Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

corpsy

Prehnané. Na hranici diváckeho vkusu. Vitajte v Grindhouse. Krv, hot chicks, abnormálny hrdinovia, superstars. A tak to má kurv@ byť! Exploitation vo svojej najrýdzejšej podobe + trochu viac. A Roberto, pre nás chápajúcich, prosím pokračovanie Machete...IN SPACE! ()

ConanVJ

Na druhou mačetu jsem se hodně těšil a čekal jsem opět úlet jako prase. A v tomle mě film opravdu nezklamal (vlastně mě nezklamal v ničem). Úlet to teda je a to pořádnej. Krev zde stříká na hektolitry, usekanými končetinami a hlavami by se maplnil kontejner na sklo, z vystřílených nábojnic by člověk vydělal pěknej balík za mosaz a do toho všeho spousta pěkných rvaček a nádherných bab. Co se týče efektů, tak ty jsou pěkně krvavý a přehnaný, pěkně doprovázený parádní hudbou. Danny Trejo jako nesmrtelnej vraždící stroj opět super, ne-li ještě lepší než minule. Opět jeho tupej výraz s hláškama, co má Machette zrovna na jazyku. Trošku mě zklamalo krátký vystoupení mé oblíbené herečky :( Sice je ve filmu buchet hodně, ale tahle jedna mě mrzí. Sheen jako prezident neměl chybu. Hodně mě potěšil Marko Zaror, kterej opravdu zaválel a ukázal něco málo ze svého umění. Luxusní zabiják. Co mě asi dostalo nejvíc byl Mel Gibson, kterej válí jako svin. Jeho podlý vědátor Luther Voz, byl nekompromisní parchant a skvěle se do filmu hodil. Film je nařachlej akcí i černým humorem od začátku až do konce, až mě dostalo, jak to rychle uteklo. Konec taky hodně originální, ukončenej trailerem na třetí díl. Prostě nehorázná nálož, která se určitě nebude líbit každýmu, ale pro fanoušky žánru povinnost. Za mě 100% :) ()

Astaroth12

Už začiatočné titulky,kde sme sa zoznamovali s hlavnými hviezdami boli veľmi komedialne,no klasický Rodriguez.A hneď potom prišla začiatočna vybíjaná,ktorá bola viac než efektná. Mačeta mi prípomína vtipy o Chuckovi Norrisovy,lebo ani mačetu nejde zabiť viď. príklad-jedného držal pod krkom a druhou rukou mačetu strčil do elektríckého vedenia a toho čo držal pod krkom zabilo a on sa len zlahka otriasol ako keď Chucka uštipla kobra královska a v krutých bolestiach po 5 dnoch zomrela a v tomto smere ide aj tento film.Horšie strielajúcich strelcov som asi ani nevidel.Videl som veľa podivných resp.bizardných filmou ale tento radím medzi najbizardnejšie aké som mohol vidieť lebo omotať niekomu črevá do vrtule vrtulníka alebo mala namontovaný gulomet medzi nohami a začala s neho strielať,najsrandovnejšia snímka s celého filmu.Tolko krvi nemajú ani všetky nemocnice na Slovensku čo bola použitá v tomto filme. M. G ibsona si pametám že exceloval v komédii po čom ženy tužia ale dobre zapadol aj do takéhoto blazníveho projektu a to som troška prekvapení. Efektami je to tu riadne nadrbané a niektoré boli aj efektné a aj premakané ale ako celkový dojem to nezachránilo. Kto si chce pozrieť film kde hlavnú stránku filmu tvorí logika,tak nech tento film obíde veľkým oblúkom ale keď ste oblúbencom akcie tak tento film je pre vás ten praví. ()

ledzepfan

Hrozná demence, brak a psycho! Bezkonkurenční jízda a všedrtící lavina prvoplánových nápadů, odkazů, vtipů, efektních nesmyslů, useknutých hlav, pomačkaných xichtů, v těsných oblečcích natlačených cecků, smrtících hlášek a castingu pestřejšího něž trencle dana nekonečného. Jednička měla hluchá místa, tlustého Seagala a držela se hodně při zemi-tentokrát to ale funguje parádně a filmové hračičkovství z toho přetéká tak, až je to skoro plýtvání+Velmi rozumná minutáž+překvapivě uvolněný Gibson=nejlepší trash široko daleko........ Je skoro až hřích dávat takovému filmu více než 3 a tlačit ho tak do rudých čísel jejichž lesk mu nesluší, ale teď a tady si prostě nemůžu pomoct :) ()

Kryton

Předchozí mačetka byla ostrá, vtipná a hlavně osmdesátková záležitost. Rodriguez rozšiřuje postavu z Grindhouse traileru do velké trilogie. V Machete Kills se potvrzují všechna klišé a zákony sequelů - větší, krvavější, šílenější, výbušnější... Vidím, že místní intelektuálové šli na Shakespearovské drama a né na újetou záležitost pro milovníky 70/80 over the top. Já byl v kině nadšený! Rodriquez se krásně spustil a rozjel akční-gore-parodii, jakou v 21.století neuvidíte. Tohle asi lidi docení až později, jako to je u některých akčních kultů 80.let. Prostě Macheta zabijí a to doslova - u mě vede obracečka lidí! Jaký by to byl film, když by neměl silného padoucha. Mel Gibson is fucking BACK! Mel si Voze neskutečně užívá a už nyní se těším na Expendables 3, kde bude také za padoucha a také na pokračování Machete Kills in Space. Dejte Melovi zloduchy a zavřete mu hubu mimo natáčení! Ano tohle je moje guilty pleasure roku 2013, za který se veřejně nestydím. P.S.: Chtěl bych crossover Macheta x Spy Kids x Desperado ! :D Hodnocení OST: Rodriquez si opět vzal kytaru do ruky a utvořil hudbu, která sedí k filmu, jako nůž v krku. ()

Lokutus

celý je to neskutečně překombinovaná pičovina, ale o tom to holt je. Aspoň, že se Rodriguez na chvíli vzdálil od spy shits a natočil něco nepatrně kultivovanějšího. na další díl jsem i celkem zvědavej. ()

maddy

Prvej Mačete som udelil tú jednu hviezdičku akurát tak za vnady ženského osadenstva, ale keďže v pokračovaní sa žiadne kozy Lindsay Lohan nevyskytujú musí pútavosť držať jedine polonahá Amber Heard s polonahou Michelle Rodriguez, oblečená (sakra!) Jessica Alba a v pár sekundách aj sporo odetá Lady Gaga alebo Vanessa Hudgens. Napodiv tento krát potešili aj mužské cameo výstupy v podobe Charlieho Sheena, Cuba Goodinga Juniora alebo Antonia Banderasa. Len ten Mel Gibson liezol statočne na nervy. Okrem pobehujúcich ženských hrdiniek (ha, teraz si z tej podprdy aj zastrieľajú!) však nie je tento „grindhouse“ vôbec nič pre mňa. Toto nemalo nikdy zájsť ďalej ako do podoby fiktívneho traileru. Už v prvom filme som celú túto srandu nechápal a pokračovanie len utvrdilo moje nezžitie sa s daným humorom. Filmová dekadencia v tej najzhmotnenejšej podobe a Robert Rodriguez je pre mňa tým najpreceňovanejším súčasným režisérom (česť výnimkám v jeho filmografii ako Sin City, The Faculty, tie však vzápätí vynahrádza množstvom odpadu v podobe Spy Kids, Shark Boy & Lava Girl a pod.). A teraz na mňa mačetou! ;) PS: napodiv na pokračovanie „...In Space!“ som celkom zvedavý, keďže očividne paroduje moje obľúbené Star Wars. Ale aj tak dúfam, že radšej nevznikne, a ak áno tak maximálne v podobe max. 15 minútového kraťasu. Snáď jedine vtedy by sa mohol dostaviť požadovaný efekt. Na obsiahlu vyše 100 minútovú stopáž nemá ani samotný nezničiteľný Danny Trejo. ()

VojinRyan

Pozerať sa stále na to isté sa už nedá dookola. Stále je to o tom istom. Sekať, sekať a sekať. Bol som rád za Jessicu Alba a Michelle Rodriguez a hlavný hrdina ma nezaujímal. Tu mi to prišlo o dosť blbšie ako jeho prvý film. Chýba tomu pár vecí z prvého dielu, kde bol Macheta lepší charakterovo ako tu. 60% - 3*. ()

LV.Helter

Efektívne natočené hovno. Nepočítať Rodriguezové detské filmy pre tento počin ma už prestáva zaujímať. Keď mám tendenciu niektorým filmom vyčítať klišé, tak tu to ani nepíšem, lebo toto je sebaparódia. Tak, ako sa mi páčil prvý Machete, tak tento ma iritoval. Keď už tvorcovia dokázali zrobiť dementov aj s áčkových hercov, tak im tlieskam, lebo toto sa im podarilo. ()

MartinezZ

Ve skutečnosti je Machette takřka předobrazem dokonalého mirkodušínovského fajera. Nedokáže umřít, netweetuje, neselhává. Nelze ale ani říct, že by bavil či byl zajímavý něčím jiným, než dáváním obživy Rodriguezovi a Dannymu, vedlejší role Gibsonovi a umožnění štěků Jessice, Cubovi, Banderasovi, feťáku Sheenovu apod. A to je holt asi ten jediný důvod, proč jsem na to juknul - chtěl jsem jen vidět, k čemu se to tahle jména propůjčila. Z těch všech jmen tak měl smysl jen Mel (ježiš, to je věta) a Danny. Sem tam se, zcela výjimečně, ukázal nějaký zajímavý ztřeštěný nápad, ale jestli si myslíte, že jde o úchylárnu napěchovanou tím, co jste viděli v traileru, jste vedle. Ve filmu totiž trailerové akce zdaleka nepůsobí tak, jako právě ve zhuštěném traileru. ~ V závěru dostanete upoutávku na plánovaná vesmírná dobrodružství, ve kterých se vizuálně rozhodně nezapře režisér Sin City 1 a Sin City 2. ()

SaNcHeZ_cz

Mačeta se napodruhé trochu ztupila. Pokračování glorifikující laciné přeplácané videoprodukce došlo na to, že kopíruje Hollywoodský model sequelů. Všeho více neznamená vždy lépe. A tak i přes solidního Mela Gibsona coby hlavního magora zatápějícího mexickému Chucku Norrisovi, druhý Machete končí jako podprůměrná a přepálená pocta, která je zbytečně zahnána do obludných rozměrů, kde ztrácí kouzlo svého šikovného mixu absurdity a humoru s akcí. [35%] ()

zlabus

Rodriguez si začal myslet, že už mu lidi sežerou absolutně všechno. Navzdory mocnému tlačení na pilu je Machete jen nudná zpatlanina, která naprosto postráda jakýkoliv styl a humor a celkově vypadá asi jako když pejsek s kočičkou pečou dort. Plus za Gibsona (těšíme se na Expendables), Sheena a dámskou část osazenstva, která je skutečně hot. Mít to 80 minut možná by se na to koukalo líp, ale takhle je to opravdu bída. 50% ()

javak810i

Po výborném traileru jsem si druhého "Mačetu" zkrátka nemohl nechat ujít. A jaký tedy film je? No, oproti prvnímu dílu je ještě šílenější a ještě více over-the-top, a to nejen díky přítomnosti nových sci-fi prvků, kterými nás Rodriguez připravuje na další pokračování (ano, Machete Kills in Space není vtip :D). Nudit se tedy rozhodně nebudete. Kromě již tradičních sexy "pistolnic" a krvavého masakru jsme se tentokrát dočkali i několika vtipných a výstižních narážek na otřepaná filmová klišé a hlavně také perfektního camea "Carlose Estéveze" a Antonio Banderase. Škoda jen, že zábavné pasáže občas vystřídá nějaké to hluché místo. Celkově film nepůsobí tak uceleně, jako první díl, ale zato nabízí některé vskutku výborné scénky. Sečteno, podtrženo - budete se bavit asi stejně. A konkrétně já se opět bavil na 4*. ()

CBD

Dvojka se od svého staršího bratříčka dost liší. Zatímco první Machete plnil úlohu ujeté akční řežby, která ale navzdory notné dávce šílenosti udržovala určitá pravidla, Machete zabíjí je jen chaos bez hranic, nadsázka bez humoru a zbytečná stopáž bez opodstatnění. Jeho největším problémem je jeho přehlcenost. Zpočátku to Rodriguezovi i Trejovi jakožto divák docela žerete, ale film není ještě ani v polovině a vy si uvědomíte, že je těch šílených nápadů na vás nějak moc. Začnete cítit otupělost, která se velice záhy změní v prachobyčejnou nudu. Je to jako večírek na kterém všichni pijí a vy sedíte v koutě coby abstinent. Sledujete ostatní jak se dobře baví, ale přemýšlíte o tom, že byste nejraději vypadli. ()

Ellmariachi

Milé dámy, milí pánové! Přistupte blíže! Uvidíte věci, které jste možná ještě neviděli. A pokud ano tak určitě ne v rámci dvou hodin. Uslyšíte to co jste možná slyšely z doslechu. (Dobře, uznávám, že k poslechu toho zase tolik není). Principál Rodriguez vás vítá ve svém šapitó a přeje tu nejbizardnější zábavu jakou si jen umíte představit. Ne, vlastně neumíte. Jestliže první mačeta byla bláznivá, tak druhá je magorská a to prakticky v každým okamžiku. Šílenejch smrtí, scén, postav, zvratů a já ani nvm čeho ještě je v těch dvou hodinách tolik, že vám za chvíli let na raketě bude připadat jako to nejnormálnější. Musím říct, že mě strašně bavilo sledovat postavy. Trejo a jeho klasickej výraz země nikoho.. No a? Mačete nemá emoce. Mendéz a jeho rozdělená osobnost byl prostě boží a táhl první část filmu. Delší, či kratší štěky ostatních byly super. Každej si svých dvě až deset minut slávy odehrál a užil na výbornou. Snad jen Gibson mohl ukázat víc..možná...Trošku jsem měl problém s vyústěním a přesunutím do vesmíru, ale pak jsem si uvědomil, že to je prostě RR. Neustále v blbostech překonávat sám sebe (to je kompliment). 78 procent a hodně sílená zábava. ()

Laxik

Danny Trejo, El Alcalde! Střídavě největší drsňák a směšný přestárlý skrček. Machete! Absolutně největší drsňák a absoulutně nejdrsnější skrček. Machete Kills! Moc dlouhý, moc (vzducho)prázdný, moc bez hlášek. Mám rád (b)éčka tohohle typu (i když jsem si zvyknul, že se u nich polovinu času nudím), mám rád RR, DT i samoúčelně polonahý akční hrdinky. Co ale nemám rád, a Machete Kills je tím prošpikovaný, to je ubohý odkazování na starou zašlou slávu/hlášku (Machete don't tweet) a mlčení namísto hláškování. V tomhle směru to Machete Kills naprosto propásnul. Není to BEZÚČELNĚ přepálený, není to ZBYTEČNĚ pitomý, není to NEODPUSTITELNĚ nudný, není to ani NEDOSTATEČNĚ necudný, ba ani ZKRACHOVALE naivní. Jen tomu chybí hláška a IKONA, a to i přes to, že hereckých ikon je tu přehršle. Zklamání. PS: Nevím sice, jak to ta pětatřicítka Michelle Rodriguez dělá, ale její sex-appeal astronomicky zastiňuje všechny ostatní (odhalenější i oblečenější, krásnější i ošklivější, jemnější i drsnější, mladší i jednu starší) křoví, kterého je ve filmu (mimochodem až zavrženíhodně neojetého Machetem) požehnaně. God bless Carlos Estevez. ()

JJ.Gibson

Na druhý díl Machteteho jsem se poměrně těšil. Protože první díl byl trochu mimo realitu, ale to nevadilo. Stejně tak jsem šel i druhý díl, vybaven maximálním nadhledem a i přes všechnu tolerantnost, kterou jsem v sobě měl a že jí nebylo málo, tak se z Machete kills zrodila nekonzistentní srágora! Né, že bych čekal snad něco jiného, ale bylo to za mojí hranicí, kterou jsem si stanovil a zkrátka a jednoduše mě to nebavilo, bohužel :( Nadruhou stranu musím říci, že zde bylo několik luxusních scén, které mě velmi opakuji velmi pobavily, ale i přesto, už to bylo od Rodrigueze moc a dle mého názoru to neukočíroval... ()

Freemind odpad!

Má snad ještě někdo pochyby o tom, že Rodriguez je - a vždycky byl - pologramotný dement s nulovými režisérskými schopnostmi? "Machete Kills" je film, který si svou cílovku stanovil naprosto jasně - pokud vám není čtrnáct a nejmenujete se Emilio, tak se na tuhle slátaninu pro nezaměstnané hispánské teenagery můžete klidně vykašlat, pendejos. ()

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)