poster

Obchod pro sebevrahy

 • Francie

  Le Magasin des suicides

 • anglický

  The Suicide Shop

Animovaný / Komedie / Muzikál

Francie / Kanada / Belgie, 2012, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lanark
  ***

  Komentář ve spoilerovém pokušení: Další se sebevražedných animáku, které to nejlepší předvedou v prvních deseti minutách a pak doufají, že je diváci vezmou na milost a budou mhouřit oči před tisíckrát opsaný scénařem, kterak láska je silnější než smrt. Od Fulghuma však pro tento snímek je příhodnější jiný jeho citát a to: "O život můžeme přijít různě. Smrt je jen jednou z možností." Dalo by se říct, že Obchod pro sebevrahy je parafrází Addamsovy rodiny, jenže narozdíl od ní postrádá dvě důležité vlastnosti. A těmi jsou humor a osobnost. V tom samém momentu, kde Addamsovi sklízejí sympatie přes bizardní gagy a černočerné vtipy právě tím, že ukazují, že láska (nemyslím jen ta milostná, ale i rodičovská, sourozenecká atd..) může mít mnoho odstínů a že se nutně nemusí projevovat jen "pozitivním" způsobem, u Tuvacheových vyplouvá na světlo plochost a pokrytectví jednotlivých postav. Asi v půlce filmu totiž dochází z ničehonic k nesmyslnému obratu, kdy se postupně všichni členové rodiny negativně postaví k svému předchozímu konání a přiznají svou touhu po té správné(=pozitivní) životní cestě. Z vtipné nonkonformní rodinky se tak stává slepenec nudných obyčejných obyvatel města. Vzor těch, kteří chodí do jejich obchodu, ukončit své vnitřně prázdné životy. Jakousi ústřední postavou proměny má být nejmladší člen rodiny, jehož "new age" životní přístup je podivně nekonzistentní a spíš než jako nezdolný optimista mi chlapec přišel jako lehce retardovaný. :) Pocit sounáležitosti či aspoň sympatie k postavám tak z mé strany dostal příznačný poslední hřebík do rakve. O závěrečném vykradeném, ala montypythonovském "Always look on the bright side of life", muzikálovém čísle už ani nemluvě. Jedna hvězda za první čtvrthodinku, jedna hvězda za taneční číslo korpuletní slečny a poslední za plavajícího psychiatra. Mám chuť si pustit Addamsovu rodinu.(12.11.2012)

 • Kulik.Z
  *****

  Snad nejlepší film o sebevrazích, který jsem viděl!(17.11.2012)

 • ORIN
  ***

  Film o šťastné rodině, která vlastnila lékárnu a pomáhala lidem. Jednoho dne se rodičům narodil syn, který kvůli vážnému onemocnění nemohl žít naplno. Nebyl šťastný tak jako jeho rodiče a oba sourozenci. Trpěl depresemi a bohužel nakonec nemoci podlehl. Rodiče se zhroutili, sestra spáchala sebevraždu.(21.2.2016)

 • Momo_desu
  ****

  Nemám rada francúzštinu a nemám rada ani muzikály. Napriek tomu ma tento film naozaj lákal a možno nebol práve najdokonalejší a pesničky ma moc nebavili ale Alan bol proste tá najúžasnejšia postava. Ten svoj optimizmus prenášal aj na mňa a to ako sa usmieval bolo veľmi zlaté. Pochmúrna animácia sa mne osobne veľmi páčila a bol to naozaj zaujímavý nápad spraviť niečo iné. Ja osobne chválim. Dávam také slabšie 4*.(14.3.2015)

 • Vignette
  ***

  Na tenhle film jsem se dost těšila - je to animák, námět zněl zajímavě a trailer vypadal skvěle... Bohužel, děj i postavy jsou hrozně ploché a nemají tu správnou atmosféru, navíc hlavní hrdina vypadá jak z reklamy na Jupíka. Zkrátka nic výjimečného, což je škoda.(24.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace