poster

Obchod pro sebevrahy

 • Francie

  Le Magasin des suicides

 • anglický

  The Suicide Shop

Animovaný / Komedie / Muzikál

Francie / Kanada / Belgie, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  ****

  Příjemný a místy i dosti mrazivý, muzikálový, animovaný film z francouzské dílničky. Úchvatný, ale dá se říct, že i hodně výstřední námět byl dle mého názoru velmi dobře zpracovaný. (Kdyby se tohoto díla ujal Tim Burton, možná by to mohlo býti o chlup lepší a hlavně více mysterióznější, ale s Patrice Leconte jsem též velmi spokojen.) O "krásnou" atmosféru se postarali výborně odzpívané skladby, které do příběhu krásně zapadali jako puzzle, zejména jsem si zamiloval tuto skladbu, kterou jsem si po shlédnutí filmu pouštěl několik hodin pořád dokola. Klasický a dynamický happyend potvrdil kvalitu tohoto animovaného muzikálu.(28.8.2013)

 • ABLABLABLA
  ****

  "Copak nevíte, že se to nesmí? - Spáchat sebevraždu se nesmí? - Ne na veřejnosti. Všichni to ví. - Já to nevěděl. promiňte. - Naštěstí žádný fízl se nedíval. Dostal byste pokutu." Na jednu stranu naprosto boží námět, povedené černohumorové vtípky, naprosto očarující postavy odpovídající svým zevřením jejich pocitům a charakteru, zajímavá animace. Na druhou stranu ty neustálé písničky mě sraly. "Lidé jsou blbci. Odsuzujeme je. Vymlaťme z nich šeď. Jsme nejchytřejší ze všech. Jsme supermani." Úplně normální, že když se vaše mimino usmívá, tak se toho zděsíte a řeknete "oh merd". Ta předposlední píseň, kdy zpívali zamilovaný song? No fujky.. všude kolem padaly květy a všichni byli šťastní.. trošku velký obrat a až moc neuvěřitelný. Ten konec prostě to celé převrátil na hlavu. "Paní, žádám vás o ruku vaší dcery. Nevím, jak se jmenuje... - Marilyn. - Marilyn. Do které jsem se právě zamiloval a která mi vrátila chuť žít." A co se úplného týče konce.. happyending byl sice fajn, takový poučující, kdy celou dobu nám ukazovali, jak všecko stojí za plátek hovna pomazaný máslem z obou stran a jediné řešení je sebevražda a na konci se zpívá v té mega happy písni s milionem barev a povstalými duchy, ať lidi nejsou blbí, že život stojí za to žít. O tom že to bylo kýčovité žádná, ale odpustím jim to - 4* a závěrečné titulky byly bomba. P. S. "Buď zemřete, nebo dostanete peníze zpět!"(5.4.2014)

 • Momo_desu
  ****

  Nemám rada francúzštinu a nemám rada ani muzikály. Napriek tomu ma tento film naozaj lákal a možno nebol práve najdokonalejší a pesničky ma moc nebavili ale Alan bol proste tá najúžasnejšia postava. Ten svoj optimizmus prenášal aj na mňa a to ako sa usmieval bolo veľmi zlaté. Pochmúrna animácia sa mne osobne veľmi páčila a bol to naozaj zaujímavý nápad spraviť niečo iné. Ja osobne chválim. Dávam také slabšie 4*.(14.3.2015)

 • salalala
  ****

  V rámci možností originální animák, který má svůj styl a toho se drží celou nedlouhou stopáž. Moc se mi líbil humor, na který tvůrci vsadili a skvěle vyvážili hranici mezi černým a tím "běžným" humorem. Postavičky byly sympatické a neměl jsem s nimi žádný problém. Hudební čísla mi přišla tak akorát a ač muzikály rád nemám, tak tady mi to nějak extra nevadilo. Pohřební a morbidní tématika se mi taky hodně líbila, tudíž jsem se dost bavil. Je tak velká škoda, že když je ten film určený dospělým, nesnaží se o nic víc a malinko nepřitvrdí. Všechny zvraty dáme dohromady v podstatě v průběhu první čtvrthodiny, což opravdu mrzí, protože pak už nás nic nepřekvapí. Možná, že chvílemi se film začne nepříjemně opakovat, ale to se dá přežít. Celkově vzato příjemné překvapení, které ale mohlo být lepší a hlavně kontroverznější. Takhle je to hodně smířlivé. 70%(25.10.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Nejdřív jsem nechápal, proč jsou všichni tak smutní, a pak proč tak veselí. Chování postav je opravdu mimo logiku (i mimo logiku zdejšího světa). A písničky moc dlouhé. Mrzí mě to, protože bych ten film chtěl mít rád.(24.10.2012)

 • - Film byl natočen podle světového bestselleru "Potřeby pro sebevrahy" Jeana Teulého. (Mamba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace