Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

IQ Tiqe

Parádní necenzurované dialogy, hafo narážek na jiné filmy, krev, sexy kočky. Ale jinak pěkně béčkově sračkoidní děj. # [viděno: kino] # příběh 4 | hudba 7 | humor 4 | akce 8 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

veľmi nudné - sú to len náhodné a nahodilé obrázky vyšumenej televíznej akcie... prepojené a pozerateľné len preto, že je tam nasúkaných kopec hviezd a človek ich chce v takej hovadine vidieť, no inak hrozne slabé... rodriguezovi dych dochádza už dlho, už tú iskru stratil... a už prvé mačeta toho bola dôkazom, druhá je len potvrdením ()

Frajer42

O pořádný kus extrémnější než jednička, ale stejně dobré. Danny Trejo je zde kouzelný. Role Mačety mu naprosto sedí. Každičké jeho gesto i hláška dovedou vyvolat velký příval smíchu. Minimálně u mě tomu tak bylo. Film je napráskaný skvělými herci v hodně netypických rolích. Kdo by si byl býval představil feťáka Charlie Sheena v roli prezidenta USA? Robert Rodriguez se zde skutečně vyřádil. Příběh je zde samozřejmě totálně blbý, ale zde platí, že čím blbější, tím je to pro film lepší. Ani si nechci představit, kam až se zajde s Mačetou ve vesmíru, jestli ten film tedy myslí skutečně vážně. Absolutně si nedovedu představit, že by to tohle spojení mohlo fungovat. Nejvíce se režisér ovšem vyblbnul na velmi orginálním zabíjení v Mačeta stylu. Absolutně nejvíce se mi líbila scénka z úvodu filmu, kde Trejo jednou rukou chytil nepřítele a druhou zabodnul mačetu do elektřiny. Nechal sebou projít proud a nepřítele zabil. Sám se lehce oklepal a pokračoval. Samozřejmě je těch scének mnohem více. Na plný počet to úplně není, ale blíží se mu to. Opět 4*. ()

Kothy

Béčkovitější film snad natočit nejde. Rodriguez je vážně magor. Ale některé scény už byly vážně přehnané. 1 se mi líbila víc. Danny Trejo opět pokračuje v zabíjení. Tentokrát musí zachránit Washington před jadernou bombou. A nemá to jednoduché. Pořád se mu někdo staví do cesty. Hlavně MelGibson, který hraje hlavního záporáka. Lady Gaga tu měla fakt dobrou roli. A Charlie Sheen zas vystupuje jako prezident. No a pokračovat to bude ve vesmíru. To bude ještě šílenější. "Macheta netweetuje." :D ()

swamp

První díl měl to štěstí, že byl první - a já se u něj výborně pobavil. :D Tady je už to neskutečná a nelogická (to i na poměry takového grind snímku) sračka. Jenže já potřeboval něco odpočinkového a přesně sračka takového typu to je. :) ()

Slarque

Z věčně pubertální mysli Roberta Rodrigueze vyšlo něco natolik nesmyslného, že je to zcela nepředvídatelné. Díky tomu jsem se vlastně ani nenudil, i když tahle akční černá komedie ve výsledku není lepší, než kdyby zase zůstalo jen u fiktivního traileru. Přes své vysoké hodnocení ale doufám, že další díl už nebude. ()

Rocky62

Jakási změť něčeho, co vzniklo v hlavě intoxikované několika druhy těžkých drog najednou. Mišmaš, který už není ani parodický, ani zábavný, a kde se nadsázka zvrhla v trapnost. Gibson je zde oslnivý asi jako Arnold ve snímku Batman a Robin a Trejovo charisma z Desperada už je taky pryč. Takže dohromady tu máme pouze výstavní přehlídku rajcovních čičinek. 30% ()

SeBig

Po dlouhý době jsem si film pustil a bohužel musím změnit hodnocení, předtím jsem na tom byl v kině a byl jsem zaslepen radostí, že vznikl vůbec druhý díl a taky když jste na filmu v kině, tak je to tak trochu jiný pocit, než když koukáte doma. Spoilery: tak v první řadě byl pořádnej kopanec do koulí to, že Jesica Alba hned na začátku schyta headku a nazdar..wtf?! Pak ty kloni, efekty otřesný a nejvíc mě štvalo že jsem se těšil že tam bude spoustu známých ksichtu Banderas, Gooding, Gogins, Gaga a byla to nakonec jedna postava co střídá masky? Takže ty herci je tam každej dohromady ani ne pet minut. Příběh je primitivní a už to neni ani vtipný jako první díl. Jak už tu někdo tuším psal, tak Rodriguez si z toho udělal svou dospělou verzi Spy Kids. Vše je tu směšné. Pozitivně hodnotím trochu vtipné gore scénky, kterych bylo fakt málo a začáteční opening, kterej byl fakt super. Jinak velke zklamání. Další díl uz radši ne. ()

klerik

Šialené béčko (?), myslím, že presne také, aké tvorcovia chceli mať. Celkovo postava Mačetu najlepšie fungovala v úplne prvom traileri bez filmu, ale toto je solídna dvojka. Scenáristický blábol (len o trochu bizarnejší než vo filme, kde jeden veľký Mexičan celú stopáž hľadal chlapíka menom Bucho), ale pár scén je už teraz legendárnych... Sheen (resp. Carlos Estevez) mal na miniatúrnom priestore zaujímavejšiu postavu než záporák Gibson... Od ohlásenia dvojky a trojky som tušil, že dvojka bude len zámienka ako dostať Mačetu do vesmíru. Teším sa, ako to dopadne... ()

Chrustyn

Čeho bylo v jedničce moc, toho je tady asi tak desetinásobek. Ujetý akčňák, který si svojí hloupost neustále uvědomuje, ale dává jí najevo až moc často. Jakoby si Rodriguez řekl: "můžu si tady dělat úplně cokoliv". Obávám se, že třetí díl už bude nesnesitelný. ()

korbitch22

Rodriguezovi už definitivně mrdá.První díl ještě docela ušel, i když spíš zklamal než potěšil.Druhý díl je kvalitou fakt už jenom kousíček od pecek které produkuje Asylum.Příběh neskonale debilní, efekty strašlivé, herecké legendy naprosto nevyužité, kundičky moc oblečené.Přijde mi, jako by už Bobbyho ani nebavilo točit, jen sedí na svojí židličce ze zlata, šňupe kokain, nechá se kouřit vod výstavní kurvy a sem tam mezi hlubokým zalykáním kurvy, která má plnou hubu mrdky řve stop a ekšn, no a potom jsou mrdky i na plátně.Pryč je jeho elegance, jeho satira.Zůstala už jen tupá, pubertální směs píčačin.Tohle že je člověk, který natočil Desperada?Heh, bez Tarantina je Bobík prostě jen velké hloupé a sjeté děcko.Nebýt Mela Gibsona, který si tu sračku snad jediný užívá, dal bych odpad.What happend Robert?Are you fucking kidding me? 30%. ()

heyda

První Machete byl klasa, měl šťávu, měl nápad, nenudil. U tohoto Machete jsem trpěl a veškerá moje soustředěnost se koncentrovala jen do dekoltu Michelle Rodriguez a Amber Heard. Kdyby místo akčního digitálního filmu šlo o lehké porno, kde se budou otírat kozama Jessica, Michelle a Amber, tak tomu určitě nějakou tu hvězdu přidám. Takhle má ale Robert u mě velký černý puntík. Zklamal chlapec... ()

mcb

Machete happens. Film, jehož důvod vzniku mi není znám, a jehož existence by se dala maximálně ospravedlnit jako přemostění do mnohem šílenějšího třetího dílu. Prostřední článek trilogie totiž nepřináší nic jiného než to, co předvedl jeho předchůdce - Rodriguezovi se stále nedaří najít tu správnou hranici mezi žánrovou parodií, brakovou poctou a vážností, tak přichází s dalším nevyrovnaným sledem více či méně zábavných scén, z nichž tak polovina nedává v kontextu celého filmu smysl. Hvězdné obsazení přichází a odchází v rozmezí několika minut (vše musí na svých bedrech utáhnout chudák Danny Trejo), lavina nadhledu je mimo několik gore scén a hlášek (většinu jsme viděli v trailerech) překvapivě nízká a režijní nápady téměř žádné. Jakoby si Rodriguez natočil další Spy Kids, jen v trochu divácky vděčnějším a brakovějším obalu. Výbornou Planetu Teror nebo Od soumraku do úsvitu bude muset nejspíš překonat až když se zabijácký mexikánec vydá se světelnou mačetou do vesmíru. Na Zemi to totiž pořád není ono. ()

rollman1

Rodriguez u mě hodně klesl po zhlédnutí pokračování Machete. Jednička byla skvělá, bavila mě, dalo se na to koukat, ale to, co jsem viděl tady, to bylo něco odporného. Efekty jako bych se koukal na film z roku 1998, hlášky nudné a nemají efekt, který by měli mít, Ať už to bylo záměrně nebo ne ( Je mi to celkem jedno), film byl prostě nudný, nebavil mě a už to nechci nikdy vidět. Velké zklamání roku ( Teď jdu vyhodit všechny mačety, aby mi nic nepřípomínalo tento hnus.) ()

Flego

Ak som pri prvom filme dokázal akceptovať ujetosť scén, bolo to preto, lebo ponúkal aj vtipné scény. Bohužiaľ, tento film je omylom v každom smere, nemá nič spoločné s odľahčeným humorom a akčné scény začnú zunovať veľmi priskoro. ()

BMW12

Taková akční kravina s hvězdným obsazením. Co se týče příběhu, tak by se to i dalo, ale je tam plno nesmyslných věcí a ten konec to jenom korunoval, to byla totální blbost. Ale jinak plus za nádhernou Amber Heard, potěšila i Lady Gaga, Cuba Gooding Jr., Antonio Banderas, Mel Gibson a Demian Bichir (z Trávy). ()

anais

Je to stejně stereotypní až uspávající jako jednička, stejně laciné, stejně krvavé... a sem tam z toho vypadne neuvěřitelně surreálná scéna, jen už ty triky se střevy nejsou tak překvapující... Na jednu stranu se dá říct, že RR se až moc ponořil do béčkových vod, a nesnaží se filmovou řečí sdělit už vážně nic, na druhou stranu je sympatické, že dokáže natočit za (asi) málo peněz takovou fanouškovsky nadšenou blbost. Z čeho jsem měl ale opravdu radost je až spagetti-westernově revoluční motiv svobody Mexika, který se prolínal už předchozím dílem. Tentorkát se to ale trochu posunuje - "Tohle už není o Mexiku, to je o celém světě. Žádný svět, žádné Mexiko!" A příště do vesmíru! ()

jonyyy

Existují pouze dvě možná vysvětlení. Buď se Charlie Sheen na place pravidelně dělil s celou bandou o své zásoby drog, nebo si Rodriguez řekl, že se dostane do Guinessovy knihy rekordů za největší množství porušených fyzikálních zákonů v jednom filmu! Neuvěřitelné!! ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)