elanius

(70/2014) / Škoda, preškoda. Perfektne to tentokrát vystihol POMO. A chlapci scenáristi to tentokrát ozaj nakoniec sprasili. 90 minút ako lusk, posledných 15 na pousmiatie. Pri záverčnom hodnotení ide asi o zhovievavosť tých posledných pár scén odpustiť. Najradšej by som to neurobil, ale keď Liam Neeson bol proste dokonalý. (7/10) ()

venison

Takový ten klasický teroristický výlet letadlem s jedním drsným zásadovým chlapem, který umí udělat pořádnej bengál s trochou oživujících celkem originálních prvků.. Menší paranoia než ve snímku "Tajemný let".. Rozhodně neurazilo, ale za "96 hodinami" značně pokulhává.. Liam Neeson si našel svého akčního hrdinu, kterého se snaží promítat ve více rolích ;-) ()

ywo666

73% na csfd? Myslím, že presne toľko si ten film zaslúži. Neeson ukazuje, že aj po 60. môžete byť badassmotherfucker. A nevadí že pán je alkoholik, čo statočne ojebáva detoktory dymu ako McGuyver. Aj tak mu toho drsňáka žeriem. Príbeh je dobre napísaný. Tých náhodičiek je tu trochu veľa. Ale keď človek nerozmýšla príliš urputne. Dojdú mu až neskôr. Ak niečo Serra nikdy neposerie, je to kvalitná atmosféra. Bavil som sa. Škoda toho hlúpeho rozuzlenia. ()

VasaX

Liam Neeson v roli, která mu padne jako sako od krejčího. Zhroucený vzdušný šerif, který má ale pořád dost síly na to, být drsňák. Chtěl jsem napsat odhalovat pachatele, ale sami při shlédnutí a závěrečném zamyšlení zhodnotíte, že jediný co odhalil je kotel leteckého kaustrofobního napětí a nějakou tu hektickou akci. Ale funguje to hezky. Hodinu čtyřicet poctivého řemeslného napětí. A to je fajn. Je to takový fér thriller, který si na nic nehraje. nasadí Liama, neznámou hrozbu, jasně stanoví prostředí a odstartuje gradující jízdu. Některé nelogičnosti tak rádi přehlédneme. Takže s trochou vstřícnosti je to vlastně i na čtyři hvězdičky. ()

morena.jea

Zatiaľ prvá veľká filmová udalosť tohto roka, Liam Neeson v hlavnej úlohe, vstupné štyri éčka, akčňák v uzavretom priestore, celkom slušné recenzie... a v kine len 6 ľudí. Ale na pokračovanie Babovřeskov bude určite narvané. Sú veci, ktoré nikdy nepochopím. ()

Maik22

První polovina filmu by se dala jednoduše popsat za skvělou akční podívanou a ten zbytek za klasickou nejpsíš americkou sračku--velký doják a růžové brejle. Závěr hodně urychlený a vycucaný z prstu, velká škoda, že to scénáristé nedotáhli do tak skvělého konce, jako byl samotný začátek! Liamovi tyhle role sedí a u mě opět trochu v žebříčku stoupnul a to nejen svým "systema" uměním. Mé hodnocení 74% (3*), ale mohlo to vypadat úplně jinak :). ()

hroubek

Liam Neeson je prostě frajer. Dokáže zahrát jakoukoliv postavu natolik přesvědčivě, že i když je úplně neoriginální, tak nás začne zajímat. Jaume Collet-Serra si mě získal už svým filmem Orphan a od té doby mu naprosto věřím. A jeho Non-Stop opět dokazuje, že si mou důvěru zaslouží. Film hodně moc těží z uzavřeného prostoru a kupodivu ze samotné zápletky. Z traileru to vypadalo, že se ve filmu po čase budou kupit mrtvolu, ale naštěstí film na to jde trochu dramatičtější cestou. Přes trochu pomalejší rozjezd, který slouží jako představovačka a získání sympatií k ostatní postavám(Neeson má naše sympatie ještě, než vleze na palubu letadla). A pak už se jede jako po másle až do konce. Atmosféra pěkně houstne a hlavní hrdina dostává jednu podpásovku za druhou a dost dobře funguje zápletka i odhalení strůjce/ů. Co naopak moc dobře nefunguje je přepálené finále, které baví, ale nelze ho brát úplně vážně. Julianne Moore je opět parádní a její postava je sympatická. Totéž platí i o Michelle Dockery. Akce se hodně povedla. Je civilní a uvěřitelná a takový souboj na záchodě má dost velký na náboj, i když se celý odehrává na malém prostoru. Non-Stop je velmi povedený thriller, který dokáže hodně příjemně překvapit svojí civilní stránkou a parádní atmosférou. ()

Trustme

Stále nevyčerpatelná studnice filmového přepadení ve vzduchu s nějakým tím specialistou na palubě. Non-Stop je zase o něco aktuálnější nakouknutí pod pokličku letecké bezpečnosti (co když ten sedící pán vedle mě je terorista a nebo raději Federal Air Marshal) a také čím dále větší začleňování mobilní komunikace ve filmu (zde pěkně ve zvětšených textových náhledech). Divácky atraktivní hra na kdo je kdo, nemožnost řešení situace běžnými postupy a skvěle budované napětí. Největší peckou je však zachmuřele zarputilý Liam Neeson, který se vpasoval do role a thrilleru maximálně mu sednoucího. Věřím mu každý slovo, výraz i herecký výkon napraveného kuřáka při scéně tajného kouření na WC. Civilní projev, klidné vystupování džentlmena, ale s neočekávanou silovou razancí popraskaných kostí protivníka v případě, kde už končí férová verbální komunikace. Non-Stop je skvělý thriller, dokud divák hledá viníka (režie se snaží mást), ale je-li odhalen film jde rázem na přistání, jenž mi připomene mnohé bleskurychlé závěrečné klišé jinak skvělých filmů (Speed, 1994). ()

VanTom

Tvrďácký Neeson neselhal, jen jeho klišovitě rozpolcená postava, přes dekádu alkoholem zalévající rodinnou tragédii, jednala občas dost impulzivně hloupě. Samozřejmě jsem béčkovou adrenalinovou hru s desítkami podezřelých očekával, jenže zanedlouho mne přepadl lehký stereotyp z vypočítavé scénáristické vykonstruovanosti, který mi nedovolil si ji patřičně užít (i když jsem nad ní zásadně nešpekuloval, to by mohlo bolet). Rozřešení a motivům padouchů jsem se pak zaslouženě vysmál. Slabší 3*. ()

JohnSmith

Příjemný thriller ze stísněného prostředí. Na začátku filmu mi přišli nad podezřelí všichni a chvíli jsem sázel na občas se mihnoucího šedivého záporáka ze čtvrté Smrtonosné pasti a dost jsem podezíral i Julianne Moore. Takže to mi vyhovovalo, jak to bylo pěkně napínavé. Ale ten závěr byl moc přitažený za vlasy a neskutečně americký. ()

Brain-D

Tolik nejistoty a napětí, že vás to ani na vteřinku nenudí. Liam Neeson jako kdyby opakoval svou roli z 96 hodin, ale zde se mu zmenšil prostor pouze na letadlo. ()

L_Johnny

Docela dost vydařený akční thriller. Nenudil ani chvíli, prostředí letadla nepůsobilo tak blbě jako ve většině "letadlových" filmech, a Liam Neeson takové role zvládá na jedničku (npř. Unknown). Jen finále nemuselo být takové ohrané... ()

Aven

Postupem času až příliš klišovité a celkově upadající. Promarněná šance, což zamrzí hlavně proto, že Neeson je typologicky i herecky pro podobné thrillery jako stvořený. ()

Mishqo

70-75% ... Pointa mi síce moc zmyslu nedávala, ale čo do atmosférickosti a napínavosti to bolo fajnové. Aj Liam aj Julianne boli ako inak výteční. ()

zdenny

Tyto filmy jsou Liamu Neesonovi šity na míru. Na filmu se mi líbilo, že odsýpal a nebyl překombinovaný tak, jak to někteří režiséři umí. Určité napětí bylo také cítit. Celkově vzato ale člověk nesmí u tohoto filmu moc přemýšlet, protože potom by se musel nutně ptát, SPOILER: jak můžou být dva váleční veteráni tak geniální, že jim vše tak skvěle, a na sekundu přesně, vychází. ()

bizz_mjc

Já to Liamovi a jeho protivníkům (i těm, kteří nejsou pro film zásadní) sežral. Možná technicky (možná částečně i scénáristicky) zhovadilost, ale má-li člověk vždy přemýšlet, jak věci skutečně fungují, asi by nedokoukal většinu filmů. Poctivý áčkový béčko, Zázrak z Hudsonu (Sully) ať se jde zahrabat, tohle bylo přistání! ()

lykan9

Velice slušná akční podívaná, která rozhodně nenudí. Ono taky, kde se v posledních letech objeví Liam Neeson a má to označení akční, tak je vždy o dobrou zábavu postaráno. Až je skoro smutné, že stále nejlepšími akčními hrdiny jsou jen ti staří pardálové a současní mladíci jsou spíše k smíchu. Prozatím musíme být rádi aspoň za to a nezbývá než se těšit až Liam bude nakopávat další zadky. ()

fabecc1222

Díky úspěchu 96 hodin se Liam Neeson stal archetypem určitého typu akčního hrdiny, kterého od té doby zrecykloval více či méně úspěšně ještě v mnoha filmech. NON-STOP je přesně takovým filmem, který odškrtává jednotlivé povinné složky klasické Neesonovky, a ve výsledku je tak hlavně další zběsilou akční jednohubkou, která dokáže potěšit hlavně zaryté fanoušky žánru a ostatním nic neřekne. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu