Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

MA.KI

Kolosální blbost. Chvílemi až amatérská (herecké výkony mladých herců?!, dialogy šustící papírem, užívání vulgarismů k smíchu,...), vyčnívá jen solidní kamera. Psychologie postav naprosto tragická. Tady bohužel ani Mozart nepomůže, přitom zapojit při psaní scénáře trochu mozek či si půjčit mozek někoho myslícího, mohl tento v českých luzích a hájích ojedinělý pokus o thriller dopadnout úplně jinak... ~ Mimochodem nejlepší je poslední záběr (a ne proto, že je poslední) a hudba k titulkům. Trochu málo ne? ()

bourec

Na poli českýho filmu-thrilleru spíš povedenej kus.Žádná velká snaha o akci,která vždycky v českym filmu končila krachem a trapností,jak Vetchý,tak Kaiser naprosto v pohodě odehráli,co měli.Dobrý.60%. ()

Rodriguez

Velmi podařený český počin v kategoriích psycho/drama/thriller. Ondra Vetchýho si slibně zahrál psychopatického otce, který se mstí, ale nějak to neumí dotáhnout do samého finále. 70% ()

Crawler-D

Díky klamné mediální kampani může být nakonec divák jednou i překvapen. Kdo však půjde na primitivní thriller soubojovitého typu, bude zklamán. ()

enjoi

Na české poměry je Vendeta velmi vydařený thriller. Zajímavá zápletka je dobře zpracovaná a děj svižně ubíhá. 70 % ()

campix

I přes docela jednoduchý a průhledný příběh jsem si Vendetu opravdu užil. Nejsem jsi jistý jestli u nás něco podobně kvalitního a žánrově podobného vůbec za poslední dobu vzniklo. Atmosféra mě opravdu dostala a především začátek je hodně drsný a i když většinu násilí nevidíte, tak víte, že se ve skutečnosti děje něco opravdu nepříjemného. Herecky Vendeta stojí samozřejmě na Vetchém, kterého mám rád a i tady se mi líbil. Hlavně společně s Igorem Chmelou. Dojem dokresluje dynamická kamera a dám zapomenou i na pár nesmyslů na závěru. Prostě mě Vendeta zaujala a mohu ji jen vřele doporučit. ()

Gaaron

Při hodnocení zavírám všechny oči (některé dvakrát) a odkazuju spíš na to vyhrazené pro amatérské filmy než ty profesionální, ale sakra.. pro druhou polovinu a především závěr se to počáteční zmatené klopýtání vyplatí přečkat. ()

necisty

Nevím, jestli to bylo tím pitím, ale zatím jsem neviděl český film s lepší atmosférou. Říkám, že ta část, kdy pouští nahrávku od výslechu, mě málem rozsekala. Opravdu dobře zahrané, dobře zpracované. Všechny informace přicházely vždy v pravou chvíli a člověk třeba do půlky vůbec nevěděl co se doopravdy stalo. LFŠ ()

zette

Myslim, ze timto smerem by se mohl ubirat cesky film... Na scenari se sice mohlo vice zapracovat, ten je vedle detskych roli nejvetsi slabinou filmu. Atmosfera, spojena s emocemi hlavniho hrdiny, plus vyber lokace dela z filmu slusnou podivanou a debutujici Ondrus se nema za co stydet. Z hercu nejvyse radim vykon Kaisera. Mit Vendeta lepe sepsany scenar, mohlo se jednat o velmi dobry film, presto lepsi prumer. ()

Juto

Celovečerný debut režiséra Miroslava Ondruša, je osviežujúco staromódny thriller s pomstou, ktorý predstavuje typ filmovej tvorby, ktorú už len tak ľahko neuvidíte. Je to chladné, rýchle a brutálne, bez zvratov alebo predstierania, že sa stane niečím väčšie. Film funguje vďaka svojej náročnej jednoduchosti. 7/10 ()

Hans.

Má to slušnej náběh, ale cca v polovině tomu začne docházet dech. Vetchý s Kaiserem jsou vynikající. ()

ivet.ka

Trochu nechápu zdejší unylé hodnocení, protože Vendeta si pozornost zaslouží. Už jen tím, že je to žánrový film, který se v českém prostředí nevidí jen tak. Trailer sice vůbec neodpovídá tomu, co se pak na plátně skutečně děje, nicméně to vůbec neubírá nic na tom, že je Vendeta mrazivý thriller plný skvělých hereckých výkonů. Takové násilí a silné emoce vídáme spíše v severské kinematografii a jestli je toto směr, kterým se český film také vydá, pak já mu říkám ano! Hodně těžké sousto pro ty, kteří mají české filmy zaškatulkovány jako rozmarné komedie. Tohle je čistý thriller se vším, co k tomu patří a pro mě jeden z nejvýraznějších snímků tohoto roku. Více v recenzi. ()

Noviik

Vendeta. Celkem jasně hovořící název filmu, od kterého lze čekat hlavně napětí, dramatičnost a skvělý výkon hlavního představitele. A to Vendeta opravdu splňuje. V některých částech filmu (příprava na "focení", pouštění záznamu, rákosí, ...) se dá napětí opravdu krájet a dokonce mi bylo několikrát vyloženě úzko z dané scény. Šílenost, opravdovost a nasazení Ondřeje Vetchého je neskutečná a troufám si říct, že tohle je jeho životní výkon. Dokonce se mi líbila "akční kamera", kterou většinou ve filmech nechápu a rozhodně nejsem její obdivovatel v každém filmu. Sem se však hodila skvěle. Potvrdila se i kvalita Petra Ostrouchova, který hudbu rozvrhl hudbu přesně tak, jak bylo potřeba. Moc nechápu zdejší hodnocení, za mě je to jasné - prosím o více takových filmů vznikajících v Čechách! ()

klida

Kurva doprdele to nebylo vůbec tak špatný, jak jsem se bál. Kurva doprdele když se po beztvarém začátku se "čtrnáctiletými" dětskými neherci, dostali ke slovu Vetchý a Chmela, tak to mělo solidní úroveň. Kurva doprdele ve stejný moment se výrazně zlepšila i atmosféra a začal jsem se bavit. Kurva doprdele bylo to celé takové správně šedivě ponuré. Kurva doprdele abych to shrnul, to byl jeden z lepších českých filmů z těch všech, které jsem na podzim viděl. Kurva do prdele bych tomu i odpustil, že když bychom odejmuli všechno přejíždění, tak by děje mnoho nezbylo. Snad jen to neustálé "Kurva. Do prdele." tahalo za uši, ačkoli sám mluvím úplně stejně. ()

sator

Je to špatné. A mám pocit že Vetchý se nedokáže přehrát k charakterním rolím a hraje stejně jako ve dvaceti. ()

zombkiler

Český pokus o vendetu. Vetchý se této role zhostil velmi dobře, příběh i s menšími nudnými chvilkami dobře odsýpá, ale ta nevydařená kamera, musíme sice uznat že je to kamera českých filmařů a ne amerických, přesto to v některých chvílích trhalo oči, takže český slušný lehký nadprůměr. ()

tom88

Nie je to zlý film. Chcelo by to vymeniť hercov a spracovanie pojať inak. Prišlo mi to príliš obyčajné a priemerné. Na české či slovenské pomery je Vendeta určite dobrý film, takže kto má rád české filmy nech si pridá hviezdičku alebo aj dve. U mňa ostávajú dve. 45% ()

dr.fish

Takové zamyšlení na téma "zločin a trest". Film není z těch, na něž se dobře kouká, je ponurý a chvílemi nepříjemný. Způsob vyprávění je ale velmi sugestivní, rejža se nezalekl těžkopádnosti tématu, vyvolal otázky, ale odpovědi nechal na nás. Navíc si u mne šplhl koncem, který ukázal, že si dokáže stát za svým. Výborný zvuk. 80% ()

smrt.ka

Dost mizernej začátek (herecky i v dialozích), ale pak to dostalo drajv a herci byli skvělí. Oseňuji sázku na realismus a výběr netrdičního námětu i zpracování. Milé překvapení. Plakát je ale děsnej, to my moc neumíme... ()