Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

RasputincZ

Na české poměry nekompromisní a surové, skvělá kamera a herecké výkony v čele s Ondřejem Vetchým, Igorem Chmelou a Lucii Šteflovou. Zásadní problém jsem měl s postavou Oldřicha Kaisera, která je v příběhu naprosto zbytečná. Kampan filmu je vystavěna na osudovém duelu na život a na smrt mezi Vetchým a Kaiserem ačkoliv lesní správce v podání Kaisera se do příběhu nachomítne naprosto náhodně a slouží pouze jako prostředek pro zaplnění stopáže snímku. Rozhodně nečekejte nic na způsob Friekdinova Štvance s Tommy Lee Jonesem a Benicio Del Torem. ()

MartinezZ

Dobrý nápad, zpracovaný jako kvalitní amatérský film studentů FAMU. Scénář ale prosím překopat, natočit film jinou kamerou, vyházet pár zbytečných postav - Marek Taclík, "Sádlo" a najít nějaké lokace, ze kterých nebude čpít nápad "Kde jen můžeme natáčet úplně zadarmo". Upřímně, ten "Bieberovský" vzhled by mi natahoval kohoutek zbraně skoro sám. ()

Wysch

Dávám hvězdičku asi navíc, než bych měl, sám mám z filmu rozporuplný pocity, což je asi daný tím, že scénář je ohlodanej na kost a nedává prostor k ničemu hlubšímu, než jakýmusi psychologickýmu rozboru osobnosti pohybující se na pomezí spravedlnosti a pomsty. Jistý ale je to, že já bych ty zmrdy takhle rychle umřít nenechal, pěkně bych si na nich pochutnal, než bych je (s)prostě zastřelil. Zmrdy jedny průsvitný. ()

blackrain

Filmů o pomstě bylo již v minulosti natočeno opravdu hodně, proto by se klidně mohlo říct, že tenhle je jen jeden z mnoha. Ale on není. Na české poměry jde totiž o poměrně vyjímečný snímek. Je postavený především na hereckých výkonech a musím říct, že je skutečně na co se dívat. Hlavně Ondřej Vetchý ten tady exceluje. Po skončení filmu jsem si říkala, že ho ta role musela pořádně vyčerpat a to i po psychické stránce. Kaisera bych takhle zarostlého na ulici zřejmě vůbec nepoznala a přehlédla bych ho jako krajinu. ()

kaylin

Líbí se mi trend, který v posledních letech začíná objevovat. Je to trend thrillerů až hororů. Jejich kvalita je jedna věc, ale to, že vůbec vznikají, to je neskutečně pozitivní faktor. "Normal" je snímek, který to tak trochu začal, i když nadšení z traileru se nakonec úplně nekonalo. V případě filmu "Labyrint", který na nás vyskočil v lednu... No, škoda mluvit. A očekávaný "Poslední výkřik" s Ivetou Bartošovou? No dobře. Ten trend vůbec nevypadá dobře, ale myslel jsem si, že film "Vendeta" by to mohl změnit. Na jednu stranu ano... ale jen na jednu stranu. Začátek je neskutečně drsný. Tři kluci prostě chtějí jednu holku, tak jí zblbnou, odvezou na místo, kde je nikdo nemůže vidět a jí nikdo neuslyší křičet. Film je velmi silný, možná vás přinutí i stáhnout se do sebe, protože jednání kluku je zachyceno docela syrově. Surovost a naturalismus ale nečekejte. Na to u nás podle všeho nejsme připraveni. Ale dobře film jede dál. Znásilnění se událo a otec s tváří Ondry Vetchého se chce pomstít. Ondřej je skvělým hercem a dokazuje to tady. V konfrontaci s Chmelou a Taclíkem předvádějí menší koncert, trochu cinknutý americkým stylem, ale dobře. Thriller je pořád napínavý. Pomstí se? Nepomstí? Opět nečekejte nějaký naturalismus. Pak se pomstychtivý tatík najednou probouzí v poli, nic neví a do hry se dostává Oldřich Kaiser. A všechno jde do háje. Ne kvůli Kaiserovi, který je také dobrý, i když nemá moc prostoru. Film jde do háje, protože se snaží změnit v něco, co není. Silný thriller chce najednou být uměleckým filmem s nějakým hlubším smyslem. Všechno je zabit, atmosféra rozsekána na kousky a finální dojem je... slabý. Film je příliš rozporuplný ve své kvalitě. Je to škoda, protože potenciál zde byl obrovský, ale i na tak malém prostoru došel dech. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

movieband

Víceméně důvod proč jsem se na to díval, byl hlavně Kaiser a taky to, že z trailerů dýchala vcelku solidní atmosféra. Ve výsledku jsem byl vcelku překvapený na co jsem se to vlastně díval. Na české poměry jeden z nejsurovějších filmů, co jsme snad kdy dokázali vypotit. Nebylo to vysloveně špatné, ale nějak mi to nesedlo. Co se mi líbilo, tak byl samozřejmě Kaiser a i výkon Vetchého, který se do své role vcelku dost ponořil. Atmosféra byla vcelku ponurá, ale pobčas zakolísala na neutrálno. Co se hudby týče, tak ta dodávala na ponurosti taky nemalým dílem. Jinak děj vcelku dobrý, ale napodruhé už bych asi usínal. Taky na podruhé už nepotřebuju vidět Ondřeje "Biebera" Havelku (viz. Ulice). Ten kluk je mi straně nesympatický. Škoda jen, že nevyužili víc Kaisera (z celkové stopáže tam byl jen 20 minut :( bohužel). Jeho postava by tam mohla mít taky vcelku dobrou a zásadní roli. Jen kdyby to Ondruš tak neroztáhl v některých momentech. P.S. Igor Chmela byl drsňák, jak se patří. 55% ()

Philcze

V českých filmových luzích a hájích se každá povedená žánrovka cení. A vzhledem k tomu, že je jich tak málo, tak jsme nad každou alespoň napůl kvalitní ochotni přivřít oči. Vendeta je takto napůl kvalitní. Na jednu stranu solidní režie podpořená skvělou kamerou a kvalitními herci (Vetchý, Kaiser, Chmela, Taclík a Šteflová dobří, mladí hoši mimo). Ale, film BOHUŽEL není koncipován tak, jak uvádí místní obsah, nýbrž přesně tak nekompaktně, že vás ve Vendetě vůbec nic nepřekvapí (přitom prostor pro zvraty rozhodně byl). Jako celek mě však lesní pobíhání bavilo a některé momenty byly jako vystřižené z nějakého lepšího skandinávského thrilleru, proto zatím házím lepší tři a nevylučuji pozdější zvyšování. Ondruš je "one to watch". 6-7/10 ()

Helo

Filmařsky a hudebně je to na český film takřka perfektní, herecky ze strany Vetchého a Kaisera také (o zbytku osazenstva se to už říct nedá, ale ti tam naštěstí nejsou moc dlouho). Škoda jednoduššího scénáře. Čekal jsem, že to bude více psychologicky propracované ze strany otce a že to vyvchrolí nějakou pointou. Nestalo se. I tak se jedná o v česku nadprůměrný film, u kterého chvílemi až mrazí - hlavně díky skvělému Vetchému a místy téměř hororové hudbě. Scéna, kde pouští klukům zvukový záznam, v českém filmu takřka nevídaná. PS: ideální film pro Bieber-hatery. ()

salalala

Mně to přijde jako dost promarněný potenciál. Začátek je v rámci možností moc fajn, kouzlí se tu s atmosférou a člověk neví, co se stane. Jenomže ve druhé půlce jde všechno hodně dolů. Logika najednou nefunguje, spousta věcí se nedořeší a dialogy zkrátka nefungují. Nemyslím si, že bych ten film úplně pochopil, protože v něm bylo hodně wtf momentů, které to podle mého celé zabily. Ještěže tu jsou takoví herci jako Vetchý, Kaiser, Chmela, Taclík a mladá Lucie Šteflová, díky kterým to neklesne níž. Není to nějaký koncert herectví, ale velmi dobré výkony. Třeba scéna s diktafonem je hodně fajn a emocionálně silná, ale zůstává osamocena. Kladem je taky docela dobře použitá kamera, u které mám snad výhrady jen k přílišnému používání "rozklepaných" záběrů. Celkově pro mě spíš lehké zklamání. 60% ()

kajas

Takovou mystifikační kampaň jsem u českého filmu ještě nezažila a docela by mě zajímalo, proč se tvůrci rozhodli tolik lákat na Kaiserovo jméno, když se jeho postava objeví až po 50 minutách. Na tenhle debut jsem se vážně hodně těšila, a to hlavně kvůli hereckému obsazení (Vetchý, Chmela, Taclík). Dočkala jsem se parádního thrilleru (ano, konečně máme český thriller!). Mladí herci mi vůbec nevadili, v rámci svých rolí se mi zdáli dost přirození na to, aby jim divák všechno uvěřil. Když už děvče svázali, cítila jsem se hodně stísněně. Ondra Vetchý nepodal svůj nejlepší výkon v životě, ale každý normální člověk mu pochopitelně fandí. Já bych chtěla hlavně moc pochválit výkon Igora Chmely, jehož hvězda podle mě hodně stoupá. Možná, že brzy přehodnotím svůj žebříček oblíbených herců. Z Igora šel prostě strach. Jak už napsal uživatel rakovnik, Ondruš si mohl více pohrát se samotným závěrem, některé záležitosti zůstaly divákům skryty (co peníze a policisté?). Kdybych ale já natočila takový debut, vůbec se za něj nestydím. Hodnocení je zde směšně nízké, takže doufám, že Ondruš svým dalším filmem všem vytře zrak. ()

dee-key

Koukám že scénář představit supergrázla a pak mu to udělat superhustý funguje už i v Čechách. Na tuzemskou produkci to není nejhorší a ty tři dávám fakt jenom proto, že jsem chtěl vědět, jak to dopadne. Jinak fakani hrajou fakt špatně, Vetchý se chová nelogicky a celkově je to nuda k uzoufání. ()

Cl3ricK

Velká škoda, že Češi neumí více pracovat s flashbankama. Tohle se přímo vybízí na přeskakování děje. Možná je to tím, že se naši tvůrci bojí experimentovat. Jinak je Vendeta dobrý film. Má atmosféru, uvěřitelné emoce a hezkou hudbu. Prostě lepší 3 hvězdy. ()

BoredSeal

Strašlivě promarněná šance. Pěkná kamera a prostředí, Vetchý hraje psychoše dobře, s fousama mu to sluší a konečně taky odhalil nějaký jiný herecký styl. Chmela a Kaiser taky nejsou marní. Hudba občas straší, pokud se zase nehraje Requiem. A kdo by nechtěl vidět násilnou smrt Justina Biebera. Jenže první čtvrthodinu nás naprosto znudí zdlouhavý, napětím nijak nestupňující úvod s hroznými teenagerskými herci. Žádné násilí s vyjímkou jedné smrti neuvidíte, to je velká slabina filmu, i konfrontace postav skoro neexistuje. Asi tak od dvacáté minuty už víte, o co jde a čekáte, až se k tomu film dokodrcá; i když se občas tváří, jakože se něco stane, lže. Konec je suchej. Film je dějově minimální jakoby záměrně, ale spíš mám dojem, že nikdo nechtěl vymyslet konec a víc promyslet postavy, připsat scény. Přesto je mi nepovedená Vendeta tak nějak sympatičtější než hrůzy od Hřebejka a doufám, že tvůrce svůj příští film víc vymaká. ()

rakovnik

Drsně a syrově natočený psychologický trhriller, který se u nás jen tak nevidí. S minimem herců, minimalistickými dialogy, v ponurém prostředí s dráždivou zvukovou kulisou, jste svědky drsné podívané, která vám nedá oddechnout. Z počátku jsem si říkal, že téma je tak na krátkou televizní povídku, ale napětí dávalo zapomenout na to, jak rychle čas u tohoto filmu utíká. Obzvláště nervy drásající jsou dějové zvraty, kdy další vývoj s napětím očekáváte, ale těžko se dá odhadnout, kam se příběh bude ubírat. Stále nevíte, co se bude dále dít a s napětím očekáváte další posun v ději. Dojem podtrhuje bezchybný Ondřej Vetchý, z kterého emoce doslova prýští a menší role Oldřicha Kaisera posune psychologicky film o notný kus dále. Bohužel, pro nejvyšší ohodnocení filmu je zde přece jen několik otázek "jak to" a taktéž mi chyběl více strhující závěr, i když moment, ve kterém děj skončí, vás přistihne bez dechu v sedadle hlediště. Ale bravo, tati, fandil jsem ti při tvé vendetě... :-) ()

M.i.k.e

na české poměry standartně nevýrazný "thriller",který navíc nepřináší vůbec nic nového.Snad jen ten Vetchý si odehrál svoje a je tak tím jediním co alespoň na krátkou chvíli uvízne v paměti.Celkem štěstí,že má Vendeta natolik příjemnou stopáž,že nestihne nudit...50% ()

Martin741

Zasrana moda rozklepanej kamery /znama je hlavne z Greengrassovho filmu Bourne Ultimatum ....../ uz zrejme dorazila aj do ceskych luhov, lesov a hajov. A tak sa reziser Miroslav Ondrus rozhodol natocit film tymto stylom. A nejde mu to, ale vobec mu to nejde. Na rozdiel od Greengrassa. Film je to mdly, dejova linia je slabucka a na CZ pomery je fryler dost cudzi pojem. 30 % ()

Hennes

Celkem podařený snímek, o kterém kolovaly zvěsti, že se nedá shlédnout je drastický a žaludek zvedající. Nic z toho se mi nepřihodilo, asi bych musel shlédnout těžší kalibr. Je to ale povedené po jiné stránce a tou jsou herci, exteriéry i hudba. Jednoduchý příběh o pomstě, které se lze sotva divit. S čím kdo zachází, tím také schází. Mnoho z nás řekne, udělal bych to také, ale kdyby to opravdu přišlo, kolik lidí by to dokázalo? Chvilkové nelogické chování postav prominu, herecké výkony to dohnaly. ()