Komedie Jak porodit a nezbláznit se je humorným pohledem do života pěti párů v radostném očekávání. Televizní hvězda a fitness guru Jules (Cameron Diaz) a její partner Evan (Matthew Morrison) přichází na to, že život ve světle reflektorů je absolutně nic proti těhotenství. Přemoudřelá dětská spisovatelka Wendy (Elizabeth Banks) ochutná svou vlastní medicínu, když s ní začnou mlátit hormony. Její manžel Gary (Ben Falcone) se snaží, aby ho nepřeválcoval vlastní otec alfa samec (Dennis Quaid), který čeká dvojčata se svou mladou a krásnou ženou Skyler (Brooklyn Decker). Rosie (Anna Kendrick) a Marco (Chace Crawford) se musí poprat s otázkou: Co dělat, když první těhotenství přijde dřív než první rande? Fotografka Holy (Jennifer Lopez) se chystá na cestu přes celou zeměkouli, aby adoptovala dítě. Její muž Alex (Rodrigo Santoro) si tím nápadem není tak jistý a snaží se svou paniku zklidnit ve skupince zasloužilých otců, kde platí základní pravidlo: „Žádné odsuzování!“ Každému se přece někdy stane, že mu spadne dítě do záchodu nebo sní cigaretu, popřípadě vyzvedne z jeslí cizí dítě. (oficiální text distributora)

Narciska

Uspěchané, jako dnešní doba, kýčovité, jako americký film, a taky transgenderové. Tímto slovem myslím jev, kdy si ženy a muži vyměnily (odteď se budu při shodě podmětu s přísudkem řídit ženským rodem!) role - ženy jsou finančně nezávislé, silně zaměřené na budování kariéry, v otázkách soužití autoritativně rozhodují a prosazováním svých názorů často chybují a ubližují mužům, kteří se staly nejistými, poslušnými, chápavými, submisivními a přizpůsobivými. Že by tím jediným rozdílem zůstával porod? Ale zasmála jsem se tomuto celkem trefnému zrcadlu, byť připouštím, že k vysokému hodnocení to chce hodně povznesenou náladu. ()

LaMangue

Pobavila jsem se, herci dobří, námět vtipný. Kdyby tahle komedie neobsahovala některé dojemnější scény, trochu by mé hodnocení kleslo. ()

BOURQUE

Miestami veľmi dobré. Až teraz som pochopil, že my, chlapi, to máme podstatne jednoduchší. Ako to sumarizoval D. Quaid: „Môžeš mať slávu, peniaze, trofeje a spomienku, že si húlil s B. Marleyom. Ale to nič neznamená, pretože rodina je to najdôležitejšie“ PS: Veľmi rád by som videl „Európsku verziu“! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Gaia.M

Mně se to líbilo. Neberu to úplně jako komedii či romantický film, ale spíše to vnímám jako dokument o přípravě na dítě. Vážně, máte děti? O mateřství se furt a všude vypráví, jak je to úžasná věc, že všechny vědomosti a mateřský cit tak nějak automaticky přijdou samy. Noo.. až tak úžasné to není. A v tomto snímku je to všechno vidět. Přijde mi to vážně hodně realistické a to se mi líbí. Po dlouhé době film, kterému věřím.. především oceňuji absenci upírů, mimozemšťanů, zbraní, do vzduchu létajících aut a dalších blbostí. ()

Olík

Jak porodit a nezbláznit se.....jak adoptovat a nezbláznit se.....jak potratit a nezbláznit se.....a to vše v násilně nenásilné, žensky hormonální, nekrytě mainstreamové, skládačkově konzistentní a svým způsobem příjemně zábavné formě. Jednoduchým návodem jak dokoukat a nezbláznit se je mít na příštích deset let odrozeno a nečekat žádné divácké orgie, pak bude Jonesova rodičomedie podle knižní bestselleru příjemným podvečerním společníkem. ()

phoenixer

Víceméně to poukazuje, na co to poukazovat má. A to ten fakt, že každý člověk je jiný. Každý se rozhoduje a cití věci individuálně. Herecké obsazení je super, ale scénař se mi zdál poněkud nudný. Škoda toho suchého humoru. Každopádně jako oddychovka k večernímu povalování se na gauči to ujde... ()

aR3Zz

Další ukázka toho, jak se to má dělat. Lehká chuťovka ke zpříjemnění rodinného večera. Ústřední motiv je jasný už z názvu. Těhotenství na všechny způsoby, od početí až po porod. Samotné to přináší nemálo humorných scének, ale uvnitř naleznete mnohem více. Každá postava či pár prochází vývojem a na konci filmu se dočkáme nejednoho prozření, vystřízlivění a poučení. Je to ale vše tak příjemně zabaleno, že se budete bavit a jelikož vše dobře dopadne, bude se všem spát sladce. 70% ()

Automaniak

Nevyužitý potenciál. Herecké obsazení je super, ale od začátku filmu jsem se moc nepobavil, vše lítalo přes druhého...No ale abych nebyl tak kritický, koukatelný to je a občas se pousmějete těm suchým vtipům. 55%. ()

anitae

Děsně vypadající Diaz blijící do poháru, to byl jen začátek. Páry co chtějí dítě a nejdeto, nebo zas naopak to jde až moc dobře, venčící taťkové, celkově moc americké a nevtipné. 2* ()

dalziel

"Vďaka" nesúvislej dejovej linke a neustálemu preskakovaniu medzi pármi to nedrží veľmi pokope. Niekedy je menej viac. Bohužiaľ v tom to prípade tvorcovia nič o tom nevedeli. Slabší priemer 40%. ()

Torgal

Nekomplikovaná zábava pre nežné pohlavie, vhodná aj ako podmaz pri domácich prácach. Hviezdne obsadenie tu len tajtrlíkuje v šablónovitých postavičkách, ktoré majú vtipne a milo odprezentovať rozličné pohľady na strasti a slasti tehotenstva z pohľadu žien, ale i mužov. V praxi tento koncept zas tak dobre nefunguje, ale aspoň tu nie sú veci, čo by ma vyložene štvali. Dá sa to pozrieť bez ujmy, no dôvod prečo si to vôbec zapnúť sa hľadá ťažšie. Ale keď vás náhodou čakajú domáce práce… 5/10 ()

stratocasta

Dlouho očekávaný snímek Jak porodit a nezbláznit se začíná a mně padá čelist. Sleduji každý detail a pozoruji příběh. Vstupuje ke mně 2D efekt, který film nese nahoru a já jsem okouzlen tím co mi Jennifer Lopez ukazuje. Jak porodit na mě působí romantickou atmosférou a já v ní nechci zůstat. Bohužel se dále nic neděje a film umírá a umírá tak rychle, že už v polovině je mrtvý. U sledování jsem začal zívat a začal jsem se nudit. Nic nefungovalo tak jak mělo, ve filmu bylo všechno co bych si z minulých romcomů pamatoval a dialogy nedávali smysl. Čekal jsem více zajímavých dialogů nebo romantických WTF momentů, ale dočkal jsem se jen populární hudby a dokola ukazujících pupků, o kterých jsem se nic nedozvěděl. Pak vše nabralo šťávu a Jak porodit se neslo akčními efekty až do konce, jenže půl hodinka z dvouhodinového filmu to už nemohla zachránit. 2D a efekty se povedli, příběh byl o ničem a hrdinky mohli rodit jak chtěly, mě to přišlo suché... ()