Obchod pro sebevrahy

Le Magasin des suicides

The Suicide Shop

Animovaný / Komedie / Muzikál

Francie / Kanada / Belgie, 2012, 85 min

Když nevím, kam se zápletkou dál, koho pasovat na hlavní postavu či jaký vtípek vypálit, pustím tam křečovitou písničku? To úplně ne, prosím. Jinak cajk. 70%(24.10.2012)

Zaujímavý námet s chvályhodnou myšlienkou, ale zpracovanie neosobné. Pod loutkovou taktovkou Tima Burtona by to mohla byť pecka.(9.11.2012)

V rámci možností originální animák, který má svůj styl a toho se drží celou nedlouhou stopáž. Moc se mi líbil humor, na který tvůrci vsadili a skvěle vyvážili hranici mezi černým a tím "běžným" humorem. Postavičky byly sympatické a neměl jsem s nimi žádný problém. Hudební čísla mi přišla tak akorát a ač muzikály rád nemám, tak tady mi to nějak extra nevadilo. Pohřební a morbidní tématika se mi taky hodně líbila, tudíž jsem se dost bavil. Je tak velká škoda, že když je ten film určený dospělým, nesnaží se o nic víc a malinko nepřitvrdí. Všechny zvraty dáme dohromady v podstatě v průběhu první čtvrthodiny, což opravdu mrzí, protože pak už nás nic nepřekvapí. Možná, že chvílemi se film začne nepříjemně opakovat, ale to se dá přežít. Celkově vzato příjemné překvapení, které ale mohlo být lepší a hlavně kontroverznější. Takhle je to hodně smířlivé. 70%(25.10.2012)

• Chrustyn

Poté co jsem viděl úžasného "Iluzionistu" si po pojmem francouzský animák pro odrostlé, představuji něco jiného. A "Obchod pro sebevrahy" to opravdu nesplňuje a bizarní animace výsledný negativní dojem, pouze podtrhává. Zajímavý námět, tak působí zbytečně nevyužit.(5.4.2013)

• Hellboy

Jako... nebyl to Kozí příběh.(8.11.2012)