Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

Sabrewulf

Vetchý i kamera palec nahoru. Marek "home credit" Taclík mi ve vážné roli nesedí, mladí herci hráli příšerně. Bohužel, výpadek paměti neměl jen hlavní hrdina, ale i film, protože se při tom skákání v čase nějak pozapomnělo na důležité scény, bez kterých jsem vůbec nepobíral, co, proč, jak (zpacifikovaní policajti, jeden z mladíků přeživší aj.). ()

Radiq

Ten jim dal, co se do nich Vende! Českej thriller, to se jenom tak nevidí, a nebyla to vyloženě sračka, i když k dobrymu filmu se to přibližilo jenom tak na pul cesty. Vystačilo si to s pár hercama a docela dobrou atmosférou, která dokázala i nahlídnout do hlavy pomstychtivymu tatovi. Ten mě teda ale nasral, jak to dopadlo kvuli němu s Kaiserem. A mimochodem Kaiser jako zarostlej kulhající lesák - nooo, dobrá postavička. Škoda, že tam neměl víc prostoru. ()

HorrFi

Ondřej Vetchý je výbornej herec a zahraje skvěle jakoukoliv roli ale film jako celek mi přišel takovej ,,chaotickej" a nudnej nicméně na to že je to českej thriller to nebylo nejhorší.. snaha se cení.. 60% ()

wader

Díky tomu, že sleduji MZ Live jsem více méně věděl na co jdu, jinak bych byl možná zklamán stejně jako většina menšiny, která šla podpořit a shlédnout originální český film, za jehož vznik jsem nesmírně rád. Je mi jasné, že něco podobného u nás dalších 10 let nikdo nenatočí, protože jak se denně potvrzuje, Češi jsou bohužel v mnoha směrech (včetně filmového) buránci na entou. Řeči typu "chyběla mi tam dynamika" nebo "zbytečně dlouhý a nudný záběry" můžou z huby vypustit jenom lidičkové s mozkovou deformací a výplachem ze spotřebních U.S. "trháků"... ()

ecceHOMMO

Škoda, že to celé bolo poňaté viac psychologicky a nie drsnejšie a surovejšie.....A to najmä pasáže samotnej vendety. Možno by to na diváka viac zaučinkovala a zarezonovalo....Ale o to vlastne možno ani nešlo. ()

markuc

Nedival jsem se pred filmem na zadny trailer, znal jsem jen hruby nacrt pribehu a byl jsem celkem prijemne prekvapen. Zadne zklamani se nekonalo, az se da rici, ze prekvapive na cesky film. A po technicke strance je film zvladnuty lepe nez treba Alois Nebel (ktery jsem videl asi hodinu predtim). Jedna se ale o prumer (coz v ceske kinematografii ale znamena velmi obdivuhodny pocin). ()

kumpi

Film rozhodně obstál na ty tři hvězdy. Hlavně se mi vedle hereckých výkonů osvědčených herců líbila hudba, která jen tak dokreslovala dojem filmu. Po filmu Pouta další lepší české drama. 65 % ()

st.jim

Zatím největší český průser roku. Jít na to do kina, tak asi odejdu. Ondra s Oldou sice zahráli v pohodě, ale bohužel stejně nezachránili celý projekt. ()

Mrkvič

Mazec. Zase se jednou u nás někomu povedlo hrát si na amériku. Možná za to může i má obliba herce Vetchýho, ale vypjaté scény jsou v jeho podání tak zábavně komické (kvůli srovnání s Okresním přeborem), a současně i výstižně dramatické. Sice jsem čekal naprosto jiný styl vyprávění, ale i tohle bylo super. Jen tak dál pane Ondruš. Napodruhé teda snad ještě větší síla, když už jsem věděl, že nemůžu čekat poprvé očekávané. Atmosféra ke krájení a snad jen jedna jediná výtka k mladým mizerným hercům na začátku filmu. ()

ivan_drago

Naprostá plochost filmu, i přes nesporně dramatický námět, ho degraduje na pouhé pobíhání bez špetky emoce a i přes svižně se tvářící stopáž se film neskutečně táhne... To se nám to Hložánek pěkně vybarvil... Nejsugestivnější scéna a předčasné vyvrcholení přichází v polovině filmu při přehrávání výpovědi toho tlouštíka, poté už film jen horko těžko doklopýtá do konce.... A ten je také nesmírně těžkopádný... ()

Johnny.ARN

Thriler s mrazivým námetom a ešte mrazivejším prevedením. Vetchý skvelý, aj keď osobne si myslím, že strácal vieru vo svoju motiváciu. Nesklzlo to do hororu a prvoplánovej brutality. Napomáhala hudba, čo vyvažovala neatraktívne a stále to isté prostredie. Nizkorozpočtový film, ktorý však má čo povedať. 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

Překvapivě moc dobré. Jindy nemastno-neslaný Ondra odvádí poctivou práci. Stejně tak trojka dychtících adolescentů věrohodně obtěžuje nevinnou kámošku. To je ale až druhořadé,neboť Venda se může pyšnit hodně zajímavou kamerou, netrhaným střihem a od začátku do konce napětím, které česká kinematografie už hodně dlouho neměla!! ()

RonaMidu

pro dnešek jsem asi přebrala filmů,takže napoprvé Vendeta nezaujala tak,jak jsem čekala,přišlo mi to takové "upocené"....jen mě donutila přemýšlet o tom,jestli se dokáže probudit v každém člověku zvíře,toužící pomstít se...a doufám,že nebudu mít nikdy příležitost poznat to na vlastní kůži ()

anli

Debutující režisér Miroslav Ondruš se rozhodl obohatit český filmový rybníček o další thriller,tedy abych byl úplně přesný,o thrillerové drama.A to je žánr,který nemá v Česku ustláno na růžích.A tady se všichni snaží o to,aby si žánr reputaci napravil.Výsledek je ovšem opět trochu rozpačitý.Předně námět sám je zajímavý,scénář působí poměrně sebejistě,přitom je ale často velmi nejistý a místy trpí i nelogičností(zejména v motivaci a chování postav).Příběh samotný je vyprávěn poměrně řemeslně zručně a i když je divákovi hodně brzo téměř vše vyzrazeno,je stále zajímavý a napínavý(i když se neubráním pocitu,že pomalejší vyzrazení pointy by filmu prospělo).Místy je scénář poměrně dost účelový(hlavně ta drsnost a syrovost),ale na druhou stranu je společensky naléhavý.Některé postavy nejsou úplně dotažené a jejich chování tak působí podivně.Hodně toho zachraňují herci,kteří jsou opravdu skvělí a nejvíc pak tandem Vetchý-Kaiser,kteří jsou opravdu excelentní(škoda,že ve filmu nemají více prostoru).Na druhou stranu,kdo mi opravdu neseděl byli teenagerovští herci,kteří byli místy opravdu k neukoukání.Pochválit musím exteriéry,ze kterých opravdu mrazí a vynikající Štrbovu kamera,která dělá,co můlže,aby dodala atmosféru.Několik scén je opravdu výborných(diktafon,Mozart) a konec se podle mě zase moc nevyvedl,protože vyzní tak nějak napůl a nemá onen thrillerový šmrnc.Takže celkově vzato to skončilo někde kousek za půlí cesty,což je škoda,protože měl film našlápnuto na víc.Za realičnost,kameru a herce dávám 60% a myslím,že hodně bude záležet na tom,v jakém rozpoložení divák na film půjde a co od něj očekává(reklama a trailer budou pro někoho klad,pro někoho zápor a možná právě tak to tvůrci zamýšleli). ()

lennyd

Ze začátku to vypadalo vcelku nevinně. Jenže Hanka (Lucie Šteflová) se moc bránila, a tak se stalo, že po akci tří mladíků Honzy, Davida a Tomáše zůstala ležet mrtvá. Vzhledem ke svému věku jsou kluci právně nedostižitelní, a tudíž v pohodě. S tím se ale odmítá smířit Hančin otec (Ondřej Vetchý), a rozhodne se pomstít sám... Tento film byl pro mne vcelku milým překvapením - že takovéto psycho dokáže vzniknout i v naší české kotlince, navíc v hlavních rolích dva typicky komediální herci - Oldřich Kaiser a Ondřej Vetchý. Hlavně herecký výkon Ondřeje Vetchého byl naprosto dokonalý - ve své roli truchlícího otce toužícího po pomstě. Oproti tomu mi trochu do filmu neseděl Oldřich Kaiser jeho roli jsem dvakrát nepobral (snad jen aby se dal film trochu protáhnout a zašmodrchat). A taky musím pochválit vcelku hudbu, i když se skládala jen z hodně výrazných bubnových sól - ale k tomuto filmu to tak nějak sedlo... ()

Chris Masters

Dle mého názoru šlo o jeden z lepších českých filmů. Akorát když vidím že na plakátě je Kaiser vs Vetchý, nenapadlo by mě že tam Kaiser bude pouhých patnáct minut filmu. Ondřej Vetchý svoji roli zahrál dobře a mile mě překvapil i Igor Chmela, připomínal mi nějakého "drsného" amerického padoucha. Vendeta je dobrý film a proto hodnotím kladně 4*. ()

Bobik9

Velmi nadhodnocené! Velmi slabé! Možná je to dobrý herecký výkon Vetchého, ale to je jediné čím je tento snímek zajímavý. Nemá to atmosféru, není to akční, není to vůbec poutavé a zábavné. Podobnost s Bastardy tam je, ale já bych řekl, že i ty Bastardi byli dokonce lepší. Zbytečný a utahaný film! Aspoň, že ty tři smradi skončili. ()

yeniczek

Velká spokojenost, tam kde by vás náhodou vytrhl nějaký trochu nepřesný výkon, tak vás stejně uhrane velmi dobrá a "těsná" kamera. O filmu jsem věděl akorát, že tam hraje Vetchý a Kaiser a ta nevědomost byla rozhodně k plusu. Sakra, vždyť je to debut! Parádní... ()

MarekLucin

Vendeta je překvapivě dobrý film.Proč překvapivě?Protože jsem se bál, že se autoři zaleknout dopředu avizované syrovosti a především surovosti. Ano, zobrazení znásilnění mladé dívky svými spolužáky se tvůrci vyhli, ale jinak nezklamali svojí odvahou dotáhnout film až do "zdárného" konce, kdy hlavní hrdina velmi brutálně sprovodí ze světa vrahy své dcery.Od začátku jsem se bál jedné věci a tou byla právě obava, že celý film vyzní do ztracena, že hlavní hrdina nakonec ty cápky neodpraví. Síla filmu je právě v tom, že hlavní hrdina přes svojí "normálnost" vezme do ruky zbraň a vydá se na cestu odplaty, kterou přes své pochybnosti dotáhne do konce.Postava, kterou ztvárnil Ondřej Vetchy je zahrána s bravurou a divák mu věří každičký pohyb, každičké gesto.Svět, který mu zasadil tu nejtvrdší ránu pozbyl na své logičnosti, pravidla a zákony se rozplynuly v mlze a jemu nezbývá nic jiného, než se s tím nějak vyrovnat.A dělá to právě tak, jak si častokrát přejeme, aby se tak činilo.Jsme ale ochotní překročit tu hranici a vzít právo do vlastních rukou, vykonat "Vendetu"? Zdárným sparingpartnerem se v pozdější fázi filmu stane Vetchému Oldřich Kaiser a mi jen můžeme litovat, že nedostal větší prostor a že scén ve kterých jsou na plátně společně právě Vetchý s Kaiserem není více.Minimalismus a střídmě využitá "roztřesená" kamera dodává filmu na autentičnosti a i když by autoři mohli rozvíjet více dějových linek (jak nakonec dopadli korumpující policisté), nakonec to nevadí.Režisér Miroslav Ondruš dokázal, že i v čechách se dají točit velmi kvalitní a uvěřitelné thrillery. ()

hroubek

Vendeta mi už od svých upoutávek přišla velmi sympatická.Hodně jsem doufal, že hutná atmosféra z upoutávek se podaří prodat ve filmu a taky, že to nebude přímočará podívaná.Vyšlo to tak napůl.Film má po celou délku stopáže výbornou atmosféru a zejména v úvodu na ní staví, takový způsobem, který se v českých filmech běžně nevidí.Po skončení filmu jsem měl pocit, že mi tam toho hodně chybělo.Taky to nejspíš byl účel, ale tohle se mě prostě nelíbilo.Čekal jsem vypravování ve stylu upoutávky, kdy přesně nebudeme vědět co se stalo nebo nějakou hlubší sondu do vyšetřování a psychologický rozpracované postavy.Člověk holt nemůže mít všechno.Kdyby byl film více plnější bylo by to mnohem lepší. ()