Diktátor

WolfR

Kvalitou a vtipností je to někde mezi průměrným Brünem a úžasným Boratem. Sacha Baron Cohen přivedl na svět další nekompromisní a kontroverzní postavu. Výborná satira ve vysokém tempu, která si bere na paškál vše, co ji přijde pod nos, 4 hvězdy. Update: Hezká pocta Chaplinovi. ()

blitzer

Hodnotím stejným počtem hvězdiček jako předchozí dva Cohenovi filmy, protože se opět jedná o parádní politicky nekorektní jízdu. Na druhou stranu, odhozením dokumentární formy se tentokrát stala Cohenova sociologická sonda daleko plošší a umělejší (herci snesou cokoliv narozdíl od běžných lidí z ulice). Pozitivem pro mě byl daleko menší objem fekálního humoru než v Boratovi a Brunovi a zároveň zachování toho správného chucpe humoru, který mám na Cohenovi nejradši (911-2012, vysvětlení předností diktatury oproti demokracii, obohacování uranu pro "mírové účely", "In Loving Memory of Kim Jong-il"). Camea hollywoodských hvězd taky potěšily (klobouk dolů, že si ze sebe dokážou takhle utahovat). ()

dr.fish

Jedno se nedá velkému Diktátorovi upřít. Nadhled. Díky osobním zkušenostem chlapa s "teroristickým" ksichtem si dokázal Cohen asi zmapovat přístup běžných Američanů a může si z nich velmi trefně dělat srandu. Jeho pohled na největší demokracii světa je pro mne příjemnou satisfakcí, neboť ukazuje Ameriku i se svou mentální nedostatečností, s humorem a neútočně. Zajímalo by mne, jakou vyvolal reakci v Izraeli, jestli se dokázali sami sobě zasmát. Na rozdíl od Borata mi tohle přišlo propracovanější, ty gagy byly opravdu našláplé. 80% ()

KajusaK

Tak tohle má být lepší než Borat? No to ani náhodou..Nechci říct, že jsem se ani jednou nezasmála (za vtípky je 3*) ale většina filmu byla jen trapná..Bohužel mě to vůůbec nezaujalo a víckrát to vidět nepotřebuji.. ()

Šimpy

Podle mě ais nejlepší Cohenův snímek a to především díky humoru, který je sice místy nechutný, fekální či trapný, ale pokaždé naprosto originální!!! A originalitu aby člověk v současnejch komediích pohledal....díky Sacho! ()

mortak

Šílená jízda po horské dráze, kdy jste chvíli na vrcholu a vychutnáváte si genialitu Cohenových vtipů, aby hned na to následoval strmý sešup do fekálního humoru. V kině to tak nevadilo, ale na obrazovce už je vidět ten promarněný potenciál. Cohen jakoby nechtěl u politické satiry moc zůstávat, a tak moc často uhýbá stranou do bezpečí fyzického neškodného humoru. Naštěstí na rozdíl od pozdějšího Grimsbyho je tu těch geniálních fórků ještě docela dost. ()

zombkiler

Sacha Baron Cohen = největší komik dnešní doby. Těch vtipů tam bylo tak strašně moc, že jsem malém vylétl ze sedačky. Celý film je mix sarkasmu, nechutných slov, násilí a samozřejmě politický podtext je zde znát. Dále bych kromě Cohena pochválil Bena Kingsleyho, který opět jako padouch zazářil, skoro si říkám, že dát dát si před filmem jointa by asi nebyl nejlepší nápad :-D. ()

LukeUp

Neotřelé, opět bez servítků a naprosto bez zábran. Cohen opět dokázal, že mu není nic svaté a ztvárnil to opět skvěle. Pro příznivce jeho humoru naprostá povinnost, dlouho jsem se takhle nepobavil. Skutečně pár scén tu bylo vážně neskutečných a člověk si říká, jak to vůbec někoho může napadnout. Inu může a stojí to za to. Nezbývá než doporučit a dát pět hvězdiček! ()

Noviik

Sacha zvěčnil svá alter-ega a rozhodl se přesunout ke komentování světových událostí. A vzal to opravdu poctivě se vším všudy. Diktátor je naprosto dokonalá provokace všech režimů, jak přímo diktátorských, tak i "demokratických". Opět se nejvíc vyžívá v kritice USA a jako přídavek si dává OSN. Film věnovaný velkému Kimovi je plný toho nejprovokativnějšího humoru, u kterého se budete doslova klátit smíchy a těšit se z každé další minuty. ()

E=mc2

Ali G, Borat, Bruno, Aladdin. Sacha Baron Cohen, muž mnohých tvári. Zrejme jedna z tých najvtipnejších komédií čo som videl, pritom Borata neprekonáva. Pre niekoho nevkusné, nekorektné. Pre iného zábavné, satirické, trefné. Takže..."BUDE TO CHLAPČEK, ALEBO INTERRUPCIA?" :D Je to super, i keď to mohlo byť lepšie.. ()

bk81

Plno genialnich scen a vtipku na strane jedne a plno nevyraznych scen a vtipku na strane druhe. Kazdopadne diky te prvni strane a faktu, ze tomuto filmu neni nic svate davam 4 hvezdy, protoze jsem se opravdu slusne pobavil. :-D ()

Madlenka26

Tak jsem se po dlouhé době odhodlala do kina a těšila se na dobrou komedii. Ačkoli Cohena nemám ráda, jelikož každý jeho film byl jen laciná snůžka vět, tak po traileru jsem si to nemohla odpustit. A dostavilo se překvapení , nebylo zde snad žádné prázdné místo a musím uznat že Cohen ubral na lacinejch prasečinkách a dal do toho opravdu vtip. Nemá cenu hodnotit příběh a nějaké filmové věcičky, je to komedie a svůj účel splnila. Smích od první po poslední minutu. ()

Iwus.ka

Konečně jsme se dočkali zfilmování slavného příběhu o Aladeenovi a jeho kouzelné mambě a to přímo do moderního hávu. Aladeen je mladý zavrhovaný vůdce, který je pro svou Zem schopen téměř čehokoliv. Proč jen ti lidi nechápou, že je demokracie stejně na hovno? Už když se narodil, měl jasné předpoklady stát se někým výjimečným. Kštice hustá a černá, taktéž, na dítě neobvykle bohatý plnovous a na hojně pokryté přirození balí ženy dodnes. To ostatně dokazuje jeho hříšná zeď slávy plná fotek zprzněných celebriket. Kdo by řekl, že na svou černou mambu uloví i samotného Arnolda Černéhonegra. Zdá se tedy, že jeho přepychový život v paláci je bez nejmenší chybičky. Opak je ale pravdou a šťastný bude jen tehdy, až se pasuje na vlastníka konečně pořádné hlavičky. Přesněji řečeno jaderné hlavice, která musí být hodně, ale opravdu hodně špičatá. S hrotem zaobleným do tvaru žaludu se přece do země nezabodne, to ví každý mírumilovný terorista. Ještě však netuší, co vše mu jeho pohádku zkomplikuje… Výborná komedie, kdy Sacha Baron Cohen válí a ani není nechutný. Přeji Aladeen zábavu všem. ()

tomeek

Absolutně nekorektní zábava pro všechny, do kterých se ve filmu Cohen neopře :)) Dlouho jsem se tak nezasmál, vážně. Mnohem lepší, než Borat (Bruno je na mě moc), sem tam nechutnost, ale pořád nic, co by připomínalo Klub sráčů a přemýšlím, kdy někdo natočí něco vtipnějšího, než scénu ve vrtulníku :)) Děj sice velice bídný, ale v rámci žánru komedie 4,5* "Oholená opice!" - "Ooooo..." ()

bartias

Sacha Baron Cohen znovu provokuje humorem. Na rozdíl od Borata nebo Brüna má ale Diktátor i nějaký děj. Je to sranda. Jenže tak nějak míň sranda, než když Cohen na červeném koberci před udílením Oscarů posypal moderátora Ryana Seacresta "popelem" Kim Čong-ila. Plus ty nejlepší fóry (nebo jejich verze) jsou všechny už v trailerech. ()

spitr

Opravdu velmi luxusní satira v podání skvělého Cohena. Nejlepší scéna- jednoznačně tlachání ve vrtulníku, lucidnější pilot by s nimi určitě provedl kamikadze, titulky a zatmívačka. ()

SoolenJV

Směle překračující hranice, ale v podstatě jen variace na Borota (konfrontace dvou kultur), ze které se vytratila ta svěží bezprostřednost a dokumentárnost. Tady hraje příběh o "polepšení" diktátora až příliš velkou roli. Vtipné je to - místy - pořád, ale... "diktátor" je cítit penězi a snahou nabídnout nekorektnost mainstreamovému publiku. Škoda. ()

sir-dave

Aladeen madafakaaa!!! Zase jedna z dalších Cohenovských postav - slabší než Borat ale o dost lepší než Bruno. I přesto, že byl trailer nabouchaný vtipama, těma lepšíma, nechal si ještě spoustu vtipných, absurdních scének do filmu, obzvlášť s porodem. Prostřední část mírně zaostává... Za dalších 7 minut vystřižených scén z bonusového DVD si lze připsat finální hvězdu.. A budeš mít kluka nebo potrat? :D ()