Grimm

• USA Grimm
Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy
USA, (2011–2017), 95 h 40 min (Minutáž: 42–60 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Elizabeth Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno (více)

Série(6) / Epizody(123)

fallanga

Na motivy bratří Grimmů? Možná tak pilotní díl. Zbytek je skvělý akční seriál s charismatickým hlavním hrdinou, tajemným kapitánem, skvěle zahraným kamarádem z nepřátelské strany a sexy přítelkyní Nicka. Ale z Bratry Grimmovými to má máloco společného. Jako akčňák zabaví, hlavně pátrání po klíčích, ale jsem si jist, že se Bratři Grimmové obrací v hrobě. ()

Scraffy

Videl som prvé 2 série a moc ma to nebavilo. Je to možno originálne a všetko, ale jednoducho je to podľa mňa moc roztiahnuté a kľudne by to mohlo byť kratšie. ()

Dashiella

Prirovnávať Grimm k Once Upon a Time je dosť zbytočné a preto to robiť nebudem. Ja som im na mytológiu skočila, veľmi sa mi páči, lebo som si vždy v podstate myslela, že tie "zlé" prvky v rozprávkach sú to, čo nás učí viac si vážiť ten kúsok dobra v živote. Spracovanie je trochu ošemetné, herecké výkony občas pokuľhávajú, vizuálne efekty tiež majú čo doháňať. Nehodnotím, keby som ale musela, tak 4. // 20.10. 2012: Na Grimma sa jednoducho každý týždeň teším a preto 100%ne subjektívnych päť. ()

bodula

Po první sérii dávám 4*. Kvalita pomalu stoupá s přibývajícími epizodami, navíc já na tento typ seriálu slyším :-) Když k němu člověk přistoupí bez přehnaného očekávání a vydrží více, než pět dílů, tak dostane slušnou zábavu. No a ty horší triky, co tady mnozí zmiňují, mě až tak nevadí. ()

habertek

Zatím shlédnut pouze pilot, ale líbilo se! Grimmovský pohádky odmala miluju takže toto je seriál jako dělanej pro mě:) ()

Vykuk

Každý díl mě nejvíc baví tak do půlky, jakmile je prozrazeno o jakou bytost se jedná a co páchá, už mě ani tak nezajímá, jak díl dopadne:). Celkem pěkná detektivní pohádka s obstojnými triky, obačas trochu hloupou zápletkou, především tou dlouhodobou, ale i tak baví, spokojenost. ()

Ocelotr

Herci podinví, příběh a funkčnost světa prostě neuvěřitekná (přesně v původním starověkém smyslu tohoto slova - takže špatný). Je to taková ta BUFFY, ta co zabíjí upíry. Pokud jste vod BUFFFY viděli čtyři díly v řadě tak víte co čekat od GRIMMa. Papírové charaktery, kecy vo tom jak hamburgry škodí a že by člověk neměl kouřit a do toho jsou tam ňák našroubovaný Rýbrcálové nebo co a různý "upírové" co normálně vypadaj jako normální lidi, jenom ten GRIMM vždycky dostane jakoby takovou halušku, že je vidí tak jak je nikdo nevidí. Jako Rýbrcály, Štajdmantfýrery a nebo Úbrmachry, co jen tak pro nic za nic převlíkaje se za instalatéry osnujou plán jak zničit svět nebo tak něco. Dělat to jako von tak tak ráno v Tescu umlátim nákupním košíkem každýho kdo si chapadlem sahá pro deset deka godhaje. HODNOCENÍ: od nula do 10 PÍČOVINA PRO DĚTI CO NIKDY NEVIDĚLI TELEVIZI / 10 ()

darthvader77

Zajímavé, leč je to spíše průměr. Nápad udělat detektivní seriál s fantasy prvky není úplně k zahození, ale tvůrci tak říkajíc nepřidali žádnou vlastní vypravovací invenci. Navíc v tom člověk pak začne mít v ději zmatek jak se vypravování rozdělí i na Evropu a Portland. No a triky, především obličeje těch potvor, no hrůza mohli to udělat líp, třeba lepšími maskami. ()

LadyD

Velmi zajímavé pojetí pohádek bratří Grimmů. Byla jsem dost překvapená už prvním dílem. Získalo si mě to, a koukala jsem na to velmi dlouho. V každém díle někdo nový a to je na tom to nejlepší :) ()

Rooseman

Čtyři hvězdy se mi budou hodně těžce obhajovat.Grimm hlavně v prvních dvou (třech) sériích nabízí zajímavou podívanou. Má to spád, postupně poodkrýváte s Nickem Burkhardtem jeho poslaní. Postavy jsou příjemné, záleží vám na nich. Pak se něco hrozně pokazilo. Hlavně pátá a drtivá většina šesté série stojí za nic. Zápletky jsou stupidní, ale to se snadno dá přisoudit ukončení natáčení a rychlému dodělání finálové série. Trochu to vypadá, jako kdyby autoři poslední noc před premiérou prvního dílu splácali všechno možné dohromady, cestou ještě papíry se scénářem vymáchali v bahně a všichni herci měli problémy se sluchem, takže nevěděli, co vlastně mají hrát. Budu mírný, jsem toho názoru, že se seriál měl utnout po čtyřech sériích nebo to natáhnout ještě dál. Finále dobré, ale mohlo být lepší. Čtyři hvězdy proto, že výkony herců jsou po většinu točení velmi kvalitní, seriál má dobrou atmosféru a baví, škoda jen, že se potenciál nevyužil. Mohl by z toho být velmi sledovaná záležitost, takto upadne v zapomnění. ()

regentor

Seriálový propletenec žánrů od krimi přes mystery až po sitcom který si dal za cíl seznámit diváky s různými legendami,mýty nebo rovnou báchorkami.Nosným tématem je zjištění , že na naší planetě žijí různé přízraky a tvorové kteří mají lidskou podobu která však fakticky slouží jenom jako maska či kamufláž (Wesseni/Hexenbist/atd) a pak je zde skupina lidí se schopnostmi je vidět v jejich pravé podobě a hubit je (Grimmové).Když k této rozličné partě podivných tvorů přidají tvůrci i téma spikleneckých teorií, naroubují na to svobodné zednáře, Templáře se snahou to proložit New World Order vyjde z toho zvláštní "mišmaš" kdy mnohé minority nejen v USA asi netuší (divák rovněž) oč vlastně jde. Očekávat tedy nějaké logické rešení nebo jednání postav je sci-fi do které seriál ,možná nechtěně, taky nakoukne.Samotné zpracování jednotlivých epizod je rozdílné ,jedny jsou koukatelné i zajímavé ty jiné už méně a pak je tady naprostý brak nejen technickým provedením masek ale i dějem. Seriál svou rozsáhlostí nakonec dojíždí na tradiční bolest těchto dlouhodobých projektů což je syndrom telenovely, kdy herci mají smlouvy a tak se neustále vracejí i když už byli na onom světě , různě si mění identitu a hlavně žvaní.Bez zajímavosti není ani fakt, že Portland ve státě Oregon nezná sníh i když řada dílů se odehrává v zimním období nebo rovnou o Vánocích,ale zase je centrem všech bubáků z celého multikulturního světa...Na jedno kouknutí budiž , jsou i horší projekty. ()

mirkath1

Tady nejde o to, jestli je to kravina, nebo na,ale o to-zda věříš postavám. Já na 100%. Je velmi smutné, že naše seriály jsou ubohé a hercům věřím jen to, že prostě berou za roli peníze, ale nejsou jí.U seriálu Grimm vidíš vše-emoce, strach, lásku, nenávist a dokonce i věříš překombinovaným přeměnám :D ()

Brano

Ďalší seriál, ktorý ma presvedčil, že tieto hodnotenia na CSFD nie sú vždy dôveryhodné. Neočakával som preto od neho nič, no bol som milo prekvapený. Strašne charizmatickí herci (Až na Hannah R. Loyd, malú herečku, ktorá hrala Dianu, toto bol fakt slabý - neherecký výkon), výborný príbeh, ktorý sa odštartuje niekde na konci druhej sérii, žiadna časť ani na sekundu nenudí, stále to graduje, miestami som sa aj dobre pobavil. Za mňa spokojnosť, určite sa to zaradilo medzi moje TOP seriály, ktoré si v budúcnosti vždy rád pozriem. Táto sympatická skupinka ľudí mi bude chýbať, škoda že to nemalo viac sérii. ()

Doncek

Béčkový seriál, který má něco do sebe... český dabing se jim fakt povedl... u mě to má něco kolem 70% takže dávám 3 hvěždy. ()