Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

Psema

Sympaticky ujeté a s od začátku nasazeným dravým tempem, kdy se přechází v podstatě z akce do akce, ve které si Rodriguez pouští fantazii na špacír. Okolo půlky už je toho ale tolik, že přichází celkem logické umrtvení a člověk se chytne až ke konci, kde začne alespoň trochu fungovat gradace. ()

sniper18

Je to slabá akčná komédia od Roberta Rodrigueza. Má celkom dobrý príbeh o bývalom agentovi menom Machete, ktorý sa rozhodne prijať ponuku amerického prezidenta, aby v Mexiku zneškodnil nebezpečného šéfa zločineckej organizácie, ktorý má v pláne vystreliť na Washington raketu hromadného ničenia. Lenže na mieste sa situácia neočakávane skomplikuje a tak musí čeliť mnohým prenasledovateľom. Spracovanie je ale mimoriadne slabé, od tohto typu filmu sa samozrejme nedá očakávať nič premyslené a inteligentné, práve naopak, keďže je to zámerný brak, lenže problém je, že ani po jednej stránke to nemá vôbec čo ponúknuť. Miera uletenosti je v rámci svojej kategórie poriadne nízko, očakával som, že na tomto si dajú záležať, no tu sa až príliš držia pri zemi. A tak už od samotného začiatku cítiť úplnú bezradnosť, tu absolútne chýbajú nejaké nápady, len sa neustále strieda pár tých istých prvkov, takže už po chvíli to upadne do ťažkého stereotypu a z neho sa to až do konca nedostane. Našiel som tu iba jeden dobrý nápad a tak sa to dá dopozerať skutočne len so silným sebazaprením, lebo je to silná nuda prakticky od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť, ale moc ma nezaujala. Síce na prvý pohľad poteší, že tu neustále lietajú hlavy, ale celé je to tak nezáživné, stereotypné a navyše aj so slabými efektami, že som sa nudil aj v akcii. No najhoršie je na tom humor, aby som sa v tomto žánri ani jediný krát nielen, že nezasmial, ale dokonca ani len nepousmial, tak sa niekde musela stať poriadne veľká chyba. Herecké obsadenie je bezpochyby hlavným kladom filmu, síce ma z neho bavila iba menšia časť, ale len predsa Danny Trejo sa tu hodí perfektne, k tomu Charlie Sheen ako americký prezident, Amber Heard a poteší aj Marko Zaror, ktorý má až prekvapivo dosť priestoru. Inak najväčším sklamaním je jasne Mel Gibson, od neho som čakal podstatne viac. Réžia a technická stránka sú mizerné, nechápem čo sa stalo, ale ani sa mi nechce veriť, že toto skutočne natočil Robert Rodriguez, tvorca niekoľkých kultových filmov podobnej kategórie. Nielen, že vizuál pôsobí až príliš lacno, ale tým zlým spôsobom, no hlavne tu vôbec necítiť tú lásku k žánru, ako by to točil z donútenia. Som poriadne sklamaný, síce ani jednotka sa mi moc nepáčila, no bral som to len ako náhodu, ktorú tento diel s ľahkosťou prekoná, no to sa nestalo. Síce filmy tejto kategórie nepatria medzi tie, ktoré vyhľadávam vo veľkom, ale rád si občas nejaký pozriem a väčšinou som spokojný, no toto je s prehľadom to najhoršie, čo som z tejto kategórie vôbec videl. 35% ()

zelvopyr

No jo, zase další ze série filmů, kdy se zjevně baví víc ansámbl při natáčení než divák. Vidím to jako takovou protiváhu Woody Allenovi, kterému ve filmu vezmou (teda teď kdoví, #metoo řádí) i štěk dobří herci... tak Rodriguezovi vezmou i štěk popherci a takycelebrity s ambicí na herce. Kdo mě snad jediný potěšil - Charlie Sheen, jehož pojetí prezidenta bylo stylově vysoko. Zbytek byla trochu křeč. Málo sexu, nevím proč - v jedničce byl ústrojný :) ()

Botič

Překombinované Spy kids pro odrostlejší a otrlejší! Už je ale na čase, aby se Robert Rodriguez posunul zas někam dál. ()

3DD!3

Mačete je zpátky a dělá si prdel ze starých Bondovek. Motivace hlavní postavy je tu v podstatě totožná s prvním dílem, stejně jako mnoho použitých lokací. I ten Danny Trejo je stejný. Rodriguez lehce navazuje na první nástřel a připravuje si půdu pro velké finále, které zahlédneme v závěru. Herecká plejáda je barvitá, ale nejvíce vyčnívá schizofrenický diktátor Demiána Bichira, který může za nejvíc zvratů ve filmu. Mel Gibson svoji roli megalomanického záporáka docela zvláštním způsobem fláká a Carlos Estevez se jako prezident Rathcock zapisuje do dějin jako jeden z nejschopnějších prezidentů filmového plátna. Akce slušně odsýpá, i když je místy na jedno brdo, ale hlavně jde o tu nezaměnitelnou atmosféru naprosté úleťárny. Už ať je tu pokračování! ()

Kaka

První díl byla příjemná parodie, plná vtipu a nadhledu. Bylo znát, že se tvůrci uvolnili a patřičně si to užívali. Druhý díl byl už víc komerční, narvaný celebritami bez jakéhokoliv potenciálu pro danou tématiku (tedy proč do parodie verbují "vážné herce"?). Seagala v prvním díle chápu a je to v pořádku, Gibsona už nikoliv. Dámské osazenstvo velmi nadprůměrné a zároveň to jediné, co se dá vyzdvihnout. Je to miš-maš, který nemá image, směr, ani styl. ()

Spiker01

Naprostá bomba. Rodriguez ví, jak si natočit film a bavit se u toho. Mnohem přehnanější a snad i přeplácanější než první díl, je to ale strašná prdel. Trejo je prostě skvělej badass...100%... [28.10.2013_Kino Šumava_Klatovy] ()

castor

U jedničky jsem napsal, že jí Robert Rodriguez zprasil stejně jako Planetu Terror. A stejně jako Tenkrát v Mexiku. A bohužel stejně jako Machete zabíjí. A to nemluvím o jeho infantilních eskapádách pro jeho caparty. Jeho další výlet do pokleslých žánrových vod nezvedne ze židle, netěší, nebaví, jen je znovu velmi špatně napsaný a režijně mizerně uchopený. Když si někdo rád hraje a zkouší něco nového, kvituju to s povděkem. Jenže když nezná hranice a ve svých nápadech je nakonec nesmírně sterilní, musím většinu stopáže sledovat hodinky. Co mi na Rodriguezovi ale vadí nejvíc, je zpětná vazba na diváka. Působí na mě jako sobec, který tyhle kousky točí výhradně pro sebe. Akce se rychle se okouká, záporáci jsou nemastní, klaďasové neslaní a ten všeuměl vzadu doufá, že všechny ty střílečky, vykuchávání lidí, klonování, brutální fórky a nasrané ozbrojené ženské diváka oblbnou, aby přestal myslet na to, co se na plátně odehrává. Já si hlavu vymýt nenechal: Tohle je prostý, zbytečný kus. Danny Trejo znovu dokazuje, že je to cool chlapík do vedlejších rolí, celý film těžko utáhne (jiní herci se sotva ohřejí, ba se snad i nudí – Mel Gibson kupříkladu, o Lady Gaga raději nemluvím). Tahle mise chutná hodně zvláštně!! ()

viperblade

Patřím mezi lidi, kteří prvnímu dílu dali plný počet a nestydí se za to. Fakt ne. A proto jsem se na tohle pokračování těšil, nicméně musím říct, že jsem mírně zklamán. Machete Kills totiž působí jako mix absurdnosti a normálnosti, kterou Rodriguez nevěděl, jak namíchat. Je to jako by někdo vařil polévku a v polovině si řekl, že bude kreativní, tak tam dá vše, co mu přijde pod ruku, jenže v poslední minutě jako by "přepnul" a chce zase vařit normální polévku. No, jenže zkuste vařit normální jídlo s takovými potravinami. Takhle mi tenhle film místy přišel - nevyrovnaný. A místy nevyužitý potenciál. Škoda, tohle mohla být ještě zajímavá jízda (vzhledem k tomu, že v kině tento film doslova propadl, tak bych nedoufal, že někdo v blízké budoucnosti pošle pana Macheteho do vesmíru, jak bylo plánováno) a mělo to náběh na kultovní trilogii. 70 %. ()

D.Moore

Hrozně blbé, ale (zase) bohužel ne tím vtipným způsobem. Tím pádem ještě horší než první díl, při němž jsem se párkrát zasmál. Tentokrát všechny plusové body obstaral Mel Gibson (fandící Star Wars), jinak vážně hrozná nuda / nudná hrůza. A třetí díl bude s největší pravděpodobností totéž, jen se světelnými mačetami, klony... atd. No nic. ()

MM_Ramone

Toto bolo moje prvé stretnutie s tajným federálnym agentom Machete. Prvý film z roku 2010 som ešte nevidel. Takže som vletel rovno do druhého pokračovania, ktoré nesie názov "Machete zabíja". Tvorbu mexického režiséra Roberta Rodrigueza dosť dobre poznám a vcelku mi vyhovuje. No a potetovaný Danny Trejo, ktorý stvárnil hlavnú úlohu, je fakt drsný hnusák. Už kvôli tejto mexikánskej kombinácii som tušil, že ma to bude baviť. A veru aj bavilo. Je to totálne uletený brutálny retro akčný masaker. **** ()

kulyk

Nerad bych se někoho dotkl. Ne, že by mi vadilo přisuzovat jedincům názvy zvěře či pohlavních orgánů, prostě jen nerad sahám na cizí lidi. Je to nehygienické, ale.... Absurdita je směšná jen ve dvou případech - když je naprosto vykořeněná z reality, či tehdy, kdy onen skutečný stav věcí trefně podtrhuje. Druhé hrátky s kinžálem oscilují po většinu času někde mezi, působí tedy jako mocné plácání pahnátem do hádvěóčka. Půl roku natěšeného poskakování a málem jsem film utnul v půli. Škoda. Takto zklamán jsem byl naposledy po prvním pohlavním aktu. Nejen, že mi neprýštila žádná krev, ale ani tu blánu jsem si nedokázal nahmatat. K obsednutí: Trejo samozřejmě stárne. Byť až doteď dokázal předstírat, že coby víno zraje a neoctovatí, sada pohybů, které zvládá efektně provádět, se povážlivě tenčí. Muchacho Estevez roztáhl mé koutky a k oné zrůdné italoamerické kurvě se snad nebudu ani vyjadřovat, na to nemám dostatečně vybroušenou slovní zásobu. ()

PinokKio

Na Rodrigueze mám už bohužel averzi. V El Mariachim mi připadal ještě jako amatér zapálenej předvést se v co nejlepším světle, jenže on se od té doby v tom svém neumětelství nikam neposunul a jen se opakuje. Já chápu, že dvojka Machety je obrovská nadsázka a jedno velké béčko, u kterého si člověk občas nad něčí bizarní smrtí mlsně olízne ret, jenže jinak je dost nuda dívat se na polorozpadlého Danny Treja jako akčního hrdinu, který už se sotva pohybuje a stejně tak unavuje i ten narychlo sepsaný scénář bez hlavy (hodněkrát doslova) a paty. Ale snad to vesmírná trojka nějak napraví, tam by se laciné triky a kdejaké odkazy na Hvězdné války mohly i líbit (podobně jako v šíleném Turkish Star Wars). A třeba se dozvíme, že je Di Caprio/Gibson Machetův otec .. člověk nikdy neví .. ()

MMR

Tohle byla jízda. Sice to bylo celé naprosto nelogické a místy musel člověk kroutit hlavou, ale šlo hlavně o zábavu. A ta byla suprová. Ani na vteřinku jsem nepřestal s napětím film vnímat. Na třetí díl se opravdu těším, ale mám obavy, že bude opravdu dost přehnaný. ()

Wacoslav1

Nobody knows Machete! Ano přesně tak žádnej neví co je Machete zabíjí žádnej neví co je to za úlet... Ale pozor Wacoslav1 to ví!!! Chystal jsem se na toto jako na nejulítlejší akční náser roku a je fakt, že moje očekávání byla splněna. Trejo sice opravdu neumí hrát, ale to je mi u řiti. Stačí pár nekompromisních pohledů a zabijáckých hlášek a jdu z tohohle týpka do kolen. Prostě je to gejzír totálních šíleností a pokleslý filmový zábavy, kterou si užijete do tý míry do jaký jste ochotni akceptovat totální nesmysly a sice pravda kreativní, ale naprosto ujetý nápady. Pro fanouška podobných bláznivin to každopádně funguje téměř bezchybně. Fakt netřeba řešit co by se mohlo stát a co ne. Rodriguez se z ničím nesere a první díl strká do kapsy. Teda ne, že by jednička nebyla v poho, ale dvojka je na poli všech unreálností a totálně záměrně natočenýho guilty pleasure pro vyznavače podobných nářezů absolutním vrcholem který beze zbytku splnil moje očekávání. Jenom jsem fakt zvědavej jak si poradí se třetím dílem kde by měl pan zahradník zabíjet ve vesmíru. Je tady na to na konci Machete zabíjí docela slušnej nástup, takže nic nekončí a možná se dočkáme ještě většího šílenýho námrdu i když si nejsem jistej, jestli je to ještě po tomhle filmu vůbec možný. Každopádně pro mě to je určitě bez nějakýho dalšího okecávání jasných a nekompromisních 100% ()

FlyBoy

Trashy. Campy. Cheeky. Škoda len, že ona prvotne načatá anarchia sa už úplne vymkla kontrole a sploštila sa do šialene zmítoreného sledu zastaralých popkultúrnych narážok, sílených cameočiek (Antonio Banderas, Cuba Gooding Jr.) a toporného recyklovania ošúchaných gagov. Aj keď sa s odstupom času prikláňam k tvrdeniam, že jednotka skôr "vypĺňala medzery z fake traileru", než umne pracovala s dobovým kontextom revolučných povstaní, s daným kanónom exploatácie, tak jej vygradovaný uragán hravej pošahanosti som si vďaka rodriguezovmu zápalu pre vec s potešením užil. Dvojka by strašne chcela byť lakonickou weirdo persiflážou všakovakých grindhouse úletov, ale kvôli čajovému zužitkovaniu potencionálnych punchlines a neochote vyrukovať s niečim pre žáner prínosným, sa očividne jedná predovšetkým o očakávané vyčerpávanie stanovených limitov. Obsadenie hlavných postov a niektoré performances sú však - napriek nerelevantným motiváciam - delikátne. Uraduje žoviálna prezidentúra Carlosa Irwina Estéveza, kontruje výrazom zaseknutý Danny Trejo čo by snaživá konkurencia pre Arnolda Schwarzeneggra a trojuholník uzatvára mazaný záporák Mela Gibsona. Doplňujúce (Amber Heard, Sofia Vergara, Lady Gaga) a pokračujúce (Michelle Rodriguez, Tom Savini, Electra a Elise Avellán) role samozrejme vďaka svojej hereckej bodrosti a fotogenickej uhrančivosti nemôžu uraziť. Pozornosť a (u)tlmené nadšenie ešte udržujú bláznivé skečové parafráze na kadečo možné, od "From Dusk Till Dawn, cez "Mada Maxa", až po "Star Wars" (= len stručný výsek), nemotorné súboje/prestrelky s námatkovo obstojným gore a ono milé načechranie pôdy pre intergalaktický sequel. Zdá sa, že R.R. síce úsmevne pokukuje po ikonických (prí)znakoch klasickej mexploitation, sexistického girls with guns či brakového filmu všeobecne, ale pokiaľ v "Machete" niektoré z týchto prvkov špecificky zintenzívňoval, tak v "Machete Kills" ich proste len rutinne opakuje alebo strojene tápe v impotentnom storyboarde. Navyše ako vyhlásený neortodoxný živel od "ktorého vieme čo a ako dostaneme" sa svojmu fanklubu patrične nezavďačuje a žiaľ, má na krku fázu stagnácie. ()

Xmilden

Druhý díl jsem si vychutnal určitě více než minulý. Neřekl bych že to bylo tím že by byl nějaký lepší, ale prostě si vše sedlo, Trejo si lépe poradil se svou rolí a také herecká sestava doznala vylepšení. Bondovský padouch Gibson je úžasný a Carlos Esteves v roli přezidenta USA, kterému se válejí v posteli 3 kočky je rovněž vynikající. Celkově na sobě pozoruju ohromnou radost z toho že se nám problémový Charlie Sheen vrátil a doufám že začne dostávat podobné role jako Downey Jr. a ještě nám všem ukáže jaký potenciál v něm třímá. Film jsem si užil hlavně proto že jsem si už dopředu řekl že to bude hrozná pič....a, takže přehrávání herců je zcela v pořádku. Neskutečné je že ve filmu je asi každé 4 minuty akce a haldy mrtých. To jsem ještě nezažil. 65% ()

Real Tom Hardy

"MOTHERFUCKER, I AM PRESIDENT OF THE UNITED FUCKING STATES!" -------------------- Stavím sa, že pre Mexičanov je už Machete väčším vzorom ako Pancho Villa. Ešte nejakých 8 filmov a bude z toho kult. ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)