Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

virus10

Pro mě docela překvápko že se v českých podmínkách objevil nějaký ten povedený thriller. Jenže stejně mi tam něco málo aspoň ke 4* chybí. Škoda, že tam nebyly záběry jak ty dva hajzly zabil. ()

borsalino

Pro mě celkem zklamání. Film mě vůbec nevtáhl do děje, necítil jsem vztek, smutek či beznaděj a hlavou mi běhaly myšlenky, jak točili tu či onu scénu, místo toho, abych se zabýval obsahem těchto scén. Co mi však doslova vadilo, byly dost velké díry v příběhu, například historka policajtů o tom, že zastavili u nějakého auta, šofér je přepadl a odzbrojil - to by šlo, kdyby náhodou policajti nepřeváželi tři mladé násilníky a oním šoférem byl náhodou otec dcery, kterou ti násilníci zabili. Pořád jsem doufal, že se film vymaní z dosti běžné šablony pomsty, což se však taky nestalo a celkově to skončilo úplně nijak. Je to škoda, protože film měl svou syrovostí dobře našlápnuto a Ondřej Vetchý v roli zlomeného otce, hnaného čirou pomstou, byl perfektní. Škoda, škoda... ()

Ilicka

Vendeta vybočuje z množiny českých filmů, ne až tak námětově, jako vizuálně. Škoda jen: Připadá mi, že trailer zve na jiný film, než ten, který ve skutečnosti byl natočen. Výsledný film se mi zdál jako scénář násilím složený podle chronologického pořádku, na díry v něm ani nemá cenu ukazovat. A přitom jsem měla dojem, že změna řazení scén by mu výrazně prospěla. Ale - vizuálně to byl depresivní noirový thriller, a především Vetchý se snaží hrát jako o život. ()

Kimon

Konečně po dlouhé době zase jeden slušný český thriller, který sází na obsah a ne na plytké akční scény. Bravo. Dobrý scénář, skvělé herecké výkony, skvělá psycho atmosféra. ()

Katullka

Zajímavý koncept kolosálně podělán. Je tam snad úplně vše špatně až na kameru, což je poněkud málo. Mladý režisér by měl zůstat jako asistent, protože když už ani neudržel herce, jako je Vetchý, Chmela a Kaiser, tak nikdo ani neočekával, že se to snad s mladými nadějemi povede. To bylo tak strašné. Absolventi FAMO jsou prostě jen na reklamy o kečupu a asistenci u Hřebejka. ()

maseer2

přežil jsem začátek s dětskými neherci a nakonec dostal parádní atmosférickou podívanou.. víc takových českých filmů ! ()

BoPo

Dlhšie som nevidel český film. Voľba padla na pokus o niečo súčasnejšie. Snaha o to, že aj v ČR ide urobiť thriller, ktorý nemá plnú prdel odkazov na českú minulosť. Keby sa jednalo o pilotný diel nového krimi seriálu, tak by som mal možno väčšie pochopenie. No takto vidím akože drsnú realitu pôsobiacu nepravdepodobne a nelogicky. Keby sa Olda ožral a nahý na záver zaspieval národnú hymnu, bolo by aspoň o čom hovoriť. Bohužiaľ, nie je o čom. ()

Terva

CITÁT - To nebyla moje holka, jen kámoška......... Psychologická stránka případu postihne hlavního hrdinu tak tvrdě, že se dostává do transu a má výpadky paměti. Už od začátku je divák připraven na to, že ve scénáři jsou místa které neznáme, ale jen tušíme. Teprve později nám jsou naservírovány a to v nečekaném čase, aby měli větší efekt. Asi po hodině se film teprve dostává do situace , kterou obsahuje oficiální text distributora - v lese je nalezen muž, který si nic nepamatuje. Je to povedený Český film, má dobrý scénář a nakonec přijde i pěkná česká písnička. Zajímavost - Natáčení probíhalo v Praze a okolí. ()

m.krudenc

Šílený, krutý český film. Intenzivní, syrově pojatá mikro-variace na téma "oko za oko". Zoufalé upnutí se na vidinu odplaty, bezvýchodnost a jako kulisa ten temný les, který připomíná předpeklí - a to pro každou z nijak sympatických postav příběhu. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných, hlavně na mě zapůsobil Ondřej Vetchý. ()

TheSame

Abych pravdu řekl, na českej "Thriller" mě to dost příjemně překvapilo. Ondřej Vetchý hraje výborně a stejně tak Kaiser s jeho už ne tak výraznou rolí. "Dětské" výkony trošku slabší, ale ne tak hrozné, dá se to přežít, jméno Lucie Šteflová bude možná dobré si zapamatovat... ()

Marsik

Předesílám, že budu spíše hanit. Vetchý, Kaiser - to jsou 2 velká herecká esa. Chmela a Taclík - nadějní čeští herci, kteří podle mě mají budoucnost. Ale celá tato čtveřice se sešla v ne moc povedeném filmu. Pokud by to bylo bráno čistě jako drama, tak bych to celkem přijal a zkousnul. Když si ale film hraje na thriller, tak ten ho připomínalo pouze okrajově. Navíc mi to přišlo takové nedotažené. Člověk v některých scénách čekal maximální herecké nasazení či velké emoce, ale nedočkal se ani jednoho. Ocenit se ale musí za prvé snaha pana režiséra, dále atmosféra filmu, se kterou bylo spojeno prostředí, ve kterém se natáčelo. Ty doly a sychravé lesy měly své "kouzlo". Když zohledním všechna fakta, která jsem zde shrnul a přičtu k tomu mojí (ne)spokojenost po skončení filmu, přisuzuji české Vendetě 65%. ()

EastWicka

Intenzivní, syrově pojatá variace na téma "oko za oko". Zoufalé upnutí se na vidinu odplaty, bezvýchodnost a jako kulisa temný les, který připomíná předpeklí - pro všechny postavy příběhu. Skvěle zahrané. ()

selfesteem

Sakra, to je ale povedený film! Těch pár drobností, co mi na něm vadily, vem čert. Něco je tam trochu nedořešeného, neodkrytého, ale to si zas může člověk domyslet, ale je to škoda. Hlavní je, že to je ten z kategorie filmů, který mě bolel sledovat, zároveň jsem měla plno otázek a netrpělivě čekala na jejich zodpovězení, byl neuvěřitelně napínavý, až trošku i přestřelili, že jsem se nechtěně začala smát, ovšem finále dokonalé a myšlenka jasná. Jasně že ten otec byl jen člověk a citlivý člověk, o tom jsem ani na minutu nepochybovala. Ten, kdo je rodič, se na to vždycky bude dívat trochu jinak. Kdyby to bylo vaše dítě ... Je spoustu variant, jak by mohly probíhat dialogy, hlavně tedy, když odhalíte, že zachraňujete vlastně vraha a vy jako vrah musíte vysvětlovat, že ke svému činu máte důvod. Tady já bych si ani nedovolila moralizovat, jako že se tím nic nevyřeší, ale doplatila bych na to svou nedůvěrou. Nevěřila bych tomu člověku a on by mě prostě musel odprásknout. Díky tomuto filmu jsem si vybavila divadelní představení Pan Polštář, ve kterém Vetchý před lety exceloval a mě děsně mrzí, že jsem na něm byla jen jednou. Pana Vetchého obdivuji, že to odehrál tolikrát, muselo to být vyčerpávající fyzicky i psychicky. Dávejte mu víc takových rolí! ()

NinonL

Váhala jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec je to čistý průměr. Přece jen to severské prostředí, temno a bažiny, daly filmu tu správnou atmosféru. Jinak děj zase tak famózní nebyl, ale na český film, řekněme, nadprůměrný. ()

Greg

„V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť?“ Ne, nemůžu jít s hodnocením o jeden stupeň níž, protože už dlouho se mi nestalo, že bych po skončení filmu asi tři minuty pouze zíral na titulky a nebyl schopen slova. Protože na začátku to opravdu nevypadalo, že se z toho vyklube nejlepší film tohoto roku. A co film zdobí? Hlavně výborná režie (i přes Ondrušův debut na této pozici), jednoduchý, ale dokonale propracovaný scénář, hudba a hlavně herecké výkony. Film se odehrává pouze během několika hodin, takže děj je až po okraj naplněný tajemstvím, napětím a zejména rozporuplností hlavních hrdinů. Divák pak opravdu moc neví, kdo je „ten dobrý“ a „ten špatný“, což atmosféře filmu jenom prospívá. I když je násilí ve filmu poměrně dost, divák ho praktivyk nevidí, což ještě zvyšuje celou autentičnost filmu. Kapitolou samou pro sebe jsou pak herecké výkony. U Ondřeje Vetchého, jehož výkon neměl chybu, je už asi o zisku Českého lva rozhodnuto – nemyslím si, že by někdo tuto postavu zahrál tak uvěřitelně a emočně propracovaně jako Vetchý. U Oldřicha Kaisera, ten by si Lva také zasloužil, protože na to, jak má ve filmu málo místa, na sebe strhává poměrně dost pozornosti. Ostatní herci jsou už ve stínu těchto dvou, ale rozhodně nejsou špatní. Pouze mladé herce bych hodnotil trochu hůř, ale hlavně proto, že pasáž, ve které hráli hlavní roli, nebyl moc záživná… a vlastně ani napínavá. Poslední kladnou stránkou filmu je hudba, která ve filmu tolik prostoru nedostává, když se ale objeví, je velmi vhodně vybraná – nejvíce mě samozřejmě zaujala Mozartova Lacrymosa při scéně v rákose. Takže, pro mě je Vendeta nejlepší film tohoto roku a kdo má rád podobně psychologické thrillery, rozhodně by v kině na projekci Vendety neměl chybět. ()

RasputincZ

Na české poměry nekompromisní a surové, skvělá kamera a herecké výkony v čele s Ondřejem Vetchým, Igorem Chmelou a Lucii Šteflovou. Zásadní problém jsem měl s postavou Oldřicha Kaisera, která je v příběhu naprosto zbytečná. Kampan filmu je vystavěna na osudovém duelu na život a na smrt mezi Vetchým a Kaiserem ačkoliv lesní správce v podání Kaisera se do příběhu nachomítne naprosto náhodně a slouží pouze jako prostředek pro zaplnění stopáže snímku. Rozhodně nečekejte nic na způsob Friekdinova Štvance s Tommy Lee Jonesem a Benicio Del Torem. ()