Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

Don Jebal

Rozpočet: 12 000 000 $ Otvárací Víkend: 21 051 363 $ (v 3 055 Kinách) Tržby USA: 54 731 865 $ Tržby SR: 26 204 $ Tržby Celosvetovo: 100 931 865 $Radšej som mal ísť niekam na ,,párty´´ako som mal pri tomto Projekte X stráviť skoro hodinu a pól.Nefungujúci tisíckrát omletý maglajz,ktorý drží nad odpadom 20 minútová záverečno-epická seba deštrukcia. ()

castor

Nabízí se samozřejmě v první řadě otázka, zda je v pohodě vypustit něco podobného do světa plného podobně smýšlejících mladých lidí, protože zavírat liliputa do trouby vážně není fajn, sjíždět otcovou károu do bazénu taky ne a skákat ze střechy domu jakbysmet. Ale je to o dvou pohledech. O zcela morálním, kdy tvůrci mladíkovo počínání ještě opepří závěrečným pokyvujícím/pochvalným dotazem otce „kolik lidí vlastně na party dorazilo“ a pak o tom zcela zvrhlém pohledu, který je v každém z nás. Jednou za čas si pořádně od plic zablbnout, vyřádit, i když v našich končinách není tak úplně snadné zasadit podobnou akci do reálného života, protože politou zdí nebo pozvraceným záchodem to skutečně jen začíná. Možná je to tím, že málokdo asi nechá zajít narozeninovou party tak daleko a dovolí překročit práh domu stovkám neznámých lidí. Vše trochu reálné pak definitivně končí s magorem a plamenometem v jeho rukou. Když ale hodíme přehnanost stranou, můžeme se slušně pobavit nejen etudou s nasraným sousedem, (ne)spolehlivou „ochrankou“ nebo překvapivě vtipným kámošem-hlavním organizátorem k pohledání. Found footage teď hodně láká, atmosféra je díky tomu dvojnásobně podpořená, tady navíc přítomnost kameramana v ději nikterak neruší. Právě gradaci není co vytknout a ona „domácí kamera“ dodává celému kousku slušný šmrnc. Nakonec proč ne (s ohledem na tuzemského diváka se divím, že byl snímek stažený z české distribuce), i přes řadu výhrad taková zvláštní pocitová spokojenost!! ()

viperblade

LSD ve sprosté sošce trpaslíka, reálný trpaslík nacpaný do trouby a zkáza všude, kam se podíváš. Project X je splněným snem každého, kdo má rád opravdu divoké mejdany, hodně pěkné slečny a opravdu divoké mejdany. Nepsal jsem to už? :-) Tak teď chvilku reálně - všichni víme, že mnoho věcí/situací je ve filmu hodně nadsazených, ale komu to vadí, když ta párty vypadá opravdu drsně? Myslím, že tohle by se mohlo stát jakýmsi kultem a IMHO vcelku zaslouženě. Kdo od filmu o "párty, o které můžeme jen snít" čeká něco víc než jednu legendární kalbu, bude zklamán. 80 %. ()

PinokKio

Tomu říkám klika .. pořádat (nechtěnou) monster party, po který už není potřeba ani moc uklízet. Tak všechno nejlepší, Thomasi : ) ()

freddy

Párty na kterou se nezapomíná? V Česku asi nereálné, ale v Americe o něčem takovém určitě sní větší množství puberťáků. A musím říct, že obdivuju každého, kdo se něco takového rozhodne dotáhnout až do konce a nepřemýšlet nad následky. Já osobně bych na to nikdy neměl a nutno říci, že i hlavní hrdina v tomto filmu je v tom docela nevinně a vše má na svědomí jeho nejlepší kamarád, ale je to i o tom, co svému kámošovi dovolil. A následky byly takové, které mě samotného vyděsily, něco takového jsem si na začátku filmu neuměl ani představit. Prostě mejdan dovedený až do těch nejabsurdnějších následků, o tom je tento film, který je svým sdělením zcela výjimečný, a který zřejmě některé americké teenagery dokáže od pořádání podobných mejdanů odradit. Co se týče dokumentárního stylu filmu, tak mi to vůbec nevadilo, naopak to filmu dodalo na reálnosti a velice mu to pomohlo, herecké výkony byly absolutně uvěřitelné, takže v tomto směru nemám k filmu jedinou výtku. Na tenhle film prostě jen tak nezapomenu, a i proto ho hodnotím jako nadprůměrný a uděluji čtyři hvězdy. ()

Spooner

Party snů nerovná se bohužel dobrý film. Kromě odhalených prsou a pár šílených kousků by totiž chtělo i sympatické postavy a podstatně více humoru. Takhle je i těch 90 minut hodně. 50% ()

FlyBoy

V rámci čo raz viac prepieranej estetiky found-footage, socio-kultúrnych determinácii nastávajúcej generácie a ich kurióznych hyperbol či plastického ozvláštňovania skrz iné, poväčšinou buď spriaznené alebo aj prekvapivo zakomponované žánre - žánrové zvyklosti, ide o uchádzajúci výtvor, ktorý si zatracovať nezaslúži. Po obdobne ladenom "Chronicle" v ktorom sme boli svedkami zovretejšej fúzie dramatického pojednania o looserstve na pôdoryse tínedžerského harašenia/rodičovsko-školskej šikany/carrieovského syndrómu, fanúškovského imitovania vychytávok niektorých herných konzol a superhrdinského sveta (tentokrát) v nadvláde záporakov, tu máme ďalší, sic atmosférou namazaný, ale zároveň aj celkom slepo sa zavďačujúci cross-over obstaravajúci prienik stredoškolského rom-comu kde looseri ostávajú a pre zmenu svoju reputáciu vtipne vylepšujú, odviazaných epic parties snímkov ktorých dominantou sú predovšetkým naštartovaní djz, young bitches and (i)legal substances a napokon katastrofického skoro sci-fi čo by óda na jeden plamenomet. Keby sa to nebálo ísť v tom svojom vyfičanom rebelanstve ešte viac za hranu (auto úprk mohol byť oveľa viac rozvedený a prípadne dovedený ad absurdum) a bezpečnostne sa tu necúvalo pred zamilovanými pusinkami vyjebaných amerických happyendov (ak by chlapec tu tmavovlásku za dunenia skrillexovho bro-stepu pokoril a tej bloncke by sa dvoril až keď by z neho bol vyzretý twenty-something, tak to by bolo hneď o niečom inom). Takto len provizórne odreagovanie/pousmiatie sa nad baviacimi maličkosťami (pes, trpaslík, slow-mo), gradujúcimi kamerovými hrátkami (čelovica, auto, spravodajstvo) a priznanou snahou o atraktívnu senzačnosť konceptu. ()

Xmilden

"Jednou mu učitelka dala poznámku a on ji potom opíchal. " No tak z toho jsem šel do kolen. Film mě sednul a větší pařbu jsem snad v životě neviděl a samozřejmě nezažil. Sen každého kaliče. 65% ()

Real Tom Hardy

Absolútny úpadok akýchkoľvek hodnôt. Nezastaviteľná dekadencia bez hraníc. Akt epických proporcií nehodný nízkeho hodnotenia, nech som akokoľvek proti. Chaos. Anarchia. World Gone Mad. Game Changer. Mnohokrát bolo povedané, že Project X je v podstate Animal House iPhone generácie. Dokonalo trefnejšiu definíciu by som hľadal márne. --- (10.10.2019) Po asi ôsmych zhliadnutiach za posledný rok zvyšujem na päť hviezd. Najväčším paradoxom je, že som v 2012 ako 16-ročný filmu udelil odpad. Prejde sedem rokov a z odpadu je 5 hviezd a pridanie do obľúbených. Degenerácia potvrdená, inak si to nedokážem vysvetliť... ♪♫ / (xx) / "It's a gnome. I guess he gets around.""Get me to do it for you" / The Pasadena Three / Project Xpensive / Declassified (<3 / x / x) (x / x) (x) (2012) (13.11.2018) (~8x2019) (10.10.2019) (16.10.2020) (18.9.2021) (10.6.2022) (7.9.2022) ()

Hrabka

Jedna velká megachlastačka. Nic víc, nic míň. Kdo čeká nějakou chytrou komedii, ten se nedočká ani v nejmenším. Zábava téměř o ničem, vlastně jediný, co dokázalo pobavit, byl liliputánek. :-D Ale přestože to je úplně o hovnu, tak je to sympatickej počin. Sice bych to radši prožil než na to hodinu a půl koukal, ale jedno zhlédnutí je v pohodě. 60% ()

chezush

Lidi, vážně? Dát odpad s komentářem, že tenhle film je bez děje, bez myšlenky, bez hloubky.... Co jste čekali? Nějaké drama, které bude nominováno na Oscara? Poject X nemá v podstatě žádný děj, 3 kluci pořádají párty, která se tak ''trochu'' vymkne kontrole a tak Vás ani nemůže překvapit létající pes, auto v bazénu, nebo šílenec, který se to snaží celý podpálit. Takhle dopadnout moje párty, tak se nejspíš zabiju sama, protože jinak by to udělali moje rodiče. Je to prostě celé šílené, bláznivé, vtipné a chaotické včetně drog, alkoholu a sexu. Takže jestli hledáte nějaký bezmyšlenkový film, u kterého chcete vypnout a nepřemýšlet, doporučuji. ()

juta

Neříkám, že by se to nemohlo stát, ale tohle bylo prostě moc. Nechápu proč je tak důležitý se na každé párty ožrat a považovat za skvělý to, když někdo odpálí keramického trpaslíka bejsbolkou. Sranda se dokáže udělat i jinak. Projekt X je teenagerovská komedie a já jako odrostlejší už tomu zas tak neholduji. I přesto jsem se dokázal zasmát a rozhovor s tatínkem nakonec příjemně zakončil celou pařbu. Týrání pejska jim teda ale neodpustim. :-) ()

Fiftis

Gradácia funguje na jedničku a práve zábery domácej kamery dodávajú šmrnc. Prítomnosť kameramana v deji navyše pôsobí nútene len v niekoľkých málo scénach. Herci sú aj pri debilite svojich postáv "v pohode" a všetko odsýpa bez zásadných zakopnutí. Naviac je svojím spôsobom sympatické, že príbeh nenesie absolútne žiadne posolstvo a hovorí len: "Choďte do toho, keď to stojí za to." V dnešnej hyperkorektnej dobe to môžeme považovať za odvahu. Potom sú tu ale prvky zakorenené už v samotnom námete, napríklad že sledovať partiu sedemnásťročných amerických blbečkov demolujúcich susedstvo skrátka nie je úplne synonymom k "film, ktorý stojí za to vidieť". Hrdinovia, aj keď ich hrajú sympatickí a veľmi prirodzení herci sú idioti na facku a vôbec je to celé také hlúpe a "nízke". Sú to v podstate neopodstatnené poznámky, pretože Project X skrátka nemohol byť iný a vytýkať mu podobné pravdy môže právom vyvolať otázku: "Prečo si sa na to teda pozeral?" Takže áno, uznávam, že pre svoje cieľové publikum môže ísť o celkom pochopiteľnú voľbu, ale na druhú stranu sa patrí podotknúť, že pravdepodobnosť, že do neho patríte, nie je veľká. ()

Shakers

Tak toto je totálny bordel, ktorý sa len tak nevidí. Projekt X pod producentským dohľadom Todda Philipsa dopadol presne tak ako sme chceli. Ano, ja viem, film nemá v podstate ani žiadny príbeh, ale skrátka tie postavy a spôsob (kamera) ako to je prezentované divákovi vás dostane (pokiaľ máte radi štýl ala Hangover). Hlášky sú teda fakt super, takto som sa už dlho nepobavil. Začiatok filmu je fakt skvelý a prekvapilo ma ako rýchlo som sa doňho dostal. To bude ale asi tým, že ten film sa nerozbieha. Projekt X už začína rozbehnutý a postupne pridáva na tempe. Je to jednoduché a detinské, ale pre mňa perfektné zrežírované a s tou správnou partou po vašej pravici a lavici sa budete perfektne baviť. 75% - 4* ()

DJ_bart

Asi nejvýstižnější generační výpověď stylizovaná jako tuctový found-footage movie. Nebudem si přece nalhávat že takovej chlastací armaggedon by si nikdo nepřál. ()

playboxguest

Vesměs sice průměrná (ne-li dokonce podprůměrná) teen party záležitost, ale ten konec, ten je opravdu epickej! A zase jednou něco, u čeho jsem se skoro zaradovala, že nemám kvartýr stvořenej na velký akce :) ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz