poster

Obchod pro sebevrahy

 • Francie

  Le Magasin des suicides

 • anglický

  The Suicide Shop

Animovaný / Komedie / Muzikál

Francie / Kanada / Belgie, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Zaujímavý námet s chvályhodnou myšlienkou, ale zpracovanie neosobné. Pod loutkovou taktovkou Tima Burtona by to mohla byť pecka.(9.11.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Nejdřív jsem nechápal, proč jsou všichni tak smutní, a pak proč tak veselí. Chování postav je opravdu mimo logiku (i mimo logiku zdejšího světa). A písničky moc dlouhé. Mrzí mě to, protože bych ten film chtěl mít rád.(24.10.2012)

 • evilmind
  **

  Super nápad, poměrně přitažlivý vizuál a animace, a zejména úplně na začátku ta idea krámku s potřebami pro sebevrahy opravdu funguje, je to patřičně černohumorně vtipné a úchylné. Ale... to je bohužel všechno, následuje až tragicky nezajímavý příběh, rozvíjející se do nepravděpodobného finále. Je to nudné, nenápadité, natahované nic moc muzikálovými čísly. Paní z distribuční společnosti před filmem strašila, že kdyby se autoři věrně drželi knižní předlohy, nikdo by se na to ani nedokázal koukat - měli jste to zkusit hoši, protože na tohle se skoro nedá taky dívat, ale z úplně jinýho důvodu...(8.11.2012)

 • SoolenJV
  ***

  Vpravdě groteskní. Morbidita spojená s muzikálovou nabubřelostí a velice solidní výtvarnou stránku. Bohužel film "á la thése", který chtě nechtě musí vyústit v předvídatelný závěr. Ale zábavné je to dosti a jako jeden ze zástupců současné "tradiční" animace film obstojí spolehlivě. Jen možná místy až příliš tlačí na pilu...(28.3.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  dosti zábavné, písničky měli skvělej spád a vtip, což v "normálních" pasážích trošičku drhlo. Výtvarná stránka je dost příjemná a černý humor za přizvukování cynismu mě bavil (leč se postupem filmu trochu vytrácel). Samotnej závěr byl... Mno... Bez spoilerů - nelíbil se mi. Se spoilerem: knihu sem nečetl, ale dle slov páně tvořitele klubu filmového končí jinak, kéž by závěr nebyl tak nechutně kýčovitý a šťastný a srdíčkovatý A... A.... A fujtajbovitý..._____PS: Taneček sem si užil skoro stejně jako ti kluci (O=´(18.12.2012)

 • - Film byl natočen podle světového bestselleru "Potřeby pro sebevrahy" Jeana Teulého. (Mamba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace