Diktátor

markotter

Pro mně jednoznačně lepší než Borat, lehčí, stravitelnější, i příběh má větší spád, taky díky kratší stopáži. Díky, že existují lidi jako S.B.C. , kteří se v této době nebojí být jakkoliv nekorektní. ()

Shaleman

Takhle dlouho jsem se nezasmál. Mistr oboru komedie SBC dokázal, že nechutný a pro mě zcela nezáživný a ničím vtipný sexistický a exkrementální humor se dá podat nesmírně zábavně a nezapomenutelně. Komedie roku. Než jsem ji viděl, sperma v hamburgeru bylo něco nechutného a nekoukatelného. Kdyby mi ho však naservíroval SBC, určitě bych se smál až bych se za břicho popadal a ani by nemusel mít oblečené boratky a kdyby se nedej bože stalo, že bych se neočekávaně objevil v těle poddaného takového Aladdina, věřte nevěřte, pro nikoho jiného bych nechtěně neemigroval radši. Sláva za něj a sláva zemi zvané Wadiya! ()

1985lula

Čierny humor, tak to ja moooc rada. :) Výborná komédia a pôrod v obchode nemal chybu. "Mám smutnú správu, je to dievča, kde je smetný kôš?" ()

eMatt

Cohen velmi mile překvapil! Je vidět, že snímek je o něco dospělejší, propracovanější a hlavně neskutečně legrační. Palba humoru sice s časem ustupuje příběhu, ale to vůbec nevadí. Moc se těším na další filmový počin! ()

Kotsour

Perfektní a vtipem nabitý začátek bohužel vystřídala hlušší pasáž, v níž diktátor dochází k "poznání dobra a hodnot demokracie", při které jsem se tolik nebavil. Co bylo na filmu opravdu vtipné bylo totiž to, dokud byl Aladin skutečným diktátorem. Do té doby bylo vše skvěle ujeté a vtipné, potom už to byla jen nuda, jakou zažívám u každé béčkové komedie. Naštěstí to netrvalo zase tak dlouho a konec to tak trochu zachránil, každopádně to alespoň z mého pohledu filmu dost uškodilo, vůbec to tam nemuselo být. ()

Ceberus

Uhh... VELMI rozporuplný film. :-) Na jedné straně naprosto nemožný až fekální humor, na druhé straně velmi inteligentní a vtipné politické narážky. Kéž by to Cohen profiltroval a necílil na širší publikum. ()

BigBang

Dost špatný film, ale nemůžu dát méně, protože upozorňuje na správnou věc: bezpráví na obyčejných lidech. Též Aladinova velká řeč v OSN je vtipně podvratná. ()

Hannibal1913

Takže... Cohenovi filmy, který jsem viděl: odpad, odpad, 1*. Dále filmy s Annou Farisovou, který jsem viděl: odpad, odpad, 2*, odpad, odpad, odpad, 1*. Výborná ztráta času, děkuji! Jo a ještě něco: je mi líto Vás všech, kteří toto považujete za vtipný a dobrý filmy. To už radši porno s příběhem... ()

rublik05

Cohenovi se povedl opět skvělý snímek plný nechutného černého humoru, nekorektního humoru a spousty politické provokace. Už jen tohle dělá ze snímku skvělou záležitost, u které se člověk neuvěřitelně pobaví. Cohen opět výborný, děj i scénář lehce jednoduchý, přesto pekelně našlapaný. Maximální spokojenost a všem doporučuji. 9/10. ()

Mngwa odpad!

Sama sobě jsem si udělila fiktivní medaili za odvahu za to, že jsem tuhle megablbost dosledovala až do konce. Zhruba v polovině jsem se pokusila zvýšit kvalitu filmového zážitku konzumací domácího burčáku - nefungovalo to, pocit vrcholné trapnosti přetrvával. Tomuhle by asi nepomohla ani svěcená voda. Zřejmě to měl být pokus o satiru, pod tímto pojmem si ovšem představuji něco úplně jiného (satira totiž musí být inteligentní). To, že je něco politicky nekorektní, není samospásné, pokud je to jinak jen primitivní a nechutná fraška. Komentář dopsán těsně po dosledování a pod vlivem. ()

BlackLass

Lynčujte mě všechny národy světa, ale tohle bylo prostě celý špatně. 17. května 2012 vyšlo další „mistrovské dílo“ Sachy Barona Cohena Diktátor. Film se příliš neliší od svých předchůdců Bruna a Borata – teda vlastně jo, názvy předchozích filmů začínaly písmenem B, zde jde o D. Konverzace v lámané angličtině a ploché vtipy selhávají a týkají se převážně urogenitálního systému. Upřímně, jen těžko to nazvat humorem. Jediná věc, která na tomto filmu není otravná, jsou kostýmy a kvalita obrazu. A to vše díky skvělé práci umělců jako je mimo jiné Lawrence Sher. Co je ale děsivé, tak fakt, že na tento film se vyplácalo 65 milionů dolarů. Je velmi těžké pochopit, proč. Tak třeba film Death Race s ohromným množstvím kaskadérských kousků, výbuchů a speciálních efektů stál tvůrce ‚‚pouhých‘‘ 45 milionů. Je na druhou stranu pravda, že na rozdíl od Borata se zde tvůrci alespoň pokusili vytvořit doměnku filmu. Jsou přítomny davové scény, které na sebe navazují, a dokonce i kaskadérské kousky. Těžko říci, komu je tento film určen. Pokud odstraníme vše, co je za hranou, pak by si člověk pomýšlel na dětské publikum. Ale protože po takové obřízce z filmu nezbyde prakticky nic, zaniká i tahle varianta, a tak bych to ponechala úzkostlivým teenagerům s IQ neandrtálce. Pokud Sacha Baron Cohen za pár let vezme roli ve snímku pod názvem Marťan, bude možné s naprostou jistotou říci, že hlavní hrdina bude komunikovat v marťanském dialektu angličtiny, prezentovat své genitálie, mluvit o Židech z rudé planety a pokoušet se politicky žertovat – ofkórs dost nepovedeně. Ale to už se opakuji. 30 %. ()

vZeč

3,5. Uráží sice všechny, ale celkem primitivnim stylem, nerejpe tolik, jak jsem čekal, veškerý urážky a vtipy celkem povrchní a nevidim na tom nic tak zábavnýho kromě faktu, že prostě uráží. Nicméně smál jsem se opravdu několikrát, je to zábavný, nuda to neni. ()

Čejkyn

Neuvěřitelně šílená komedie,ve které si Cohen dělá prdel uplně ze všech,někdy vtípek vyzní do prázdna ,ale pár scén (porod,onanie) je z kategorie nezapomenutelných- 85% ()

Shredder

Cohen nesklamal a opat zaziaril v dalsej skvelej komedii. Zazil som menej vybuchov smiechu nez pri Boratovi, ale kedze vtipy idu prakticky nonstop, po cely cas som mal siroky usmev na tvari, ktory prerusil len smiech pri viacerych ozaj dobrych scenach. Jeho talent spociva v tom, ze podobne ako tvorcovia South Parku, dokaze neuveritelne zabavne vyuzivat satiru a urobit si srandu prakticky z cohokolvek. Tentokrat si zobral na paskal naozaj siroke spektrum stereotypov, predsudkov, nabozenskych konfliktov, celebrit, fungovanie spolocnosti ci poltiky, avsak nezabuda ani na svoje typicke vtipky, pri ktorych dievcata (a utlocitnejsi chlapci) v kine kricali fuuuuj to je nechutneee. Medzi mnohymi zabavnymi scenkami sa blysla aj jedna naozaj brilantna, ktora ma vacsi presah a kde poukazal, ako je diametralne odlisne fungovanie USA na papieri a v reale. Jednoducho si nebral servitku pred usta a presne tak to mam rad, tabu je totiz najvacsim zabijakom humoru. Aj ked je este len Maj, pochybujem, ze do konca roka ho dokaze este niekto prekonat a natoci lepsiu komediu. ()

Epimetheus

Ďalší podarený kúsok od S.B.C. Film ma veľmi bavil takmer celú svoju dĺžku a stál za to. Podľa mňa bol Diktátor ešte lepší ako Borat. Well Done :-) ()