Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

maaan

"Where's Drax? - He had to fly." Nevím, co tam dělal zase Jaws s tím tlusťochem, chápu, že Jaws přežije ledacos, ale pád z letadla do cikrusácké sítě už byl výsměch. Honičky na člunech byly opět o něco lepší...ale Star Wars na konci mě přivádělo dosti do rozpaků. A nakonec 007 musí všechno vždycky rozflákat :) ()

levente

ironický humor, velkolepá výprava a účelová romantika. Roger Moore je nejlepší Bond. Lehkost chůze a věčný úsměv, který si často vyměňuje s hlavními padouchy jej staví dvakrát výš nad Lazenbyho a Connery z té výšky ani není vidět. ()

Jakubik

Další Bond…další akcí prošpikovaná záležitost bohužel se tu najde spoustu ale. Jednou z nich je taková ta bondovská stereotypnost…v podstatě se tu opakuje dějová linka jako v předchozích bondovkách s Moorem…ono to k tomu patří, ale občas by se s něčím novějším mohlo přijít…dalším kamenem úrazu je závěr filmu který je celkem chaotický. Sice byl sci-fi Bond trošku jiný než předchozí ale nějak mě moc nestrhnul… ()

Stíba

Ale jo, tahle netypická vesmírná zápletka Bondovi celkem slušně sedla a odpoutala se tak alespoň pro jednou od toho zažitého pozemského "stereotypu". Jen si tvůrci mohly odpustit některé psí kusy jako western (to měl být Eastwood nebo co?) a pak taky totální přestřel s Frankensteinem a jeho nevěstou. :-) ()

Avantgarda

Ano, ano velice pobavující film ze série bondovek s Rogerem Moorem. I zde je naprosto krásně patrné, jak jsou bondovky odrazem své doby. Tento díl vyšel dva roky po uvedení prvního dílu Star Wars (které znamenalo naprostý průlom v tehdejším filmu) a to se na něm také podepsalo, ale nemyslím si, že by to bylo na škodu, protože inspirace je tam sice jasně patrná, ale i tak Gilbert velmi pěkně zachovat strukturu a osobitost klasické bondovky, tak dokázal splnit ne jen fanoušky agenta 007, ale zaujal i pojídače Sci-fi. Já osobně jsem velmi ocenila návrat postavy ČELISTI. Tento obří tupec má své velké kouzlo a je to dle mého soudu jeden z nejlepších Bondových protivníků, jeho konec je sice trošku naivní, ale stejně roztomilý jako on sám. V neposlední řadě musím ocenit herecký výkon Rogera Moora, při zátěžovém testu na centrifuze, jeho škubání se, děs v očích, pokřivená mimika a nepříčetný výraz, ve mě evokuje dojem, jako by tam skutečně byl a procházel přetížením 13G. Nicméně to mi zas připomíná scénu z Vesmírné odysey. Ale to nevadí... ()

tranquill

"Jamesi, ještě jeden oblet, prosím." Ano, tenhle vesmírný Bond mne bavil. Hned na začátku parádní parašutistická scéna, pak to bylo trochu fádní, ale souboj na lanovce s vtipným romantickým koncem nastartoval čirou zábavu, která vyvrcholila ve vesmíru bitvou kosmonautů. Trochu úsměvné, ale proč ne! ()

phoenixer

Do dneska jsem nevedel, ze Bond nekdy letel do vesmiru, aby tam znicil druheho Hitlera. Jako komedie dobre, hlavne ty slowmo zabery kde neni gravitace. K popukani! Jo a abych nezapomel.. taky jsou tam epicky hrozny herecky vykony.. ()

Jajar

Po Gilbertově druhé bondovce obrovské zklamání. Přeplácaný příběh, přepálené scény (seskok z letadla bez padáku hned na úvod), absurdity bez vtipné nadsázky. Nevýrazná bondgirl, nudný ústřední záporák, zoufalé triky i hudba. James Bond střilí bažanty na zámku, kde se ho snaží zlikvidovat potrhlý samuraj? 007 v klášteře, kam přijede ve westernovém oblečku za zvuku melodie Sedmi Statečných? Čiré utrpení je pak závěrečná půlhodina, kdy se hlavní hrdina ocitne ve vesmíru po vzoru Star Wars. Nejvýdělečnější bondovka do vydání GoldenEye, která ale s odstupem času vůbec nefunguje a nezachrání jí ani pár dobrých moorových hlášek. ()

Pichloza

Jedna hvězda za vývoj linky Čelistí, ale jinak hrůza. Asi je to mnou ale Bond je jako vždy neuvěřitelně nesympatická a otrvaná postava co dokáže všechno a které zkrátka já přeju vyloženě kastraci. Jelikož se to natočilo v minulém století tak tu jsou samozřejmě ženy jako vždy jen převážně jen pro parádu a aby pan Bond svedl. Jsou tu už sice nějaké náznaky že ženy budou v budoucnu víc než jen na parádu, ale i tak je to málo. Když vezmu příběh tak je to ve zkratce vlastně jenom o tom jak se Čelist snaží zabít Bonda, jak ani jeden nechce umřít a jak v poslední půl hodině vyletěj do vesmíru aby mohlo dojít k bitvě s lasery ve stylu Star Wars. Za mě děs a zatím nejhorší bondovka spolu s Srdečné pozdravy z Ruska (1963). ()

Biopler

Dynamický diel, ktorý má zaujímavý príbeh, dobrú akciu, skvelú vychytávku od Mr. Q, čierny humor, ale v ktorom je celkovo taký mišmaš až ostáva rozum stáť. Akoby chcel obsiahnuť typického Bonda, ovešaného ženským pokolením, ktorý si strihne aj minirolu ako kovboj oblečený do ponča, taktiež ako bojovník zo Star Wars a all in all recykluje známe príbehy či skôr prvky z filmových trhákov danej éry. Z minulého dielu sa vracia Mr. Jaws, avšak už to nie je také wow, nakoľko stále len prerezáva chrupom železo a nič iné, v závere dokonca po jednej vete preskočí na stranu Bonda, tak to už je navijak čo ozaj nemienim tvorcom zhltnúť. Navyše na Moorovi už vidno, že to nie je žiadny mladík a hlavne to kričí pri vzťahoch so ženami. A to ešte spravil ďalšie tri diely. Napriek všetkému mala táto mooreovka zo všetkých doposiaľ najlepšie tempo. ()

Arequipa

Tři čtvrtiny filmy byly nadprůměrné a skvěle jsem se bavil - zubatý záporák, akční scény, krásné scenérie (Benátky, Amazonka a především Rio de Janeiro). Ale ta závěrečná paprsková přestřelka... Nebýt toho byly by to čtyři hvězdičky. ()

MeaCulpa

Poslední bondovka 70. let se veze na tehdy módní vlně Star Wars a nutno dodat, že bohužel. Přitom první polovina utíká opravdu svižně. Máme tady parádní otevírací scénu s Jaws, honičku na gondolách a především výborně natočenou sekvenci kdy bondgirl utíká před psy, která má víc stylu než 3 následující bondovky dohromady. Moore jako již tradičně hláškuje a ženy mu skákají do postele (doufám, že po téhle misi si Bond zašel na prohlídku, protože bongirls klátí ve stylu pornoherců). Bohužel příjemný dojem z filmu kazí poslední půl hodiny, kdy se Bond dostane do vesmíru a Gilbert nám předvede, tak neskutečně nepovedenou parodii na Star Wars, že kroutím hlavou ještě teď. P.S. jsem moc rád, že s Glenem se série vrátila ke kořenům a se slovy, protože Woodyho slova: Pokračovat takhle dál, tak by se dal Austin Powers považovat za pokračovatele a ne parodátora. Můžu jenom podtrhnout ()

kwaicheng

Scény na Zemi slabé, scény v kosmu ještě slabší. Podivní chlápci od hlavy až k patě zabalení do alobalu mě neberou. ()

andosdre

Opět Bondovka s ,,kosmickou tématikou,,která se ale díky vizuálním efektům(za ně získal film nominaci na Oskara)od Blofeldových časů poněkud změnila.Scény z kosmu jsou efektivnější a film jako celek působí lépe.Také je zde známý záporák Richard Kiel v roli Zuba(nebo v jiném překladu ,,Čelistí,,),který dokázal,že překousnout lano od lanovky mu nedělá téměř žádný problém,jen kdyby z ní také tak snadno stačil vystoupit,no naštěstí se mu nic nestalo(což je docela výkon vezmeme-li v úvahu to co zbylo po budově,která byla dříve dolní stanicí lanovky).Úvod slušný-4 hvězdičky. ()

Acrobat

Najnempatickejšieho JB v histórii – Roger – opätovne má za povinnosť zachrániť voľba akcie, scenáru, nahých žien. Pri Moonrakerovi nezostalo pri sľuboch a naskytá sa len jediná otázka: Aký „matroš“ použil spisovateľ a kde sa dá zohnať. Totižto eugenický fašista „Noe“ zo zástupom nahých žien proti JB vo vesmíre. Ani Hviezdne vojny nedokázali zniesť zo sveta obľúbeného Zuba, ktorý je tentokrát sympatickejší než hlavná Bond girl. Spolupráca s Američanmi nikdy neprekročí tieň a spomenúc si na Bachovú a sovietske spolužitie na večné časy, Moonraker je krokom späť. A nezachráni to ani thrillerová lyrika britských výšinových filmov, kde žena v bielom uteká hmlou zarasteným lesom pri očakávanej smrti od dvoch „baskervillských“. Hlášok menej, cestopisu viacej. Moonraker sa teda nestal rainmakerom a zázraky sa nekonajú. (videné 09.12.2012, JOJplus) ()

FireTight

Francouzi prodali Vaux le Vicomte, parodie (nebo co to vlastně bylo) na Sedm statečných, návrat Jawse, vesmír,... Uf, to byl tedy guláš, ovšem líbil se mi a vlastně jsem jím byl docela příjemně překvapen. Až tedy na tu přestřelku ve vesmíru, ta už působila až směšně. Pro mě zatím asi ten nejlepší Bond s Moorem. ()

Henry Morgan

Tak to byla síla. Krásné odlehčení a do očí bijící parodie. Tady tedy víc, než v jakémkoliv jiném Bondovi. Herecky klasika. Nic výstředního, až na scénář a režii :-) Hodně se mi to líbilo, i když se mi poslední dobou spíš líbí ty vážnější kousky, možná ty nejnovější :D ale skvělá myšlenka zvrácené neonacistické Noemovi archy. Paráda. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale