mu jí věříte na 100%. Pak tu máme ústřední trojici, kterou bych sám za sebe asi trochu proházel, nechal by asi jen A.T.Johnsona, ale zbytek mi moc neseděl. Nepřišli mi zkrátka dostatečně charismatičtí. Neopomenu ani Travoltu, který předvedl asi maximum, co mu role dovolovala, ale všichni víme, že má na víc! Ale zpátky k příběhu, je to o trávě, je to o kartelech a je to kruté!!! To je ta lepší stránka, ale v pozadí mi tam pořád znělo takové Hey jsem beachboy všechno je na pohodu, Relax dont do it. To mi až tak nesedělo a některé scény, podle mě jen zbytečně prodlužovali už tak poměrně dlouhou stopáž. V závěru přišly zajímavé zvraty, které se mi líbily! Sečteno podtrženo - hustý!!!! ()

GodComplex

Aha, takze Oliver Stone je dalsi z tech reziseru, kteri se misto duchodu rozhodli vratit ke korenum a natacet fakt dobre filmy, got it. Nekteri herci si to davali uplne mega (Del Toro, Travolta..) Vizual a hudba jako od Tonyho Scotta. Massive Attack potesili. 7/10 ()

Alementina

3,5* bohužel moc na image. Stone se nikdy nebal otevreneho nasili a travu miloval odjakziva (od Vietnamu :) a maloktery hollywoodsky reziser dela trave takovou reklamu jako on. Navic ta jeho senilni nerozhodnost, kdy nam naseviruje vlastne dva konce... Navic nikdo z predstavitelu si moje sympatie neziskal... jen barevny je to hezky :) ()

buldock

Po delší době opět povedený snímek v režii Olivera Stonea z prostředí drogové mafie. Director´s Cut je příjemně krvavý ovšem na mě příliš dlouhý, Benicio Del Toro je snad nejlepší gauner ve své kariéře a zbytek ansáblu ze sebe taky vydává lepší průměr. Jediná postava, která mi tam moc neseděla byla Salma, které jsem tu šéfku nevěřil ani za mák. Film: 72% ()

zipper111

Blake Lively je neuvěřitelná. Se slzičkou v oku můžeme spomínat na Travoltu z dob Pulp Fictionu. Salma je na svůj věk pořád moc pěkná a hrát rozhodně nezapomněla. Hlavní dva hrdinové celkem sympaťáci. Proč to sem vlastně píšu? Protože se teď dostávám k tomu nejlepšímu, co Savages mohou nabídnout. A to je Benicio Del Toro, ten chlap byl prostě neuvěřitelnej, naprosto mě dostal. Stone je rutinér a řemeslo má v malíčku, film ale ničím nepřekvapí a snad jen na ryze debilní konec jsou Divoši slušná oddychovka, kdy i ty dvě a půl hodiny dlouhé dialogy můžou bavit. 4* P.S.: Už jsem psal, jaká je Blake Lively kost?! :D ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)