Grimm (TV seriál)

Grimm

Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy

USA, 2011 - 2016, 87 h 52 min (Minutáž: 88x42 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Bitsie Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno, Tim Bagley, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Victor Morris, Robert Blanche, Amanda Walsh, Douglas Tait, Nick Thurston, Sebastian Roché, Mark Pellegrino, Mary Elizabeth Mastrantonio, Amy Acker, Alan Smyth, Jeff Richardson, Endre Hules, Kate Burton, James Frain, Sharon Leal, Kieren Hutchison, Derek Ray, Dee Wallace, Chris Mulkey, Shawn Telford, Michael Graziadei, Carlo Rota, Sam Witwer, Karissa Lee Staples, Dan Considine, Jarrod Zinn, Bradley Hollibaugh, Chryssie Whitehead, Titus Makin Jr., Michelle Rose, Bryan Friday, Darcy Miller, Gina Gallego, Lili Mirojnick, Damien Puckler, Logan Miller, Jessica Martin, Jenny Wade, Jaime Ray Newman, Angela Gots, Eric Edelstein, Dan Bakkedahl, Audrey Walker, Marti Matulis, Russell Hodgkinson, Derek Mears, Trenton Rostedt, Carolyn Monroe, Angela Alvarado, Alexis Denisof, Matt Lasky, Tom Walton, Matthew Willig, Tim Griffin, Gabriel Suttle, Manny Montana, Reg E. Cathey, Shohreh Aghdashloo, Mary McDonald-Lewis, Eric Tiede, Mark Fullerton, Jason Gedrick, Jamie McShane, Kate del Castillo, Tierra Valentine, Josh Stewart, Bradford Farwell, Alice Evans, Elizabeth Rodriguez, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Cobey Mandarino, Brian Letscher, Joseph Bertót, Lucas Near-Verbrugghe, Sam Anderson, Jacqueline Obradors, Danielle Panabaker, Hannah Marks, Robert Pescovitz, David Julian Hirsh, Michael Grant Terry, Gloria Votsis, Conner Williams, Diego Velazquez, Amelia Rose Blaire, Ron Carrier, Lauren Luiz, David Ury, Amy Gumenick, Parker Bagley, Currie Graham, Brad William Henke, Daniel Roebuck, Valerie Cruz, Kenneth Mitchell, Matt Gerald, Joshua St. James, Jade Pettyjohn, Mary Page Keller, Isidora Geranios, Jacob Bean-Watson, Jesten Mariconda, J.J. Morris, Mary Jon Nelson, Ethan Atkinson, Kc Guyer, Tim Sampson, Nicole Weaver, Alycia Delmore, Louise Lombard, Chantal Degroat, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Shelley B. Shelley, Gary Gatewood, Glen Baggerly, Ken Ballenger, Eric Martin Reid, Darryl Lemon, Brian Sutherland, Rich Morris, Tony Doupe, Julian Acosta, Júdži Okumoto, Eric Riedmann, Sean McGrath, Bill Shaw, Don Alder, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Henri Lubatti, Dean Chekvala, Jeff Fahey, Errol Sack, Ayanna Berkshire, Valerie Fox, Alyssa Diaz, Camille Chen, Freda Foh Shen, Matt Baker, Nana Visitor, Patrick Fischler, Judith Hoag, Danny Belrose, Claudia Christian, Ted Rooney, Anthony De Longis, Richard Marvin, Fred Koehler, J.W. Crawford, Daryl Sabara, Nicholas Gonzalez, Nick Chinlund, B.J. Britt, Titus Welliver, Jordi Caballero, Daniel Baldwin, Azura Skye, Josh Randall, Jessica Tuck, Neil Hopkins, David Zayas, Kevin Carroll, David Clayton Rogers, Amanda Schull, Tom Wright, Roger Bart, Fulvio Cecere, Jesse Vint, Brian Tee, Jodie Harwood, Sharon Sachs, Bevin Kaye, Kate Mentesana, Haley Talbot, Will Cuddy, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Shawn Law, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Dalene Young, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, David S. Hogan, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Chino Binamo, Bruce Blanchard, Mike Dopud, Ryan Sands, Brian Silverman, John Pyper-Ferguson, Maddie Hasson, Cooper Bombadil, Hunter Jackson, Kevin Shinick, Jonathan Scarfe, Kristina Anapau, Jonah Weston, Andrea White, April Rogalski, Robert Alan Barnett, Gary Norman, David Knell, Lisa Vidal, Katie Walder, Callard Harris, Eric Lange, Christian Lagadec, Quinn Franzen, Brian Adrian Koch, Brian T. Finney, Phillip Keiman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Gill Gayle, Bertila Damas, Erin Way, Nora Zehetner, Brian Gant, Javier Quiroz, Jenny McShane, Solomon Brende, Jay Karnes, Christine Alexander, Michael Welch, Brian McNamara, Stephanie Nogueras, Sara Fletcher, Pritesh Shah, Juan Aleman, Matt McTighe, Julianne Christie, Spencer Conway, Quinn Armstrong, Tobias Anderson, Tyler Miles, Gary Taylor, Robin Langford, Jerry Basham, Hank Cartwright, Bernhard Forcher, Mark Ivanir, Alicia Lagano, Aleksandra Kaniak, Gino Anthony Pesi, Meredith Adelaide, Emily Rios, Kirk Acevedo, Dennis Adkins, Amy Newman, Todd A. Robinson, Alain Uy, Tess Paras, Anne Dudek, Gene Freedman, Richard Lee Jackson, Brayden Tucker, C. Thomas Howell, Philip Anthony-Rodriguez, Conner B. Neddersen, Morgan Lee, Camille Collard, Aparna Brielle, Aaron Trainor, Jason Rouse, Marcella Laasch, Michelle N. Carter, Andrew Stearns, Ron Canada, Arlen Escarpeta, James Martin Kelly, Angela DiMarco, Lisa Gay Hamilton, Alyma Dorsey, Brigid Brannagh, Jakob Salvati, Kevin T. Williams, Mark Bloom, Erik Gratton, Erick Avari, Toni Trucks, Ricki Bhullar, Amitesh Prasad, Tarun Shetty, Maximino Arciniega, Will Rothhaar, Brandon Quinn, Nick Krause, Maggie Kemper, Cazzey Louis Cereghino, Garcelle Beauvais, Derek Phillips, Rebecca Wisocky, Arnold Vosloo, Gideon Emery, Hank Harris, Romy Rosemont, Richard Brake, Jenessa Grant, Mark Famiglietti, Briana Lane, Leah Renee, Nico Evers-Swindell, Matt Keeslar, Makinna Ridgway, David Katims, Lars Slind, Booboo Stewart, Hillary Tuck, Jonathan Slavin, Susan Ruttan, Mason Cook, Richard Portnow, Robert Baker, Madeline Zima, Michael King, Carly Kingston, Carlson Young, Madeline Brewer, Bob Clendenin, Anne Leighton, Jessica Bork, Bailey Chase, Stephanie Fodor, Wade Williams, Joshua Sawtell, Rick Overton, Carsten Norgaard, Joseph Kathrein, Joseph Julian Soria, Ann Cusack, Matt Angel, Patrick Fabian, Jonathan Patrick Moore, Lauren Bair, William Mapother, Walter Perez, Melinda Page Hamilton, Ehren McGhehey, Bob Olin, Cary-Hiroyuki Tagawa, Keiko Agena, Scarlett McAlister, Shaun Toub, Ben Whitehair, Chris McKenna, Lenny Jacobson, Devielle Johnson, Brian Demar Jones, Emma Rose Maloney, Juliocesar Chavez, Eric Osovsky, Alex Hurt, Hannah R. Loyd
  • KevSpa

Pilot: Působí to na mě jako splácanina všeho možného. Pilotní díl nabízí pár výborných scén, převažují ale průměrné sekvence plné klišé a vyloženě slabé okamžiky. Uvidíme, co se z téhle hororově-pohádkové krimi vyklube. / Po třetím dílu to vzdávám, prostě mě to neoslovilo. Seriál se snaží tvářit, že má nějaký promyšelný děj, opak je ale pravdou a většina postav je navíc naprosto nezajímavá.(24.10.2011)

Celkem povedený scifi seriál, který se mi ze začátku docela líbí. Řekl bych, že v mnohém kopírují Supernatural, to by mi zase tak nevadilo, takových seriálů pro mě nebude nikdy dost. Jen mám trochu obavu, že se to postupem času vyvine v něco beztvarého a jednotvárného. Jednu nebo dvě série se to dá udržet ale jak dlouho asi může tvůrcům stačit kopírovat klasické pohádky, budou muset vymyslet něco dalšího, nějakou hlavní dějovou linii. Počítám, že se bude jednat o záchranu celého světa nebo něco podobného a to by mohl být kámen úrazu. Takže uvidíme.(13.11.2011)

Typický příklad seriálu, který se zlepšuje s každou epizodou. Zatímco pilotní dva díly jsou jen lehkým úvodem, a do pátého dílu se toho moc neděje, od šesté epizody výš už se začíná řešit i trochu mytologie Grimmů, vztah Nicka s Monroem, Nickovo poznávání toho, co to znamená být Grimm atd. Styl vyprávění, podobný Buffy a Angelovi, nezapře své tvůrce - styl "monstrum týdne" (tady policejní případ týdne), s podobným konceptem v každé epizodě, v jejichž pozadí se odehrává širší příběh. Příběh se rozbíhá více směry, ne na všechno je řečena odpověď v prvních dvou dílech, nenásledují šokující zvraty či výbuchy každý díl, ale pozvolna je budováno víc zápletek najednou, stejně jako vývoj hlavního hrdiny, jehož očima to všechno sledujeme.(29.3.2012)

Ačkoli jsem seriál zprvu sledovala jen pro zabití dlouhé chvíle, musím říct, že po několika dílech se mi docela zalíbil a změnila jsem hodnocení ze 2* na 3*. Je sice pravda, že animace, či efekty jsou docela slabota a stejně tak fakt, že se v každém dílu opakuje takřka to samé jen v jiném kabátu (tak jak to známe s běžných detektivek). Ale děj který se odehrává na pozadí celého příběhu mě chytl a seriál jsem začala sledovat "pořádně" a popravdě se mi docela zalíbil, stejně jako ústřední postavy, které jsou prostě sympatické. Takže suma sumárum o žádný zázrak se nejedná a určitě existuje mnoho lepších seriálů, ale sledování Grimma nepovažuji za ztrátu času.(11.2.2013)

1. série Oproti Once Upon a Time tohle není taková pecka (Srovnání pouze prvních sérií - po nich se to rapidně obrací). Srovnávám hlavně kvůli pohádkovému motivu. Dá se na to dívat, ale nepřijde mi to úplně skvělý. Něco tomu prostě chybí. Dokonce jsem přemýšlel o tom, že se seriálem během vánoční pauzy rozloučím. O pauze jsem se ale nerozloučil a udělal jsem dobře, protože druhá polovina nabrala docela zajímavej rytmus a stala se poměrně atraktivní podívanou. K tomu se přidalo malé překvapení na konci a já jsem zvědav na druhou řadu a na pokračování. Vidím to zhruba na 70 %. *** 2. série Kdo by to byl čekal, že Grimm půjde tolik nahoru. Baví mě jak epizodní zápletky, tak se hezky propadám i do kompletní mytologie a tím pádem mě baví i celistvý příběh táhnoucí se celou sérií. Série končí opravdu napínavě a já se velmi těšil na pokračování. 80 % *** 3. série A ono to jde ještě líp. Polehku ubývá epizodních případů a příběh se zaměřuje na linku táhnoucí se napříč celou sérií. Nick nemá zrovna dobrej rok a všechno se mu komplikuje. V závěru začne být trochu přegrimmováno a dozvíme se opět něco víc z příběhu na pozadí. Jako bonus je zde jeden z nejpříjemnějších párů v seriálech vůbec (Monroe a Rosalee). Jsem zvědav jako všechny události ze závěru série dopadnou a nemůžu se dočkat podzimu, kdy odstartuje čtvrtá. Pokud udrží laťku, tak rád přihodím a celkové hodnocení zvednu... 90 % 4. série Čtvrtá série opět pokračuje ve větším důrazu na hlavní seriálovou linku a epizodní příběhy ubývají. Celá série měla neskutečně našlápnuto a závěr přinesl tolik krve jako jen málokde. Rozhodně se těším na pokračování. Doufám, že příští ročník bude ještě o něco temnější a rozhodně se nebojím toho, že není co řešit. Je tady královská rodina, Verrat, Odpor, "Dítě", klíče a taky naštvaný Nick. Může to dopadnout opravdu skvěle. Možná to trvalo dvě, tři série, ale Grimm se našel, seriál je skvělý a snad mu to nějakou dobu vydrží... 90 % 5. série Grimm se v páté sérii mohl obávat o to, že bude poslední. Ale právě to je možná vybičovalo k tomu, aby tohle byla nejspíš ta nejlepší série. Minimálně první polovina měla pořádnou šťávu, později to už sice trochu vychladlo, ale pořád se schylovalo k velkému finále. To mě sice trošku zklamalo, protože jsem čekal pár mrtvých, ale rozhodně ne natolik, abych na seriál zanevřel. Už teď se těším na šestou sérii a pokud by měla být poslední, tak doufám, že to bude pořádná jízda.(24.12.2011)