Merkin

Snímku sice sluší, že nestaví na jediném hereckém představení, uličkou se mihne několik zajímavých tváří, v kokpitě kraluje kromě palubního počítače i šlechetný pilot a vzdušná akční zápletka tak může bez tíže doletět k "bombovému" závěru. Ovšem takovéhle rozuzlení? Zato by měli scénáristé dostat padáky(a) únosců patriotů :) PS: Co vlastně Bill panu Amsterodamovi udělal? ()

MareT.

Je to jednohubka jak vysita, ktera si zabrouzdala ke sklonku 90. let (hlavne diky konci, ktery je az moc.....happy). Ale koho to zajima, kdyz vas reziser napina prakticky cely fiilm. Napad s textovanim na letadle mi prisel hodne svezi (prakticky nevidite zaporaka az do finale, vse, co jen vidite, jsou SMS). Scenar vam behem filmu predhodi okate nekolik podezrelych a vy si lamete hlavu, jak to jen vse dela a kdo to muze byt...:) Liam je standartni, Julianne je nemastna neslana (ale stejne ji mam rad) a finale preslazene. Ale jinak napeti az do konce. Super! ()

Junglista

Málokdy dostanu od filmu přesně to, co od něj čekám. Natočeno je to svižně a Liam je přesně takovej, jak ho mám rád už od dob Taken. Bohužel po rozuzlení napětí kamsi odkráčí (asi do dalšího filmu) a nastane konec, kterej sme viděli hodněkrát (včetně identickýho pořadí scén). Ale budiž, výjimečně to odpouštim, protože minimálně první hodinu sem si užíval na plný kule a žhavil šedou kůru mozkovou, kdopak je asi ten zlej zloun. Narozdíl od o dost slabšího Tajemnýho letu mě to po chvilce nepřestalo bavit. Ale hudba tam byla asi jenom proto, aby ve filmu nebylo ticho, protože byla neskutečně nevýrazná. ()

Corpsegrinder

První půlka je super ovšem potom už to začíná bejt otravný a tak nějak bez smyslu, závěrečný "šokující" odhalení už je uzívaný a člověk si řekne spíš HM AHA. ()

divak84

nevím proč zrovna takový název... atmosféra ok, tempo fajn.. sice pointa milionkrat ohraná a finále milionkrát ma stejný způsob. alespon film vubec nikde nenudí , jde se hned rychle od podlahy a hezká letuška stojí za to. Liam Ras Alghoul stojí klasicky za to, jeho close quarters combat skillz jsou prostě neokoukatelné. pohodová jednoduchá moderní rychleutíkající nenudící zaležitost. nic víc. ()

Mathew55

Jelikož Liam Neeson patří k mým nejoblíbenějším hercům, tak jsem se na Non-stop dosti těšil. Námět filmu nemá až tak velký potenciál, ale až na hlavní důvod, proč se padouchové snažili unést letadlo, bylo všechno dobře zvládnuté. Badass Liam je v tomhle filmu dohnán až do trochu kýčovitých úrovní, ale bohužel i tak musím konstatovat, že se mi jeho role i výkon líbily. Je sice blbost, aby byl air marshal člověk, který nesnáší létání, ale scénáristi asi potřebovali udělat film nějakým způsobem zajímavější. Celkově mě ale Non-stop bavil, ničím nenaštval a příjemně jsem si odpočinul. 7/10 ()

Hanys_

Skoro až oldschoolová detektivka v letadle, při které jsem si hodněkrát vzpomněl na první Vřískot. Prostě parádní thriller. 8/10 ()

bloodline

Zhruba do 90% filmu napätie krája nervy non-stop sťa Andrej Romanovič Čikatilo pražskú šunku. A vo chvíli, keď očakávate Super Bowl emócií, niekto vypne tú spásonosnú aero-thriller-ideu. Non-Stop sa razom zmení na neoriginálno spriemerovaný bus-stop na znamenie. Ale ide o rýdzo o pocity. Mňa tých 90% nadchlo a s očakávaniami uspokojilo (až na ten facepalm s rakovinou) a snáď pri opätovnom repete odpustím viac ako Ali Ağcove 4 projektily z 1981. Tie mali radšej skončiť zavŕtané v rukách scenáristov :) ()

noby

Jednoduchý thriller podle očekávání, bohužel nečekaně kvalitativně rozpolcený. Na jedné straně dobře vymyšlení (i když ploší poslušně žánru) záporáci, rozumné reakce lidí v různých situacích, přiměřený poměr akce, napětí a vůbec, zvládnutá gradace, výhýbání se dějovým klišé. Na druhé straně vyloženě trapné scenáristické berličky, hlavně ze začátku překvapivě toporné herectví, laciné směřování diváka významnými pohledy a záběry k falešným záporákům (tak laciné, že v tu ránu víte, že tihle jsou ti hodní) a v první řadě nemožné a bohužel i opakované hraní na city jak diváka, tak cestujících v letadle, kteří byli zřejmě nesvéprávní, jelikož to na ně zabralo. ()

ZdenoLo

Milujem tieto žánre kde musím rozmýšlať a hľadať potencionálneho zločinca. Liam Neeson má asi na tento typ thrillerov nos lebo zasa perfektne "zapasoval". Atmosféra a napätie až po samí koniec. ()

dopita

Mám rád příběhy odehrávající se v uzavřeném prostoru, mám rád Liama Neesona i Julianne Mooreovou a vyloženě mi sedí režie J.C. Serry. Takže je mi fuk, jestli je náhodou děj nelogickej nebo klišovitej (fakt jsem neměl potřebu to zkoumat) a ani mě nevadí přepálený finále. Bavil jsem se, to mi stačí. ()

ti88na

Liam Neeson ako šerif v lietadle, samotný dej odohrávajúci sa v stiesnených priestoroch dopravného aeroplánu, až mi slinky tiekli nad touto kombináciu, ale žiaľ už v prvej polovici uschli a na konci zostal len neurčitý zmiešaný pocit, či mám plakať, smiať sa alebo mávnuť rukou. V prvom rade som si musela priznať, že Neeson je už starý, hoci sa to celý film snažili poprieť, nepodarilo sa. Alebo možno ani nie tak starý, ako zle napísaná bola jeho úloha. Na jednej strane životom zničený roztrasený alkoholik a o chvíľu nadupaný akčný hrdina s bezchybnými reflexmi. Vrcholom všetkého bol ten jeho srdcervúci prierez jeho životom vo chvíli, keď hrozilo že ho pasažieri vyhodia von z lietadla, hoci by aj riskovali dekompresiu. Veď presunúť prvú triedu do nižšej, to je vrchol! Tiež som si počas filmu niekoľko krát povedala, že názov fakt netrafili. Non-stop a ja som sa skôr non-stop nudila. Ale to by som bola príliš zlá. Klamala by som, keby som tvrdila, že som chvíľami nebola napätá, ale to bolo strašne málo, aby ma film dostal svojou atmosférou. Vyskladaný bol film tak, že som podozrievala takmer každého a na konci som bola aj trochu prekvapená. Akčné scény to miestami držali nad vodou, ale potom prišlo finále ako zo zlého sna. To bol návrat o niekoľko rokov späť a keď k tomu prirátam to klišé nemôžem dať viac ako tri hviezdičky. Možno pri druhom pozretí zmením názor a vezmem film na milosť, ale hodnotenie už vyššie asi nepôjde. ()

Ledkodlaq

Kompostér říkal, že to nestojí za nic, ale opak je pravdou. Docela zamotané, příjemně svižný spád a slušně akční podání. ()

ChrisBa

Prvá polovica filmu veľmi nápaditá, napínavá, s dobrým tempom a charizmatickým hrdinom. No potom začne byť film až priveľmi stupídny a pritahnutý za vlasy. A to ja nemám rád. Agent ihneď hodený cez palubu vlastnou vládou a označený za teroristu a nik mu neverí bez toho aby mu dali čo i len šancu to vysvetliť, cestujúci sa to mimochodom dozvedia hneď v lietadle v hlavných správach, aby napokon si ich pritiahol na svoju stranu citlivým príbehom.. toto nie. škoda lebo prvá polovica filmu mala nabehnuté na viac ako len priemerné hodnotenie..3* ()

F.W.Colqhoun

Historici vědí, že zatímco zpětně dává smysl všechno, výhledy do budoucnosti takovou jistotu kupodivu postrádají. Proměna pozdního, vrásčitého Liama Neesona v akčního hrdinu byla jednou z událostí, jíž řadím k těm méně očekávatelným. Cerrovým pitomým, neobratně vykrádajícím Neznámý, který byl teprve druhým pokusem z akčního Neesona něco vytřískat, se začal model Neesonova otcovského hrdiny s kvalitním hereckým představitelem vyčerpávat, Non-Stop na sestup humpolácky navazuje. Ve filmu naplňujícím neblahou definici euro-thrilleru je průměrné důsledně vše: herecké výkony, generická hudba, zápletka i kdo-ví-kolikáté Neesonovo vtělení do postavy ztrápeného otce. Zápletka snoubí nepřehlednost s předvídatelností. Nejistotu co do identity pachatelů výrazně oslabuje scénáristické figurkaření, navozující lhostejnost vůči osudům kohokoliv. Humpolácky působí i to, na čem by měl film tohoto typu stát - sociální dynamika na palubě letadla, která mě nechávala průběžně vzpomínat na daleko napínavější leteckou frašku Rozkoš v oblacích. Neeson by udělal dobře, kdyby ve svých dalších akčních titulech vyměnil když ne sebe, tedy alespoň scénáristicko-režijní tým. ()

Dohaja

Zase som sa niečo dozvedel, až do tohoto filmu som vôbec netušil, že nejaký maršálovia existujú, vo filme je to pekne vysvetlené, prečo vznikli a prečo lietajú tajne lietadlami. Zažil som beznádej, prezieravosť a nakoniec aj spoluprácu. Chlapi ktorí si to pripravili na Billa to mali pekne premyslené a rozuzlenie príde až v závere, celý čas som nevedel kto je páchateľom. ()

SpaceOdyseus

Adrenalinova jizda od zacatku do konce s tradicne skvelym Liamem neda ani na chvilku vydechnout a to film zachranuje, vzhledem k tomu, ze pri hlubsim pohledu to nedava moc smysl. ()

kolemjdouc

nic, co by nějak silněji zaujalo.Zkrátka nějak to začalo a nějak skončilo.Neeson má podstatně na víc a evidentně se necítil ve vlastní kožce.Moore tam byla asi taky jen do počtu.Ale prostor letadla opravdu moc místa nedává. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu