jefff

Povedený žánrový thriller. Nechybí napětí, akce ani dobrý příběh. Není to sice film, který by se stal nezapomenutelný, spíš jde o standardní žánrovku...ale povedenou. ()

Georgex

Znáte to, teroristi unesou letadlo, chtějí peníze, ale vždy se objeví někdo, kdo jim jejich úmysly překazí a nakonec dostanou maximálně kulku do čela. Ano, již to tu bylo tolikrát, že i nejmenovaný český zpěvák má méně Zlatých slavíků, přesto se režisérovi Jaume Collet-Serrovi podařilo natočit tento film dosti originálně a napínavě až do závěrečných titulků. Non-Stop má tempo, akci, napětí a Liama Neesona, neboli vše, co má správný thriller mít a to ve velmi vyváženém poměru po celou dobu. Nicméně je velkou škodou, že tvůrci svůj poměrně zdařilý nápad nezavršili lepším konečným rozuzlením. Liam Neeson předvádí svůj standardně dobrý výkon a hází jednu hlášku za druhou, tak že jsem si chvílemi připadal jak ve zlatých 90. letech akčních filmů. Opravdu velké překvapení letošního roku a jeden z nejlepších a nejnápaditějších filmů s touto tématikou. Moje hodnocení 80% ()

Wbcko

Mohl to být celkem inteligentní a napínavý film. I to první půlhodinu vypadalo, že bude. Pak se to bohužel zvrhlo v klasickou americkou klišovitou mrtku, kdy pomalu za zvuku národní hymny se hlavní podezřelý ospravedlňuje ve stylu "Jsem alkoholik, špatný policista a špatný člověk, ale zemřela mi dcera - vraťte mi pistoli. Btw, za osm minut někdo zemře.." Škoda slabého scénáře - slabé tři hvězdy. ()

Pecival

Velice příjemná jednohubka, pokud nad tím člověk zbytečně moc nemedituje, velmi příjemně se pobaví relativně napínavým dějem, slušnými zvraty, trochou solidní akce a hlavně bezvadným Neesonem, kterého chceme přesně takto vidět :) ()

Trapper33

Liam poslední dobou hraje v hodně podobných filmech kde je obětí nějakého spiknutí. Tahle role mu rozhodně sedí a mě se film dost líbil, dobře vtáhl do děje a do finálního odhalení opravdu nevíte kdo za to může. Akční konec byl trošku fádní a celkově mi dojem z filmu nezlepšil, spíš lehce zkazil, ale to vůbec nevadí, zbytek je skvělý. Dobrá oddechovka u které není potřeba přemýšlet a jen si jí užít. ()

jenik71

Prostor v letadle je silně omezený a pokud je v něm čistě náhodou pasažér s nekalým úmyslem, nemá příliš možností jak se schovat nebo uniknout. Zřejmě proto filmaři natočili už pěknou řádku filmů z tohoto prostředí. Non-Stop je další z nich a i když má svoje napětí a solidní herce, jde o nenáročnou podívanou na jeden deštivý večer. ()

Fox85

Mno, tenhle film se hrozně těžko hodnotí, stejně jako se na něj hodně těžko dívá. Nápad není nejhorší, uzavřený prostor a omezená skupina osob je super, ale ten film prostě většinu času nudí. Prostě mě to nedokázalo chytnout. ()

vitekpe

Tomu uz chybelo jen aby zahynuli oba piloti a v rezimu nouze ridila to letadlo letuska nebo dite...:-) Mel jsem tri tipy na gaunery, z toho dva byly spravne. A ani ta Julianne nemladne....i kdyz vypada v padesati porad skvele, o tom zadna. Film na ukraceni dlouhe chvile. Jinak nic. 2+ ()

toffy

No dobre. Celý čas rozmýšľam, či si tento film zaslúži 4*. Odhliadnúc od toho, že hlavný hrdina hraje ako keby na 50% a všetko to ťahá stále krásna Julianne Moore má tento film nábeh na thriller, ktorý ma tento rok pritlačil v kine o sedadlo najviac. Napätia je tam toľko, že moja priateľka v kine rozhrýzla celú slamku od koly :))) Záverečných pár minút bolo podľa mojho vkusu dosť narýchlo zbúchaných, ale čert to vezmi, bavil som sa. ()

kenkaku

Asi si nadprůměrem naběhnu... podívám se na to podruhé a po třetí a budu litovat, protože ve filmu se nachází několik drobností, které solidně natočenou a myšlenou akci shazují (př. jak si ulízl... ) a právě ty mě budou postupem času vytáčet. Vše je ale pojaté ve svižném duchu, takže podívaná odsýpá. Takže celkový pocit vážně dobrý. ()

netahlo

Spoluprace Neeson - Collet - Serra mi smakuje a doufam, ze to nebylo naposled! Skvely letecky thriller, ktere ja (uz jen proto, ze mam dost odletano) muzu. Liam se pro podobne role narodil, momentalne je pro me on cislo 1 mezi akcnimi hrdiny. ()

pavcas

Proč se největší frajeři vyklubou vždycky z bejvalejch poldů s tragickým osudem vepsaným ve tváři a flaškou whisky v ruce? Protože je to pak větší paradox, když zachráněj svět,vlak, letadla nebo prezidenta! Liam Neeson v roli americkýho letovýho maršála je jedním z těch, kterým to věříte, i když dostane stokrát nakládačku a stokrát se zvedne, za letu chytne roztřesenou rukou alkoholika bouchačku a trefí cíl nebo když se stane hrdinou i proti své vůli. Nebo že by to tentokrát nevyšlo?:-) Tenhle film každopádně udrží vaši pozornost NONSTOP a to nejen kvůli výbornýmu Neesonovi nebo stále krásné a nestárnoucí Julianne Moore, ale především protože téměř do poslední chvíle nevíte kdo je padouch ! ()

BMAJTZ

Mám takový pocit, že Liam Neeson poslední dobou hraje stále dokola ty samé role bez větší obměny stylu. Nemyslím to nějak špatně pořád mě to baví, ale ještě jeden či dva podobné filmy a bude přeLiamNeesovano. Jinak k filmu není moc co říci poměrně zručně napsaný akční thriller, který má z thrilleru jen pramálo. LN standardně dobrý tyhle role mu jdou zbytek osazenstva už méně. Jinak podzápletka o jeho alkoholismu a nevyrovnanosti snad ani nemusela být. ()

sedm.1

Není to ani nonstop zábava, ani nonstop nuda, prostě obyčejný, neškodný thriller, kterého zdobí především velmi svižné tempo a jako vždy nekompromisní Liam Neeson, ovšem kterému zároveň podráží nohy velice naivní a nesoudně přestřelená zápletka, mám tedy na mysli hlavně vývoj hry mezi „dobrem a zlem“, kdy ono „zlo“ je tu čistým výsměchem divákovi do ksichtu, vrcholícím pak v samotném vysvětlujícím finále, které je jednoduše zcela mimo a mě osobně buď něco uteklo, nebo jsem prostě důvod a motiv onoho činu vůbec nepochopil, na mě to v tomto směru ale zapůsobilo zkrátka fakt stupidně. Natočené je to ale jinak velice dobře, jak jsem zmiňoval, film má skutečně svižný spád, postupně gradující vyšetřování mě bavilo a nechávalo mě až do finále pěkně tápat, atmosféra tu pak sice neexistuje, ale naopak momenty napětí se tu střídají jak na běžícím pásu, akce se tu jinak vyskytuje prakticky minimálně, o ní ovšem tento film vážně není, a postavy a jejich představitelé nepatří tedy zrovna mezi ukázkový soubor, krom tedy samozřejmě Liama Neesona, ale rozhodně ani film nekazí. Non-stop je zkrátka poctivý thriller, který mě dokázal udržet díky neustálému napětí a fakt drtícímu tempu v příjemné náladě, pointa je ale skutečně tak směšná a hloupá, že to ve mně nakonec ve výsledku zanechalo spíš pachuť z nedotažení jinak slibně rozjeté jízdy. P.S. jako u každého filmu, kde se mihne Julianne Moore, si k ní nemohu odpustit poznámku, takže, Julianne, jsi stále stejně odporná, odpudivá, nesympatická zrůda a nikdy nepochopím, jak na tebe někdo může mít pořád ještě žaludek tě stále obsazovat. ()

Dromed

Solidní thrillerový náser. Liam je pro mě vždy záruka kvality. A to by člověk řekl, že letadlové filmy jsou už v kopru. ()

herr_carter

Liam Neeson je skvělý herec - troufám si dokonce tvrdit, že jeden z nejlepších v současném filmu. Přeci jen by se ale s přibývajícím věkem hodil spíše do klidnějších rolí, které mohou dokonale vystihnout jeho charakter a charisma. Například jako chápající otec (dneska už v pohodě i děda) rodiny, za nímž si mladí přijdou pro radu apod. V akčních filmech typu Non-stop už mám opravdu problémy vnímat ho jako tvrďáka, který dokáže rozbít držku kdejakému nabušenému černochovi...i tak mám ale důvod ohodnotit čtyřmi *, celý film vlastně stoupá napětí a vy si pořád lámete hlavu, kdo že je onen tajemný terorista v letadle. No a škoda úplného konce, výsledná identifikace podezřelých a vůbec ten náhlý rychlý spád to celé lehce degradoval - i tak ale slabší 4 *..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

coscarelli

Percenticko nadpriemerny air-thriller-action , ktory sa rad s divakom hraje. Sikovny reziser , s nim sa da aj komunikovat, prekvapuje scenu po scene , splha, ale vybera si vyssi kopec , kedze neskor po 3/4 stopaze mu dochadza kyslik v kyslikovej bombe. Ta stvrta star je velmi slaba,ale budiz kedze ten typ hrdinov a hrdinov v takom type filmu mam velmi v oblube a je ich malo. K zivacej situaci doslo asi parkrat ale to uz v poslednej tretine, ked sa uz tam aj tak nic poriadne nedialo. Inak som velmi spokojny a dokonca som aj premyslal, co sa len tak nevidi, a tak konieckoncov som pristal v zdraví a idem si vyhladat nejaku islandsku krcmicku. ()

charlie_ando

Liam Neeson nám za poslední léta vyrostl v akční hvězdu prvního řádu a dokazuje to i vtom to ne až tak akčním filmu. Vzdušný ochránce zákona Bill Marks padlý hrdina, musí vybojovat dramatickou bitvu nejen se svými temnými démony, ale hlavně s nebezpečným vyděračem a únoscem letadla. Pod lehce zchátralou a okoralou slupkou se skrývá muž neuvěřitelné síly a brilantního intelektu, který se dokáže postavit čelem všem protivenstvím. Role člověka zachraňující svět vlastně pasažéry linkového letadla je mu napsaná přímo na tělo a svým kvalitním herectvím zastiňuje všechny ostatní na plátně. Ve vedlejší roli mě zaujala křehká Michelle Dockery jako odvážná letuška Nancy, která úplně vymazala protivnou paničku Julianne Moore. Hlavní devizou filmu je napětí a svíravá atmosféra plná podezřívání a náhlých zvratů. Slušná kamera od Flavia Martíneze Labiana si dobře poradila se stísněným prostorem a je doplněna nápaditým grafickým pojetím prostorových sms, které se plasticky zobrazuji na plátně. Někdy až neuvěřitelně zamotaný příběh vyžaduje bedlivou pozornost diváka, aby mu neutekl i ten nejmenší detail z komplikované skládačky, která je lehce oslazena klasickými klišé. Drsný bijec bez bázně a hany zachraňuje svou čest a nevinné v řemeslně dobře zvládnuté oddychovce. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu