Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

ABLABLABLA

Zajímalo by mě, jak moc opálenější barvu pleti a nepřirozenější barvu vlasů (zdálo se mi to, nebo ty vlasy tady měla do oranžova?), které se k sobě odstínem pomalu blíží ještě může Blake mít. Ale teď k filmu. Líbilo se mi to a vcelku dost, ale nebylo to zase nic extra. Prostě dobré akční drama na sobotní večer s popcornem v jedné ruce a svařákem v druhé. Vcelku příjemní herci, kterým jejich charakterové prvky postav opravdu věříte, zápletka normální ale zajímavě vyřešená s hlavně hodně dobrá kamera díky níž si tu akci ještě více užijete. Teprve asi třetí film, ve kterém jsem viděla Taylora-Johnsona a zatím ve všech třech byl skvělý (hádáte správně jedno z nich byl Kick ass) - velmi sympatický herec. Za to Kitsch je takový ten typický rváč, pro mě nic zajímavého, ale tady v kombinaci s Blake a Aaronem nebyl špatný. Co se týče Blake, až tak moc ji nemusím, ale uznávám, že není špatná herečka a z herců z GG se asi nejvíce rozjela, co se týče filmů vcelku i kvalitních, ve kterých hraje (přece jen Leighton hraje většinou v takových těch obyčejných béčkách až na Country strong). A do čtveřice všeho "dobrého" Salma Hayek - no tak tuhle herečku akceptuji, ale nevyhledávám a ani tady tomu není jinak, prostě se mi moc nelíbí a nepřijde mi, že by hrála nějak extra. Za to Benicio Del Toro tu střihl perfektního záporáka a co se týče Travolty, tak ten ať už jde do filmového důchodu (už dávno to měl udělat, nejlíp ještě před Hairspray). ()

kaylin

Oliver Stone se vrátil filmem, který se snaží dát zapomenout na filmy jako "Alexander Veliký" nebo "World Trade Center" a naopak dává vzpomenout na dřívější období Stonovy tvorby. Srovnání "Divoši" najdou především ve filmu "Takoví normální zabijáci". "Divoši" jsou adrenalinovou akcí, která se doslova sápe po divákovi. Používají se ruční kamery, používají se normální kamery, používá se i Skype. Oliver Stone se rozhodl natočit moderní film a použil k tomu i moderní technologie. I díky nim je snímek celkem živočišný, ale to se projevuje hlavně ve vztahu tří hlavních hrdinů. Blake Lively ("Město"), Taylor Kitsch ("John Carter: Mezi dvěma světy") a Aaron Taylor-Johnson ("Kick-Ass" a "Anna Karenina") tvoří milostný trojúhelník, kdy oba ženu milují a ona oba miluje. Překvapivě jim to funguje. Milují ji dokonce tolik, že jsou za ni ochotni položit život. Tak se dostávám k linii, která mi prostě neseděla. Ten vztah je zde podán jako živočišný, není to, alespoň na první pohled nějaký hluboký cit, ale přesto jsou oba muži dost šílení na to, aby pro dívku zabíjeli, snášeli rány. Jako dva puberťáci, kteří si myslí, že cit k jedné ženě je všechno. Možná pro ně je, možná ne, ale ty postavy nejsou podány takovým způsobem, abych jim to skutečně věřil. Scenáristicky mi to pak přijde trochu nezvládnuté. Film chce být tarantinovský, ale přitom je to bez zajímavých dialogů. Jsou zde zajímavé postavy (Salma Hayek, Benicio del Toro, John Travolta), ale u všech mi přijde, že jsou přesně takové, jaké je Stone potřeboval. Nesmlouvavá mafiánka, co je pořád matkou, vrahoun, kterému není nic svaté, a agent, který je na tom podobně, jen tolik nezabíjí. Jako kdyby to všechno bylo někde okoukané. Adrenalinová podívaná, která je rozmělněna charaktery, které jsou tak nějak očekávané. A toho adrenalinu zase tolik není. Navíc si scénář dovolil v závěru jeden zvrat, který je ale prostě jenom pro efekt. Takové "srandičky" se mi odpouštět nechtějí. Nezamlouvalo se mi to v podání Hanekeho, který ale zašel skutečně daleko, shodilo to už tak dost mizernou sérii "Twilight" a pro mě to shazuje i "Divochy". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/divosi-10-years-divoka-stvoreni-lets.html ()

René.girl

Ve výpisu žánrů mi chybí komedie, protože díky absurditě některých scén a hlavně dialogů jsem se nasmála jako už dlouho ne. Skvělý film! 85% ()

Kaluž

Divošsky sexuelní macho účes řezníka Del Tora bude asi to jediné, co si z toho filmu budu pamatovat. Nevyužitý potenciál, filmařsky nekonzistentní, dějově roztahané a dvojitý závěr úplně rozprcnutý do absurdna. Škoda. Oliver Stone umí dramata jako málokdo, ale tyhle taškařice by měl konzultovat s odborníky. Takový Tarantino by mu to proškrtal, z Del Tora udělal hlavního hrdinu a film přejmenoval na Mexico Chainsaw Massacre. ()

DH3Factor

Divoch je divý, prudký, nedisciplinovaný, necivilizovaný člověk, většinou příslušník primitivního kmene. Stoneovy divoši jsou přesně takový. Ustřední trojce Chon - Napruzený Mariňák, Ben - Rastafarián ale Tomáš Klus a "O" - Blonďatá nymfa milující kvalitní skank a oba zmíněné chlapce, funguje naprosto parádně a moc mě bavila. Jejich pohodu na kalifornském pobřeží, jim naruší až uhrančivý pendecho, ztvárněný přitloustlým Benicem del Torem ve službách milující matky a majitelky mexického drogového kartelu Salmy Hayek. Tahle dvojce, doplněná o spoře vlasatého Johna Travoltu, který ve službách police neví čí je, mě bavila o trochu méně, ale zato přidávala filmu na tempu. Záběry azurového moře doplněné naprosto vynikajícím soundtrackem, střídané výjevy z manýrů mexické mafie mě příjemně překvapili. Film má spád, všechny postavy jsou výborně propojené a velké finále ala "O", mi připomíná dalšího milovníka mexických surovců Roberta Rodrigeze. Vhodné pro ty co rádi krev, moře, dobrou hudbu a zajímavé výměny názorů. ()

Remedy

Oliver Stone i ve svém pokročilém věku stále omračuje kreativitou (tentokrát je opět mimořádně dynamická režie podpořena navíc správně úderným „pulp scénářem“) a velmi důrazně posílá vztyčený prostředníček těm, kteří by jej snad chtěli házet do starého železa. Tolik energie, tolik nápadů, tolik skvělých herců, tolik spontánnosti a vlastně velmi (ne)divácký závěr jsem v takovéto míře v poslední době nikde moc neviděl. Tohle je ten Stone, který mě vždycky bavil nejvíc, ať už v Natural Born Killers nebo v U-Turn. Něco z bratří Coenů, něco od kámoše Quentina, nicméně ve spoustě věcech je mistr stále velmi originální. Plus je to celé silně návykové :))) ()

Rakosnicek77

Člověk by si řekl, že při tolika hodnoceních už má ty dobře obsazené snímky, pár let zpět staré, asi všechny za sebou a ono ne. I teď jsem velmi příjemně překvapený, když se mi podaří vyškrábnout ještě něco, podobného kalibru, jako tenhle film. Film s nápadem, zápletkou a hvězdným obsazením, který nenudí, upoutá a dokáže pobavit. Sice jsem chlapcům jejich vyhlídky moc nezáviděl, mexikánci holt nejsou žádné ořezávátka, ale jak po pár minutách sami zjistíte, chlapci taky nejsou žádné béčka :-) ()

Philcze

Kdyby tam nebyl ten rýpavý sociologický podtext, myslel bych si, že to natočil duch Tonyho Scotta. Stone ale zůstává svůj, vrací se stylizačně k U-Turnu a servíruje zábavnou kartelovou rozprávku se solidními hereckými výkony (Travolta a Del Torem vládnou, Kitsch s Johnsonem sympaťáci) a parádním dvojitým závěrem, který však bude velká většina diváků odsuzovat. 70% ()

MATADOR

Původně jsem nevěděl, co mám od Savages čekat, ale Stone je zárukou kvalitních filmů a tohle bych nazval takovým otrlejším krimi dramatem o marihuaně, sexu a zajímavých rolích. I když je stopáž zbytečně natažena i přesto mne sledování bavilo ... občas to jsou vážně divoši! ()

katuska138

Dva chlapi, jedna holka a extrémně nesympatycká Salma Hayek. Zbytečně dlouhé, zbytečně moc keců okolo, ohraná písnička pořád dokola, jen u toho hulej trávu, super. ()

salalala

Tohle není látka pro Stonea! Ač se snaží jít na ruku mladému divákovi zběsilým klipovitým střihem, používáním filtrů a zajímavým střídáním obrazových perspektiv (a skutečně to vypadá jak od nebožtíka Scotta), nějak to nefunguje. Je to vina špatného scénáře, kterému se podařilo to, že skoro všechny vedlejší postavy jsou zajímavější než ústřední trio. Lively je nevýrazná, toporná a její charakter jednoduchý a povrchní, Taylor-Johnson unylý (kde je jeho charisma z KickAsse?), Kitsch sice určitým charisma disponuje, bohužel ale nemá co hrát. Travoltovi stačí hrát dalšího svého slizouna úplně stejně jako vždy a všechny strká do kapsy, stejně jako Del Toro, který je asi nejlepší a viditelně si užívá. Hayek je standardně dobrá. Ani příběh není nikterak zajímavý a zavání hodně trošku drsnější červenou knihovnou, protože dialogy jsou mnohdy dost podobné, obzvlášť rovina matka - dcera nefunguje. I násilí mi přišlo dost samoúčelné. Na druhou stranu má film výbornou kameru, slušné tempo (ač uprostřed drhne a potřeboval by zrychlit a prostříhat) a několik zajímavých a výživných scén. Na víc než tři hvězdy a 60% to ale nestačí. Lehké zklamání. ()

dawe04

Přes všechny ty filmařské laskominy v podobě úchvatné kamery, režie apod. jsou Divoši vpodstatě průměrnou dirty kriminálkou. ()

reqiuem

Na tomhle filmu si cenim několika věcí. Žánrovejch rošád, převrácení a zproblematizování typizovanejch rolí a postav, který je ztvárňují (Travolta ubrečenej policajt, Selma jako "ritch bitch"). Hrátky s divákovým očekáváním v rámci dost schématicky ztvárněnýho a hollywoodsky klasickýho narativu, kterej funguje díky netradičnímu námětu (dva vyhulenci voják/pacifista zažívaj dobrodružství jak z gangstarky -zcela vážně), kapky tradičně absurdního stonovskýho humoru, decentního vizuálu a nakonec i přes úvodní nechuť: dvojího závěru - což se váže k oněm žánrovejm hrám. Dál už by to bylo na dýl a to tu nikoho nebaví :-) ()

Duotone28

Su movies, pri ktorých keď sa človek oddrbká hlavou mimo realitu, tak si ho celkom aj užije:). Tu sa to stalo...nazdar:) ()

FilmFan24

Tak to jsem si dal líbit! Film, který má křiklavě barevný vizuál, kde každá scéna zapadá a spolu tvoří souvislý celek se zdviženým prostředníčkem na konci...Jenom ten konec nemusel být dvojí...Divoši mě tak trochu připoměli Pravdivou romanci. ()

Derek

oliver stone ma asi prisun ku kvalitnym drogam, lebo stale prichadza s filmamy ktore su tak drave a plne energie az by clovek povedal ze ich nakrutil nejaky mlady videoklipar. v com mu vsak tentokrat nepomohli je pisanie scenara (na ktorom spolupracoval i s tvorcom predlohy podla ktorej savages vznikly) lebo divochom chyba nejaky vacsi drajv a ucelenejsi pribeh (obcas sa uplne zabudne na hlavnych hrdinov chona a bena a venujeme sa vedlajsim postavam), kde mu asi islo o to vykreslit roznu hiearchiu v drogovych karteloch, ale na to je hlavna zapletka prilis akcne orientovana a vdaka tomu sa medzi sebou bije drama z prostredia drog a akcny film o pomste. celkom ma prekvapil taylor kitsch, ktoremu som ex-vojaka veril, ale prim hraje jednoznacne travolta a hlavne benicio del toro, ktory si svojho zaporaka riadne vychutnava. skoda ze blake lively je len otravna a mne dost nesympaticka (co nie je ani tak jej chyba ako tupost postavy ktoru musi hrat) a i vdaka nej som nebol do hlavneho pribehu prilis ponoreny a tak som sa sem tam nudil, ale i tak ide po dlhsej dobe opat o film olivera stonea ktory vo mne vzbudil zaujem o filmografiu "byvaleho" svedomia ameriky... ()

higuain

Kitsch (jinak neherec, ale tady mu jeho role sedí), Aaron Kick Ass a Blake Lively, kalifornská kráska, ze které mají všechny zelený lucerny na světě mokrý sny. Taková normální rodinka. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)