Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

sheen

Ze začátku mě to připomenulo SuperBad, pak už se film nese v jiné dimenzi, no každopádně povedená mega kalba, sen každého teenegera, supr muzika, kopec pěkných prcinek, spousta chlastu a zábavy:) ()

Pilda17

Lidi opravdu se někdy proberte s těmi komentáři a inteligentními názory. Kdo šel do filmu s tím, že uvidí inteligentní komedii, se spousty povedenými vtípky, tak mi přijdete ujetý a být vámi se nad sebou zamyslím. Project X točený z amatérské kamery dává nový nádech, který komedie téhož typu ještě neměli. Občas je chaotičnost vynikající věc a právě díky této věci, se do párty vžijete daleko víc. Z traileru bylo jasné o co půjde, banda teenagerů (na škole neoblíbený) naplánují párty snů a ta se "malinko" zvrtne. Závěr nepřekvapí a je naprosto předvídatelný, ale to by divákovi nemělo ubrat na kráse. Kdo jde do Project X s tím, že si ho užije, tak si ho vážně užije, ale kdo do něj jde s tím, že se jedná o trapnou teen komedii, tak má pravdu a bude silně zklamán, poněvadž to trapná teen komedie je. Neskutečná pařba, která vás hned po rozjezdu nenechá vydechnout a chudák Thomas. Na jeho místě bych si hodil mašli... 7/10 = 75% ()

Cappuccino

Hmm, uvažujem ako Project X vlastne hodnotiť. Najviac ma ale zarážajú komentáre, ktoré film odsudzujú len kvôli tomu, že "takáto party absolútne neodráža realitu". No a, to snáď vadí? Hangoover tak isto nie je zrovna príkladom autentickej "pařby", treba to skrátka brať trochu s nadsádzkou. Keby bolo zúčastených desať ľudí, všetci by v norme popíjali pri stole (ako to už býva), niekto by si zahúlil (ako to už býva), poskákalo by sa do bázena (ako to už býva) a prípadne zopár odvážnych jedincov vyzlieklo svoje šaty (ako to už býva), prišiel by vám snímok o niečo lepší, len preto, že by viac menej odrážal skutočné zábavy? Nemyslím si. Ale je samozrejmé, že mnohí z nás by na takejto mega-párty chceli byť..a práve o to ide! ()

Rominator

Thomas (Thomas Mann), Costa (Oliver Cooper) a J.B. (Jonathan Daniel Brown) se snaží uspořádat narozeninový večírek, kde by oslavili Thomasovy sedmnácté narozeniny. Vše jde ze začátku podle plánu, ale s narůstajícím počtem návštěvníků se vše začíná vymykat z rukou. Většina filmu je natočena netradičně z pohledu kamery Daxe (Dax Flame), který celý večírek dokumentuje. Určitě vyčnívají scény s nasraným liliputánem, přivázání pejska k nafukovacím balónkům a drogový dealer T-Rick (Rick Shapiro) s plamenometem. ()

misterz

Absolútne nechápem ako táto zbytočnosť môže mať tak vysoké hodnotenie. Čo už len môže byť zábavné na jednej megaožran párty? Ešte zo začiatku, kým sa pripravovala oslava a pár filmových minút samotnej oslavy sa celkom dalo, ale potom ako minúty pribúdali a v podstate sa nedialo nič nové, iba sem-tam niekto niečo zdemoloval, tak to skĺzlo do obrovskej nudy a modlenia, kedy už to utrpenie skončí a všetci pôjdu domov. Škoda času, dve hviezdy dávam za začiatok a tomu trpaslíkovi čo každého kopal do gulí. ()

kingik

Všichni povinně sraz v domě Thomase Kuba. Pořádá narozeninovou párty, kterou se svými třemi kámoši zdokumentuje. Na střední platí za opomíjené nuly, ala tahle pařba z nich udělá (mediální) hvězdy. Nebude to jen pořádný odvaz, ale mega kalba, která se totálně vymkne kontrole. Mladíci nedbající následků si však náramně tuhle noc užijí a překročí snad všechny zákony severní Pasadeny, kdy návštěvnost téhle kalby daleko překročí kapacitu domu mladíkových rodičů. Producent filmu Todd Phillips už nějaké zkušenosti s pařbami má, a tak není divu, že dal vzniknout dalšímu odvázanému filmu, tentokrát však s náctiletými v hlavních rolích. Vše je do jisté míry podřízeno autentičnosti párty, kterou kazí jen účast povědomých herců ve vedlejších rolích (například pidimužík Martin Klebba) nebo občasné excesy, ale jinak by se taková párty při troše dobré vůle mohla klidně odehrát, tedy v našich podmínkách asi ne. Rovněž diskutabilní je zvýšená míra holčin vypadajících jako top modelky, ale zase bylo na co koukat, zvláště když byly nahoře bez. Někteří herci dokonce mají stejná občanská jména, jako jejich filmové postavy (Thomas Mann, Kirby Bliss Blanton nebo Dax Flame). Neznám žádnou teenage komedii natočenou v dokumentárním stylu, a z tohoto hlediska se tedy skutečně jedná o ojedinělý projekt. Na druhé straně tvůrci nevyužili úplně na doraz všech nabízených možností, z filmu se vytratily hlášky a spousta gagů jen tak prošumělo. Na debut Nima Nourizadeha, je to však natočeno velmi zkušeně až neotřele, a vedle zmíněného tvůrce úspěšných "dospěláckých" komedií Phillipse, si produkční dohled vzal také legendární úspěšný výrobce akčních fláků Joel Silver. Film svoji kvalitu má, ale rozhodně bych ho neřadil k nejvtipnějším ze své kategorie a možná filmu chyběl nějaký extra mega vrchol. ale s nijakou zápletkou to šlo stěží provést. V závěru se navíc film stal trochu nepřehledným, a možná zbytečně přestřeleným v tom horším slova smyslu. Rozhodně však je to párty, ze které pařmeni a pařmenky možná budou čerpat nějakou tu inspiraci, ale je to na vlastní nebezpečí. Ono podpálit dům rodičů, už přestává být legrace. I když jste na tuhle narozeninovou párty nebyli zvaní, neprohloupíte, když se na ní vetřete. 70% ()

dr.horrible

Tak ako som tento aj minulý rok zahajoval trashom, tak som po vzore toho predošlého, chcel aj rok 2013, zakončiť nejakým pasujúcim párty filmom, ktorý by ma kvalitne nažhavil na silvestrovskú noc. A opäť mi to vyšlo. Tentokrát ide samozrejme len o primitívnu puberťácku zábavku, postrádajúcu intelekt aj svedomie, ale je tam všetko: Sex, drogy, chlast, nahé sedemnástky, plameňomet aj auto v bazéne. Cielovej skupine samozrejme nedochádza, že to na čom sa v záverečnom popise budúcich osudov hlavných postáv smeje, vtipné neni a že zničiť všetko okolo aby ste sa stali populárnymi, vám na konci maturitného ročníka už moc nepomôže, ale ak to zoberiete ako ja a začnete tým večer plný ... (povedzme) zábavy, na tie tri hviezdy, by vám to poslednú noc roku mohlo postačiť ()

IQ Tiqe

O ničem. Koho zajímá nějaká mega akce, kde se všichni ožerou, všechno zkurví a pointa ani katarze neexistuje? Když dělá úchylárny Stiffler, je to prdel, tady je to trapný. Jediný, co mě zajímalo, bylo jak se to vyvine s tou sympatickou blonckou. Jediný vtipný okamžik byl tátův dotaz "Kolik tu bylo lidí?" Jako dokument to mohlo být zajmavý. # příběh 3 | hudba 4 | humor 1 | akce 4 | napětí 1 | pustil bych si znovu 2 ()

Jordan

európa v roku 2012 priniesla krutú generačnú výpoveď zo srbska v podobe filmu klip, usa zasa generačnú výpoveď na hollywoodsky štýl - projekt x by mohol byť oveľa lepším filmom (dokonca naozaj silným), keby nemal taký zmierlivý, sladký a hollywoodsky záver - v niečom je totiž revolučný, ako doťahuje formu "found footage" do bizarnej dokonalosti a zároveň vyhrocuje žáner "high school - comming out" filmov točiacich sa okolo párty a snahy mladých "looserov" zasunúť a stať sa populárnymi: toto je totiž akýsi generačný výkrik (a zároveň varovanie) o stave dnešnej mládeže: párty, ktorá prerastie do anarchie, ktorá vyzerá ako revolúcia (vodné delá, policajné eskadry, ohne, výbuchy, vrtuľníky) - a pritom decká sa chcú iba baviť - ako to úžasne pomenuje sám thomas na streche svojho domu: that´s what i needed! zároveň je to posun oproti bežným found footage filmom v tom, že tu naozaj sledujeme "pornografiu", pornografický prístup je tu na mometálne možnej maxime hollywoodskej produkcie: vyše hodiny sledujeme rôzne zábery a footag-e z párty bez deja, bez posunu, bez kauzality - iba surovú a "necenzúrovanú" divokú párty! aj keď niekedy sa človek usmeje a ostane mu "rozum stáť", tento film má bližšie k dráme než komédii (nebyť toho spomínaného nasladlého happy-endu)... zaujímavý "projekt"; v niečom je to taký predkrm pred spring breakers (a v niečom dezert po rôznych podobných chuťovkách 90-tych rokov ako party monster alebo nowhere) ()

Carol Pifková

Pôvodne som chcela dať odpad, pretože v podstate nič nového to nebolo. Polonahé baby (už po prvých 25 minútach som si vravela, že jak to, že sa tam ešte žiadne prsia neobjavili a ejhle po 33 už sa baby vyzliekali) chľast (samozrejme, šak asi na šalátovú misu neprišli), drogy, výtržníctvo, olizujúce sa baby čo to hrajú akože na sexy lesby, sexujúce páry bla bla proste nič nového a nič pre mňa zaujímavého, takéto filmy ma nikdy nebavili a asi nikdy pre ne pochopenie mať nebudem. Zrejme starnem. Ale musím uznať, že to ako sa na konci celá párty vyvinula bola vážne pecka a bola tu veľmi dobre zvolená hudba. Tak dám aspoň tú jednu hviezdičku. ()

Frajer42

Naprosto klasická house party. Podobných se účastním téměř každý víkend. Pokud tedy zrovna nejsem v kostele. Pravda, často nám na párty nezavítá feťák s plamenometem, ale i tak se jedná o akce zcela srovnatelné. Film mi byl z mnoha směrů doporučen, takže jsem zkrátka nemohl odolat. Bohužel se mi nelíbil. Odpad nedám, protože ten se chystám dát až dalšímu dílu Stmívání, ale více než 1* za povedený soundtrack nedám ani náhodou. Přitom takový nápad sliboval solidní zábavu. Očekával jsem kdoví co se na párty přihodí. Sečteno podtrženo. Jeden lítající pes, nasranej pidimužík, frajer s plamenometem a samozřejmě keramická soška plná extáze, jako bych to už někde viděl. Zbytek stopáže = nic. Když k tomu přičtete, že si hlavní role zahráli takoví čuráci, tak se té své hvězdičce docela divím. ()

Dzeyna

Z filmového hlediska je to nic moc, ale tahle párty? Tomu říkám Party Hard! Nebudu nic víc dodávat, jelikož tady se nemůže hodnotit nic odborného, je to amatérské, jde spíše o to vžít se do toho a uvědomit si předem, že nejde o nějaký promyšlený a nabitý film, ale pouze o párty. ()

Kothy

Dobrý pokus. Výsledek je ovšem rozporuplný. Mladý borec se chce stát oblíbeným a tak u sebe doma uspořádá akci. Ale není to ledajaká akce. Jeho kámoši totiž zařídili, že o ní ví celé město. Jenže večírek se samozřejmě zvrhne... Celé je to točené ruční kamerou z pohledu první osoby. A teď mé výtky. Tak nejdřív mi přišlo hodně divné, že po tom, co ti borci za celou noc vypili, se pořád drželi na nohou. V Americe se sice prodává tvrdý chlast jenom do 20% a pivo má jenom 2%, ale i tak. Pak taky samozřejmě naprosto naivní americká idylka, že totální loser sbalí tu nejhezčí holku na škole. No a to jak tam pak naběhl ten borec s plamenometem, to už byla úplná kravina. A že ho jeho otec na konci za totální demolici jejich baráku ještě pochválil, už snad ani nekomentuju. Prý tam bylo kolem 2000 lidí, tak určitě. "Go home, Robert!" :D ()

MikeCool

"Found footage" komedie ? Tak to mu říkám odvaha. Odvaha, která se ovšem hodně povedla a doslova mě omráčila svou atmosférou z jedné "mega párty". Chápu že je Project X je hodně podceňován, ale ruku na srdce, Copak by jste nechtěli být někdy(aspoň jednou) součástí něčeho takového ?. Natáčení z první osoby dodává celému filmu autentičnost jako "prase" a líbí se mi i závěrečná hra na city, sice v podání typického, slaďárno-amerického typu, ale líbila se mi. Prostě "Husto-Kruto-Přísná AKCE". ()

boshke odpad!

Může mi někdo vysvětlit, co to mělo být? Stále, i když stále zoufaleji jsem doufal, že se z toho něco vyklube. Něco víc než je hodinu a půl trvající pařba. Zbytečně. Prostě příběh, kterak se debil, připosranej debil a tlustej debil rozhodnou udělat párty, na kterou se jen tak nezapomene. Přijde tam spousta lidí, z tria debilů (hlavně z připosranýho debila) jsou legendy, protože se párty zcela vymkne kontrole a končí devastací čtvrtě. Jupí...? 0% ()

teutates

Né film, dokument. Jeden, 2, tři lusery, kteří by už nechtěli být nepovšimnuté existence na US. školských chodbách, kde se musí brodit chcankama povinnou školskou docházkou uspořádají SuPeR MeGa (ehm) neuskutočniteľnú PaRtY. Jako TV spot, či jakási reklama to vypadá božiií, no takhle s "dějem"... Nemá to ani hlavu, ani patu a závěr mně fakt dostal. Jebat 4/10 ()

Ant

Skvělá jízda bez nudného momentu. Jestli Američani něco umí, tak je to natočit skvělé párty scény. Takhle nějak si představuju epic pařbu. Akorát nejlépe v cizím baráku. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz