Obchod pro sebevrahy

• Francie Le Magasin des suicides (více)

Představte si město, kde se žije tak smutně, že lidé ztratili veškerou chuť k životu. Představte si město, kde prosperuje jediný obchod - ten, který prodává jedy, provazy a další sebevražedné pomůcky. Majiteli tohoto obchodu se právě narodilo dítě, které je ztělesněním životního optimismu. Rozklad rodinné živnosti pomalu začíná... (oficiální text distributora)

Asmodin

Písničky byly otravné a šmírovat vlastní sestru mi taky nepříjde jako něco dobrého. Jinak se mi film líbil. ()

Kervorkian

Nepáčilo sa mi to od začiatku až po koniec. Priznávam, chyba je vo mne, keďže som čakal skôr niečo depresívnejšie a hlavne nie z časti muzikál. Áno, stačilo si prečítať žáner pri názve filmu, ale tak nejak som dúfal, že keď už to bude komédia, tak aspoň humor bude ironický a nie vtieravý, čo mi vadilo. Animácia ma nezaujala, texty v piesňach boli na dosť chabej úrovni a žiadna z postáv mi neprišla extra sympatická, že by som sa s ňou vedel stotožniť. Keby mám obchod pre samovrahov, tak v ňom predávam DVD Obchod so samovrahmi, pretože keby som v kine sám, tak ju asi spácham :) ()

kubyno

Muzikální část šla mimo mě, ale jinak se mi to velice líbilo. Animace je kouzelná (k danému tématu...) a ta černohumorná směs narážek, parodií a metafor se mi opravdu zamlouvala. Originální a zábavné. ()

Greg25

Úžasný námět, který poněkud selhává ve chvílích, kdy se mění v muzikál. Velmi osobitý styl točení, který ke své škodě zůstal svým příběhem někde v půli. Navzdory tématu místy poměrně neemoční a s jedinou výjimkou (sestra hlavního hrdiny) bez vývoje postav (což vzhledem k odvíjení příběhu je vcelku problém). Každopádně stojí za zhlédnutí, osobitost a originalitu tomu upřít nelze. 65% ()

arthur.22

Jak píše Hellboy, Kozí příběh to není, což beru jako velké plus. Do čtyř hvězdiček mi chybí jen malilinkatý kousek provazu.. ()

Lukin413

Námět je zajímavý, některé zákruty příběhu také (incestní vztah k sestře, kouření), ale po slušném rozjezdu vyznívá poslední třetina filmu dost do ztracena. ()

Dimo

Vadí mi filmy, které jsou zpola zpívánkami, vadí mi i zde. Líbil se mi však morbidní nádech, samotné téma a umírání jak na běžícím pásu. Takže kdyby se vynechaly ty zpívané taškařice, ohodnotil bych víc. Dobrý nápad, pěkná animace, ale příště bez zpívání, prosím! Viděno v kině. ()

Gabretta

Obchod pro sebevrahy - tenhle název musí zaujmout, ať chcete nebo ne. Animačně zajímavé a zdařilé, ovšem velká škoda příběhu. S tak parádním námětem by šlo určitě pracovat mnohem lépe, s větší fantazií a hlavně tak, aby bylo celé dílo zábavnější. Takhle jsem si užila prvních pár minut, plna očekávání, ale pak už mě příběh v podstatě vůbec nezajímal. Takový rychle účinkující jed - za chvíli je po vás. Nevím, co přesně mi scházelo - možná nějaké nenadálé překvapení. Zkrátka dobrý nápad, bohužel jen průměrně využitý. ()

Ygnor

Myšlenka není špatná, byť není zcela originální, horší je to podsouvání "orientu" a sluníčkový závěr... Že by peníze jinak na tento projekt nepřitekly?! Škoda, výtvarná stránka vyzdvihuje dílko ze dna, na druhou stranu propaganda v minulosti také měla dobré výtvarníky... ()

NorseSword24

Trošku taká variácia na Adamsovu rodinu, ktorá je síce tempom zábavnejšia, ale tento film je aj trochu originálnejší a preberá zaujímavejšie a ťažšie témy a preberá ich aj zaujímavým spôsobom cez malého chlapca žijúceho vo svete samovraždy a núteného smútku. Avšak tie spievajúce časti vo francúzštine ma fakt že nebavili a celkovo film nemá moc dobré spracovanie. Animácia mi trocha pripomína LokalTV a ta bola pohode. Aj námet je fajn ale lepších tvorcov by to chcelo. Ale pohroma to nie je. Občas fajn čierny humor. ()

Missi84

Příliš jsem spoléhala na dobrou pověst, která uvedení filmu do kin u nás provázela. Film byl pro mě zklamáním. Animace sympatická, název přitažlivý, začátek nadějný, ale pak to šlo dolů z kopce. Nějak jsem se nebavila. Echtovně šťastný konec, nebyl nic moc pro mě. ()

kiril

Tři hvězdičky za film a příběh. Čtvrtá je za parádní závěrečnou titulkovou sekvenci (která byla nejvtipnější z celýho filmu). Byla to příjemně prožitá hodina a půl v kině, na filmu, o kterém jsem předem nevěděl skoro nic... ()

Maximilianus

Páčil sa mi nápad a velebenie smrti, rovnako aj kontrast najmaldšieho syna so zvyškom rodiny, ale postupne, namiesto toho, aby film gradoval a pokračoval v dobre nakročenom tempe, jednoducho upadal do nudy a gýču. Škoda. 6,5/10. ()

Barrymore

Čtvrtá * za originalitu. Nejlepší hláška z narozeninové oslavy: "Přála bych si zemřít." "Prostě si řekni, že ti zbývá žít o jeden rok méně." 70 %. ()