Grimm (TV seriál)

Grimm

Drama / Mysteriózní / Horor / Fantasy

USA, 2011 - 2016, 87 h 52 min (Minutáž: 88x42 min)

David Giuntoli, Russell Hornsby, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner, Bitsie Tulloch, Claire Coffee, Jacqueline Toboni, Danny Bruno, Tim Bagley, Robert McKeehen, Michael J. Prosser, Victor Morris, Robert Blanche, Amanda Walsh, Douglas Tait, Nick Thurston, Sebastian Roché, Mark Pellegrino, Mary Elizabeth Mastrantonio, Amy Acker, Alan Smyth, Jeff Richardson, Endre Hules, Kate Burton, James Frain, Sharon Leal, Kieren Hutchison, Derek Ray, Dee Wallace, Chris Mulkey, Shawn Telford, Michael Graziadei, Carlo Rota, Sam Witwer, Karissa Lee Staples, Dan Considine, Jarrod Zinn, Bradley Hollibaugh, Chryssie Whitehead, Titus Makin Jr., Michelle Rose, Bryan Friday, Darcy Miller, Gina Gallego, Lili Mirojnick, Damien Puckler, Logan Miller, Jessica Martin, Jenny Wade, Jaime Ray Newman, Angela Gots, Eric Edelstein, Dan Bakkedahl, Audrey Walker, Marti Matulis, Russell Hodgkinson, Derek Mears, Trenton Rostedt, Carolyn Monroe, Angela Alvarado, Alexis Denisof, Matt Lasky, Tom Walton, Matthew Willig, Tim Griffin, Gabriel Suttle, Manny Montana, Reg E. Cathey, Shohreh Aghdashloo, Mary McDonald-Lewis, Eric Tiede, Mark Fullerton, Jason Gedrick, Jamie McShane, Kate del Castillo, Tierra Valentine, Josh Stewart, Bradford Farwell, Alice Evans, Elizabeth Rodriguez, Jennifer Brian, Rodney Sherwood, Cobey Mandarino, Brian Letscher, Joseph Bertót, Lucas Near-Verbrugghe, Sam Anderson, Jacqueline Obradors, Danielle Panabaker, Hannah Marks, Robert Pescovitz, David Julian Hirsh, Michael Grant Terry, Gloria Votsis, Conner Williams, Diego Velazquez, Amelia Rose Blaire, Ron Carrier, Lauren Luiz, David Ury, Amy Gumenick, Parker Bagley, Currie Graham, Brad William Henke, Daniel Roebuck, Valerie Cruz, Kenneth Mitchell, Matt Gerald, Joshua St. James, Jade Pettyjohn, Mary Page Keller, Isidora Geranios, Jacob Bean-Watson, Jesten Mariconda, J.J. Morris, Mary Jon Nelson, Ethan Atkinson, Kc Guyer, Tim Sampson, Nicole Weaver, Alycia Delmore, Louise Lombard, Chantal Degroat, Michael Patten, Sapphire Lichelle James, Shelley B. Shelley, Gary Gatewood, Glen Baggerly, Ken Ballenger, Eric Martin Reid, Darryl Lemon, Brian Sutherland, Rich Morris, Tony Doupe, Julian Acosta, Júdži Okumoto, Eric Riedmann, Sean McGrath, Bill Shaw, Don Alder, Ebbe Roe Smith, Matt Nolan, Henri Lubatti, Dean Chekvala, Jeff Fahey, Errol Sack, Ayanna Berkshire, Valerie Fox, Alyssa Diaz, Camille Chen, Freda Foh Shen, Matt Baker, Nana Visitor, Patrick Fischler, Judith Hoag, Danny Belrose, Claudia Christian, Ted Rooney, Anthony De Longis, Richard Marvin, Fred Koehler, J.W. Crawford, Daryl Sabara, Nicholas Gonzalez, Nick Chinlund, B.J. Britt, Titus Welliver, Jordi Caballero, Daniel Baldwin, Azura Skye, Josh Randall, Jessica Tuck, Neil Hopkins, David Zayas, Kevin Carroll, David Clayton Rogers, Amanda Schull, Tom Wright, Roger Bart, Fulvio Cecere, Jesse Vint, Brian Tee, Jodie Harwood, Sharon Sachs, Bevin Kaye, Kate Mentesana, Haley Talbot, Will Cuddy, Chase Offerle, Mike Dunay, Matthew DiBiasio, Shawn Law, Gavin Hoffman, Randy Schulman, Dalene Young, Sean Cook, Paul Glazier, Tim Blough, David S. Hogan, Eric Newsome, David Loftus, Kyle Vahan, Chino Binamo, Bruce Blanchard, Mike Dopud, Ryan Sands, Brian Silverman, John Pyper-Ferguson, Maddie Hasson, Cooper Bombadil, Hunter Jackson, Kevin Shinick, Jonathan Scarfe, Kristina Anapau, Jonah Weston, Andrea White, April Rogalski, Robert Alan Barnett, Gary Norman, David Knell, Lisa Vidal, Katie Walder, Callard Harris, Eric Lange, Christian Lagadec, Quinn Franzen, Brian Adrian Koch, Brian T. Finney, Phillip Keiman, Nicole Santora, Peter Anthony Jacobs, Gill Gayle, Bertila Damas, Erin Way, Nora Zehetner, Brian Gant, Javier Quiroz, Jenny McShane, Solomon Brende, Jay Karnes, Christine Alexander, Michael Welch, Brian McNamara, Stephanie Nogueras, Sara Fletcher, Pritesh Shah, Juan Aleman, Matt McTighe, Julianne Christie, Spencer Conway, Quinn Armstrong, Tobias Anderson, Tyler Miles, Gary Taylor, Robin Langford, Jerry Basham, Hank Cartwright, Bernhard Forcher, Mark Ivanir, Alicia Lagano, Aleksandra Kaniak, Gino Anthony Pesi, Meredith Adelaide, Emily Rios, Kirk Acevedo, Dennis Adkins, Amy Newman, Todd A. Robinson, Alain Uy, Tess Paras, Anne Dudek, Gene Freedman, Richard Lee Jackson, Brayden Tucker, C. Thomas Howell, Philip Anthony-Rodriguez, Conner B. Neddersen, Morgan Lee, Camille Collard, Aparna Brielle, Russell Hornsby (a.z.), Aaron Trainor, Jason Rouse, Marcella Laasch, Michelle N. Carter, Andrew Stearns, Ron Canada, Arlen Escarpeta, James Martin Kelly, Angela DiMarco, Lisa Gay Hamilton, Alyma Dorsey, Brigid Brannagh, Jakob Salvati, Kevin T. Williams, Mark Bloom, Erik Gratton, Erick Avari, Toni Trucks, Ricki Bhullar, Amitesh Prasad, Tarun Shetty, Maximino Arciniega, Will Rothhaar, Brandon Quinn, Nick Krause, Maggie Kemper, Cazzey Louis Cereghino

1. série Oproti Once Upon a Time tohle není taková pecka (Srovnání pouze prvních sérií - po nich se to rapidně obrací). Srovnávám hlavně kvůli pohádkovému motivu. Dá se na to dívat, ale nepřijde mi to úplně skvělý. Něco tomu prostě chybí. Dokonce jsem přemýšlel o tom, že se seriálem během vánoční pauzy rozloučím. O pauze jsem se ale nerozloučil a udělal jsem dobře, protože druhá polovina nabrala docela zajímavej rytmus a stala se poměrně atraktivní podívanou. K tomu se přidalo malé překvapení na konci a já jsem zvědav na druhou řadu a na pokračování. Vidím to zhruba na 70 %. *** 2. série Kdo by to byl čekal, že Grimm půjde tolik nahoru. Baví mě jak epizodní zápletky, tak se hezky propadám i do kompletní mytologie a tím pádem mě baví i celistvý příběh táhnoucí se celou sérií. Série končí opravdu napínavě a já se velmi těšil na pokračování. 80 % *** 3. série A ono to jde ještě líp. Polehku ubývá epizodních případů a příběh se zaměřuje na linku táhnoucí se napříč celou sérií. Nick nemá zrovna dobrej rok a všechno se mu komplikuje. V závěru začne být trochu přegrimmováno a dozvíme se opět něco víc z příběhu na pozadí. Jako bonus je zde jeden z nejpříjemnějších párů v seriálech vůbec (Monroe a Rosalee). Jsem zvědav jako všechny události ze závěru série dopadnou a nemůžu se dočkat podzimu, kdy odstartuje čtvrtá. Pokud udrží laťku, tak rád přihodím a celkové hodnocení zvednu... 90 % 4. série Čtvrtá série opět pokračuje ve větším důrazu na hlavní seriálovou linku a epizodní příběhy ubývají. Celá série měla neskutečně našlápnuto a závěr přinesl tolik krve jako jen málokde. Rozhodně se těším na pokračování. Doufám, že příští ročník bude ještě o něco temnější a rozhodně se nebojím toho, že není co řešit. Je tady královská rodina, Verrat, Odpor, "Dítě", klíče a taky naštvaný Nick. Může to dopadnout opravdu skvěle. Možná to trvalo dvě, tři série, ale Grimm se našel, seriál je skvělý a snad mu to nějakou dobu vydrží... 90 % 5. série Grimm se v páté sérii mohl obávat o to, že bude poslední. Ale právě to je možná vybičovalo k tomu, aby tohle byla nejspíš ta nejlepší série. Minimálně první polovina měla pořádnou šťávu, později to už sice trochu vychladlo, ale pořád se schylovalo k velkému finále. To mě sice trošku zklamalo, protože jsem čekal pár mrtvých, ale rozhodně ne natolik, abych na seriál zanevřel. Už teď se těším na šestou sérii a pokud by měla být poslední, tak doufám, že to bude pořádná jízda.(24.12.2011)

Tento seriál má presne to čaro, ktoré ja vyhľadávam. Podobne ako čarodejnice, či supernatural, nemá príliš zložité základy. Má jednoduchú štruktúru, na ktorú si veľmi rýchlo zvyknete, minutáž priam nedovoľuje aby sa objavilo veľké množstvo hluchých miest. Nadôvažok je hlavný hrdina veľmi príjemný chlapík, ktorý nemusí chodiť 95% času do pol pása vyzlečený aby ste si ho obľúbili (nie, že by som sa sťažovala, keby chodil). Rovnako celé seriálové "osadenstvo" pôsobí veľmi jednoducho (každá menšina má svojho zástupcu). Čo sa týka jednotlivých príbehov, sú zaujímavé a ja osobne považujem za veľké plus, že Nick vyšetruje prípady ako policajt aj ako Grimm. A teda nie, všetky príbehy vyžadujú jeho "schopnosti" a postupuje rovnako ako kriminalisti. Hláškovanie vedľajších hrdinov je tiež osviežením. 80%(17.1.2015)

• McClane

Hodnocení pilotu: Jedna ze dvou letošních "pohádkových" novinek, tentokrát mix klasické kriminálky a pohádky, která u mě ve všech ohledech prohrává s Once Upon a Time. Navíc v posledních vteřinách pilotu se dozvíme o jakési tajné organizaci, která chce dosáhnout bůhví čeho. Já bych všechny tyhle tajný organizace zakázal! 50%.(22.1.2012)

Povedený seriál na pomezí kriminálky a fantasy se slušně propracovanou mytologií. Triky asi nepatří mezi úplnou špičku, ale koukat se na ně dá. Velkým plusem jsou skvěle napsané postavy ke kterým si dokážete dobře vybudovat vztah. Potěší, že se nezapomíná na starší zápletky, které někdy sice pokračují po dlouhé době, ale nezapomene se na ně. A navíc se seriál každou sérii zlepšuje. Edit. Alespoň během prvních čtyř sérií, ale i pátá pořád stojí za to. Série 1 - 75 % Série 2 - 80% Série 3 - 90% Série 4 - 95 % Série 5 - 90 %(18.5.2014)

Tento seriál si ma hneď od začiatku odchytil nabok a názorne mi ukázal, že ma toto bude baviť. A je to tak! Celkom obyčajné prípady sa pod náporom mysteriózna a veľkého vplyvu fantasy menia na zaujímavú látku, ktorá keď vás chytí, dokáže si vás nadlho udržať, čo sa mi v poslednej dobe až tak často nestáva. Nové spracovanie starých príbehov a rozprávkových postáv v súčasnej solídnej detektívke má veľký potenciál, a po 10 zhliadnutých dieloch nemôžem tvrdiť, že by sa čaro začalo vytrácať. Len sa bojím, že to bude už za chvíľu tými príšerami a bájnymi bytosťami preplnené, ale zdá sa, že si toto riziko tvorcovia uvedomujú, keď nechajú v 10. časti Nickovho černošského partnera povedať, citujem, "tohle město je čím dál podivnější". Zatiaľ si dobre vedie aj bočná linka, ktorá sleduje Nicka a jeho postupné ponáranie sa do sveta, o ktorom donedávna nevedel, že doňho patrí. Mýtické bytosti pred ním majú oprávnený strach zmiešaný s rešpektom a odporom, a konečne sa snaží využívať ako pravý Grimm, no zároveň čestný policajt tento fakt vo svoj prospech (a občas to bez jeho zavinenia pôsobí humorné situácie). Inak osobne som si okrem Nicka a jeho vlčieho priateľa obľúbil aj toho Číňana so svojským zmyslom pre humor a dobrými hláškami. P.S.: Ono je to vlastne také blbé, až je to zábavné. Ale to je len jedna objektívne-subjektívna poznámka pre autora. 1. séria 65% // 2. séria 65%(21.11.2012)