Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

radaza

Konečně pokus o něco jiného v české kinematografii. Film je sice dějově velmi jednoduchý a nepříliš překvapivý, ale odvaha se počítá a přidávám za ni jednu hvězdičku. Překvapuje mě většina zdejších hodnotitelů. Všichni volají po nějaké změně v naší kinematografii, ale když se něco takového natočí, tak se místo povzbuzení ukájejí tím, kdo to víc shodí. ()

zekkx

Říká se, že uspokojení je smrtí touhy. Do kina jsem šel kvůli naprosto neříkajícím traileru ze zvědavosti, o co vlastně má jít. Né, že by moudro na začátku komentáře přesně vystihovalo moje pocity, ale nadšený taky nejsem. Ve filmu byla spousta nudných pasáží, které sice občas střídala akce, ale nehty jsem si napětím nehryzal. Zajímavá kamera, pan kameraman si očividně liboval v zabírání postav ze zadu. Ve filmu jsem si všiml hned několika logických chyb a to je nevyhledávám. Příběh mi přišel krapet neukončený, 30 minut stopáže navíc by určitě nebylo na škodu. Na druhou stranu se mi líbili herci, zejména Ondřej Vetchý (nejlepší současný český herec, hmhm?), Igor Chmela a Oldřich Kaiser. Prostředí snad v českých luzích a hájích nemohlo být vybráno lépe. Sumasumárum: na českou produkci velice nekonvenční snímek, který mohl být sice zpracován o něco lépe, ale taky daleko hůř. Btw: Opravdu mně mrzí současné hodnocení, přijde mi to jakoby polovina čsfd komunity byli antipatrioté. ()

Rockerman

Na naše poměry dost neobvyklé téma. Filmů, kdy člověk bere spravedlnost do vlastních rukou je dost, ale v naších končinách si nepamatuji na obdobný příběh. Vyzvedávám výkon Ondřeje Vetchého, který už dlouhodobě podává v různých filmech stabilní výborné výkony. Trošku mi to přišlo zkratkovité a trochu i nevěrohodné. Zkrátka mstitel se dostal ke svému objektu pomsty nějak lehce a rychle (když pominu ty čtyři "melouny" za dodání těch hajzlíků). Jako demokrat nemohu souhlasit s tím co a jak provedl hlavní hrdina s těmi třemi násilníky. Jako otec tří dcer se však dovedu dokonale vcítit do jeho počínání a musím říct, že opravdu nevím, jak bych se zachoval já v jeho situaci. Dávám tři a půl hvězdy s tím, že film rozhodně stojí za shlédnutí. ()

ZackSawyer

1) Nerozumím vysokému hodnocení 2) Výborný námět ale promarněnost! 3) Spousta nelogických momentů a otázek, které z toho plynou... Např. Co se stalo s Taclíkem a Chmelou? 4) Nikdo nikoho nehledá i když je vyhlášeno, že by je po určité době měli hledat... Zmizelé auto, schované prachy atd atd... Vetchý je v roli fajn, drží to... Docela ploché... A vůbec se nedivím, že vzal spravedlnost do svých rukou, protože za takovej hrůznej čin aby byť mladší 15 let nebyli nikterak trestáni, je trestuhodné!!! ()

Kingjiri

Vendetu bych pustil všem remcalům z filmovýho průmyslu, co se pořád vymlouvaj na to, že se kvůli malejm rozpočtům nedá v Česku natočit slušnej film. Velkej rozpočet nemusí být, když je dobrej nápad (což je největší problém český kinematografie posledních let), kterej Vendeta rozhodně má. A jako bonus je jeho zpracování na vysoký úrovni - od hereckejch výkonů (Vetchý těžce vládnul, Kaiser a mladý herci dobrý) přes barevný filtry umocňující už tak hutnou atmosféru až po slušnou kameru. Určitě by se dal příběh ještě víc rozvinout, aby nepůsobil tolik jednoduše, ale je otázka, jestli by to snímku nakonec neuškodilo. Kdo čeká akční podivanou, bude zklamanej. Kdo čeká skromnější a napínavej psychologickej thriller, bude nejspíš nadšenej. Stejně jako já, víc takovejhlech "jinejch" snímků potřebuje česká filmová produkce jako sůl. A taky doufám, že to neni poslední Ondrušovo filmový dílo. ()

mi-ib

Přišlo mi to, jako hraní na něco na co, buď Ondruš nebo všeobecně český film s okoukanýma tvářema nemá. Když to vemu, tak třeba Všichni do jednoho dokázali na minimální prostoru vytvořit hustou atmosfétu. Tady se to daří jen v jakýchsi křivkách, ale spíš vůbec ne. Občas mi přišlo, že postavy jednají celkem nelogicky a film je zbytečně natahován. A i přes natahování se nedostal ani na čistou hodinu a půl. Sem tam se tvůrci snažili ozvláštnit snímek rádoby originálními záběry, okoukanými z zámořských trháků. Ale když nemáte atmosféru, tak jsou vám takovéto záběry k ničemu. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se druhá polovina (spíš třetí třetina) filmu odehrává. Příběhu by bohatě stačila hodinová stopáž. Beru tento snímek, jako pokus o něco, co se moc nepovedlo. ()

parabellum

Musím přidat k Vendetě jednu zásadní věc, nejde o další xtou komedii na naší scéně a tvůci se snažili seč mohli vykřesat z toho minimalistický thriller, kterých je v naší krásné a malé kotlině míň jak šafránu. Ondřej Vetchý a "Olda" Kaiser podávají své obvyklé herecké výkony, naproti totálnímu amatérnímu výkonu mladých herců. Jen si nemůžu pomoct, z daného tématu by šlo vykřesat ještě něco víc. Nu uvidíme další projekci se nebráním a možná dám o hvězdu i více. Jednu hvězdu za odvahu, druhou za hlavní herce, třetí za parádní lokace a dobrý výběr hudebního doprovodu. Za mě dávám 70% !!! ()

DAPDO

Na opuštěné mýtině najde lesní správce ležet bezvládné tělo muže. Asi nejenom já jsem čekal, že takhle film začíná, ale k této situaci dojde někdy v půlce filmu.Nevadí, do té doby se nějak dostanete do obrazu, co se vlastně stalo a vendeta může začít.Zase výborný Ondra Vetchý, líbil se mi i Igor Chmela.Trošku zdlouhavý začátek, o to rychlejší konec, ale na české poměry nadprůměr. ()

cerbygerby

V celku zajímavý český film, v čele s Vetchým, který tuto roli zahrál tedy fakt bezvadně.. Docela těžko jsem film sháněl, protože vendeta vyšel i s N.Cagem a pak se tam plete i V jako Vendeta..ale všechny tři jsou odlišné.. Tento český je v dnešní době jako kdyby to bylo podle skutečné události... co je schopen udělat otec zabité dcery... Film mě bavil, občas jsem si tedy říkal že by to mohlo rychleji utíkat, ale naštestí stopa byla krátká, takže to udržovalo správné napětí..já hodnotím 4* a 70% ()

hrudka

Mohl to být na naše poměry docela slušný thriller, ale bohužel... se jaksi podkopal sám. Mrzí mě, že některé docela zásadní a zajímavé scény nebyly ve filmu znázorněny. Režisér se tak sám připravil o to se nějak filmově "vyřádit". Vedle toho pak marně přemýšlím, kam zmizelo těch dalších pět herců, kteří jsou uvedeni v titulcích. ()

tranquill

Psychothriller z českých luhů a vůbec ne špatný! Zoufalá touha po spravedlnosti, po pomstě, může věc nenávratně zhoršit, ale chápu, že pokud se člověk dostane do takovéto situace, neví, jak se zachová... Trochu méně zmateného pobíhání po lese a naopak více kvalitních monologů nebo dialogů a přidal bych jednu hvězdu. ()

KafuR

Na tuhle českou žánrovou pecku jsem se celkem těšil, i když mi zdejší hodnocení nedávala nijak valnou naději na výraznější divácký zážitek. Atmosférický výborné od začátku, od začátku má ale taky film problém něčím výrazněji zapůsobit, hlavně v první polovině mu chybějí silnější momenty, které by člověku utkvěly v paměti. V této fázi film táhne hlavně úžasně mrazivá atmosféra a úchvatné exteriéry, které k dokonalosti nepotřebují zástupy herců, ale naopak nechávají mezi stromy bloudit očekávání nejbližšího dějového zvratu, který pozornosti nedovolí nijak výrazně ochabnout. Do této doby standart - tři hvězdičky. Pak se ale na poli objeví nová postava a film začíná stále výrazněji inklinovat k závěru, kvůli kterému byl natočen. Děj nabere spád, objeví se mrazivé scény (konečně) a my můžeme znovu vydechnout až při posledním záběru společně s hlavním hrdinou. Ono ten poslední záběr mluví za vše. Poslední záběr na muže, který si myslel, že nedávno přišel o všechno a který právě zjistil, že ono to přišlo až teď. Potom ticho. A tma. Čtyři hvězdičky - za ten konec. Pak ale přijdou závěrečné titulky a s ní i první nápěvy, které mě zarazily do křesla. Bravo, pane Ondruši; Skácel se sem hodí lépe než kdokoli jiný a tahle báseň více než kterákoli jiná. Kdo může soudit? Pět hvězdiček, i když přiznávám, že ta poslední tam jenom tak poblikává. EDIT: Tak po druhém shlédnutí jsou mé pocity ještě umocněny a o nižším hodnocení bych už ani neuvažoval. Málo takových filmů se rodí a ještě méně u nás. ()

matt85

Sice potěší, že dneska v ČR vznikne něco tak ambiciozního, ale fakt, že se tam prakticky nic neděje a že na vás ani na chvilku nedýchne ani trochu nějaká atmosféra, sráží tento film dolů... Vetchý a Kaiser to, ale stále hrají dost dobře. Ondruš je ovšem možný příslib do budoucnosti(jen by se už tolik neměl dívat na Amadea ;-) a už se těším na jeho další projekty. Jen by to chtělo nějaký námět, který vydrží zaujmout po celých 90 minut. ()

Flexaret

Nevím, zda to bylo zapříčiněno malým rozpočtem, ale Vendeta působí jako torzo filmu. Ani v jedné scéně není alespoň trochu naznačen vztah otce a dcery, díky kterému by se divákovi podařilo lépe vcítit do hlavní postavy. Zaráží mě fakt, že většina klíčových scén chybí a divák si je musí domyslet (chybí jako zdroj emocí nikoli jako samoúčelné znázornění brutality). Rovněž možná vedlejší linie dvou policistů není uzavřena (je mi záhadou jak se Vetchého postavě podařilo je zpacifikovat a odzbrojit) a jejich uvěznění nahlodává v divákovi otázník kolem jejich dalšího osudu. Herecké výkony nejmladších představitelů v kombinaci s nepříliš věrohodnými dialogy jsou utrpením a strhaváji na sebe příliš velkou pozornost a odtrhují diváka od děje. Naopak ,,dospělá" část hereckého ansámblu funguje skvěle, akorát jim v některých situacích podkopává nohy scénář. Hudba filmu příliš nepomáhá a mhohdy mu spíš ubližuje (již zmíněný Mozart). Vendeta je jedním z mála pokusů o čistý žánrový film, který u nás v poslední době skomírá, a chce to jen čas než se tvůrci poperou s některými nelogičnostmi ve scénáři a s příliš okatým dodržováním pravidel žánru. ()

Drtic

Od filmu som čakal veľa už len preto, že tam sú herci ako Vetchý, Kaiser a samozrejme Lucka Šteflová :) Trailer naznačoval niečo kvalitné a napínavé a tak to aj skutočne bolo. Veľmi napínavé až dokonca vďaku čomu sa na to dá uprene pozerať, ale neskôr som si uvedomil, že vlastne polka filmu je preč a nič moc sa nestalo čo ma dosť sklamalo akoby celý film stál a padal na atmosfére, surovosti a kamere vďaka ktorej to bolo všetko také silné. Mohlo s toho byť možno aj viac, ale to by museli postavy dostať viac priestoru a dialógou ktorých bolo taktiež málo a nie sa dakde po lesoch naháňať. ()

Oonika

Jako by toho násilí na dětech nebylo dost okolo, musí se o tom ještě točit filmy... Filmy, ve kterých je vlezlá hudba, nepravděpodobná zápletka, příšerné herecké výkony, a který má debilní konec. Skvěle, můžeme opět nechat české filmy v jedno pytli ;) ()

kwaicheng

Jedinej kdo se mi líbil byl ten, koho paradoxně nemám nejvíc rád - Igor Chmela. Jinak jsem zjistil pár dalších věcí: Lucka Šteflová má celkem hezký prsa, Vetchýho životní role je 1)hrobník z Kolji a za 2) Jirka Luňák z Okresnho přeboru a taky že českej film jde směle do řitě. ()

swiss

Na naše poměry nekompromisní a syrové. Vedle všech hrochů a líbání příjemná (i když nepříjemná) změna... ()