Obchod pro sebevrahy

Le Magasin des suicides

The Suicide Shop

Animovaný / Komedie / Muzikál

Francie / Kanada / Belgie, 2012, 85 min

Snad nejlepší film o sebevrazích, který jsem viděl!(17.11.2012)

• Bachy

Slaboučké.(24.7.2013)

Příjemný a místy i dosti mrazivý, muzikálový, animovaný film z francouzské dílničky. Úchvatný, ale dá se říct, že i hodně výstřední námět byl dle mého názoru velmi dobře zpracovaný. (Kdyby se tohoto díla ujal Tim Burton, možná by to mohlo býti o chlup lepší a hlavně více mysterióznější, ale s Patrice Leconte jsem též velmi spokojen.) O "krásnou" atmosféru se postarali výborně odzpívané skladby, které do příběhu krásně zapadali jako puzzle, zejména jsem si zamiloval tuto skladbu, kterou jsem si po shlédnutí filmu pouštěl několik hodin pořád dokola. Klasický a dynamický happyend potvrdil kvalitu tohoto animovaného muzikálu.(28.8.2013)

Nápad s obchodem pro sebevrahy je super, ale dál to bohužel moc nefunguje. Líbila se mi úvodní zápletka o optimistickém šťastném dítěti narozeném do depresivní rodiny, jenže pak to bohužel vůbec negraduje, příběh nechytne a po čase začnou být otravné i ty písničky. Škoda, potenciál to mělo velký, ale takhle jen rozpačitý výsledek. Tři hvězdičky za originální námět.(8.5.2013)

Výborný snímek! Sebevražedné téma s takovou vášní se jen tak nevidí, to je opravdu něco pro mě! :D Nakonec se vše obrátí k dobrému a všichni jsou šťastni. Jak klasické. Ale musím uznat, že mě to opravdu bavilo, zřejmě také díky zajímavému zpracování a animacím a občasnému zpěvu. + Paříž má milovaná.(10.3.2013)

• - Film byl natočen podle světového bestselleru "Potřeby pro sebevrahy" Jeana Teulého. (Mamba)