Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

Fiftis

Slabý priemer. Nemôžem si pomôcť, ale očakával som niečo viac. Nie samozrejme nejaké intelektuálne veľdielo, ale prvý Machete bol predsa len vtipný, svižný, parodujúci snímok so slušným dejom. Ale druhé pokračovanie? Niekoľko vtipnejšćh, nudných, tupých a ostatných scén pospolu, ktoré dospeli k nejakému rádoby cieľu. Tu je to preplácané mŕtvolami a divnými akoby vtipnými scénami, ktoré pôsobia skôr trápne. Pár akčných scén celkom dobrých, herecké výkony nič moc. Sklamanie. ()

Shakers

O chlp slabšie ako jednotka a hlavný dôvod je ten, že Rodriguezovy už dochádzajú nápady. Napriek tomu aj keď Robert Rodriguez kopíruje sám seba, je to stále prča. Podobne ako v prvej Mačete, tak aj tu zložil veľmi zaujímavú hereckú zostavu, ktorá ťahá celý film (Charlie Sheen s prehľadom kraľuje). Machete zabíja je len dvojitá akčná nálož, ktorá ponúka viac krvi, nábojov, výstrihov a Mačetové tvítovanie, ale s tých známych ksichtov sa dalo vyťažiť ešte viac. Inak záver filmu dobrý a na Machete Kills Again... In Space! sa rozhodne teším. 60% - 3* ()

lamps

Řeknu to asi takhle. Film, který spojuje absurdní scény jako vystřižené z indických akčních béček se sci-fi zápletkou a hromadou přehnaně digitálních a nechtěně srandovních úmrtí, nemůže být kvalitní. Ale kde se píše, že by přehlídka nablýskaných mačet podbarvená přímočarým příběhem a sponzorovaná skupinou snad nejžhavějších hereček současnosti (GAGA fakt nepočítám) nemohla být zábavná a jako velmi svérázná pocta žánru dokonale osvěžující? Rodriguezovo duševní šílenství mě tu každopádně poprvé začalo bavit, prezident Sheen je bezkonkurenční a do polonahé Michelle Rodriguez jsem se už zase zamiloval, přestože tentokrát jsem se vážně snažil soustředit na film. A trojka už je svým námětem natolik vábivá, že snad na mistra Roberta poprvé vyrazím i do kina :D 60% ()

Pepinec

"A co přesně je ten Machete zabíjí za film?" ptá se mě kamarád. No, prosim tě, to je taková hříčka filmovýho průmyslu, ze který cáká touha pobavit diváka, a ne napakovat si nenasytnou kapsu, ve kterým je hlavní hrdina tak šerednej, že by se ho leknul i slepej, ve kterým Banderas řídí tirák, Gibson si hraje na DiCapria, Charlie Sheen řídí Zeměkouli a ve kterým se dvě sexy holky třískaj prsa neprsa, až se jednomu chce zařvat "tak už to proboha skonči, Machete, já to nevydržím!" Jenže mám pocit, že ten škaredej šereda by mě jen suše utřel uplivnutím "Machete nekončí." ()

JohnnyD

O dve stupne horšie ako jednotka. V prvom rade napriek všetkej šialenosti a absurdnosti Machete Kills nie je vtipný film. Tá hranica medzi iba absurdným béčkom a absurdne vtipným béčkom je veľmi tenká a kým jednotke sa ju podarilo prekročiť, Machete Kills ostáva ďaleko za mexickými hranicami. Celé to zosobňuje opäť nabúchaný casting, kde ale prvú ligu v prehrávaní svojej role hrajú iba skvostná Amber Heard (!), Michelle Rodriguez a Mel Gibson. Špeciálnym sklamaním je "Carlos Estevez" (možno je to ale kvôli papierom šuštiacim dialógom). Highlight filmu je určite záver a bohovské stvorenie záporáka pre trojku. Pre tieto momenty Boh stvoril filmy... ()

playboxguest

Oproti jedničce, který jsem měla za nejednu scénu obrovskou chuť vypálit plnej počet vlastní converskou (hřebíkem prošlápnutou), neskutečná slabota. Podstata humoru se vytratila tatam ve prospěch maximální přehnanosti, která mě začala celkem brzo nudit. Zatímco v jedničce mě i herci, kteří mi běžně nevoní po fialkách, nebezpečně sedli, tady mě sral snad úplně každý, kdo se na obrazovce mihnul, ke konci už i včetně Treja. Jediný, co si z druhý Machety odnáším, je až mě samotnou děsící fakt, že jsem se přistihla, jak čučím na Gagu s hlavou plnou necudných představ. Normálně mi připadala sexy. A to je samo o sobě dost divný. Ostatně jako celý tohle dílko. 30% ()

Beckett51

První polovina neskutečně nudná a utahaná, ale s nástupem Gibsona se to konečně rozjede a je to ten Machete, kterého známe. Za tu první polovinu ale nemohu dát vyšší hodnocneí. ()

Bigrambo

"Machete happens!" Pro tvorbu Roberta Rodrigueze mám jistou (zvrácenou) slabost (netýká se Spy Kids), obzvláště poslední dva Machete filmy rozhodně nepatří ke standardním bijákům a to je právě to, co mě na nich baví. Robert se nebere vážně a servíruje již druhý film plný bláznivých situací, vtipných hlášek, pěkných žen, drsných grimas a to celé je zabaleno do zakrváceného balíčku s mašličkou uvázanou ze střev (ano, ani ve druhém filmu nebyla střeva vynechána…) Pokud potřebujete zvednout náladu a jste naladěni na Robertovu vlnu, není nad čím váhat! ()

666teen

Tohle už vypadá, jako nějaká nebezpečná nákaza. Asi to bude ze žrádla. Jakoby Roriguez večeřel s Del Torem a oba po požití tacos z bernardýna dostali NÁPAD jak si vylepšit filmografii. Del Toro to velkolepě rozbalil s robůtky a Robík se rozhodl s Dannym Trávníčkem (ten buď večeřel s pány režiséry, nebo ten otrávený, mexický eintopf sám vařil) resuscitovat Mačetu. Účast Statečného Srdce je mi záhadou a do teorie o žrádle příliš nezapadá. Možná se zastavil až na afterparty a tohle zmáknul ještě s kýblem tequily v žíle. Hoši si pochutnali a soudnej divák se z toho posere v kině. ()

GilEstel

Tento film si asi neklade žádné vysoké cíle, snad jen pobavit diváka. S politováním musím říci, že se to, alespoň u mne, nepovedlo. Sexistická akční slátanina, natočená jako akční béčko, s lacinými triky a slabomyslnými dialogy. Jedničce, která pobavila, nesahá ani po kotníky. Komu se první díl líbil, druhý nedoporučuji, aby si člověk nezkazil dojem. Vesmírná trojka bude bez pochyby úplným krokem do tmy. 15% ()

Cappuccino

Nevravím, že sa v prvej časti Rodriguez krotil, ale dvojka je už na môj vkus miestami až príliš prepísknutá (prijímam širokú škálu šialeností, hlavne ak sú zamerané na ukážku vnútorností nepriateľov, ale napríklad Machetov let na odpálenej rakete.. to fakt nie). Navyše De Niro a Seagal v jednotke potešili viac ako Gibson a Sheen v druhej časti. Obávam sa, že tretí diel vo vesmíre už bude totálnym úpadkom. No nechajme sa prekvapiť. ()

S.Quentin QUALE

Checheche, nevím teda, kdo co čekal, ale já dostal přesně to, na co jsem se těšil. Těšil jsem se na to, že se podívám na akční, v krvi utopenou volovinu v podání známých tváří, u které mně nebude trapně jak u 90% akčních filmů, protože tady je už dávno předem jasné, že tohle nikdo brát vážně nemůže, natož aby musel. Treja a jeho xicht alá rozšláplej kravinec moc nemusím, ale ostatní figury naservírované Bobym R. jsem si vyloženě užil. Co na tom, že mě celkově příběh ani nijak extra nezajímal, výborně mě bavilo už jen sledování jednotlivých fragmetnů, za které sice Rodrigueze do nebe vychvalovat nebudu, ale nadávat tady, to bych se musel radši zliskat za rožkem kvůli vlastní demenci, že jsem do filmu vůbec šel. Kdybych měl někoho vyzdvihnout, bude to Toňo B., lízačky koberců Am H. a L.GG. a stříbnák Mel G. Za mě celkově pohoda, ale teda ten další díl, to už vypadá opravdu na kvalitní bullshit. No uvidíme... 70% ()

Foox

Od prvního dílu se bohužel nikam moc nepokročilo, jen je všeho víc víc víc. Většina vtipů je bohužel založená na tom co Machete "nedělá", jinak jde spíše o akční road movie se slušným počtem cameí. Ovšem příslib posledního dílu strká vlastně celý film do kapsy, protože ultimátní světelná mačeta f..k! ()

HAL

První polovina držící se trashového stylu jedničky je ještě dost fajn, ale zbytek... se zdá být "až moc", ale ve skutečnosti ani ne - i pouhé vršení jedné pošahanosti na druhou bývá zběsile zábavné, na to ale musí být opravdu originální a hlavně ne tak unylo podané. Není to tedy úplná nuda, ale cmon, Rodriguez s takovým obsazením měl na víc. 5/10 ()

misterz

Trocha slabšie ako jednotka, ale stále ide o slušnú zábavu. Film netreba brať vážne, ide iba o akciu, srandu, vtipné hlášky, lietajúce hlavy a končatiny, vystrekujúcu krv a pekné baby. Hralo tu veľa známych osobností, ale aj o nich som presvedčený, že to brali ako srandu a zábavu. Bol som zvedavý na Lady Gaga a musím konštatovať, že svoju postavičku zvládla celkom slušne. Žeby všestranná umelkyňa? :) Ch. Sheen sa nezaprel... klasika. Podľa mňa sa ani moc nemusel namáhať s herectvom. Asi nejak tak si ho predstavujem aj v skutočnom živote (odhliadnuc od funkcie prezidenta). S cigárom a babami v posteli :). Na záver jedna rada. Keď chce niekto vypnúť mozog, no nedajú sa mu z hlavy vyhnať myšlienky aby si rozum trocha odpočinul, pustí si Machete Kills - zaručený recept. 65/100 ()

Vančura

Neskutečná nálož srandy, až to není možný. První Machete považuji spíše za slabší film, který mi moc nesednul, ale tohle volné pokračování se vážně povedlo. Rodriguez zraje jak víno a překonává sám sebe - takhle podobně zběsilou filmovou jízdu jsem v kinech naposledy zažil možná před rokem a půl na premiéře Diktátora, a to ještě s hodně velkou rezervou. MACHETE KILLS je báječná oddychovka nejen pro Rodriguezovy fandy, kteří si zde spolehlivě přijdou na své. Ačkoli si stále myslím, že Danny Trejo je v podstatě neherec, zrovna u tohoto filmu jsem neměl problém nechat se unést jeho replikami i vlnou nadsázky, na které se nese šílený děj. I na ostatních hercích je vidět, že si své role maximálně užili - za všechny budiž zmíněna vynikající Amber Heard nebo Antonio Banderas, který navzdory malému prostoru své vedlejší postavy herecky exceluje. Tohle je vrcholně zábavná podívaná, kterou bych si dal klidně hned ještě jednou, a kterou s klidem doporučím všem, kdo docení každou podobnou správně pokleslou filmovou zábavu. UPDATE 16.11.2018 - Na druhé zhlédnutí mě ten film neuvěřitelně iritoval tím, jak popírá jakoukoli realitu. To co dokáže Machete, je zcela absurdní (chytit v letu sekeru, chytit se rotující vrtule helikoptéry, letět na vypálené střele...). Dialogy jsou veskrze stupidní, dementní děj se neskutečně táhne, a Rodriguez tady celkově nepřišel s ničím novým a jen vykrádá sám sebe. Nechápu, že jsem z toho byl před 5 lety tak unešený, ten film je čistá hollywoodská mainstreamová komerce, která je místy tak blbá, až to bolí. ()

pornogrind

Tak a mám za sebou druhej díl.Macheta alias Jack Bauer.Proč se to vlastně nejmenovalo Machete:24 hodin ?Stejně jako v jedničce na nás valí Robert Rodriguez pořádnou porci zábavy.Kde opět nechybí řada známých ksichtů,hlášek,roštěnek a akce.Ale za mě už to tady Rodriguez trochu přepískl.A vypadá to,že další díl už půjde asi mimo mě.Podle traileru vypadá třetí díl jako sračka galaktickejch rozměrů.No nic vratíme se ke "dvojce"-Za sebe můžu říct,že mě tenhle kousek pobavil,ale už to nemělo takový grády jak díl předchozí.Vytknout musím pár fakt přemrštěných scén a dalším mínusem je ještě menší využití Míši Rodriguezové.Musím konstatovat,že je kurevsky fešná i totálně slepá.Shrnuto,potrženo-za mě lepší průměr ()

mzss1

|70%| Shlédnuto v kině. Předem upozorňuji, že nejsem nějak extra velký fanoušek Rodrigueza, třeba Sin City se mi absolutně lelíbilo, proto jakékoliv pokračování vynechám. Takže jsem spíše nezaujatý divák. První Machete mě velmi zaujala. Opravdu, tam toho moc k nejvyšší dokonalosti nechybělo. Dal jsem lepší 4* (86%). Tam mě zklamalo trochu ujeté finále a děsný souboj se Seagalem (což je co říct, když Seagala mám dost rád). No, nevadí. Co se týče této dvojky, rozhodně je o něco slabší než jednička. Zde už není moc originalita, i hutná atmosféra a zajímavý jednoduchý příběh, který byl v jedničce - to zde chybí, ale velký problém to není. Neměl jsem celkově s filmem žádný větší problém. Jde také o to, jestli má rád divák nějaké velké ujetárny. Tohle byla s přehledem o dost větší ujetárna než jednička. Ale já se přes to přenesl velmi dobře. Proč ? Protože, většinu podobných ujetáren fakt nemusím. Třeba dva díly Zastav a nepřežiješ s Jasonem Stathamem, kterého mám rád, ale tyhle dva filmy mi vůbec nesedly, takže s milostí po jedné hvězdě jsem pouze udělil. Ale tato Machete - no výborný nápad - to je něco jiného, něco originálnějšího. Herecké obsazení je na tom dobře. Danny Trejo není nějaký extra herec, ale jeho správný xicht a výrazy dokážou snad uspokojit každého diváka, který má rád právě tento ujetácký typ filmů. Ostatní herci jsou v pohodě. Michelle Rodriguez zde měla menší roli, zahrála svůj standart atd. Charlie Sheen mě dost zaujal do role prezidenta a tak. Zbytek ne třeba představpvat. Rozhodně mě nejvíc pobavily krvavé, ujeté scény, třeba s vrtulníkem atd. Film má pro mě bohužel slabší konec, kde je téma vesmír, různé zbraně a tak. Takže bohužel ani Mel Gibson, který hrál spíše až na konci mě moc nezaujal. Hudba byla podobná jako u jedničky, byla dobrá. Celkově zde bylo více akce než v jedničce, bylo zde více kratších či delších linií, což potěšilo. Šílených nápadů zde bylo dost, ale přeci veškeré aspekty filmu byly o dost lepší v jedničce, zde si to moc pozornost ani nedrželo, ale mě film bavil a to je hlavní. Byly zde i nějaké scény, které bych sem ani nedával. Zbytečná postava Lady Gagy atd. Těžko tento film nějak dále popisovat. Nedokážu určit jak to zapůsobí na diváky, na fanoušky, ale je snad jasné, že toto je slabší, ale furt zábavné dílo, které minimálně jednou pobaví. Já si ho ještě někdy pustím, o tom žádná. Jenom už to není jen o Machete, bylo zde více zbraní a tak. Navíc hledat nějakou logiku v tomto filmu je totálně zbytečný. Nesmrtelný Trejo atd - nechci nic víc prozrazovat. Nějaká brutalita byla možná někdy přehnaná, ale o tom tenhle typ filmů je. Takže solidní nadprůměr to je. Dilema mezi 3 a 4 hvězdou jsem nakonec překonal. Žádný velký problém jsem s filmem neměl, tak proto udílím slabší, ale přesto čtvrtou hvězdu. Jen se bojím trochu více a z mého předpokladu ulítlé trojce ve vesmíru, tak uvidíme. ()

kingik

Zapletli se se špatným mexikáncem. Mačeta nežertuje, Mačeta nekouří a Mačeta nemá Tweeter. Pobral však nějakou tu dávku šarmu nebot mu krásné ženy padají k nohám, ale jeho soulož si vychutnáte jen s nasazením 3D brýlí (to není můj výplod, tenhle titulek se ve filmu fakt objeví). Jaká to hana když mu připisují zabití jeho milované agentky Sartany a on jen o jeho dlouhý vlas unikne jisté oprátce díky zásahu prezidenta. Na oplátku musí pro vládu vykonat službičku. A sice zlikvidovat nebezpečného revolucionáře Marcose Mendeze. Celá věc se má ale jinak a Mačeta Cortéz se zamotá do nebezpečných plánů šíleného milionáře a obchodníka se zbraněmi Voze Luthera. Vodotrysk absurdních scén může začít tryskat. A bude to pořádná porce, kterou kina dlouho nezažila a nějakou dobu nezažijí. Robert Rodriguez film natočil jako poctu béčkově pokleslým filmům sedmdesátých let. To však nezasvěcení nepochopí a triky i jednání postav jim budou připadat zcela naivní, ačkoliv jde o jasný úmysl odvázaného tvůrce, který si film opatřil hudbou, nasnímal, přidal námět a vše završil produkcí, aby měl film pod svojí úplnou kontrolou. Občas se Rodriguezovy jeho neposedné "dítko" kontrole vymkne a je z toho čisté ad absurdum. I přes záměrnou nepovedenost bych vytknul nezvládnutí některých bitek a to určitě v úmyslu nebylo. Ani choreografie nebyla nejlepší. Oproti předchozímu dílu přibylo velké množství usekaných končetin a hlav. Na film se dá zírat jako na snůšku opravdových wtf momentů a sexy outfitů ženských postav, kterých se vyrojilo také velké množství. Mrcha Amber Heard, dominantní mrcha Sofia Vergara a její ozbrojené kočičky mezi nimiž lze spatřit režisérovu oblíbenkyni Alexa Vegu, která vyrostla do krásy. Nechybí přehlídka zabijáků mezi nimiž je nejvýraznější ten s přezdívkou "Chameleon" beroucí na sebe podoby různých lidí bez ohledu na pohlaví. Přeměnu absolvuje např. Cuba Gooding a to rovnou v Lady Gagu a ta zase v dalšího herce jehož jméno neprozradím. Smysl postavy jsem však tak docela nepochopil. A nepochopitelných šíleností má film nepočítaně, ale čekal jsem větší mišmaš. Ono to bylo celkem přehledně natočeno i vyprávěno. Rozhodně to však není film pro každého diváka a "pošmáknou" si hlavně ti, kteří mají smysl pro absurdní nadsázku. Drsný Mačeta v podání Dannyho Treja moc souvětí ze sebe nevysouká, ale s mačetou se ohání brilantně a Mel Gibson v roli šílence mně na film přišel až tak nějak megahvězdný, abych vše co předvedl bral tak, jak to zamýšlel tvůrce a tedy maximálně béčkově. A jméno Charlie Sheen v titulkách nehledejte. Známý bouřivák se vrátil ke svému občanskému jménu Carlos Estevez. Když to srovnám s předchozím dílem je tenhle svižnější, odvázanější a podle mě i lepší i když je trochu potlačen "wau" efekt. Ve filmu nechybí trailer na fiktivní (není však vyloučeno, že k jeho natočení v budoucnu dojde) pokračování nazvané "Mačeta zabíjí ve vesmíru". Nepochybně to bude absurdita na druhou. Věz milý diváku, že tenhle mexikánec se prostě nedá zabít vůbec nikde. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

InJo

Poměrně zábavné, ale velmi laciné a občas až moc blbé, nelogické a přehnané. A na Rodriguezovy poměry překvapivě ne moc dobře natočené - to se týká hlavně akčních scén, které jsou někdy skoro až amatérské (těžko říct, zda to byl záměr). Možná to měla být už regulérní parodie (asi jako kdyby legendární trio ZAZ točilo "R" filmy), nicméně to spíš připomíná produkty studia Asylum (což jsou ale svým způsobem také parodie). Jakousi pochybnou radost mi udělali jen Carlos Estevez v roli amerického prezidenta, Mel Gibson stylizovaný do typického bondovského padoucha a nahá řiť Alexy Vegy. ;) Jako celek je ten film v zásadě jen jedno velké WTF, které navíc bez případné trojky vlastně ani nemá cenu sledovat (nechci spoilerovat). Zkrátka to asi radši mělo zůstat jen u prvního dílu - ten sice taky nebyl nic extra, ale svoje "ambice" naplnil hodně slušně (a měl rovnou čtyři dobré záporáky!). Rodriguezova aktuální forma je bohužel hodně bídná (jestli natočí ještě jeden díl SPY KIDS, tak u mě asi definitivně skončil). Snad se ještě někdy vzchopí a natočí zase něco pořádného... 40 % ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)